Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilk bakimda pek bisey yapmiyorlar yagini degistirip gonderiyolar
    Tamam sağol ama ben şunu öğrenmek istiyorum yağı benim seçme şansım var mı şöyle kaliteli bişeyler olsun? Ya da koyulacak olan yeterli mi? Ayrıca kaç lira ücret ödiyecem bir de bişey sorucam kitapçığında 500-1000km bakımı aynı kutucuk altında boşluk var yani bir kaşe basılacak bir de 2000 - 2.250 KM var ilk 500-1000km 1 ay diyor diğeri 3. Ay diyor şimdi ben sadece 500de bakıma sokucam en yeterli km ne olur ?

Kusura bakma biraz acemice ama ilk motorum hem öğreniyim hem de pahalıya mâal olmasın diye uğraşmak istiyorum kendi çapımda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı KellyKey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam sağol ama ben şunu öğrenmek istiyorum yağı benim seçme şansım var mı şöyle kaliteli bişeyler olsun? Ya da koyulacak olan yeterli mi? Ayrıca kaç lira ücret ödiyecem bir de bişey sorucam kitapçığında 500-1000km bakımı aynı kutucuk altında boşluk var yani bir kaşe basılacak bir de 2000 - 2.250 KM var ilk 500-1000km 1 ay diyor diğeri 3. Ay diyor şimdi ben sadece 500de bakıma sokucam en yeterli km ne olur ?

Kusura bakma biraz acemice ama ilk motorum hem öğreniyim hem de pahalıya mâal olmasın diye uğraşmak istiyorum kendi çapımda.
    Benim uyguladigim yaptiklarimi soleyim ben sana yag konusunda servis mondoil yag koyuyor veya shel koyuyor bizim burda bole kendin alip gotursen olur belki ama bazi servisler kabul etmiyor laf yapiyor belli olmuyor sagi solu yani garantiyide isletcen ben kitapcagi kaseletmrdim hic ama kayit ediyorlardi galiba km le araliklarino bilgisayara zaten 4000 drn sonra gerek gormedim servisi bi daha 40 50 lira para aliyolar zaten motorina alistikdan sonra sende goturmessin 500 de gotur motoru sonra sana 1500 veya 2000 de gel dicek ama ben kendim 1000 de degidtirip 2000 de servise degistirdim 3 binde gene kendim 4 binde servise degistitrdim ve bi daha gitmedim ilk bakimlari onemli olur sikinti cikmamasi acisindan gitmeue calis yag olaraksa castrol power 1 kullaniyorum balikesir nerrsindrnsin

Benim uyguladigim yaptiklarimi soleyim ben sana yag konusunda servis mondoil yag koyuyor veya shel koyuyor bizim burda bole kendin alip gotursen olur belki ama bazi servisler kabul etmiyor laf yapiyor belli olmuyor sagi solu yani garantiyide isletcen ben kitapcagi kaseletmrdim hic ama kayit ediyorlardi galiba km le araliklarino bilgisayara zaten 4000 drn sonra gerek gormedim servisi bi daha 40 50 lira para aliyolar zaten motorina alistikdan sonra sende goturmessin 500 de gotur motoru sonra sana 1500 veya 2000 de gel dicek ama ben kendim 1000 de degidtirip 2000 de servise degistirdim 3 binde gene kendim 4 binde servise degistitrdim ve bi daha gitmedim ilk bakimlari onemli olur sikinti cikmamasi acisindan gitmeue calis yag olaraksa castrol power 1 kullaniyorum balikesir nerrsindrnsin
    Sağol, Erdekliyim. Ama Burdaki mondial servisini hiç sevmiyorum dalgıç diye bi adam işinin ehli değil alaycı bi tip bandırmada yaptırıcam ne yapıcaklarsa her seferinde.

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Biz yağ kontrolü yapıyoruz fakat yağ çubuğu sıkılı mı bakıcaz sıkmadan mı bakacağız ?

Orta sehpayı sökemedim ..
    1-arka fren pedalı söküyoruz
    2-Baştaki mili tutan teli çıkarıyoruz fakat ayaklıgı tutan mil çıkmıyor ne yapmam lazım

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Driftle redline sokabilen varmi benim 10 11 binde kaliyor genelindemi bole acaba

Motosikleti
    mondial drift 125
    Driftle redline sokabilen varmi benim 10 11 binde kaliyor genelindemi bole acaba
    Hocam siz 10 11 redline peşinde koşmayın bizim driftlerde devir kesici yoktur buda sürekli 10-11 devirde redline denemek hayliyle motorda arıza veya arızalara yol açabilir.
    KellyKey bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Ön arka balata değiştirecem öneri var mı ?

bende mh driftimi alalı 2 hafta kadar olmak üzere. Ancak motor stop ediyo giderken yada durdugu yerde gaz verinde stop ediyo. Önceleri ısınmadıgı için ettiğini düşünüyodum bi kac defa uzun süreli sürdum durmadan yine ediyodu sonra rolantisinin düşük oldugundan ettiğini düşünerek rolantiyi yükselttim ama hala ediyo hafif gaz verince yaa hızlı giderken gaz kesince akü amperi düşük müdür ki. benim motorumundan amperi düşükse bu stop sorununu tetikliyebilirmi ???

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı okay kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz 10 11 redline peşinde koşmayın bizim driftlerde devir kesici yoktur buda sürekli 10-11 devirde redline denemek hayliyle motorda arıza veya arızalara yol açabilir.
    Denemek icin baktimda ondan normalde zorlamiyorum zaten dikkatimi cekti sorayim dedim

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Denemek icin baktimda ondan normalde zorlamiyorum zaten dikkatimi cekti sorayim dedim
    5. vites harici 9000 deviri geçmeyin, 1. 2. viteste hele çok zararlı aşırı devir yaptırmak.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı denizsakızcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mh driftimi alalı 2 hafta kadar olmak üzere. Ancak motor stop ediyo giderken yada durdugu yerde gaz verinde stop ediyo. Önceleri ısınmadıgı için ettiğini düşünüyodum bi kac defa uzun süreli sürdum durmadan yine ediyodu sonra rolantisinin düşük oldugundan ettiğini düşünerek rolantiyi yükselttim ama hala ediyo hafif gaz verince yaa hızlı giderken gaz kesince akü amperi düşük müdür ki. benim motorumundan amperi düşükse bu stop sorununu tetikliyebilirmi ???
    arkadaşla aynı sorun bende de var .sıcak soğuk hiç farketmiyor motor bi anda boşa düşüyor ve gaz verince istop ediyor. Neden olabilir bilgisi olan yardımcı olsun ..

ridvan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 125
    Arkadaşlar bizim motorların subap aralık değerlerini bilen varmı internetde arastirdim bulamadım ?

https://www.facebook.com/photo.php?f...type=3&theater
    https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net...59&oe=56EF8634

Mondial yeni Driftleri toplantısında tanıtmış ama fotoğrafları bulduğum sayfada teknik özelliklerine rastlamadım. Siyah Drift'in üzerinde 150 cc. olduğu yazıyor. Diğer model sanırım arazi için. Bilgisi olan var mı?

nofearyns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MR250 Destro

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Nette bende denk geldim bu 150lik modele ama bi bilgi yoktu nezaman cikar fiyat ne olur ozellik ler ne bi bilgivericek olsa mukkemel olur du.

Egzoz çok güzelmiş ya teh keşke biraz daha bekleseymişim bn aldım yeni modeli çıktı arkadaş 😕😕

Motosikleti
    YAMAHA MT 07 ABS
    Daha cikmadi yani hic bir yer de bi bilgi bulamadm ben arastrdim ama sfir bilgi. Ve mondialin de 5 den asa vericeni sanmam 150ligi

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5. vites harici 9000 deviri geçmeyin, 1. 2. viteste hele çok zararlı aşırı devir yaptırmak.
    Neden abi ?

düşük viteste yüksek devir vs yüksek viteste yüksek devir farkı nedir ?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden abi ?

düşük viteste yüksek devir vs yüksek viteste yüksek devir farkı nedir ?
    Motordaki tork tekere düşük viteslerde iletilse de motor yüksüz kaldığından aşırı devirde kendi kendini yiyor. 5. viteste yaptırdığın aşırı devir sonucu oluşan güç ise tamamen kullandığı için o kadar zararlı değil.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordaki tork tekere düşük viteslerde iletilse de motor yüksüz kaldığından aşırı devirde kendi kendini yiyor. 5. viteste yaptırdığın aşırı devir sonucu oluşan güç ise tamamen kullandığı için o kadar zararlı değil.
    Viteste giderken gazı birden bıraktığımda arkadan tık tık sesler geliyor her viteste 2 3 kez zincir çarpması mı o ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)