Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mondialyp den zincir fiyatına bakabilecek varmı arkdşlr mobilden girilmiyor .f

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    time shift mondial yp de zincir 21 tl intterette zincir dişli takımı bulabilirmisin banada lazım 30 tlye komple var onada güvenesim yok :S

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Arkadaslar bugün 100 MGK prince kullandım benimkine göre arka freni harikaydı. Neden bu kadar fark var drift daha üst bir model arka freni de daha iyi olmalıydı. Arka frenden memnun olan var mı?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ben memnunum balatamı değiştirdiim şuan ön diskten kat kat iyi diyebilirim ön freni hafif basıyorum arkayla kombine ediyorum müükkemmel yavaşlıyo dün 350 km yol yaptım bugünde aynı 350 km çok pis yoruldum yollar berbat :S

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Motoru ön frenle destekleyerek yavaşlıyoum, bazense lokum gibi tutuyor arka kampana ama bazense kafasına göre takılıyor sağlam desteklerseniz sorun yok, zincir yağlanınca vites geçişi bile değişiyor motorun.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    time shift mondial yp de zincir 21 tl intterette zincir dişli takımı bulabilirmisin banada lazım 30 tlye komple var onada güvenesim yok :S
    Piyasa yerine Mondial yp den al piyasada adamı öpüyorlar ucuza bulduysan oda olur arka dislinin fiyatı ne mondial ypde ,

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 5 bin km yi bu 30 tl lik takımla yaptım.Zincir ve dişlilerde herhangi bir bozulma olmadı.Bütün iş zincir bakımı ve ayarını düzgün yapabilmekte.Malum zincir bozulunca dişlilerde bozuluyor.Mondialyp de zincir ön arka dişli toplamda 55-60 tl tutuyor.

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Ben de 06.26 tarihinde yaptirdim 5 gun oluyor ayni ergoda yaptirdim 30 lira verdim 2013 model

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün 1000km bakımı yaptırdım. Yetkili servise değil tanıdık ustaya gittim, yanıma motul 5100 10-40 yağımı alarak. Yağı değiştirdik,debriyaj ayarını yaptık, gaz telini kontrol ettik, hava filtresini temizledik, bujiyi kontrol ettik, frenleri ayarladık, ön teker bazı yerlerden gıcırdıyordu bir şeyler sıktı, gevşeyen yerleri sıktık, zinciri kontrol ettik. At bir iki lira dedi beş lira verdim geldim. Her soruma cevap verdi bana böyle ustalar lazım işte :D motor yağa tam alışamadı sanırsam. Bugün biraz yol yapacağım. Vites geçişleri direk değişti( biraz yumuşar gibi oldu) bu kadar olacağını beklemiyordum. Yağdan da olabilir debriyaj ayarı yapıldığı için de kendine gelmiş olabilir bir fikrim yok. Kemal(kdiner) kardeşimiz sayesinde ilk defa ana depoda gezdim bundan önceleri meğersem hep yedek depoda geziyormuşum da haberim yokmuş..

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Kazasız belasız kullanmaya devam et dostum,
    Zaten Kemal arkadaşımızı Driftçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı yapmayı önereceğim yakında

Motosikleti
    Tşk ederim arkadaşlar ben motorumu nisan 15' inde teslim aldım uzun zamandır kullanmıyorum ama 2010 yılından itibaren motor kullanıyorum ara verdiğimde oldu benden daha eski ve tecrübeli arkadaşlar vardır ve varolmayada devam edeceklerdir. iş yerinde arazi olabildiğimce motorla uğraşıyorum böyle yıkıp yapma, söküp takma işlerini seviyorum yanlış meslek yaptığımı bende biliyorumda bunu eğitimini nerden alabilirim onu bilmiyorum. Bilgi paylaştıkca, fikirler konuşulunca birşeyler ortaya çıkar zaten servislerden hayır yok (işini yapanlar hariç) henüz işini yapan servis bana denk gelmedi. yapabildiğimi kendim yapıyorum yapamadığımı tanıdığım bir tamirciye götürüyorum.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Kemal orta sehpaya alamıyorum, bu kadar zor mu bu iş?

Motosikleti
    sol elle direksiyonu tut sağ ayakla bastırarak sağ elinle arka kısımdan destekleyerek kaldır zor birşey değil ( arka kısım derken bagaj demirinden veya drift 125 mh ) yazan kısımıdan destekleyerek orta sehpaya alabilirsiniz.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sol elle direksiyonu tut sağ ayakla bastırarak sağ elinle arka kısımdan destekleyerek kaldır zor birşey değil ( arka kısım derken bagaj demirinden veya drift 125 mh ) yazan kısımıdan destekleyerek orta sehpaya alabilirsiniz.
    sol ayakla basıyordum, belki de tam güç veremediğimdendir..

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Satamadık valla neyse artık askere giderken yatırıcaz yapıcak bir şey yok dönünce binmeye devam ederim Dostlar sizinde bazen zincirden takırt diye bi ses gelip motorun kendini öne attığı oluyor mu ?

Motosikleti
    Alıntı özgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satamadık valla neyse artık askere giderken yatırıcaz yapıcak bir şey yok dönünce binmeye devam ederim Dostlar sizinde bazen zincirden takırt diye bi ses gelip motorun kendini öne attığı oluyor mu ?
    zincirin gerginliğini kontrol et veya arka teker dönüşünü kontrol et.
    özgün bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Motor çok km yaptıysa takozlari kontrol et derim ben arti olarak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Orta sehpaya alırken:
    Önce sehpa demirine bas yere degsin.
    sonra bütün agirliginizi manivela koluna verin. Aynı zamanda seleyei yukarı doğru çekin sonra eliniz alisir zaten.

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal orta sehpaya alamıyorum, bu kadar zor mu bu iş?
    Motoru ilk aldığımda ben de beceremiyordum. Çok cılız bir yapım var gücüm yetmediği için yapamıyorum sanıyordum, ama alakası yokmuş. Hep komşuya söylüyordum o alıveriyordu :D birgün zincir yağlamak için orta sehpaya alınması gerekliydi ve yardım edebilecek biri de yoktu. İlk denememde aldım sonra da hep kendim orta sehpaya almaya başladım. Motora alışınca kendin yolunu bulacaksın zaten, teknik bir olay herkes yapabilir güçle çok alakası yok

Kemal hocam dün ana depoya aldım motoru. Ve stop etti nedense. Ve marşa vurunca da çalışmadı. Sonra yedek depoya aldım devam ettim. İlk alındığında benzin sızdırıyordu o ayarlanan yerden. Sonra sıktım felan düzeldi gibiydi. Acaba o kısım bozuk mu ? Ana depodayken niye stop eder motor ? Kırmızı çizgiyi geçikti benzin seviyem.

Motosikleti
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru ilk aldığımda ben de beceremiyordum. Çok cılız bir yapım var gücüm yetmediği için yapamıyorum sanıyordum, ama alakası yokmuş. Hep komşuya söylüyordum o alıveriyordu :D birgün zincir yağlamak için orta sehpaya alınması gerekliydi ve yardım edebilecek biri de yoktu. İlk denememde aldım sonra da hep kendim orta sehpaya almaya başladım. Motora alışınca kendin yolunu bulacaksın zaten, teknik bir olay herkes yapabilir güçle çok alakası yok

Kemal hocam dün ana depoya aldım motoru. Ve stop etti nedense. Ve marşa vurunca da çalışmadı. Sonra yedek depoya aldım devam ettim. İlk alındığında benzin sızdırıyordu o ayarlanan yerden. Sonra sıktım felan düzeldi gibiydi. Acaba o kısım bozuk mu ? Ana depodayken niye stop eder motor ? Kırmızı çizgiyi geçikti benzin seviyem.
    rolantin düşük mu düşükse stop eder belkide jikle kolun en üste çekiyorda olabilirsin. benzin kaçağı için benzini komple boşalt, motoruru sağ kısmına doğru yere yatırki musluktan benzin gelmesin. musluk cıvatasını sök bir güzel bezle depo kısmını musluk kısmını bezle temizle, civataya silikon sür ve yerine monte et 3-4 saat bekle ama bir defa cıvatayı sık yani sonradan tam olsun biraz daha civatayı sıkim deme koy benzinini devam et.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rolantin düşük mu düşükse stop eder belkide jikle kolun en üste çekiyorda olabilirsin. benzin kaçağı için benzini komple boşalt, motoruru sağ kısmına doğru yere yatırki musluktan benzin gelmesin. musluk cıvatasını sök bir güzel bezle depo kısmını musluk kısmını bezle temizle, civataya silikon sür ve yerine monte et 3-4 saat bekle ama bir defa cıvatayı sık yani sonradan tam olsun biraz daha civatayı sıkim deme koy benzinini devam et.
    Yürü be Kemal başkan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)