Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Güzel olmuş güle güle kullan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler benimde şöyle bi sorunum var trafikte debriyajı sık sık kullanınca 1. vites te veya 2 de debriyajı bırakırken klik diye ses geliyo ileri atıyo ama illa sanki bi yere geçiyormuş gibi ses geliyo ön tekerden sanki nedir ne değildir anlamadım normalde yapmıyor sık sık debriyaj kullanmaya başlayınca yapıyor
    Çok normal o klik sesi şanzıman dişlilerinin bir birine geçme sesi debriyajı yavaş bıraktığınızda veya az gaz açtığınızda gelir ama normal ( trafiksiz ) kullanımda daha iyi debriyaj kontrolü yapıldığı için gelmez o ses
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    driftlerde mercek sis farı fazla akım çekiyor uzun süre kullanımda aküyü bitirir.iki tane olursa o zaman fena.Daha fazla zorlayacak aküyü.gidon bölümü hoş olmuş.Pirelli lastikler asfaltta ses yapıyor diye söylemişti satan dükkan bende o yüzden michlen pilot street almıştım ama bir test edip bizede bilgi verebilirseniz toprakta veya çamurdaki performansı nedir?
    Mercek far 15 veya 30W olması lazım tam hatırlamıyorum. Ya teki 30W'dı ya da çifti. Lastiklere gelince dediğim gibi çok test etme şansım olmadı. Okul bahçesinde birkaç fren denemesi yaptım driftin orjinal lastiklerine göre fark çok. Kilitleyince hemen bisiklet lastiği gibi kızaklamıyor. Ben dağa taşa çıkarım köye de giderim diye(Ufak kamp yapma planlarım var) duratractionu tercih ettim. Oturduğum yerde her yer asfalt da değil zaten. Pilot Street taşlı yollarda sıkıntı olabilir diye düşündüm. Velhasıl kelam toprakta ve çamurda pilot streetten çok daha iyi olacağını düşünerek bu lastiği aldım. Umarım pişman olmam Test etmem için biraz beklemeniz gerekecek sanırım, memlekete en erken 1 aya giderim

Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel olmuş güle güle kullan
    Teşekkür ederim hocam

Fuara haftasonu gidecek var mı ? Driftçiler olarak toplansak mı ne yapsak ? (Daha gideceğim bile kesin değil bu arada Belki gidecekler vardır buluşmalarına vesile olurum

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Koruma demiri,sis fari,elcik koruma ve elcik isitmayi bende cok istiyorum ama bunlari takacak saglam bi usta bulmak zor

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri,sis fari,elcik koruma ve elcik isitmayi bende cok istiyorum ama bunlari takacak saglam bi usta bulmak zor
    Koruma demirini kendin bile takarsın da diğerleri biraz bilgi ve ustalık istiyor. Elcik korumayı takacaktım bilmediğim için rastgele aldım(neden böyle bi cahillik yaptım bilmiyorum) ve bizim motora uyumlu değilmiş alırken nasıl farkedemedim hala şaşkınım... Sonrasında bilgi almak için "cenkito" abimize mesaj attım ve 22mm 7/8" (7/8 inc)olanlardan almam gerektiğini öğrendim(Elcik korumadan bahsediyorum). Şimdilerde pantolon için para biriktirdiğim için elcik korumaya bütçe ayırmam çok zor. Ama zamanla onu da hallederiz. Ufak cc bi motora bu kadar aksesuar takıyoruz satarken değerini bilen biri çıkar inşallah. Yoksa hepsini söker öyle satarım

Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok normal o klik sesi şanzıman dişlilerinin bir birine geçme sesi debriyajı yavaş bıraktığınızda veya az gaz açtığınızda gelir ama normal ( trafiksiz ) kullanımda daha iyi debriyaj kontrolü yapıldığı için gelmez o ses

Doğru gittim sordum bugün servisine normal dedi takur tkur ses gelmeside öndeki kablodanmış içim rahatladı Teşekkür ederim Kaan ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mercek far 15 veya 30W olması lazım tam hatırlamıyorum. Ya teki 30W'dı ya da çifti. Lastiklere gelince dediğim gibi çok test etme şansım olmadı. Okul bahçesinde birkaç fren denemesi yaptım driftin orjinal lastiklerine göre fark çok. Kilitleyince hemen bisiklet lastiği gibi kızaklamıyor. Ben dağa taşa çıkarım köye de giderim diye(Ufak kamp yapma planlarım var) duratractionu tercih ettim. Oturduğum yerde her yer asfalt da değil zaten. Pilot Street taşlı yollarda sıkıntı olabilir diye düşündüm. Velhasıl kelam toprakta ve çamurda pilot streetten çok daha iyi olacağını düşünerek bu lastiği aldım. Umarım pişman olmam Test etmem için biraz beklemeniz gerekecek sanırım, memlekete en erken 1 aya giderim

Teşekkür ederim hocam

Fuara haftasonu gidecek var mı ? Driftçiler olarak toplansak mı ne yapsak ? (Daha gideceğim bile kesin değil bu arada Belki gidecekler vardır buluşmalarına vesile olurum
    Cuma günü erzuruma geçicem motorumla yoksa gelirdim

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demirini kendin bile takarsın da diğerleri biraz bilgi ve ustalık istiyor. Elcik korumayı takacaktım bilmediğim için rastgele aldım(neden böyle bi cahillik yaptım bilmiyorum) ve bizim motora uyumlu değilmiş alırken nasıl farkedemedim hala şaşkınım... Sonrasında bilgi almak için "cenkito" abimize mesaj attım ve 22mm 7/8" (7/8 inc)olanlardan almam gerektiğini öğrendim(Elcik korumadan bahsediyorum). Şimdilerde pantolon için para biriktirdiğim için elcik korumaya bütçe ayırmam çok zor. Ama zamanla onu da hallederiz. Ufak cc bi motora bu kadar aksesuar takıyoruz satarken değerini bilen biri çıkar inşallah. Yoksa hepsini söker öyle satarım
    Ekcik koruma kalyoncu motor internet sitesinde var drifte uyumlu.Hani buyuk konusmak gibi olmasinda 2.bi motor alacak olsam bile bunu satmayi dusunmuyorum dusunmekte istemiyorum.Hem ilk motorum hemde benden sonra kardesim var o kullansin iyicene ogrensin zamani gelince tabi.Ben oyle hor kullanmiyorum bakalim niyetim +50.000 km yapmak.Babamda jawaci bu arada bazen gaza getiriyo beni :D

nickname05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 teker (ne bulursam)
    Mondial fuara neden katılmıyor?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı nickname05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial fuara neden katılmıyor?
    geçen sene olduğu gibi bu sene de fuara katılmıyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Çantaları aldım boyacıdan nihayet ve ilk kareler ilk acemi işi olduğu için ufak tefek pürüzler var.Egzoz dan fazla ısı alıyor çanta ona bir çözüm bulmam lazım tavsiyesi olan varsa yazabilir.Daha gergili kilit falan takılacak.Biraz daha görsellik katıcam reflektör yapmayı düşünüyorum arka kısma.Ölçüleri boy 30cm en 20cm yükseklik 30 cm.İlk testini yaptım rüzgardan fazla etkilenmiyor hızlı manevralarda sorun yapmıyor.sabit 100 ü görüyor yine yola göre 110 la gidilir bence.Egzoza el atmayı düşünüyorum göbekten kestirip biraz daha aşağıya almayı planlıyorum.

kdiner bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Adamsin be ibooo guzel olmus hele bir de gorsel susleyip isaretler falan yapistirdin mi tamam olur. Tavsiyem fazla kalabalik yapma sade guzel seyler olsun.

Bende bir ay icinde insallah chopper bir makine ile sezonu acacagim enduro falan diyordum ama chopper da gidip geliyordum ve bir ay arastirma yapip çapirrr modellerden eleme yapip karar verecegim. Hadi hayirlisi herkes icin.
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Arkadaşlar koruma demirini bağlantı yerlerini net bi şekilde fotoğrafını buraya atarmısınız ya hafta sonu alırsam ona göre takayım ybr demiri oluyormuş sanırım ?

Motosikleti
    Honda CB650F
    Teşekkürler abi uğraşa uğraşa bişeyler çıkardım ortaya.Gergili kilitleri taktım şimdi 1-2 pürüz var onlarıda hallettim mi tamamdır.Chopper konusunda birşey diyemeyeceğim seçim senin benim gireceğim yerler genelde toprak çamur birazda asfalt olduğu için bajaj pulsar 200ns alacağım sezon sonunda veya seneye.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Teşekkürler abi uğraşa uğraşa bişeyler çıkardım ortaya.Gergili kilitleri taktım şimdi 1-2 pürüz var onlarıda hallettim mi tamamdır.
    güzel güzel hadi bakalım kolay gelsin..

Bende yakında hyosung gv250 ile yola devam edeceğim
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Honda CB650F
    madem 250cc istiyorsun abi bence inazuma derim.Acayip konforlu makina uzun yol için birebir.Sıfır denecek kadar az titreşim var.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    madem 250cc istiyorsun abi bence inazuma derim.Acayip konforlu makina uzun yol için birebir.Sıfır denecek kadar az titreşim var.
    ikisi de çok çok ayrı kulvardaki motorlar hem motoru iki kişi süreceğim için hatunda korkmasın güzelce çapırla rahat rahat yol alırım daha güzel ;)
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Honda CB650F
    açık birde egzoz takınca pata pata pata kafayı şişire şişire gezersiniz

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    açık birde egzoz takınca pata pata pata kafayı şişire şişire gezersiniz
    sıkıntı olmaz rüzgar ses araçlar falan yolun zevki ve motorun rahatlığı gürültüyü kapatır zaten kulaklık müzik falan olduğu için sorun yok :D
    almpoz bunu beğendi.

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar motora herhangi bir civata,somun gevşemesi falan olursa yanımda hangi alet ve edavatları taşımam lazım ?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    ya ne oluyor bu motora ? Debriyaj elciği acayip aşağı yukarı oynuyo ama ön fren öyle değil sadece ileri geri.Bide arka frene basınca stop lambası yanmıyor ama ön frene sıkınca yanıyor sanırım o ayak frenını kablosu çıktı ama debriyaj niye böyle oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)