Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    eger mondialdekide 20 bg se ona bir fmf bir tane daha buyuk karburator birde hava filtresi tamamdir motor direk canavar olyr acaba max hizi orjinal halde kac km sm modeli
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger mondialdekide 20 bg se ona bir fmf bir tane daha buyuk karburator birde hava filtresi tamamdir motor direk canavar olyr acaba max hizi orjinal halde kac km sm modeli
    Mondialden aldığın motor kaç hp bilmiyorum ama çok meşakatli olmayan bir uğraş sonucu 18kw(24~25 hp) ye getirebiliyorsun bence. Üstüne bir de senin dediğin şeyleri yaparsak tahminimce orjinal WR250X performansını yakalarız(belki geçer bile). Çünkü aletin motoru HondaNX250 motoru. Hani çinli motor olsa, okadar performansta sapıtır derdim. Çünkü 2silindirli çinli motorlar var(has çinli), güzel motorlar eyvallah ama 20~22 hp güçleri var. Çok güçlü değiller ve güçlendirilmeye de çok müsait değiller...

Son hız olarak 18.2kw gücündeki Cross model için 120kmh belirtiliyor. Ki o motor yarışlar için kısa vites oranlı ve dişli tekerlere sahip. Düşük güçlü orjinal SM 80kmh diyorlar ama bence biraz saçma. Zaten güçlendirdiğinde 120 yi devirmen kaçınılmaz olur ... diye düşünüyorum
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialden aldığın motor kaç hp bilmiyorum ama çok meşakatli olmayan bir uğraş sonucu 18kw(24~25 hp) ye getirebiliyorsun bence. Üstüne bir de senin dediğin şeyleri yaparsak tahminimce orjinal WR250X performansını yakalarız(belki geçer bile). Çünkü aletin motoru HondaNX250 motoru. Hani çinli motor olsa, okadar performansta sapıtır derdim. Çünkü 2silindirli çinli motorlar var(has çinli), güzel motorlar eyvallah ama 20~22 hp güçleri var. Çok güçlü değiller ve güçlendirilmeye de çok müsait değiller...

Son hız olarak 18.2kw gücündeki Cross model için 120kmh belirtiliyor. Ki o motor yarışlar için kısa vites oranlı ve dişli tekerlere sahip. Düşük güçlü orjinal SM 80kmh diyorlar ama bence biraz saçma. Zaten güçlendirdiğinde 120 yi devirmen kaçınılmaz olur ... diye düşünüyorum
    eğerki dediğin motor hakkaten honda nx250 motoru ise çok çılgın bir makine o nx250 ki bir ihtimal nx250 şanzumanı uydurulup yüksek suratlere çıkılabilir diye düşünmekteyim...
    ANGARAJ

Motosikleti
    haci zati 140 max yapsa yeter artar oda sollarken falan :-) tamamdir 2. motoru aliyorum ama kisa dogru tabi hehe ama cidden saglam makine 25 bg demekte yeterli bence ama yinede fmf ve acik hava filtresini hakediyor :p
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Gacom be daha önce de bahsetmiştim sana Honda NX250 motoru kullanıyor diye. Hatta çinliler nasıl bukadar güçlü motor yapmışlar felan diye düşünüyordum ki motorun Honda olduğunu öğrenmiştim. Bizim millet hala "o mondial" davasında. Yanlız yüksek hızlara çıkmak için neden komple şanzıman değiştiriyorsun, dişliyle felan oynarız?? Ayrıca NX250 lerin son sürati nasıl, onlar da direk arazi tipi var da ??

Ya zaten benim motor 110 km/h ye vuruyor, daha da gitmiyor. 13,5 hp. Altında ~24 hp lik böyle bir motor olsa hertürlü şanzıman veya dişli ile 120 yi RAHAT! devirirsin gibime geliyor, sonuçta 6 fitesli...
    #sürenadam

Motosikleti
    @Gacom be daha önce de bahsetmiştim sana Honda NX250 motoru kullanıyor diye. Hatta çinliler nasıl bukadar güçlü motor yapmışlar felan diye düşünüyordum ki motorun Honda olduğunu öğrenmiştim. Bizim millet hala "o mondial" davasında. Yanlız yüksek hızlara çıkmak için neden komple şanzıman değiştiriyorsun, dişliyle felan oynarız?? Ayrıca NX250 lerin son sürati nasıl, onlar da direk arazi tipi var da ??

Ya zaten benim motor 110 km/h ye vuruyor, daha da gitmiyor. 13,5 hp. Altında ~24 hp lik böyle bir motor olsa hertürlü şanzıman veya dişli ile 120 yi RAHAT! devirirsin gibime geliyor, sonuçta 6 fitesli...
    nx250nin şanzuman 6 vitesli moruk birebir kullanan kişiler ile direkt muhabbetim olduydu vakti zamanından tam net hatırlamamak la birlikte xt660r kullanan bi elemanın eşinde vardı nx250 ve yardıra yardıra peşimden geliyordu diyordu yani baya bi gidiyordu bir zamanlar çok baktım f650yi almadan evvel ama piyasada o motordan yok olan da satmıyor o şekil evladiyelik bir motor bu. Bazıları tarafından 650lik dominatörün kardeşi yani bu ve niyedir bilinmez bu dominatör serisi ülkemizde hiç tutmadı anlam veremediğim bir noktada bu hadi 650lik dominatör hondanın yanlış satış politikası yüzünden tutmadı çünki hemen ardından transalpler geldi xl600ler ama dominatörün günahı neydi ki? Bizim milletimiz bir acayip hele satıcılarımızı zaten laf yok tuttuklarını öpüyorlar...
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ozaman bu motorun da aynı 6 vites oranlarını hatta belkide 1e1 aynı şanzımanı kullanması muhtemel. Öyle olmasa bile 6 vites ve +20 hp = 130~140 kmh diye tahmin ediyorum kendi kendime(Honda NX250 nin resmi verisi 128km/h buarada). CBR125 lerin 140 ları zorladığı iddia edilen bir ülkede yaşadığımı da hatırlatmak isterim ama Honda NX250 için "The transmission is a 520 chain-drive train, with a 13 front sprocket and a 41 rear sprocket, with a six-gear box. The gear ratio is 3.15." demişler. Yani ön 13, arka 42 dişli ve 6 vitesin son dişli oranı 3.15 miş. Shineray'ın kini bulursam karşılaştırcam

Çok klasik olacak ama dediğin çok doğru, bizim kullanıcı profilinin çok acayip tercihleri oluyor. Yani caanım motorlar hiç tutulmuyor ama kimisine de gereksiz para dökülüyor. Satıcılar zaten en karlı hangisi ise onu satıyorlar. Yani akıllı alıcıya yönelik oynamıyorlar, belli başlı ürünlerden sipariş ediyorlar. Senin hoşuna giden modele de "2.el de çok değer kaybediyor, parça sıkıntısı da çekersin" dedi kodusunu da yaydımmıydı... mission complete Sana gösterdiğim XJ6 serisi mesela, tutarsa iyi ama tutmazsa şaşırmam, hala milletin varı yoğu R6... başka bildikleri yok.
    #sürenadam

Motosikleti
    Ozaman bu motorun da aynı 6 vites oranlarını hatta belkide 1e1 aynı şanzımanı kullanması muhtemel. Öyle olmasa bile 6 vites ve +20 hp = 130~140 kmh diye tahmin ediyorum kendi kendime(Honda NX250 nin resmi verisi 128km/h buarada). CBR125 lerin 140 ları zorladığı iddia edilen bir ülkede yaşadığımı da hatırlatmak isterim ama

Çok klasik olacak ama dediğin çok doğru, bizim kullanıcı profilinin çok acayip tercihleri oluyor. Yani caanım motorlar hiç tutulmuyor ama kimisine de gereksiz para dökülüyor. Satıcılar zaten en karlı hangisi ise onu satıyorlar. Yani akıllı alıcıya yönelik oynamıyorlar, belli başlı ürünlerden sipariş ediyorlar. Senin hoşuna giden modele de "2.el de çok değer kaybediyor, parça sıkıntısı da çekersin" dedi kodusunu da yaydımmıydı... mission complete Sana gösterdiğim XJ6 serisi mesela, tutarsa iyi ama tutmazsa şaşırmam, hala milletin varı yoğu R6... başka bildikleri yok.
    demekki ben ne seni iyi dinlemişim nede yazılanları iyi okumuşum eğerki bununda vites oranları aynı ise direk dişli değişimi ile hız arttırılır..

http://www.bikez.com/motorcycles/honda_nx_250_1990.php 90 model bir nx250'nin teknik verileri var 133kg 26hp ve top speed 128 görünüyor ki bunu rahatlıkla geçeceğine eminim zira top speedler hep az yazılmakta fabrika verilerinde.Buda demek oluyor ki senin hayli hayli işini görebilecek bir motor..

http://www.sahibinden.com/motosiklet...ting=price_asc
    şurdan da satılık ikinci ellere bi göz gezdir istersen

hatta ve hatta madem bunların parçaları birbiri ile uyumlu diyerekten gider

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-95-model-70598254/detay motoru alır bir üst kapat takar canavar gibi kullanırım demek çokmu saçma acaba?
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben mesajıma 1-2 şey daha ekledim, vites oranları felan...

3.link hata veriyor, nereye kapak ekliyon bakayım
    #sürenadam

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...70598254/detay

şu olacak la işte beceremiyoz kullanmayı forumu kader utansın üste kalan parayada ohooooooo
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Moruk aslında mantıksız düşünmüyorsun, gerçi motorun son halinin resimdeki gibi mi yoksa parçalanmış mı olduğunu teyid etsek fena olmayabilir Yanlız işte benim anlamadığım konular da var; 95 model bir motosikletin, göbeğiydi, miliydi, krankıydı, nebileyim egzozuydu, elenktürünk aksamıydı(gerçi 95 modelde sadece farlar elektrikli sanırım ) yada ateşleme sistemiydi(alternatör vs,,) nekadar sorunlu olur, yada olur mu, olursa nekadara mal olur, yapılabilir mi, parça çok aranır mı, tüm bu saydığım şeylerin parçaları bu mondi ile uyarmı... Bunları ben pek bilmiyorum, anlamıyorum. Ama bunları da düşünmek lazım(gerçi sen düşünmüşsündür). Gerçi gönderdiğin arama listesinde ki "95 model, 5000 TL lik ilan onay sürecindedir....". Birileri işini biliyor galiba

Haa bir de klasik SM ye çevirme vakası yaşanması da muhtemel, "Ya hacı şunlar SM jantı bulalım yaaaa..." . ŞAka bir yana, bu naneyi ayarlayabilirsen epeeey bir para koyarsın kenara, doğru.

İzle bak, #6 ile yarışıyoruz burada
    http://www.youtube.com/watch?v=tIJRi...eature=related
    #sürenadam

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gaco Dominator dedigin alet, benim aletin kiyafet giymis hali. Tutulmamasinin nedeni belki asiri titresim olabilir. Halbuki, evladiyelik bi alet, herseyi manuel. Benim motoru da sorsan 100 kisiden 1 tanesi belki bilir belki bilmez. SM olayina gelince, Turkiye'de hersey zor arkadas, ne boyaci var adam gibi, ne lastikci, ne tamirci. Kisitli imkanlarla hic bisey yapilamiyo maalesef. Alin orjinal SM, ugrasmayin dicem ama, ugrasmakta ayri bir zevk beyaa

Motosikleti
    Moruk aslında mantıksız düşünmüyorsun, gerçi motorun son halinin resimdeki gibi mi yoksa parçalanmış mı olduğunu teyid etsek fena olmayabilir Yanlız işte benim anlamadığım konular da var; 95 model bir motosikletin, göbeğiydi, miliydi, krankıydı, nebileyim egzozuydu, elenktürünk aksamıydı(gerçi 95 modelde sadece farlar elektrikli sanırım ) yada ateşleme sistemiydi(alternatör vs,,) nekadar sorunlu olur, yada olur mu, olursa nekadara mal olur, yapılabilir mi, parça çok aranır mı, tüm bu saydığım şeylerin parçaları bu mondi ile uyarmı... Bunları ben pek bilmiyorum, anlamıyorum. Ama bunları da düşünmek lazım(gerçi sen düşünmüşsündür). Gerçi gönderdiğin arama listesinde ki "95 model, 5000 TL lik ilan onay sürecindedir....". Birileri işini biliyor galiba

Haa bir de klasik SM ye çevirme vakası yaşanması da muhtemel, "Ya hacı şunlar SM jantı bulalım yaaaa..." . ŞAka bir yana, bu naneyi ayarlayabilirsen epeeey bir para koyarsın kenara, doğru.

İzle bak, #6 ile yarışıyoruz burada
    http://www.youtube.com/watch?v=tIJRi...eature=related
    parça korkum yok niye dersen honda dan 83 model motorun civatasına kadar alan bir abimiz var (bende de ne abiler var diyeceksin ama var işte allah kahretmesin hani ilk ağızdan duyduğum için yazıyorum kulaktan dolma değil yani )
    o yüzden motor alınıt toplanılır ve kullanırılır süpermoto olayına gelince dediklerinde haklısın ülkemizde sıkıntı bak adamlar yapmış bilem ve çok daha güzel bitane vardı şimdi fotosunu bulamadım biraz kurdalamam lazım ortaya çıkartmak için

heh buldum ama 650lik bu süper bi çalışma olmuş kanaatimce..

buda bi dominatör mesela

ducati parçaları kullanmışlar ama...

Burda daha niceleri var konuyu kirletmemek adına direk link vereyim

http://www.supermotojunkie.com/showt...-650-dominator

o değilde çıkma bi gs500 jantı bizim işimizi görür gibime geliyo 400 liraya kapatsak tamamdır
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça korkum yok niye dersen honda dan 83 model motorun civatasına kadar alan bir abimiz var (bende de ne abiler var diyeceksin ama var işte allah kahretmesin hani ilk ağızdan duyduğum için yazıyorum kulaktan dolma değil yani )
    o yüzden motor alınıt toplanılır ve kullanırılır süpermoto olayına gelince dediklerinde haklısın ülkemizde sıkıntı bak adamlar yapmış bilem ve çok daha güzel bitane vardı şimdi fotosunu bulamadım biraz kurdalamam lazım ortaya çıkartmak için

o değilde çıkma bi gs500 jantı bizim işimizi görür gibime geliyo 400 liraya kapatsak tamamdır
    Ovvv!! Moruk resimler olağan üstü diyebilirim. Adamlar uğraşmış bildiğin ayrı ayrı tarz yapmışlar vallahi süper olmuş tüm hepsi. Çift egzoslusu mu dersin, turuncu jantlısı mı dersin...

Yanlız bu ilk resimdeki motor gibi olmalı çamurlukların. Yani en azından 250cc için böylesi daha canavar!! Bir de dikkatimi çekti; ön jant tel, arka jant dökme... Ayrıca sen neden GS500 jantı peşindesin, gördüğüm kadarıyla dökme jant onlar. NX250 için tel jant bulsan daha iyi olmaz mı???
    (bir de bu resimde körüklerden dolayı ön çatalların eğriymiş gibi durmasına da bayıldım ben )
    #sürenadam

Motosikleti
    burda 250lik yok alayı 650lik moruk dökme jant daha bi estetik duruyor benim gözümde niyeyse birde piyasada tel 17" jant görmedim hiç kolaylık açısından demiştim ben onu
    ANGARAJ

Motosikleti
    sorun degil tel jant isi kolay ebaydan 4.25-17 rim yaz direk jant cemberi cikiyor birde 17 lik jabt teli tamamdir gobek sabit kalicak baska birseye gerek yok :-) bu arada mondial alamazsam sanirim nx 250 alabilirim yada en kotu rx 125 sm

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda 250lik yok alayı 650lik moruk dökme jant daha bi estetik duruyor benim gözümde niyeyse birde piyasada tel 17" jant görmedim hiç kolaylık açısından demiştim ben onu
    hımmm, benim seçtiğim resim de 650 lik miydi? Çok kompak duruyor alet, 250 sandım. Yanlız çamurluğu SM gibi olan tek çalışma bu sanırım. Diğer hepsi teker üstü(yakın) çamurluk kullanmış. Ben pek beğenmiyorum o tipleri.

Tabi dökme jant ulaşılabilirlik açısından daha uygunsa neden olmasın. Ama berk'in dediğine de bir bakmak lazım. O günler gelsin zaten, e-bay den pek çıkmam ben Ha bir de senin alacağın motorun dökme jantlarını eğersem ağzımı burnumu dökme sonra benim
    #sürenadam

Motosikleti
    tel iyidir tamiri kolay supermoto gorseli hosdur :-)

Motosikleti
    temizlemesi zordurrr jant çemberini nerden buldun hemen onuda bi yaz berkde bizde sebeplenelim madem
    ANGARAJ

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gaco Dominator dedigin alet, benim aletin kiyafet giymis hali. Tutulmamasinin nedeni belki asiri titresim olabilir. Halbuki, evladiyelik bi alet, herseyi manuel. Benim motoru da sorsan 100 kisiden 1 tanesi belki bilir belki bilmez. SM olayina gelince, Turkiye'de hersey zor arkadas, ne boyaci var adam gibi, ne lastikci, ne tamirci. Kisitli imkanlarla hic bisey yapilamiyo maalesef. Alin orjinal SM, ugrasmayin dicem ama, ugrasmakta ayri bir zevk beyaa
    abi ben senin bu mesajını şimdi gördüm yahu..Boya deyince aklıma geldi benim burda yani ankaradaki jawa için boyacı ile görüştük geçen macuncu abimiz kuvvetmacunu ile sırf işçilik 150tl istedi (Düzeltme macunlama vs hariç) 1kg da boya gider buna dedi boya tutarıda boyasına göre değişiyor dedi ama 2 renk sordum adam 0 dan 100 e 3sn içinde çıktı bir 50 tutar diyor bir 70 bir 150 neye inanacağımızı şaşırdık en iyisi tabancamızı bulduk (boya için) ben alıp boyicam durum onu gösteriyo boyacıyada dicem ki nerden alıyon boyayı neler lazım ona göre bi ayar çekecem az kaldı...
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454104 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)