Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Bugün 500r lı arkadaş ne şekil yaptı bana ya Motoru yırttım ama yetişemedim yinede

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nebri abi sana birþey sorucam arka çantada kullandýðýn çanta demiri ne kadar tuttu orjinalindeki plastiðe taktým ben içine fazla eþya koyunca çok esneme yapýyor demir istiyorum.
    Ben çanta koruma demirleri.hepsi.ile. birlikte almıştım 300 lira gibi bir rakam odemistim. Tam net ayrı ayrı fiyatları bilemiyorum. İstanbilda isen has motor var nette adresi ve telefonu olmalı orayı arayıp fiyat alabilirsin.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün 500r lı arkadaş ne şekil yaptı bana ya Motoru yırttım ama yetişemedim yinede
    E bi zahmet yetişme. Ben olsam 500 ra yetisemeyince pek uzulmem.

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    elimde çantam mevcut sadece demiri alıcam malesef balıkesirdenim burdan bulmaya çalışırım ben motoruma değişik bir tarzda yapmayı düşündüm cbf150 lere falan yan çanta takıyorlar acaba drift içinde yan çanta takılırmı normal çanta değil kuyruğa taktığımız tipten.

Motosikleti
    Pulsar 200 NS

resimdeki mavi şeritleri ve nikelajları nerden bulabilirim internette ve aksesuarcılarda bakmadığım yer kalmadı mavi rengini bulamıyorum

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Reklamcılarda, tabelacılarda vs bulabilirsin ve aksesuarcılarda.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    bir kaç resim yüklemek istedi canım.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

cep telefonuda amma mat gösteriyo resimleri ya, hiç iç açıcı görünmüyor.
    atamert35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bugün çarşıdan alüminyum levha şerit led bulup bir metresini sekiz tlden aldım. Bunların iki tane 15 cm lik parçalarını soktugum ledlerin yerine gündüz kullanmak için takacağım. Hesabıma göre her modül 1.5w ve ucerden iki parça olarak toplam 9 watt ve gücü ışığa yansıyor.

Ortadaki kırmızı. Plakanin altındaki reflektörün üstüne gelecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Sakal ve koruma demiri aynı anda takılır mi? Deneyen var mı?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    atamert bu işlerle ugraşmayı baya seviyorsun sanırım bu arada sakalla koruma demiri olmuyoor birini feda etmen gerek

dün doğanın yandan kapıya patlıyordum az kalsın.

Motosikleti
    Bi resim gördüm. Adam demiri yukarı takmış. Altına sakal takmış. O zaman bir kaç müdahale isteyebilir. Bu arada evet gerçekten seviyorum ugrasmayi. Ilgi alanım elektronik ve motosiklet. E bu ikisini birleştirme fırsatı olunca...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Buldum o resmi.

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bu Driftlere neden böyle apaçi uygulamalar yapmaktan zevk alıyor bu insanlar ?

Hadi sakal - jant şeridi vs. anlarım onları bende yapacağım ama motoru basma - orasını burasını pembe, mavi vs. renklere boyamaktan ne zevk alıyorlar anlamıyorum.

Tak arkadaşım sakalını - jant şeridini - tank pedini, kesmedi'mi ? tak xenon farı devam et basmak masmak orasını - burasını boyamak nedir apaçi gardaşlar ?

Arıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu Driftlere neden böyle apaçi uygulamalar yapmaktan zevk alıyor bu insanlar ?

Hadi sakal - jant şeridi vs. anlarım onları bende yapacağım ama motoru basma - orasını burasını pembe, mavi vs. renklere boyamaktan ne zevk alıyorlar anlamıyorum.

Tak arkadaşım sakalını - jant şeridini - tank pedini, kesmedi'mi ? tak xenon farı devam et basmak masmak orasını - burasını boyamak nedir apaçi gardaşlar ?
    Aynen katılıyorum sana. Ben drifti mi severek aldım, ama şimdi görüyorum ki drift'i maymuna çeviriyorlar. Bende apaçi motoru kullanmaktan rahatsız oluyorum. İnsan yaş 48 olunca böyle düşünmeden edemiyor.
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    Motosikleti alsa basmam. Bu sekildeyken bile iyi bir frende camurluk kafaya değiyor. Bi kasisten geçecek olsan takir tukur. Yazık bide hiç mi demiyorlar bunu birsürü mühendis birlikte yapıyor. Adamlar yıllarca eğitim öğretim görüyor. Elin bebesi gelip içine bırakıyor. Sanki bunu yapan insanların aklına hiç gelmedi basık yapmak. Sonra fren yapıyo amortisör olmayınca tekerlek kitleniyo. Kaza yapıyo düşüyor. Sonra diyolar driftin fren leri kötü.
    C.Kaan bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yaklaşık bir haftadır derbi terra 125 diye bir makine var aklım hep onda 2.el olarak Türkiye de bir tane var ve alan kullanıyor, satan hiç yok

Az önce ilandaki motor sahibini aradım gayette uygun fiyata indirdi ve araba aldığı için satıyormuş km'sinde pek oynama yok 17 bin küsürmüş. Makine çok hoşuma gidiyor ve italyan yedek parça kullanılmış pek sorun yaratan bir makine değilmiş başka sayfalarda da yorumları okudum.

Ne dersiniz enduro tarzı diğer makineler tuzlu yani az çok sizde biliyorsunuz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36716643/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Ama işte lanet olası parça sorunu var ne yazık ki :( var parça satan yerler fakat belki de bana tuzlu geliyor mondial ucuz olduğu için :D
    Pek sorun yaratan bir makina olmaması doğal çünkü kullanıcısı yok

Birde şöyle bir durum dikkatimi çekti sağdan soldan motoru görenler motorun gücüne felan bakmıyor genelde markaya bakılıyor tanınmış markalı bir şeyler alsan daha iyi olur cbf 150 ybr 125 mesela zibil gibi parçası var çinli cg lerde öyle ama Derby diye bir markanın var olduğundan bile haberi olmayanlar var Honda Yamaha desen 10 yaşındaki çocuk bile bilir bu markaların en iyisi olduğunu ülkemizde böyle bir algı oluşdu japondan şaşmıyacan o paraya japon almakda zor ben şimdi 10.000 cbr 250 mi alsam yoksa 15 senelik 2 el 600 cc japonmu alsam diye düşünüyorum adam 15 senelik japonuna toz kondurmuyor fiyatlarda yüksek ama tutuluyor vs vs banka kredisi vs işine girebilirsen bütçeyi biraz daha artırıp japon al ilerde markadan dolayı satmasıda kullanmasıda iyi olur

Düşük cc ye japonda olsa para yedirme yağı bandrolü lastiği benzini derken bir sürü paralar harcanıyor motor dediğin en az 250 cc olmalı ben yaktığım benzinin hakkını isterim arkadaş model yılı yüksek 600 cc japona binmesi var aslında ama para yok banka kredisi taksit işine girmedende böyle motorlara anca sokakda gördüğümüzde ulen şöyle bir motorum olsa diye içimizi çeke çeke bakıyoruz demem o ki japondan şaşma 250 cc nin altınada düşme

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Apaçilerin modifiye anlayışı odur amortisör kesmek , tel jant takmak , egzozun içini boşaltmak ,helezonlarla oynamak , araya bide nos tüpü sıkıştırmak aynaları sökmek vs vs .

Ben gittim 10 tl ye renkli elcik aldım hiçde apaçi olmadım ( sanki orjinal rizoma almış gibi yoldaki vatandaşlarında gözüne gözüne sokmuyorum ) abartmadıkdan sonra ufak ufak değişiklikler göze daha hoş görünür koruma demiri takmak jant şeridi çekmek vs vs

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Mondial Drift'e zam gelmiş arkadaşlar fiyatı 3.493 lira olmuş tam 300 - 400 lira zam gelmiş bir çinli için çok yüksek bir zam bence

Sıfır Drift almayı düşünüyordum bu zam beni vazgeçirdi plakası osu - busu 4 bin liraya yaklaşacak o paralara 2. el YBR ESD - TVS Apache alınır.

http://www.mondialmotor.com.tr/?p=mo...5MHDRIFT&i=495

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Benden tavsiye asla ve asla sıfır almayın acısı sonra çok kötü çıkıyor az binilmiş ikinci el almanızı tavsiye ederim.ben 2.800 tl iken aldım plaka sigorta derken 3.600 ü buldu şuanki fiyatıyla 4 bin tl yi bulur tavsiye etmiyorum sıfır almayın!!!.
    Zuzuuw ve Tİme_shİft42 bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alt sakal ve karbon çalışmaları, tatili değerlendireyim dedim

Motosikleti
    Nedir bu gostergeden çektiğim abilerim akranlarim. Bayram arifesi gittim gösterge aldım kazik yemeyi onemsemeyip 90 tl verdim. Şimdi de ne oldu dersiniz (?). Bu seferde hız ibresi bozuldu. Bu Çinli işi canımı sikmaya basladi. Motora lafım yok fakat eksozdan olduğunu düşündüğüm bir sangirti da var. Cebimi biraz yakacak gibi.
    Bu arada lastikleri değiştirdim. Her ne kadar süper olmasada cstlerden binlerce kat daha iyi fren ve yol tutusuna sahip. Ortalama bir asfaltta 70le giderken 10 metrede tamamen durdum. Üstelik hic de kaymadi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Atamer egzos icin uzerindeki krom korumani vidalarina baktin mi ses ordan yapabilir benimde basima gelmisti vidalar pasli ve gevsemisti bende söktum wd40 yuvalari temizledim ve yeni saglam vida taktim.

Iyi yaptin lastikleri degirmekle. Gostergeye ne oldu degistin hayirdir. Yeni gosterge orjinal mi neden calismadi ne oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)