Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    ikinci elde de hiçmi yok? fiyatı neydi peki en son
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Fiyatı 7800'dü ama ulustaki bayi 7000ye bırakayım felan dedi birisine. İlk olarak 9 küsürden fiyat çekmişlerdi...
    #sürenadam

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    yok satıyor 2 . elide kapış kapış gidiyor batan geminin malları bunlar gel vatandaş gel
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Cumartesi günü depoyu fulledim, tam 200 km sonra(~150 km'si tam gaz uzun yol ) tekrar benzinliğe geldim ve tekrar fulledim. 6,96 litre aldı yani 100 km de 3,5 litre benzin yakmışım
    #sürenadam

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bir de pazar günü pratik yaparken ön tekerin bırakması sonucu ufak bir yan yatma durumu oldu Motorun koruma demiri gerçekten süper iş yapıyor, hala en ufak bir çizik oluşmadı herhangi bir bölgede elcik korumalarım da görevini yerine getirdi

Yanlız bu ufak kaza ben de bazı düşünceler oluşturdu. Genelde motorla nezaman ciddi viraj almaya çalışsam güvensizlik ve kayma hissi oluşuyor bende. Lastik basınçları bu sefer 38 psi idi. Ve hem cumartesi uzun yolda hem de pazar manevra sürüşünde motorun her yeri bir ayrı oynuyordu. 35psi den daha iyi sonuç almıştım açıkçası. Fabrika verisi olarak belirtilen 40 psi yi de denemeyi düşünmüyorum.

Ancak düşmeye sebep olan şey ise bence lastik yanaklarının hala "rodaj" dönemindeymiş gibi kalmış olması. Yani lastiğin orta kısmının dışndaki bölgeler toplasan 10 km yol yapmamıştır. O yüzden motoru her yatırdığımda kayma hissi oluşuyor. Hatta pazar günü düştüğümün haricinde defalarca 2 tekerin birden virajın dışına doğru kaydığını bizzat tecrübe ettim(düşük hızlarda). Bana göre lastiğin yan kısımlarının biraz aşınmasını sağlayabilirsek(bir şekilde) virajlarda daha iyi tutuş sağlayacağını düşünüyorum. Çünkü lastiklerimiz ıslakta her nekadar kötü olsa da kuru zeminde gayet güzel fren yapabiliyor.
    #sürenadam

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci elde de hiçmi yok? fiyatı neydi peki en son
    Özelden mesaj atarsan fiyat vereyim, Sahibinden ilanım vardı süresi bitti bende yenilemedim.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de pazar günü pratik yaparken ön tekerin bırakması sonucu ufak bir yan yatma durumu oldu Motorun koruma demiri gerçekten süper iş yapıyor, hala en ufak bir çizik oluşmadı herhangi bir bölgede elcik korumalarım da görevini yerine getirdi

Yanlız bu ufak kaza ben de bazı düşünceler oluşturdu. Genelde motorla nezaman ciddi viraj almaya çalışsam güvensizlik ve kayma hissi oluşuyor bende. Lastik basınçları bu sefer 38 psi idi. Ve hem cumartesi uzun yolda hem de pazar manevra sürüşünde motorun her yeri bir ayrı oynuyordu. 35psi den daha iyi sonuç almıştım açıkçası. Fabrika verisi olarak belirtilen 40 psi yi de denemeyi düşünmüyorum.

Ancak düşmeye sebep olan şey ise bence lastik yanaklarının hala "rodaj" dönemindeymiş gibi kalmış olması. Yani lastiğin orta kısmının dışndaki bölgeler toplasan 10 km yol yapmamıştır. O yüzden motoru her yatırdığımda kayma hissi oluşuyor. Hatta pazar günü düştüğümün haricinde defalarca 2 tekerin birden virajın dışına doğru kaydığını bizzat tecrübe ettim(düşük hızlarda). Bana göre lastiğin yan kısımlarının biraz aşınmasını sağlayabilirsek(bir şekilde) virajlarda daha iyi tutuş sağlayacağını düşünüyorum. Çünkü lastiklerimiz ıslakta her nekadar kötü olsa da kuru zeminde gayet güzel fren yapabiliyor.
    lastikleri arnavut kaldırımlı (kilit taşı döşenmiş) yolda kullandım ama frende ama virajda çok iyi sonuçları , gelelim asvaltta o kadar iyi değil birde motosikletin aero dinamik yapısı gereği G-kuvveti fazla oluyor, lastiklerin yanak kısımlarında çok yumuşak olmadığı için kayma oluyor bence. ama geçtiğimiz yaza göre daha iyi kullanabiliyorum buda sürüş tecrübesinden ileri geliyor
    cenkito bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Aynen, sürüş tecrübesi benim için de geçerli. Bu aletin dinamiklerine alışmak kolay olmadı diyebilirim, çünkü cidden yüksek. Alçaltmadan önce bildiğin denge problemi oluyordu virajlarda. Hala da var aslında, sıkı frenlerde felan normal bir motora göre çok daha zorluyor sürücüyü, üstünden atacakmış gibi.

Arka lastik ilk dönemlerde 31~32 psi de anında kitleniyordu. Ben basınçtan (fazla)sanıyordum. Değilmiş. Çünkü şimdi çok daha zor kitleniyor. Gerçi fren hassasiyetiyle de oynadım ama lastikler aşındıkça daha iyi tutuş sağladı. Yanlız yanaklar hala ilk gün ki gibi olduğundan dolayı virajlarda çok zorlamaya gelmiyor hala...
    #sürenadam

Motosikleti
    polat face sana özel olarak sövdüm haberin olsun ordan yapamadığımı urdan yapıyorum alın bakalım bizim motorun başka adla satılan endurosunun cross test sürüşü http://www.youtube.com/watch?v=Uhj0lqI7DlM

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=tC6Y3WtBV2A
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc

PArça üretim işine girecem :D

bu yumuşak oyun hamuru gibi şey nedir polat sen bilirsin, bizim motura bir kaç parça tasarlamak lazım
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    mehmet bu son video daki kahverengi sey kil macuna benziyor, discovery kanalında izlemiştim
    yanlıs hatırlamıyorsam önce bu sekil prototip üretiliyor sonra lazer ölçümü ile bilgisayar ortamına aktarılıp kalıp cıkarılıyordu
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet bu son video daki kahverengi sey kil macuna benziyor, discovery kanalında izlemiştim
    yanlıs hatırlamıyorsam önce bu sekil prototip üretiliyor sonra lazer ölçümü ile bilgisayar ortamına aktarılıp kalıp cıkarılıyordu
    kil macunu nasıl, nereden temin ederim Cem

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırtasiye ve resim malzemeleri satılan yerlerde bulabilirsin
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motoruna parça yapmak için direk bunu mu kullanacaksın yoksa kalıp tarzı işler için mi ??
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırtasiye ve resim malzemeleri satılan yerlerde bulabilirsin
    Sağolasın, bilgi için

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruna parça yapmak için direk bunu mu kullanacaksın yoksa kalıp tarzı işler için mi ??
    Kalıp çıkartıp polyester dökeceğim, zevk hobi için

---------- Post added at 18:33 ---------- Previous post was at 18:22 ----------

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Kalıp çıkartıp polyester dökeceğim, zevk hobi için
    En güzeli
    #sürenadam

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    motoru alçaltmayı nasıl başardınız detaylıca fotolarla, tecrübelerinizle öncesi sonrası olarak alsam ...

bir de karbüratör jet kit maceranız oldu galiba, nasıl gidiyor? sonuç ne oldu?
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru alçaltmayı nasıl başardınız detaylıca fotolarla, tecrübelerinizle öncesi sonrası olarak alsam ...

bir de karbüratör jet kit maceranız oldu galiba, nasıl gidiyor? sonuç ne oldu?
    Ben arka amortisörün yayı biraz sıkılı geliyor. Onu gevşetince boyda bir değişme olmuyor gibi ama üzerine oturduğunda daha çok alçalıyor. Ama amortisör de daha yumuşak oluyor. Ben arkayı o şekil hallettim. Ön tarafı ise çatalları tutan yuvaları gevşettim. Ön takımı 1.5 parmak kadar yukarı çektim ve tekrar sıktım.

Karbüratör olayını halledemedim çünkü manifold uymadı. Manifold sipariş ettim, onu kesip biçip uydurmaya çalışıcam artık...
    #sürenadam

Motosikleti
    ben baya bir alçatım arka amartüsörün gidebileceği son noktaya kadar sıktım ön tarafta ise gidonu bir arka deliğe alıp araya 3 5 cm lik boru tarzı bir aparat koyup amortisörü tutan maşayı da en sona aldım normalde 5 cm inmesi gereken sanırm 10 cm filan kafadan alçaldı sonra koltuk minderinde oturabilir hale getirince yine parmak ucu hesaba geldik yani bir yerden kazanırken bir yerden kaybettik yani polo kardeş yan oturma boyu nerdeyse yine senin gördüğün halde bu arada sağdaki frenin ordaki radyatörde sızıntı baş göstermeye başladı yarın radyatörcü yolu gözükecek bana

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Syanur senin mondiale sipariş ettiğin xtreme parçalarından haber var mı hiç ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... bu arada sağdaki frenin ordaki radyatörde sızıntı baş göstermeye başladı yarın radyatörcü yolu gözükecek bana
    Nasıl bir sızıntı ? Neresinden sızdığını bulabildin mi, boru bağlantısı mı yoksa peteklerden mi??

@mengu, Bugün aramayı düşünüyordum, daha hala bir ses yok... ~20 gün demişlerdi, 14 gün oldu...
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)