Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir kaç tanıtım amaçlı çekinmiş yamaha resimlerinde gördüm adamın ayağı frenin üzerinde gidiyordu hani bende her an nolur nolmaz misali orada dursun diyordum ama ayak ağrıyor acaba benim fren bedalındamı sorunn var diye sordum.
    Tedbiri tehlike anında alırsın
    Tehlike anında zaten ayak ucun fren pedalının üzerine kendiliginden gitmesi lazım zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:02 ----------

Kendimden örnek veririm ama mobilden uzun yazamıyorum pc ye gecince anlatırım biraz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    Var
    Herkesin kendine göre motosiklet sürüş şekli vardır

Önümdeki aracı yakınından takip ediyorsam

Fren mesafem kısaysa eyer tedbir olsun diye ayak ucum fren pedalının üstünde durur ama devamlı olmaz

Mesela önümdeki lamba yeşilden kırmızıya döndü geriden gelirken hem tedbir olsun hemde yavaşlamak adına ayak ucumu fren pedalının üstünde durdururum ara ara arka freni yoklar o şekilde yavaşlarım

Sağ şeritte giderken önümdeki araba sola sinyal verdiği zaman yavaşlamak ve tedbir adına ayak ucumu fren pedalının üzerine koyarım

Tedbir ve yavaşlayacağımız yerlerde ayak ucumuz zaten fren pedalının üstüne kendiliğinden gider ben bu şekilde sürüyorum siz nasıl sürersiniz orasını bilemem

Arka frenle fazla oynaşırsak arka teker oynaşma eyilimine giriyor bir kaç sefer istemsiz arka frene bastığımı fark ettim tecrübede önemli km arttıkça tecrübe ve deneyimde çoğalıyor

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    kullandığın araç ne olursa olsun ayak frende gezilmez. faydasından çok kazaya sebebiyet vermeden başka bir işe yaramaz. bu arabadada aynıdır.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin kendine göre motosiklet sürüş şekli vardır

Önümdeki aracı yakınından takip ediyorsam

Fren mesafem kısaysa eyer tedbir olsun diye ayak ucum fren pedalının üstünde durur ama devamlı olmaz

Mesela önümdeki lamba yeşilden kırmızıya döndü geriden gelirken hem tedbir olsun hemde yavaşlamak adına ayak ucumu fren pedalının üstünde durdururum ara ara arka freni yoklar o şekilde yavaşlarım

Sağ şeritte giderken önümdeki araba sola sinyal verdiği zaman yavaşlamak ve tedbir adına ayak ucumu fren pedalının üzerine koyarım

Tedbir ve yavaşlayacağımız yerlerde ayak ucumuz zaten fren pedalının üstüne kendiliğinden gider ben bu şekilde sürüyorum siz nasıl sürersiniz orasını bilemem

Arka frenle fazla oynaşırsak arka teker oynaşma eyilimine giriyor bir kaç sefer istemsiz arka frene bastığımı fark ettim tecrübede önemli km arttıkça tecrübe ve deneyimde çoğalıyor

saol kardeşim, sonunda ehliyetimi bugün aldım, şimdi herşeyim tam, yalnız bugün yarım saat kadar motor sürdüm sürekli olarak, eve geldiğimde ellerim, sızlıyordu bu sizde oluyormu acaba... benim motorda başta titreşim neredeyse yoktu ama sanki şimdi biraz var, sadece ellerim titriyor ayaklarda felan bişey yok, yağınıda yeni değiştim titreşim neden olur acaba.. varmı fikri olan.

Motosikleti
    Var
    Yağı ne marka koydun

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Yağı ne marka koydun
    castrol koydum ama 20-40 tı heralde farklımı olması lazımdı.. motor için olandan koydm.

Motosikleti
    Var
    Yağdan çok farkediyor Castrol 10-50 koyuyorum titreşimi kesiyor önceden Eneos 10-40 koydum tahmin ettiğim gibi titreşime neden oldu Castrol 10-50 koyunca düzeldi bana göre belli olmuyor çoğu zaman bi bakıyorsun titreşim var diyorsun bir bakmışsın titreşim yok

Egzoz susturucusunuda sök titreşime çok faydası oluyor

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Yağdan çok farkediyor Castrol 10-50 koyuyorum titreşimi kesiyor önceden Eneos 10-40 koydum tahmin ettiğim gibi titreşime neden oldu Castrol 10-50 koyunca düzeldi bana göre belli olmuyor çoğu zaman bi bakıyorsun titreşim var diyorsun bir bakmışsın titreşim yok

Egzoz susturucusunuda sök titreşime çok faydası oluyor
    eksoz susturucusu eksozun ucundaki demir mi hocam, ilk aldığımda o yoktu ama yeniden yaptırdım ben alınca. o olmayınca çok bağırıyor gereksiz oluıyor ya

Motosikleti
    Var
    Egzoz çıkışı varya hani egzoz deliği egzoz çıkışında egzoz deliğine bağlı susturucu var içerde

Egzoz çıkış deliğinin etrafını oksijen kaynağıyla felan kesersen dışardan egzoz sustrucusunu sökmüş olursun

Orayı kestiğin zaman kötü bir görüntü oluşur

Oraya pul kaynattıracan pulun ağzı ne kadar geniş olursa ses o kadar artar egzoz patlaması yapar

Pulun ağzı ne kadar ufak olursa seste o kadar azalır

Performans egzozu gibi ses çıkmaz düşük devirde düşük hızda egzozdan kendin duyabileceğin kadar ses çıkması biraz iyidir :d

Egzozn içinde bi kaç tane daha sustrucu var onlardan bi kaç tanesini sökersek ses çok daha çok ve net ve gür çıkar egzozun sesinide egzoz deliğini ufaltıp yada büyülterek sesi ayarlayabiliriz isteğe göre :d

driftine hiç 2013 apache sakal takan varmı? facebook'ta 1 kişide gördüm bende takmayı düşünüyorum uyarmı sizce

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı edipcanG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    driftine hiç 2013 apache sakal takan varmı? facebook'ta 1 kişide gördüm bende takmayı düşünüyorum uyarmı sizce
    var sakal takan çok var, satılıyor sahibinde felanda 25 lira ama ben takmadım, yere sürtçekmiş hissi veriyor.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Arkadaslar bugun amortisorun hava kutusunun altindaki bida dustugu icin yalpa sorunu olabilir diye motorcuya goturdum inceledi, etti alttaki vidasi dustu diye icindeki gazin azaldigini hatta bitmistir dedi o dolumda olmuyormus komple degiscekmis amortisor ustelik mondial bayisi bu... Cikma amortisor bulan varsa yardim etsin size zamet

kanarya57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drift 125 mh
    caner kardeşim senin amortisörlün havasını kafana takma olsa da olur olmasada pek bir işe yaramıyor boşuna masraf etme yaylara birşey olmadıysa hiç değiştirme benim kininde gazını boşalttım sıkıntı olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

caner fren pedalının altında ayarı var onu biraz aşağıya indir ayak basma yeriyle aynı seviyede olsun sıkıntı olmaz sen şu motoru bana bir getirsene ben bi bakim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

tekerlerin havalarını kontrol et ön 28 arka 30 yap devam et

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

caner sen bana gel cumartesi kardeş

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    arkadaşlar merhaba mondinin yanına dün ybr kattım buyrun foto
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı kanarya57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caner kardeşim senin amortisörlün havasını kafana takma olsa da olur olmasada pek bir işe yaramıyor boşuna masraf etme yaylara birşey olmadıysa hiç değiştirme benim kininde gazını boşalttım sıkıntı olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:24 ----------

caner fren pedalının altında ayarı var onu biraz aşağıya indir ayak basma yeriyle aynı seviyede olsun sıkıntı olmaz sen şu motoru bana bir getirsene ben bi bakim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

tekerlerin havalarını kontrol et ön 28 arka 30 yap devam et

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:34 ----------

caner sen bana gel cumartesi kardeş
    abi çok sağol gazı otekinindemi boşaltsam acaba, çünkü böle giderken değilde gazı felan bırakınca hafiften yalpa yaptığını hissediyorum, yaylardan biri biraz daha aşağıda, abi senin numaranı ben telefon değişince kaybettim senide arayacaktım kusura bakma sen biliyorsun diye ama ulaşamadım, bu cumartesi felan nişan felan var ama gündüz müsait olunca seni rahatsız ederim abi numaranı bana atabilirmisin özelden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://p1311.hizliresim.com/1h/1/u41jf.jpg
    nasıl hocam, artı güzel yanları varmı, hayırlı olsun allah kaza bela vermesin, biraz anlatırmısın

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    merhaba arkadaşlar drift alınır mı + - leri neler yardımcı olursanız sevinirim

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://p1311.hizliresim.com/1h/1/u41jf.jpg

Hayırlı olsun...
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    caner kardeşim dün gece yaklaşık 200km zorlu bir yolculuktan sonra evime ulaşabildim şükür,ybr ilk etapta hissettirdikleri söyle oturuş daha rahat,süspansiyon daha yumuşak,frenleri gayet iyi,debriyaj pamuk gibi,aydınlatma bir tık önde,drifte göre eksileri şuan için sadece biraz daha yavaş,bunlar sadece200km de hissettiklerim bakalım daha sonra neler olacak...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:52 ----------

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun...
    eyvallah sağol abicim
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı yasin.33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar drift alınır mı + - leri neler yardımcı olursanız sevinirim
    Şu an bulunduğun forum sayfasında 446 sayfa mevcut.Özetleyecek olursak,motosikletini seviyorsan,yıllardan beri motosikletle ilgileniyorsan,az çok ufak tefek bakımlarını yapabiliyorsan,zevk için mi atraksiyon için mi biniyorsun biliyorsan sadece drift değil hiç bir motosiklette başın ağarmaz.Motosikletin 135 cc olduğunu unutmayıp,sesi ve hızından çok şey bekleyip arayışlara girmezsen başın ağarmaz.Sınıfı içinde en uygun ve gösterişlisi drifttir.9500 km dir kullanıyorum.Memnunum.
    yasin.33 bunu beğendi.
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

yasin.33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK 100-3
    Zevk için biniyorum motosikletim var ama iyi fiyat verdikleri için satmayı düşünüyorum ardından da drifte geçmeyi düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)