Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

İçinizde koltuğu daha konforlu bir hale getiren varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

evet ben koltuğu bi nepze daha rahat hale getirdim yanlız döşemeci ustası baya bi nazlandı sökmeye hatta benden sonra 150 lik için giden akadaşın ,işini yapmamış. yaptığı işlem süngarı 1.5 veya 2 sm kestikten sonra üzerine ince birsüngar kapladı ve çok rahat hale geldi herkese tavsiye ederim
    gazi. bunu beğendi.

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    arkadaşlar ince silikon süngerler olduğunu duydum sonderece sağlam ve yumuşak olduğu söyleniyor bilen varmı bunları

Motosikleti
    arkadaşlar bomba haber karbüratörle benzin musluğu arasındaki hortum patladı başınıza böyle bişey gelmemesi için hortumu ivedi bir şekilde iyi bişeyle değiştirin iyi bir hortumla hortumlar kaliteli gözükmesine nazaen bu değişken hava şartlarına ve devamlı değişen motor sıcaklığından dolayı çatlama yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:52 ----------

bu arada dün xl 200 le kapıştık asfalt yolda garibime300 400 metre öne geçmişti trafikten sonra öüm açılınca acı bir şekilde gerimde kaldı hatta birkaç kere izin verdim boş yolda geçsin diye yok ağır kalıyor xl bizimkine göre
    gazi. bunu beğendi.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Arıza benim işim ağa

kısaca tamir

ARIZA : Flaşör arada çalışıyor arada çalışmıyor

ARIZA TESBİTİ : Elektronik devre elemanında (soğuk lehim ) lehimde problem

ARIZA TAMİRİ : Devrenin altını komple Vernik gibi bir şeyle kaplamışlar , sökerken alttan bir tansistör daha kırdık , yerine başka yerden uydurdum, lehimleri tazeledim.

SONUÇ : Çalışıyor :D , sadece bütünlüğünü kaybettik bir şekilde izolasyon yapıp takıyorum.

Aşamalar :

Kapağı kırarak açıyorum

İşte lehimleri sıkıntılı parça ( TIP147)

Zaten yerinden çıkmak bana bakıyormuş

Devrenin altına bakıyorum , 3 bacaklı bi eleman yok , biraz araştırıyorum transistör olduğunu anlıyorum

adını numarasını bilemediğim parçayı nereden uyduracaz derken, eski yazıcımın kontorl devresi aklıma geldi, yıllardır elimde butonları kullanırım diye tutuyordum ,üzerinde bir tane transistör var ŞANSIMI deniyorum

İşte transistörümüz

Lehimliyorum , işcilik kötü makine soğuk

Çalışır mı ? takıyorum çalıştı Tutmayın beni

Evet gelelim Fethiye - Köyceğiz Gezimize

Veeeeeee Gezimiz başlasın Haydeee

benzine zam gelmiş

Giderken motosikletli iki abimize rast geliyorum, abiler nereye ???

Fethiye , AAa bende bende haydi gidek beraber

Oktay abim Göcek Levhasının önünde Fotoğraf çekelim dedi

Maxi scooterli arkadaşlarımız Bodrumdam , CBF150 oktay abimiz Yatağandan geliyormuş

fethiyeye 10km var güzel bir manzara var fotoğraf makineleri çıksın

sıcaklık 38 derece

oradan ayrılıyoruz sonraki durak fethiye , helalleşip ayrılıyoruz Yolunuz açık olsun abilerim

Cem de geldi , ilk işi motosiklete atladı

bende bende

nereye gidelim ,acele bir plan , Cem kaya köyüne gidelim dedi. Kaya köyü ? gidelim

yolda üzerinde heykel

Kaya mezarı görmüş MASUM MOTOSİKLETCİ

Cem önce ben arkada orman yolundan KAYA KÖY gidiyoruz

kısa bir yolculukdan sonra ulaştık, ama sıcak bunaltıcı

yanımızdaki ilk kaya evine çıkıyoruz

kaya evininin bir odasına giriyoruz , Şaşırtıcı şekilde Serin , adamlar KAyadan yapmakta haklı yane

Defineciler boş durmamışlar

odanın pencerisin den bir görüntü

iniyoruz

Cem ile karşılaştığımız bir meyve, kaktüs meyvesi, ismini tartışıyoruz

dönüş yolunda bir çocuk ve keçisine rastgeldik

gidelim bu diyardan CEm

Akşama Köyceğiz Film festivaline katılacağım için ayrılmak için müsade istiyorum , gitmeden bi foto, AYAKLARA DİKKAT İKİSİDE YERDE

amortisör ayarına bakalım

buda komşunu köpeği

Cem (Cenkito) arkadaşıma çok teşekkür ederim , yanlız giderken foto çekemişiz , sağolsun şehrin çıkışına kadar uğurladı bende köyceğize doğru yola çıktım
    yolda benzinliğe uğruyorum , geldik yine litre hesabına 3.3Lt yakıyo

Köyceğize ulaşıyorum

motosiklet festivali için organizasyonu gün içinde yapıldığı için kaçırmışım , Akşama konser var onu bekliyorum

Köyceğiz gölünden bir kaç foto

şehirde gezerken birden irkliyorum aynasızlar , bunlamı yakalıcaklar beni pehh

ama bununla yakalarlar

konser başladı tek foto çektim video var, sonra atacam

havayi fişekler

konserden sonra Ayrılıp , muğla dönüyorum saat 2 oldu , başka gezilerde görüşmek üzere
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    süpermiş keşke yatağan tarafında buluşsaydık

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    süpermiş keşke yatağan tarafında buluşsaydık
    eylülde yatağan motosiklet festivaline gel , buluşalım

gezin güzel olmuş arkadaşım peki km reye baktınmı gezdiğn bu yerler km si belli olan yerlerdir eksik veya fazla gösterdimi benim yapmış olduğum tespite göre 20 km de 6 km az gösreriyor bu olay benim makinayamı özel yoksa genelde böylemi merak ediyorum dikkatini çeken varmı açaba

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı deli kad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gezin güzel olmuş arkadaşım peki km reye baktınmı gezdiğn bu yerler km si belli olan yerlerdir eksik veya fazla gösterdimi benim yapmış olduğum tespite göre 20 km de 6 km az gösreriyor bu olay benim makinayamı özel yoksa genelde böylemi merak ediyorum dikkatini çeken varmı açaba
    benim gösterge %2 eksik gösteriyor 100kmde 2 km yani

festivalden moğollar konseri , görüntü kötü ama ses iyi

Motosikleti
    yani benim tesbitim 105 filan yaparken ben normalde 130 yapıyor buna göre hesap yapıcak olursak km de tutmuyordur bana kalırsa eksik gösteriyor bencede

pekala bu olayı faprikadan yetkiliierle görüşen varmı

Motosikleti
    [QUOTE=deli kad;2788915]pekala bu olayı faprikadan yetkiliierle görüşen varmı[/QUOTE
    valla bilgileri olduğunu sanmıyorum çünki kendilerinin ürettirdiği bir motor değil bide digital göstergelerin birçoğu bu şekilde yamahanın göstergeside mesela yanlış ölçüm yapıyor o yüzden fabrikanında elinden birşey gelmez ama göstergenin bağlı olduğu noktalardan bir ayar civatası yada içteki milin ayarı yapılıyorsa düzeltile bilme şansı var

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ben bizim göstergeyi içini açıp bi bakayım bir bağlantı ayar yeri varmı? varsa araştırırım,
    @tunç Venom kaskdan bende aldım , vizörü kapattığımda ortada bi bükey görüntü oluyor ama hemen üstüne bakarsanız problem yok, alışıyor insan, ayrıca yeşil rengi motosiklete çok yakıştı , birde kawasaki tişört aldım, tişört modelinden aklıma güzel bir çalışma yapmak geldi jantlara uygulayacağım

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Guzel paylaşımlar için tesekkürler...
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

arkadaşlar ben km uyuşmazlığıyla ilgili ana üst nazilli faprikaya tefon ettim cevap olarak dedilerki servise git eğer uyun görürse servis yenisiyle değiştirilir birde alyan cıvatalarla ilgili hala bir çevap alamadım bu bağlamda tunc a katılıyorum bunlar bir şeyden analamıyorlar. allah verde bu motor biyasada istek görürde bu adamlar motor getirir yoksa ilerleyen günlerde parca sıkıntısıdaki korkarım yaşatır bu damlar bize inşlah korkulanlar olmaz

Motosikleti
    Alıntı deli kad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben km uyuşmazlığıyla ilgili ana üst nazilli faprikaya tefon ettim cevap olarak dedilerki servise git eğer uyun görürse servis yenisiyle değiştirilir birde alyan cıvatalarla ilgili hala bir çevap alamadım bu bağlamda tunc a katılıyorum bunlar bir şeyden analamıyorlar. allah verde bu motor biyasada istek görürde bu adamlar motor getirir yoksa ilerleyen günlerde parca sıkıntısıdaki korkarım yaşatır bu damlar bize inşlah korkulanlar olmaz
    arkadaş lar göstergenin içinden bakılacak bişey değildir tekerleğe bağlantı noktasından yada göstergeye giren kısımla alakalı bişey dir o milin dönüş hızı ağır düşüyordur göstergeye mantık olarak milin dönüş hızını yükseltmemiz lazımki göstergedede aynı etki görelim benim parçaların hepsi gelmiş servis öyle söyledi cant teli farsiperliğinin bağlantı kelepçeleri ön milin kapağı keçeler ilk servis te bunları da taktık tan sonra sanırm pek problemim kalmıyacak ondan sonra ekliyeceklerim şöyle hava lama civatası değişecek yerine düğmler takılacak elcik koruma alınacak takılacak iyi bir döşemeci bulunup içine yumuşak sünger yaptırılacak 1 2 santim beni yukarı taşısada problem olmaz gidon bir arka bağlantıya takılacak ki ayarlarla rahat oynayableyim egzos da şu ısıyı absorbe eden bantlardan alınıp yapılacak sıcaklık sinir ede bilir bide kaplama olarak siyah kavler kaplama siyah yerler için düşünüyorum yan demirler farsiperliği ön çamurluk belki kaskı bile kaplarım garanti kapsamı bitiğinde egzos vede karbüratör değişimi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:48 ----------

bu arada bu yatağan motor festivaline kimler gelicek ?

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Fotolar çok güzel olmuş. Paylaşım için teşekkürler. Bi ara bende define aramaya geleyim.
    1- Ön Amasitörlerden sarkan kablolar sıkıntı yaratmıyor mu acaba, aşırı bol duruyorlarda. merak ettim. Bir yere taktırmayasın. Kötü Araziye çıkmıyorsan sorun değil.
    2- Bu motor nasıl 3.3 litre yakar. km 13 krş benim motor yakıyor yaw. sinir etmeyin adamı bilsem 250 cc alırdım
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada bu yatağan motor festivaline kimler gelicek ?

festivale sen , ben muğlalı denizlili kimleri çağırabilirsek artık.

Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotolar çok güzel olmuş. Paylaşım için teşekkürler. Bi ara bende define aramaya geleyim.
    1- Ön Amasitörlerden sarkan kablolar sıkıntı yaratmıyor mu acaba, aşırı bol duruyorlarda. merak ettim. Bir yere taktırmayasın. Kötü Araziye çıkmıyorsan sorun değil.
    2- Bu motor nasıl 3.3 litre yakar. km 13 krş benim motor yakıyor yaw. sinir etmeyin adamı bilsem 250 cc alırdım

- amortisörden sarkan bir kablo göstergenin, biride fren hortumu toplasak olacak aslında farketmemişim kötü görüntüsünü
    - 2 kere uzun yol gittim birinde 3.7lt sonrakinde 3.3lt çıktı hesap şehir için denemedim daha ama az yakacak gibi yani

Motosikleti
    neden se ktm dede de aynı şekilde kablolar dışarda bence hoş gösteriyor asimetrik şeyleri sevmem 178 km de 35 tl yaktım büyük çoğunluğu agrsif sürüş olarak düşünün hesap edin tolga sende gelse senin motoru da bizim otorların yanına üvey kardeş gibi koyalım

Motosikleti
    bu arada bu festivalin tarihini bana 1 hafta önceden haber verinki işten izin alıp gelmeye çalışayım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)