Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    ayni gorusteyim,

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ota boka para harcıyacağııza iyi bir lastik alın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler arkadaşlar yazdıklarına göre bakımları zamanında yapılmış rodajı düzgün yapılmış çanta var ikisinde birinin arka lastik yeni değişmiş düşmesi kalkması çiziği bile yok diyolar tabi gidip götmek sürmek bi göstermek lazım.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler arkadaşlar yazdıklarına göre bakımları zamanında yapılmış rodajı düzgün yapılmış çanta var ikisinde birinin arka lastik yeni değişmiş düşmesi kalkması çiziği bile yok diyolar tabi gidip götmek sürmek bi göstermek lazım.
    Sıfır mercedes almayacan sonuçta, al birisini geç işte

sahibi memur olan varsa o motoru al.
    If you want to be happy for a day, Drink; If you want to be happy for a year, Marry; If you want to be happy for a life time, Ride a Motorcycle.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Pata vermiyorum zaten evde malzeme vardı yaptım bişeyler.

arkadaşlar merhaba bende 2012 model drift var ikinci el aldım. daha önce farları yaktığımda parklar sönüyodu ama şimdi farlarla beraber parklarda yanıyo nedeni ne olabilir? yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    şase olabilir

hella korna taktirdim titresimli rolede koydu onlara sase aldi ondan olabilir mi ?

Motosikleti
    Benim atateşleme sorunu malesef xenon yuzundenmis. Arada role yoktu. Direk akuye bağlıydı şimdi kontaktan tetikli role bağladım sorun ortadan kalktı. Bunu da xenon kablolarıni çıkarıp bıraktım motoru. Artık calismamazlik yapmıyor. Demek ki harbi gerekli parcaymis bir daha her zaman koycam iyi ders oldu bana.

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese hayırlı günler.. Geçmiş mesajlarda belirttiğim gibi temiz, uygun 2. el bir drift aramaya koyulmuştum. Lakin böyle bir motor çevremde bulamadığım için sıfır almaya karar verdim. Ve az önce siyah renk drift siparişimi verdim Umarım benim için iyi bir seçim olmuştur

Aldığım gibi koruma demiri taktırmayı düşünüyorum ama hepsi çok tipsiz geliyor... Bu stuntçuların kullandığı motoru saran demirlerden yaptırabilir miyim bir yerde ? Bilgisi olan arkadaslar yardım edebilirlerse sevinirim

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı günler.. Geçmiş mesajlarda belirttiğim gibi temiz, uygun 2. el bir drift aramaya koyulmuştum. Lakin böyle bir motor çevremde bulamadığım için sıfır almaya karar verdim. Ve az önce siyah renk drift siparişimi verdim Umarım benim için iyi bir seçim olmuştur

Aldığım gibi koruma demiri taktırmayı düşünüyorum ama hepsi çok tipsiz geliyor... Bu stuntçuların kullandığı motoru saran demirlerden yaptırabilir miyim bir yerde ? Bilgisi olan arkadaslar yardım edebilirlerse sevinirim
    Hayırlı olsun
    hemen modifiyeye başlayalım o zaman

koruma demiri
    depo sticker
    depo kenarina şerit damali olandan
    janta kirmizi fosfor serit
    arkaya f1 style frene basınca yanıp sonen led lamba
    yan karenaj carbon kaplama

kaca aldın?

Alıntı EKONOMİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    hemen modifiyeye başlayalım o zaman

koruma demiri
    depo sticker
    depo kenarina şerit damali olandan
    janta kirmizi fosfor serit
    arkaya f1 style frene basınca yanıp sonen led lamba
    yan karenaj carbon kaplama

kaca aldın?
    Teşekkür ederim ekipman olarak revitin yazlık file montundan alacağım(yeşil-siyah), kask olarak nolan'ın yeşilli bir modeli var n64 ondan almayı düşünüyorum. Yani yeşil siyahlı bir uyum yapmayı düşünüyorum tank pad olarak da Monsterlı bir şey bakıyorum. Çekeceğim şerit de yeşil olacak haliyle şimdilik bu kadar değişiklik yapmayı düşünüyorum karbon kaplamayı da ileriki zamanlarda düşüneceğim inşallah. Lastik değiştirmeyi ve ekipman yenilemeyi de düşündüğüm için bütçemi ona göre ayarladım. Şu koruma demirini dediğim gibi stuntçuların yaptığı gibi yaptırmayı düşünüyorum, işin içinden çıkabilirsem

Peşin fiyatına 3000 liraya anlaştım. Daha azını bulamadım maalesef plaka-ruhsat felan içinde değil.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hayırlı olsun bende koruma demiri aldım takılmayı bekliyor f1 stop lambası aldım oda takılmayı bekliyor lastiklerde hemen değişmeli biraz kullanayım eskisin felan deme hemen kurtul

Hayırlı olsun bende koruma demiri aldım takılmayı bekliyor f1 stop lambası aldım oda takılmayı bekliyor lastiklerde hemen değişmeli biraz kullanayım eskisin felan deme hemen kurtul
    Teşekkür ederim dediğim gibi hazır koruma demirlerine ısınamadım bir türlü. Motorla biraz bütünleşmesi açısından daha değişik fikirlerim var. Lakin bu konularda hiç bilgim yok yardımcı olacak biri çıkarsa benden sonraki arkadaşların da hoşuna gidebilecek bir koruma demiri yaptırabiliriz inşallah

Lastik konusunda da pilot street ya da dura traction arasında kaldım. Yaşadığım yer icabı ikisi de tam olarak bana uygun değil iyice araştırıp ona göre alacağım.

Motosikleti
    Var
    Street araziye uygun değil sporty daha narin yumuşak iken street %30 daha sertmiş sportyye göre sporty temiz asfalt istiyordu streetin geldiği iyi oldu Pirellide iyi yumuşak hamurlu birazda dişli lastik pirellide iyidir

Street asfaltta kullanılacak lastikdir birde ıslakdada iyi benim korum demiri bundan

Street araziye uygun değil sporty daha narin yumuşak iken street %30 daha sertmiş sportyye göre sporty temiz asfalt istiyordu streetin geldiği iyi oldu Pirellide iyi yumuşak hamurlu birazda dişli lastik pirellide iyidir

Street asfaltta kullanılacak lastikdir birde ıslakdada iyi benim korum demiri bundan

http://www.kalyoncumotor.com/image/c...22-500x500.JPG
    Koruma demiriniz güzelmiş. Bu sanırım diğerleri gibi çok dışta kalmıyor ? Çünkü motoru apartmanın içine koyacağım. Eğer ki yana doğru geniş açılan koruma demirlerinden takarsam kapıdan girmez dışarıda kalır motor. Bu da pek iyi olmaz. Bu sanırım biraz dışarı çıkıp sonra arkaya doğru kırılan bir model demi ? düşüncemi gerçekleştirene kadar böyle bir şey alayım en iyisi. Taktığınız zaman foto atarsanız çok iyi olur

Motosikleti
    Var
    Kıvrımlı olanlardan bu model kıvrımsız olup daha kısa olanlarda var sahibinden.comda satılık mh ilanlarında var kıvrımlı kıvrımsız olanları fikir sahibi olmak icin ilanları bi göz gezdir

Kıvrımlı olanlardan bu model kıvrımsız olup daha kısa olanlarda var sahibinden.comda satılık mh ilanlarında var kıvrımlı kıvrımsız olanları fikir sahibi olmak icin ilanları bi göz gezdir
    Tamamdır biraz araştırayım. Sonradan baktım da sizin aldığınız model, kalyoncu motorun sponsor olduğu umut dolbun(stunçu olan)un motorunda olan demirdenmiş anladığım kadarıyla. Bana öyle değil de genişlemesine çok gitmeyen bir model lazım. Dediğiniz gibi araştırayım ben

Motosikleti
    Iyi de zaten bu demirler gidondan geniş olmaz ki eğer gidon ve aynaları kurtariyorsa sorun olmaz. Olsa olsa artçı paglerinin genişliği kadardır. Ufak bir hesap yaptım kmde 22 kuruş yakıyor. Sizinkiler nasıl biraz fazla degil mi.1.6 araba 50 kuruş yakıyorken?

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    mrb arkadaşlar benim drfte bagaj takınca arka stop kapandı buna bir yeni stop fren lambası taktırıcam hiç taktıran varmı kendim takabilirmiyim yaptıran varsa resim atabilirmi

Motosikleti
    Ben yaptim gereken sadece bir tane 1n4004-4005 diyot ikisi de olur şerit led kablo. Kablona göre makaron iki set pabuc.
    Gelelim nasil baglayacagina..
    Seleyi kaldirdiginda bir soket göreceksin. O sokette yeşil-sari bir kablo var. O kabloyu soketten ayirabilirsen diyotun eksi bacağını kablonun ucundaki pabuca sikistir veya lehimle. En garanti lehim. Diyotun artı bacagina bir kablo lehimle. 10 cm den kes. Makaronu da diyotu va kabloyu kapatacak sekilde kes ve tak. Sonra bir güzel cakmakla buzustur. Kablonun en sonuna bir tane pabuç sık. Sonra eğer makaron giriyorsa maaronla girmiyorsa bantla pabucu izole et. Şimdi de graund alacağız.
    Önce kendine bir vida belirle. Ben o adı sepet mi ne o arkadaki onun vidasina bir kablo baglamistim. O kabloya da pabuç (eğer oncekini disi siktiysan buna erkek sık) sıkıyoruz. Tabi ki bu pabucu da izole edelim ne olur ne olmaz.
    Sonrasında şerit ledimize kablomuzu bagliyoruz. Kablo uzunlugunu olcup öyle lehimleyin. Sonra ledimiz icin yer begenip montajını yapiyoruz. Kablo icin delik acmamiz gerekiyorsa açıp kabloyu içeri alıyoruz. Kabloyu da bant ve silikon veya başka bir yapıştırıcı yardımıyla sabitleyip ve cantanin en altına ilettik. Selenin altına , o tehcizatin oraya getirip fazlalığı(varsa) kesiyoruz.
    Şimdi pabuclari sikmaya geldi sira tekrardan.
    daha öncesinde arti kablonun ucuna dişi siktiysan bu sefer artiya erkek takacaksin. Eksi için de dişi. Bu pabuclari da izole ettikten sonra hayırlı olsun. Baglayabilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)