Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yürü be Kemal başkan
    Hahahahha

Yok rölanti ayarım düzgün, jikle de kapalı konumda. Yedek depodayken hiçbir sorun yok. Büyük ihtimal musluk bozuk benim. Ana depoya alırken baya zorlandım. Geçmişte benzin akıttığı için katı bir tabaka bırakmış. Ana depoya aldım ama tam geçmemiş ve musluk kapalı konumda kalmış olabilir. Şimdi ki düşüncem bu dediğiniz şey de olabilir. Bu kadar uğraşmak yerine değiştirsek daha iyi olmaz mı ? Zaten alındığında vardı bu sorun, garantiden değişim isteyeyim en iyisi.
    kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hahahahha

Yok rölanti ayarım düzgün, jikle de kapalı konumda. Yedek depodayken hiçbir sorun yok. Büyük ihtimal musluk bozuk benim. Ana depoya alırken baya zorlandım. Geçmişte benzin akıttığı için katı bir tabaka bırakmış. Ana depoya aldım ama tam geçmemiş ve musluk kapalı konumda kalmış olabilir. Şimdi ki düşüncem bu dediğiniz şey de olabilir. Bu kadar uğraşmak yerine değiştirsek daha iyi olmaz mı ? Zaten alındığında vardı bu sorun, garantiden değişim isteyeyim en iyisi.
    evet servise götürün yenisini taksınlar o zaman.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

bir kaç bilgi daha ekliyeyim dedim, bilgi paylaşmaya devam

karbüratör jikle kolunun olması gereken kolu
    [IMG][/IMG]

soğuk havada olması gereken jikle kolu
    [IMG][/IMG]

olmaması gereken jikle kolu çok soğuk havada kullanın ve sakın uzun süre devam etmeyi ( genelde stop etme meydana getir ) bazı nedenler bundan kaynaklanır, nasıl rolanti düşük olup stop ediyorsa bu jikle koluda bu kısımda olursa stop eder.
    [IMG][/IMG]

fatek95 musluk bozuksa servise götürün değiştirsinle fakat herhangi bir sorun yok ve benzin kaçırıyorsa bu civata kısmında yazdıklarımı uygularsanız sorun kalmaz.
    [IMG][/IMG]

rolanti nasıl yapılır derseniz renkli yazıları uygularsanız doğru ayarı bulacağınızı ümit ediyorum, mümkünse sıcakken ayar yapalım kolay gelsin.
    [IMG][/IMG]
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Merhaba arkadaşlar bende Mondial 125 MH Drift kullanıcısıyım 1-2 soru var kafama takılan

1 Bugunun şartlarında motor kmde kaç kuruş yakıyor ben bir türlü hesaplayamadım.

2 motorun yedek deposu kaç ltlik acaba 20 tllik benzin alıyorum mesela açıkta gitmiyo motor yedekte kullanıyorum hala ?

teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı ridin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bende Mondial 125 MH Drift kullanıcısıyım 1-2 soru var kafama takılan

1 Bugunun şartlarında motor kmde kaç kuruş yakıyor ben bir türlü hesaplayamadım.

2 motorun yedek deposu kaç ltlik acaba 20 tllik benzin alıyorum mesela açıkta gitmiyo motor yedekte kullanıyorum hala ?

teşekkürler.
    her zaman denemeye kalkıyorum bir bakıyorum arkadaşlarla uzun yol ve benzinlik dışı gittiğimiz için mecbur depoyu full dolduruyorum şu anda deneme aşamasındayım 410 km oldu henüz yedeğe düşmedim. yedek depo 1,5 da olabilir 3 litrede olabilir hiç denemedim.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    100 kmde 3 litre yaksan 15 kuruş yapar.
    Bu arada fatek95 ben hep yedekte kullanıyorum henuz sorun yasamadim. 400kmde bir fulluyorum. Fullemesem daha gider sen de maksat depo kuru kalmasın. Paslaniyo sonra

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincirin gerginliğini kontrol et veya arka teker dönüşünü kontrol et.
    Dostum zaten 3 haftada bir geriyorum driftin kronik sıkıntısı sürekli esniyor. Ama onla alakalı değil sanırım.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Aynaların camı 50km hızdan sonra titriyor, drift kullanıcısı bir abimiz motorcuya götür motor kısmının vidalarini sıksın duzelir dedi, dogru mudur?
    Ayrıca gaz kolunun tepkileri cok sert en ufak kolu oynatmada motor atılıyor hemen veya kolu az bırakmada hemen kasılıyor daha yumuşak ve hissettirmeden nasil yapabilirim?

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynaların camı 50km hızdan sonra titriyor, drift kullanıcısı bir abimiz motorcuya götür motor kısmının vidalarini sıksın duzelir dedi, dogru mudur?
    Ayrıca gaz kolunun tepkileri cok sert en ufak kolu oynatmada motor atılıyor hemen veya kolu az bırakmada hemen kasılıyor daha yumuşak ve hissettirmeden nasil yapabilirim?
    gaz telini siringayla yagla
    telin başını ve sonunu (acikta kalan yerlerini) gres veya kaucuklu gres ile yagla
    zincir gerginligini kontrol et yagla gerdir

gaz telinin karbüratör e giren yerini söküp yagla

bu arada debriyaj telini yagla
    devir teli ve km telini de kalin yagla yagla fabrika çıkışı yağsız geliyor sadece uçlarında yag vardi az bise

iyi sahurlar

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bugün biraz tur attım zincir ve dişli değiştirdim motorun hızını onlarmı etkiledi anlamadım düzde 122 gps le :D

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Kullanma kılavuzu lütfen okuyalım ve bunlara dikkat edelim.

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:18 ----------

bügün canım sıkıldı arka lastiği çıkardım içini dışını bir güzel temizledim her hangi bir olumsuz durumla karşılaşmadım taktıktan sonra erken ve tam tutmaya başladı iyi oldu iyi, ıslak zeminde kilitleyip kaydırabilir dikkat.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Arkadaşlar arka lastikleri sokmuştum lokum gibi oldu, önceden sorun yaşıyordum ama şimdi dokunmamla lastik resmen kayıyor, tutmaması daha iyi idi şimdi ıslak zeminde kaydırıp kaza ihtimali olabilecek hissi verebilir Allah korusun.

Motosikleti
    Muhtemelen balata tozu yapmistir sizde temizlediniz ondan suan iyi tutuyordur

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen balata tozu yapmistir sizde temizlediniz ondan suan iyi tutuyordur
    evet balata tosuydu bir güzel temizledim dokunmamla şak diye tutuyor bu biraz zararlı olucak gibi ıslak zeminde.

iyi günler, forumunuza bu konu için katıldım. 18 yaşındayım ve motor bakıyorum. konunun bi 5-10 sayfasını okudum ve bir çok problemden bahsedilmiş. Kötüleme amacım yok param çok kısıtlı ve iyi bir seçim yapmak istiyorum. Gelelim sadede: mh drift 125 problemli bir motor mu? sıfır alınıp binilmeli mi yoksa ikinci el japona mı yönelmeli. yaklaşık olarak ömrü ne kadardır bu motorun? pişman eder mi? sürekli sağını solunu kurcalamak, uğraşmak zorunda kalır mıyım? Sıkıcı sorularımı cevaplacak olursanız çok minnettar olurum, teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı myozkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler, forumunuza bu konu için katıldım. 18 yaşındayım ve motor bakıyorum. konunun bi 5-10 sayfasını okudum ve bir çok problemden bahsedilmiş. Kötüleme amacım yok param çok kısıtlı ve iyi bir seçim yapmak istiyorum. Gelelim sadede: mh drift 125 problemli bir motor mu? sıfır alınıp binilmeli mi yoksa ikinci el japona mı yönelmeli. yaklaşık olarak ömrü ne kadardır bu motorun? pişman eder mi? sürekli sağını solunu kurcalamak, uğraşmak zorunda kalır mıyım? Sıkıcı sorularımı cevaplacak olursanız çok minnettar olurum, teşekkürler.
    kendimden örenek vereyim uzun olucak öncelikle iyi günler ben 13 aydır biniyorum 20 bin km de ortalama şuana kadar verdiği arızalar gösterge garantiden karşılandı gidişinde sorun çıkarmadı yani 2. usta yanlıl beyin takmış gösterge değiştirirken ısınınca stop etti kendi beynini taktık sorun çıkarmadı sapa sağlam bir kerede zincirin segmanı çıktı zincir koptu diyebiliriz ama bu biraz benim suum segmanı ters takmışşım aceleyle :(

uzun yolda yaptım400 km kadar motoru kuvvetli civatalarda paslanma gibi birşey yok egsozu paslandı arkadaşın dediği gibi titreşimi çok az var gibi

ben halen sıkıntısız biniyorum daha 4 gün önce zincir dişli değiştirdim yağına bakarsan zincirini gerersen sıkıntı çıkarmayacak bir motor yamahada kullandım drift kadar seri değil sağlamlığını bilemem bizim burda iki tane var biri 2008 model daha 29 binde diğeri 2006 model daha 13 binde gstergeler orj. adamlar tanıdık benim moto 2013 model 20 binde gps lede 120 civarı yapıyor rüzgarsız seçimini sen yap

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

zaman ayırıp cevapladığınız için çok teşekkürler hocam. eğer yamaha alacak olursam 0 alamam diye tahmin ediyorum. 15-20.000'de bir ybr problem yaşatır mı? Ybr'nin problem eşiği nedir? Alacağım motoru oldukça sakin ve az km kullanacağım. Teşekkürler.
    yamaha esd lerde 2011 den sonra çıkan kronik debriaj sorunu var çok konu açıldı aratırsan bulaiblirsin debraj hep ses yapıyor göbek balata fian değiştirenler var ama ses gitmiyor diyorlar konu açan arkadaşlar cümle saçma oldu :S
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

kendimden örenek vereyim uzun olucak öncelikle iyi günler ben 13 aydır biniyorum 20 bin km de ortalama şuana kadar verdiği arızalar gösterge...
    senelik 5-6 bin km'den fazla yapacağımı pek düşünmüyorum. bir de "çin motorlarında civatalar kendiliğinden gevşer" diye bir muhabbet var hocam ne kadar doğru? ayrıca egsoz'un paslanması problem çıkarır mı? çok teşekkürler tekrardan.

edit: sormayı unuttuğum başka husus: mondial'ın scooterleri commuterlerinden daha mı sıkıntılıdır? amaç sorunsuz bir motor. 125 NT Turkuaz alırım, daha sorunsuz olacaksa bu fiyat bandında, fakat kendimde ihtimal vermiyorum.

Motosikleti
    benim arkadaşımda 50 lilik scooteri var 2008 model onla süt götürüyorlar daha şuana adar hiçbir sıkıntısını görmedim bi kez debrajı değişti oadar 150 lilik performans takılı motorda 70 görüyor çin motorlarının civatalarının gevşemesi titreşimden dolayı driftte bbalansör var yani titreşim minimum ilk aldığımda egsoz tarafındaki arka ayaklığın civatası düşmüştü usta sıkmayı unutmuş yeni civata taktım bi daha hiçbir civatam düşmedi egsozun paslanması sorun çıkartmaz ama görüntüsü hoş değil bi boya atarsın 10 tl fazla tutmaz

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    senelik 5-6 bin km'den fazla yapacağımı pek düşünmüyorum. bir de "çin motorlarında civatalar kendiliğinden gevşer" diye bir muhabbet var hocam ne kadar doğru? ayrıca egsoz'un paslanması problem çıkarır mı? çok teşekkürler tekrardan.

edit: sormayı unuttuğum başka husus: mondial'ın scooterleri commuterlerinden daha mı sıkıntılıdır? amaç sorunsuz bir motor. 125 NT Turkuaz alırım, daha sorunsuz olacaksa bu fiyat bandında, fakat kendimde ihtimal vermiyorum.
    ben alalı 18 oldu ilk defa bu ay civata düştü. Zincir germe civatası düştü, debriyaj levyesinin civatası düştü, arka tutamak civatası düştü hepsi 1 hafta içinde oldu.

dikkatli olmak lazım.

hele ön disk'in civatalar gevşemiş, allahtan kırmadan farkettim. Yoksa öteki tarafa göçmüş olabülürdük.

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben alalı 18 oldu ilk defa bu ay civata düştü. Zincir germe civatası düştü, debriyaj levyesinin civatası düştü, arka tutamak civatası düştü hepsi 1 hafta içinde oldu.

dikkatli olmak lazım.

hele ön disk'in civatalar gevşemiş, allahtan kırmadan farkettim. Yoksa öteki tarafa göçmüş olabülürdük.
    benim arkadaşımda 50 lilik scooteri var 2008 model onla süt götürüyorlar daha şuana adar hiçbir sıkıntısını görmedim bi kez debrajı değişti oadar 150 lilik performans takılı motorda 70 görüyor çin motorlarının civatalarının gevşemesi titreşimden dolayı driftte bbalansör var yani titreşim minimum ilk aldığımda egsoz tarafındaki arka ayaklığın civatası düşmüştü usta sıkmayı unutmuş yeni civata taktım bi daha hiçbir civatam düşmedi egsozun paslanması sorun çıkartmaz ama görüntüsü hoş değil bi boya atarsın 10 tl fazla tutmaz
    hocam sanırım şans işi biraz çin motoru. farklı durumlar yaşanmış çünkü. Ama bu kadar tehlikeli olabiliyor mu yahu? Canımdan olmayayım ucuz olsun diye

Motosikleti
    sanırım öyle ama driftin pek sorununu görmedim ben civata bu elbet gevşer

Motosikleti
    ben vakit buldukca motorla uğraşmayı seviyorum uğraştığım için yan ayaklık civatası yani ayaklık marş civatası dün düşmüştü okadar uğraşırsan biryerlerde sıkılmamış civata bırakmışım ama aklımdan geçmişti düşer diye oldu, başka taktım sorun yok eğer elinden birşeyler geliyorsa kendinizde genel bir kontrol yapar güzellikle kullanabilirsiniz, honda veya yamaha tanıdığınız kişi değil ise baktırıpta motoru alın genelde kurye olarak kullanıldığı için dikkat etmek gerek 2011-2012-2013 2014' ü yazmıyorum ikinci eli bizim çinlinin tüm işlemleri dahil fiyata çıkıyor ne kadar kullanacaksınız bilemem ama tamamen size bağlı motoru kullanacak olan sizsiniz ben cbf 150 beğenmiyorum ybr 125 ise dış görünüşü sanki malzemeden çalmışlar gibi duruyor helede beyaz rengi ama yıllardır kullanılan ikinci eli iyi olan bir motor zevkler ve renkler tartışılmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

sanırım öyle ama driftin pek sorununu görmedim ben civata bu elbet gevşer
    zaten bunlar da büyük sorun değil tutulan bir model alt yapısı sağlam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)