Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gençler ve kendini genç hisseden drift kullanıcılarına selamlar

Ara ara girip bahsettiğim değişiklikleri kısmen yaptım. Tatilde kar-kış olduğu için motora sadece 1 gün binebildim o gün de aksesuarları taktırdım. Resimleri birkaç güne yükler atarım, yapmak isteyenlere de bir ışık olur umarım

Şimdiye kadar yaptığım değişiklikler:

-Lastikleri değiştirdim.(Pirelli DuraTraction)
    -Çanta demiri taktırdım.(Kalyoncu motordaki uzun versiyon gösteriyor ama aslında heryerde satılan kısa versiyonudur. Bilginize)
    - Shad sh39 çanta aldım ama daha takmaya fırsatım olmadı.
    - 2 tane usb ve 1 tane çakmaklık girişi olan su geçirmez bağlantı şeysi taktırdım. Aldığım ürün şu: http://www.aliexpress.com/item/Free-...899241729.html
    - 1 tane sis farı taktırdım. Sis farına ayrıyetten bi düğme taktırdım. Düğme çekip bırakmalı. Sis farının 3 modu var. Düğmeyi kapatıp açtıkça değişiyor. 1.mod: normal ışık/ 2. mod: düşük ışık/ 3. mod: çakar. Sis farı noktasal bir şey, tek aldım yetmedi sanki. 2 tarafa da takmak lazım. Şöyle ki ışığı tutun 100m ileriyi aydınlatıyor ama dağılmadan noktasal biçimde. Sis farının linki de şu: http://www.aliexpress.com/item/1-PCS...216782138.html
    - Son olarak da elcik ısıtma taktırdım. Kışın büyük nimet. O soğukta yazlık eldivenle motor sürdüm bana mısın demedi Elcik ısıtmayı da sahibinden bi satıcıdan 49 liraya aldım.

Sis farı, elcik ısıtma, çakmaklık girişinin hepsini kontağa bağlattım. Yani kontak açılmadan hiçbiri çalışmıyor. En iyisi bu, yoksa çoluk çocuk sizden habersiz karıştırıp akünüzü bitirebilir. Sis farıyla elcik ısıtmaya dıştan birer sigorta bağladılar nolur nolmaz diye. işten çok anlamasam da bir şekilde hallettik çok şükür

Aynı zamanda 2000 bakımı gelmişti onu da yaptırdım. Bakımı ve tüm bu aksesuarları taktırmak için toplamda 50 lira çıktı cebimden(Yağı kendim götürdüm.Motul 5100 10-40 kattırdım). 10 lirasını lastikçiye bayıldık. Dubleks lastik olduğu için motorcumuz yapamadı. Mecburen lastikçiye gittim. 40 motorcuya 10 lastikçiye verdim ve bu iş son buldu... Herkese kazasız belasız sürüşler..Resimler en kısa zamanda eklenecektir
    kdiner ve C.Kaan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Hayırlı olsun

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Teşekkür ederim Bir de havalar düzelse de ailem izin verirse motoru memleketten getirsem üniversiteye motorumla gitsem. Çok mu şey istiyorum yavvv

Hayırlı olsun fotoğrafları acil koy merak ettim bende sis farını yapmayı düşünüyorum da malesef kime bağlatacağımı bilmiyorum .

4 Gün sonra yola çıkıcam bavulumu motora nasıl sabitlerim ordan erzuruma gidicez motorla bi akıl verin :/

Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun fotoğrafları acil koy merak ettim bende sis farını yapmayı düşünüyorum da malesef kime bağlatacağımı bilmiyorum .

4 Gün sonra yola çıkıcam bavulumu motora nasıl sabitlerim ordan erzuruma gidicez motorla bi akıl verin :/
    Teşekkür ederim. Fotoğraflar şuan elimde değil. Elime geçtiğinde direkt atarım buraya Ama şunu belirtmemde fayda var. Çok zamanım olmadığı için çok fotoğraf çekemedim. Sis farının aydınlatmasını falan çekemedim. Yine de fotoğraflar çoğu şey hakkında fikir verecektir. Ben her şeyi bizim buradaki mondial yetkili servisine taktırdım. Önce bi yokladım şunu nasıl yapalım felan. Baktım gayet bilgili konuşuyorlar güvenle teslim ettim. Ki yapan kişiyi uzun zamandır tanıyorum. Ön kafanın çıkması gerekiyor kontağa bağlamak için o yüzden motorcudan başka birisi zor yapar.
    dadas607 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Vay be konu hiç kapanmamış Yaklaşık 50 sayfayı okudum pişman olmayacağım bir motor gibi duruyor.
    Bir sorum olacak yaz döneminde ne kadar oynar bu motorun fiyatı?

Alıntı bkrsnmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be konu hiç kapanmamış Yaklaşık 50 sayfayı okudum pişman olmayacağım bir motor gibi duruyor.
    Bir sorum olacak yaz döneminde ne kadar oynar bu motorun fiyatı?
    Motorun fiyatı yeni zamlandı. 2015 modellerinde şimdikiyle yaz fiyatları arasında fark olacağını düşünmüyorum. Tabi belli olmaz bu firmalara Stokta kalan 2014 modellerde de firmalar indirim yapıp elden çıkarmaya çalışabilir araştırmak lazım.

Motor güzel de çok apaçi arkadaşımızda var onlarla aynı kategoride olmak can sıkıcı.
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Aksesuarlar guzel denemek lazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:42 ----------

Siparişler geldi.Motomax sağolsun

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aynı ses benim motosikletimde'de vardı bozuk yolda - kasiste - frene basınca - vites değiştirince kısaca motor her sarsılışında takır tukur ses geliyordu bugün çözdük sorunu, sorun ön fren diskinin civataları gevşek bu civataları bir an önce sıktırın hem ses kesiliyor hemde frfen performansı yükseliyor.

Bugün motorun ön dişlisini 16 yaptım motor gerçekten çok iyi oldu zaten hissedilmeyecek kadar az olan titreşim sıfıra indi + motorun gidişi rahatladı ve son sürati yükseldi 4. vites 9000 devirde 110 gibi bir hıza ulaşıyor 5. vitese atamadım yol yoktu ama rahatlıkla düzde 130 - 135 gibi hızlara ulaşacağına inanıyorum, benim için son hız önemli değil sabit 100 ile giderken devir 7000'de oluyor benim için önemli olan bu
    Zaten motorun canı ne hocam degmez bence şehir içindeki ataklığından ödün vermeye. Hayati olabilir sonuçları ne kadar seri o kadar iyi
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Ya beyler motorun önünden midir arkasından mı anlayamadım
    vıyk vıyk diye ses geliyo ve hıza göre seste yavaşlıyo yada hızlanıyo böyle bu ne olabilir sizce?
    motor şuan 210 km de
    ve 170 km önce depoyu fullemiştim ama benzin gösterge ibresi hala en sonra ne zaman düşecek bu :D ? nerdeyse fulleyeli 200 km oldu ama ibre halen en doluda.
    Bide az önce vites 2 de trafikte ilerlerken motor stop etti ama böyle silkeliyerek 4-5 tafa silkeledi gaz açtım yemedı acaba çok yavaşladım diye midir ??
    Ha en son olarakta motoru stop ettim garaja koydum motordan böyle tık-tık-tık diye sesler geliyo rahat 5-7 dk geldi sonra ben eve girdim noldu bilmiyorum ?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya beyler motorun önünden midir arkasından mı anlayamadım
    vıyk vıyk diye ses geliyo ve hıza göre seste yavaşlıyo yada hızlanıyo böyle bu ne olabilir sizce?
    motor şuan 210 km de
    ve 170 km önce depoyu fullemiştim ama benzin gösterge ibresi hala en sonra ne zaman düşecek bu :D ? nerdeyse fulleyeli 200 km oldu ama ibre halen en doluda.
    Bide az önce vites 2 de trafikte ilerlerken motor stop etti ama böyle silkeliyerek 4-5 tafa silkeledi gaz açtım yemedı acaba çok yavaşladım diye midir ??
    Ha en son olarakta motoru stop ettim garaja koydum motordan böyle tık-tık-tık diye sesler geliyo rahat 5-7 dk geldi sonra ben eve girdim noldu bilmiyorum ?
    vıyk vıyk sesleri çok soğuk havalarda ön tekerden geliyo,sebebini halâ bulamadık,
    depo yarıdan sonra hızlıca düşer merak etme,tık tık tık sesi egsoz soğumaya başladığı için,sıkıntı yok merak etme
    ENİGMA bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vıyk vıyk sesleri çok soğuk havalarda ön tekerden geliyo,sebebini halâ bulamadık,
    depo yarıdan sonra hızlıca düşer merak etme,tık tık tık sesi egsoz soğumaya başladığı için,sıkıntı yok merak etme
    çok sağolasın abi içim rahatladı peki 2.vites stop etmesi neden 4-5 defa silkeledi gaz açtım yemedi? trafikte oldu bunlar

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sağolasın abi içim rahatladı peki 2.vites stop etmesi neden 4-5 defa silkeledi gaz açtım yemedi? trafikte oldu bunlar
    çok yavaşladıysan normal tabiki
    ENİGMA bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bazen 30 tllik benzin alıyorum onda bile ibre baya yukarlarda sonra hızla düşmeye başlıyo vıyk vıyk sesi egzozdan gelebilir stop ettikden sonra gözlemle nerden geldiğini

2 vitesde gaz yemeyip stop etmesi devri çok düşürdüğünden olabilir belki motor soguk rölanti düşükse ondanda olabilir 2 vites düşük hızlar hassas gaz kontrolü gerektiriyor daha ilk motorunsa olabilir böyle seyler zamanla proflaşırsın
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Evet ilk motorum neyse artık bide gündüz gözüyle bakayım egzoza.Ya gerçekten çok sağolun valla içime su serpildi

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten motorun canı ne hocam degmez bence şehir içindeki ataklığından ödün vermeye. Hayati olabilir sonuçları ne kadar seri o kadar iyi
    16 dişli ile hala 1. viteste tekere gelecek serilikte
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Beyler benimde şöyle bi sorunum var trafikte debriyajı sık sık kullanınca 1. vites te veya 2 de debriyajı bırakırken klik diye ses geliyo ileri atıyo ama illa sanki bi yere geçiyormuş gibi ses geliyo ön tekerden sanki nedir ne değildir anlamadım normalde yapmıyor sık sık debriyaj kullanmaya başlayınca yapıyor

Evet arkadaşlar resimler elime geçti buyrun yaptığım değişiklikler:

Öncelikle lastikleri atayım. Lastiklerim Pirelli DuraTraction. Deneme fırsatım çok olmadığı için kalitesi hakkında şuanlık yorum yapamayacağım. Ama görüntüsünü merak edenler için yakından çektim.

Arka Lastik:

Ön Lastik:

Burada da ön kısmı açtık. Aldığım her şeyi kontağa bağlattım. Anlatılmaz yaşanır tarzında fotolar var buyrun bakınız

Sis farı ve çakmaklık girişini monte ederken birkaç foto:

Burada da çakmaklık ve elcik ısıtmaları görüyorsunuz. Gidonun sol tarafında baya düğme oldu kornaya basacakken karıştırdığım oldu ilk başlarda Tabi birkaç karıştırmadan sonra sıkıntı çekmedim Çakmaklık dediğim aletin solunda 2 tane usb sağında da 1 tane çakmaklık girişi var Baya güzel bir meret uzun yolda baya fayda sağlayacak bana...

Bu da sis farı için yaptığımız düğme Birazcık arkada oldu ama yer kalmadı gidonda mecburen oraya yaptık Çekip bırakmalı bir şey fena değil. Hemen yanında da sis farı ve elcik ısıtma için bağladığımız sigorta var.

Bu da gidonun üstünden bir görüntü:

Bu da sis farının yakından bir görüntüsü:

Sis farının yandan görüntüsü:

Arkadaşlar umarım böyle bir şeyler düşünenlere faydası olur fotoğrafların. İlk mesajımda belirttiğim gibi ayrıntılı fotoğraf çekecek zamanım olmadı. Memlekete gittiğimde daha güzel fotoğraflar çekmek dileğiyle
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim...
    dadas607, C.Kaan, turkish39 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    driftlerde mercek sis farı fazla akım çekiyor uzun süre kullanımda aküyü bitirir.iki tane olursa o zaman fena.Daha fazla zorlayacak aküyü.gidon bölümü hoş olmuş.Pirelli lastikler asfaltta ses yapıyor diye söylemişti satan dükkan bende o yüzden michlen pilot street almıştım ama bir test edip bizede bilgi verebilirseniz toprakta veya çamurdaki performansı nedir?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)