Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    DEnge takozu sonradan takılabiliyor. Bir jantın içine şerit yapıştırılıyor boylu boyunca, iç lastiği tutacak bişey, onu da ayrı olarak satıyorlar ebayde felan. Hem takoz hem şerit gayet uygun fiyatlarda. Hani jantı bulsak o 2 seçenekten birini uygularız zaten.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    vet bu gün sübabları taktırdım birde gidonun altına somun koyduk koymamısın sebebi sıfıra sıfır giriyor somunlar olmadan şimdi hem gidon yukarı doğru biraz kalktı hemde motrum eskisine nazaran şimdi daha alçaldı ön taraftan yanlızca siboblar takılırken ki vidyoları paylaştım face aktarıyorum bu arada sökülürken baya bir fısladı amar tisör onu bırakın 2 dakka kulansanızda hemen hava doluyor amortisörler ama arazide kesin şart olan bişey sizin jant işinide sordum dedi göbek yaptırmaları kesin şart oda masraflı iş tornacı olayı onun yerine ktm lerin çıkma jantlarını bulurlarsa çiftini 1500 tl den filan bulurlar sıfırı 3500 tl dedi ban kalırsa fabrikadan bir bakın bakalım jant lar ne kadar bu arada ut nin jantı aleminyum jant değil sanıyorum max in kide değil

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    @videoyu gördüm çokta enteresan bir parça değil sanayiden benzer bir şey uydurabiliriz , araştıracam. Janta gelince Aliminyum jant takacam makinemi var abi , çelik jant bizim işimizi görür HARD enduro yapamayız uçmak filan , MAX jantı çok büyük ihtimalle uyar, mondiye mail attım cevap bekliyorum.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    sanayide bulursan banada haber ver müm-taz cım

Motosikleti
    resimleride ekledim bakarsınız

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    @tunç senin hava tahliye butonlarını kaça aldıydın 5$ a buldum la

türkiyede plastik olarak buldum ama işe yararmı bilmiyom

birde şunu buldum ama çalışması nasıl ona bakmak lazım

Motosikleti
    ok zeta marka bakıcaksın altakilerde hepside olurda vida kısımları uymaz bizimkiler ip ince ucları

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tunç senin hava tahliye butonlarını kaça aldıydın 5$ a buldum la
    http://ecx.images-amazon.com/images/...500_AA300_.jpg

türkiyede plastik olarak buldum ama işe yararmı bilmiyom

http://www.omuratesplastik.com.tr/im...5d370753e7.jpg

birde şunu buldum ama çalışması nasıl ona bakmak lazım

http://www.ranarekor.com.tr/admin/images/155.jpg
    en alttaki bildiğin düdüklü tencere düdüğü müm-taz
    ANGARAJ

Motosikleti
    la bende bişey benzetiyorum diyorum allah iyiliğini versin zaten dedim böyle sanayide bulurlarmış he bulurlar dedi adamlara biz verdik yapasın diye beceremiyorlar dedi vida ucları nın açıları nı bile tuturamıyorlar dedi
    bu arada vapor marka bir gösterge gördüm araştırılması gerekne bir gösterge 99 usd filan mış bizim çizik kestane araştırsın bi

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en alttaki bildiğin düdüklü tencere düdüğü müm-taz
    o halka kısmından çekilce (pull) hava boşaltıyor araştırdık , ama boyut konusunda bilemem, @tunç senin vida soketi kaçlıkmış öğrensene ona göre bulayım denizli sanayide

Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vet bu gün sübabları taktırdım birde gidonun altına somun koyduk koymamısın sebebi sıfıra sıfır giriyor somunlar olmadan şimdi hem gidon yukarı doğru biraz kalktı hemde motrum eskisine nazaran şimdi daha alçaldı ön taraftan yanlızca siboblar takılırken ki vidyoları paylaştım face aktarıyorum bu arada sökülürken baya bir fısladı amar tisör onu bırakın 2 dakka kulansanızda hemen hava doluyor amortisörler ama arazide kesin şart olan bişey sizin jant işinide sordum dedi göbek yaptırmaları kesin şart oda masraflı iş tornacı olayı onun yerine ktm lerin çıkma jantlarını bulurlarsa çiftini 1500 tl den filan bulurlar sıfırı 3500 tl dedi ban kalırsa fabrikadan bir bakın bakalım jant lar ne kadar bu arada ut nin jantı aleminyum jant değil sanıyorum max in kide değil
    Fabrikada yedek parçaya bakan yakınımdır maalesef süpermotoya uyacak jant yok ellerinde endronun jantlarındanda yok bilginiz olsun.
    birde bu lastikler bu jantlara uyar.
    http://qingdaokeystone.en.made-in-ch...110-90-17.html

Motosikleti
    gazi güzel lastiklermiş zaten lastik bulmak problem değil jant bulmak problem ellerinde yoksa elimizdekilere kıymetle bakalım derim yakında bu motorun yedek parçasıda gelmez zaten motorlar piyasada yok yeni gelicek partidende haber yok sanırım zaten bizdeki motorlar sanırım 2010 çıkışlı burda 2011 de piyasaya sürüldü

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

la bana sorucağına gidip motorunun üstünden söküp baksana daha kolay olmazmı bit kadar bir vida sonuçta üstü alyanlı vida

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ...la bana sorucağına gidip motorunun üstünden söküp baksana daha kolay olmazmı bit kadar bir vida sonuçta üstü alyanlı vida
    denizliye gidince ölçerim, biliyon yanımızda değil motosiklet , mondiye mail attık ama cevap gelemedi. Küfür mü etsem ne etsem bilemedim

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Vay arkadaş, göbek yaptırmak nekadar masraflı bir iş ki adam bize 1500 TL lik alternatifi tavsiye etmiş. Bu milleti zengin sanıyor sanırım. Bizim arkadaşlar arabalarına bunun yarı fiyatına afilli jantlar taktırıyorlar. Biz bir arazi keyfi yapalım diye 1500 tl mi bayılcaz yani... breh breh...

Senin hava sübapların da hayırlı olsun. Artık küçük eniştemizi tutmak zorunda kalmıycaz, havasını aldık mı tamamdır

bu arada vapor marka bir gösterge gördüm araştırılması gerekne bir gösterge 99 usd filan mış bizim çizik kestane araştırsın bi
    Eniştem benim, ben onları çoktan araştırdım. Maaşım yattığında siparişi geçmem an meselesi. Gösterge arayanlara da söyleyebilirim ki ; başka bişey aramayın boşuna. Ya bu Vapor modelini almak ya da hiç bişeye ellememek en mantıklısı.
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .... Maaşım yattığında siparişi geçmem an meselesi. Gösterge arayanlara da söyleyebilirim ki ; başka bişey aramayın boşuna. Ya bu Vapor modelini almak ya da hiç bişeye ellememek en mantıklısı.
    sanki bağlantı soketi farklı gibi , birde nereye monte olacak ki kendi göstergesi zorla sığıyor. neyse sen halledersin.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanki bağlantı soketi farklı gibi , birde nereye monte olacak ki kendi göstergesi zorla sığıyor. neyse sen halledersin.
    Çok fazla modelde kullanılabiliyor. Aklına husaberg, DRZ, CRF, XT ve WR gibi modellerde kullanılıyor. Bağlantı sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Sığdırması da sorun değil, çünkü kafa plastiğinin üstü sabit değil, bir ayar ile biraz mesafe kazanılır. Tabi farı yere çevirmiş olurum ozaman da....Bir de benim gidonu öne takmışlardı, ben gerideki yuvaya alınca biraz daha yer kazandım. Ayarlanır bir şekilde.
    #sürenadam

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Çok fazla modelde kullanılabiliyor. Aklına husaberg, DRZ, CRF, XT ve WR gibi modellerde kullanılıyor. Bağlantı sıkıntısı olacağını sanmıyorum. Sığdırması da sorun değil, çünkü kafa plastiğinin üstü sabit değil, bir ayar ile biraz mesafe kazanılır. Tabi farı yere çevirmiş olurum ozaman da....Bir de benim gidonu öne takmışlardı, ben gerideki yuvaya alınca biraz daha yer kazandım. Ayarlanır bir şekilde.
    duydum ki benzinin biter yolda kalır olmuşsun deluğanlı bırak şimdi jantı göbeği gidonu, benzin bitmesine bi çözüm bul, suyla çalışan motor icat et, ne biçim mühendissin sen...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duydum ki benzinin biter yolda kalır olmuşsun deluğanlı bırak şimdi jantı göbeği gidonu, benzin bitmesine bi çözüm bul, suyla çalışan motor icat et, ne biçim mühendissin sen...
    Ben o biçim mühendisim ki musluk göstergesini yanlış yerde tuttuğum için 3 kere yolda kaldım. 1 inde ucuz kurtuldum... Ve musluğu yanlış yorumladığımı da daha yeni anladım.

Ha suyla çalışan motor yolda, az kaldı. Zaten "vapor" diye basettiğimiz gösterge "fake" idi, o motorun kod adı (malum vapor=buhar ). Şuan test aşamasında, yağmurlu havalarda ciddi bir performans artışı olduğu için güvenlik sebebiyle piyasaya çıkartamıyorum prototipi. Gerçi prototip dedim ama benim için gayet olağan şeyler bunlar...
    #sürenadam

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Ben o biçim mühendisim ki musluk göstergesini yanlış yerde tuttuğum için 3 kere yolda kaldım. 1 inde ucuz kurtuldum... Ve musluğu yanlış yorumladığımı da daha yeni anladım.

Ha suyla çalışan motor yolda, az kaldı. Zaten "vapor" diye basettiğimiz gösterge "fake" idi, o motorun kod adı (malum vapor=buhar ). Şuan test aşamasında, yağmurlu havalarda ciddi bir performans artışı olduğu için güvenlik sebebiyle piyasaya çıkartamıyorum prototipi. Gerçi prototip dedim ama benim için gayet olağan şeyler bunlar...
    buhar basıncının itme gücüyle çalışan araçlar yıllaaaar önce üretildi diye hatırlıyorum demek bunu motora uyarlayacaksın öyle mi işte bu bir mühendislik harikası olur şimdi soru şu: suyu kaynatacak ısıyı kıçımızla selenin sürtünmesi ile oluşan kinetik enerjiden mi alacaksın
    GaCCaLL bunu beğendi.

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buhar basıncının itme gücüyle çalışan araçlar yıllaaaar önce üretildi diye hatırlıyorum demek bunu motora uyarlayacaksın öyle mi işte bu bir mühendislik harikası olur şimdi soru şu: suyu kaynatacak ısıyı kıçımızla selenin sürtünmesi ile oluşan kinetik enerjiden mi alacaksın
    Arkadaş sürekli ayakta gittiği için sendeki sürtünme kuvvatı onda olmuyo haliyle
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)