Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    90/90-18 57P Arka Lastik Michelin Pilot Street ve 2,75-18 42P Ön Lastik Michelin Pilot Street aldım ben de. Birisinin üzerinde 1113 yazıyor anladığım kadarıyla 2013ün 11. haftası. Yanılıyor muyum? Ayrıca netten aldım ve lastiğin içinde vidalar vs gelmiş onlar nedir arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru balkona aldım geçen hafta çalıstırdım 15 dakka bişi yok bu hafta marş basmıyo ama farlar yanıyo sigorta atmıs yada akumu bitmiştir nası anlarım far yanıyo ama sanki gucu yetmiyo marşın
    İlk marşta alması lazım
    Ben her zaman ilk marşta çalıştırıyorum ( jiklesiz ) gecen gün sogukta bastım gene ilk marşta çalıştı

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı talip333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90/90-18 57P Arka Lastik Michelin Pilot Street ve 2,75-18 42P Ön Lastik Michelin Pilot Street aldım ben de. Birisinin üzerinde 1113 yazıyor anladığım kadarıyla 2013ün 11. haftası. Yanılıyor muyum? Ayrıca netten aldım ve lastiğin içinde vidalar vs gelmiş onlar nedir arkadaşlar?
    Hayırlı olsun aga.Bende aldım da daha takmadım,iyice kalpazan oldum bu aralar.Lastiğin içindeki vidalar biyerden düştü heralde içine farketmemiştir onlarda.Olsun hatıra saklarsın.Güle güle kullan.
    talip333 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar çok soğuk. kısa bir süre motoru kaldırdım. kapalı alan olmadığı için çadırı çekip kilitledim. sizler ne yaptınız kaldırdınızmı motorları?

http://img11.imageshack.us/img11/389/2k6y.jpg

Uploaded with ImageShack.us
    Ben havalar eksilere düşünce mecbur arkadaşın bahçeye kitledim. Brandasını çektim orta sehpaya aldım ön tekerin altına tahta koydum, akünün kutup başını söktüm, karbüratördeki benzin bitene kadar çalıştırdım benzin vanasını da kapattım. En az 2 ay dokunmam artık. Bugün ilk defa dolmuşa kadar yürüyeyim dedim soğuktan elim düşüyordu. Alışmışım nasıl yapacam bilmiyorum :(

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    uzun bi aradan sonra herkese hayırlı akşamlar driftim 16321 km ye geldi halen orjinal lastiklerinde orjinal zincir dişli hala kapamadım geziyorum arkadaşlar kafayımı üşüttün die dalga geçiyorlar :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun bi aradan sonra herkese hayırlı akşamlar driftim 16321 km ye geldi halen orjinal lastiklerinde orjinal zincir dişli hala kapamadım geziyorum arkadaşlar kafayımı üşüttün die dalga geçiyorlar :D
    Allah kaza bela vermesin Mertcan, benden sonra almıştın ama beni 4-5 e katlamışsın maaşallah. Satıp bir 250 lik alma fikrim var ama hakikaten kıyamıyorum, çok sağlam benim cefakar gardaşım. (Servislere kafam girsin )

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru balkona aldım geçen hafta çalıstırdım 15 dakka bişi yok bu hafta marş basmıyo ama farlar yanıyo sigorta atmıs yada akumu bitmiştir nası anlarım far yanıyo ama sanki gucu yetmiyo marşın
    ayak marşıyla çalıştırmayı denedin mi ?

Motosikleti
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kaza bela vermesin Mertcan, benden sonra almıştın ama beni 4-5 e katlamışsın maaşallah. Satıp bir 250 lik alma fikrim var ama hakikaten kıyamıyorum, çok sağlam benim cefakar gardaşım. (Servislere kafam girsin )

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

sağolasın herkezin tekeri düz bassın inşşallah. ben bi kez servis yüzünden yolda kaldım göstergem düşük gösteriyodu gösterge geldi dediler neyse gittim evden taktık yeniyi devir saati çalışmıo beyin değiştirdik motor 3-4 bin arası gaz yemio neyse bşka taktık herşey düzgün neyse çıktım eve dönüyom motor ısındı çalışmadı bi türlü zar zor stop eder çalışmaz öyle böyle gittim benim kendi beyni taktık devir saati çalışmıyordu ama gidiyordu :D benim gezdim yollar çok bozuk şimdiye kadar amasör atmış olmam lazım dı ama atmadım şükür arka tekerleğe iki kez tel girdi bi fitilden hava kaçırıo bi haftada iniyo ya :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sigorta atsa hiç birşey kalmıyo ne göstergeler ne far ne marş ne sinyal bi kere başıma geldi direksiyon ordaki kabloları sıkıştırmış şaseden atmıştı ayak marşıyla çalışıyor sigorta atık olunca farlar felan warsa ya akünün şarjı düşük yada yeni akü istio olabilir marş dinamosunun kömürleride gidik olabilir farlar sönükmü yanıyor farları yak 4 lüleri aç kornaya felan bas 4 lülerde farda bya bi azalma oluyorsa aküdedir
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Mertcan, ayak marşı kısmı sana değildi :D, son yazdığından herhangi birşey anladıysam ten rengim benim gara bilodan daha gara olsun

Motosikleti
    yok o arkadaşa yardımcı olmak içni dedim :D:D dur bkm bn anlıcammı kafam bozuk ya hızlıca yazdım kb :D hangisi o ayak marşına cvp mı yoksa bi üstmü :D

ayak marşına cevap kısmı

Motosikleti
    sigorta atarsa göstergelerde filan elektrik kesiliyor marş basmıyor farlar filan yanmıyor demek istedim hani farı yanıyosa sigortada değildir o zmn akünün şarjı az olabilir yada marş dinamosunun kömürleri azalmış olabilir yada kutup başlarında oksitte olabilir elektriği az geçiriyordur ayak pedalıyla çalıştırıp gezsin aynı şeyi yapıyorsa akü bitiktir ha bide farları açsın dörtlüleride farda çok git gel oluyosa aküdedir

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    evet ayak marşıyla çalıştırdım ertesi gun 20 dakka çalıstı aku bitiyomus

---------- Post added at 22:27 ---------- Previous post was at 22:21 ----------

ben düzcedeyim allah kuryelere sağlık sıhhat versin ben kask+ mont + dizlikle donuyom diye kaldırdım adamlar kasksız son gaz gidiyo

Motosikleti
    Aku gitmis o zmn

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun aga.Bende aldım da daha takmadım,iyice kalpazan oldum bu aralar.Lastiğin içindeki vidalar biyerden düştü heralde içine farketmemiştir onlarda.Olsun hatıra saklarsın.Güle güle kullan.
    sağol kardeşim, sana da hayırlı olsun. Ben de diyoru ne vidası onlar, lastiklerin ikisi bantlı geldi ve lastiklerin içinden vidaları çıkarmak çok basit değil. Lazım bir şey demek ki dedim Ben de yaza taktırayım diyorum. Buarada akü demişler benim akü de (2012 temmuz çıkışlı motorum) bitmiş. Ayak marşıyla çalıştırmıştım gezi yapıp gelmiştik anca biraz şarj olmuştu. Aradan bir hafta geçti gene bitmiş. Bir yerlerde şase de yok. Acaba şarj dinamosu mu yoksa bir kaç haftada akü boşala boşala öldü mü bilmiyorum. Garantiye götüreyim diyorum da mart nisanı bekleyeceğim artık.
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

Motosikleti
    akü gitmiş olabiir şarj tutmuyordur

Motosikleti
    Var
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havalar çok soğuk. kısa bir süre motoru kaldırdım. kapalı alan olmadığı için çadırı çekip kilitledim. sizler ne yaptınız kaldırdınızmı motorları?

http://img11.imageshack.us/img11/389/2k6y.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ben 2 kata çıkartacaktım evin içine merdivenlerden yemedi

Rüzgar bazen çok kuvvetli esiyor kış günüde brandayı yırttı rüzgar 2 sefer bende binanın içine aldım kenara dayadım brandalı kalorifer dairesine indirmeyi deniyeceğim eyer izin verirlerse 3-4 ay yatacak bu soğukta binmek çılgınlık binilir ama ona görede kışlık ekipman almak gerekiyor

PysLre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25-2015
    Bende Apartmanın kalorifer dairesine indirdim Yatıyor orda Tek bnm motor var tabi geniş geniş cila temizlik işleri hep orda Yaz gelsin biran önceeeeee

1 haftadır sokakta bekleyen ve hiç çalışmamış garibimle bugün bir çarşıya gidip geleyim dedim. Ben uzaktan kumandalı alarm taktırmıştım. Kumanda üzerinden düğmeye basıyorum evden motor çalışmaya başlıo, ben giyinip inene kadar 5-10 dakika ısınmış oluyor böylece. Hayret verici şekilde tek marşta çalışıyo 1 haftadır yatmasına rağmen. 5. viteste basıyorum 100-110 ondan sonra zaten neredeyse 8 bin devri geçiyo ve kesilmeye başlıyo. Ön dişliyi biraz büyüterek hem vites aralıklarını artırıp hemde devri ve yakıtı düşürmekte fayda var bence.

Motosikleti
    Var
    Orta sehpada debriyaja basıp ( viteste iken ) arka jantı cevirince jantı bi yer tutuyor sanki jantı cevirmeyi bırakınca jant cok hızlı sekilde dönmeyi bırakıp hemen yavaslıyor

Subaplardan ses geliyor kedi hırlaması gibi

Ön jantı bosta cevirirken kesik kesik ses geliyor diske bi yer sürtüyor jantı cevirmeyi bırakınca hemen yavaslıyor

Alt tarafı 5.000 km yol yaptık borcumuz nedir -(

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpada debriyaja basıp ( viteste iken ) arka jantı cevirince jantı bi yer tutuyor sanki jantı cevirmeyi bırakınca jant cok hızlı sekilde dönmeyi bırakıp hemen yavaslıyor

Subaplardan ses geliyor kedi hırlaması gibi

Ön jantı bosta cevirirken kesik kesik ses geliyor diske bi yer sürtüyor jantı cevirmeyi bırakınca hemen yavaslıyor

Alt tarafı 5.000 km yol yaptık borcumuz nedir -(
    Arka tekerin yavaşlaması normaldir, hem araba hem motosikletler için fren ayarı yapılırken bu şekilde yapılır. Sürekli bir nebze balatalar tutması lazım çünkü orayı. Arka tekerin sağlam :D

Subaplardan gelen kedi hırlaması gibi ses tabiri ile şu an tarihe geçtin. Bu sesi daha önce böyle tanımlayan olmamıştır. 5000 km de subap ayarı da bozmayacağına göre benzinini değiştir ve havaların soğuk olması sebebiyle motorun rolantide iken iyice ısındığndan ve yağın kayganlaştığından emin ol. Motor orta sehpada iken motoru sağ tarafa doğru yatır ve yağ haznesine camdan bak. Yağ yeterince akışkansa öyle bin motora.

Ön jantı kontak kapalı boşta çevirince eminim herkesten gelecek olan sestir o ses. Hem balatalarımız hem de disklerimiz kalitesiz. üzerinde 2 kişi varken sert bir ön frende kaliper yerinden köklenecekmiş kadar esniyor. Bu durum normal, mühim olan motor çalışıken bu ses sana kadar geliyor mu ? Gelmiyorsa sıkıntı yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)