Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ön disliyi bir büyügü ile degis egzoz susturucusunu iptal et rüzgara karsı gitsen bile görmen lazım 8 devri bende ilk zamanlar göremiyordum sonradan görmeye basladım

Yeri geliyor 120 yapıyorum yeri geliyor 90 nı gecemedigim zamanlar oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben devire bakıyorum hıza değil 8 devire çok çabuk gelmesi lazım ama daha 3 viteste kendini belli ediyor egzozun içi boş egzoz borusu her zaman sıcak egzoz borusunun egzoza giren kısmı alyan vidalı orayı bi açıp kurcalasammı :d

Orjinal egzozun son susturucusunu söktüm çok faydası oldu ses arttı performans arttı

Şimdi egzozun ağzını kestirip yeni pul kaynattıracam ağzı daha geniş olanlarından hem ses artacak hemde egzoz patlaması çok olacak

Şöyle bir şey

http://www.anadolcivata.com/images/s...2-uni-6592.gif

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:36 ----------

Egzozlarda aynı nedense Özdinç motordan almıştım bnde gökkuşağı rengi

Egzozun içinde bi kaç tane daha susturucu var onlardan birini iptal ederiz olmazsa :d
    tipi aynı içi değil bizim burdanda özdinçten aldılar performans kaybı oldu bnm egzost çıkma bi abiden aldım seside farklı o özdinçtekilerden

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:15 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön disliyi bir büyügü ile degis egzoz susturucusunu iptal et rüzgara karsı gitsen bile görmen lazım 8 devri bende ilk zamanlar göremiyordum sonradan görmeye basladım

Yeri geliyor 120 yapıyorum yeri geliyor 90 nı gecemedigim zamanlar oluyor
    ben saat değiştim fabrikadan bu seferde devir saati bozuk geldi usta hangisi kalsın dedi dedim km sağlam olan yani yeni gelen kalsın tekrar gösterge istedik gelcek inş beyin değiştiriyoruz bu sefer devirde çalışıyor ama 3-4 bin devri gçemiyor bşka beyin takıyoruz devir düzgün motor düzgün ama sınınca stop ediyor çalışmıyor D:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

xenon çok güzel oldu eski farlara göre

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    pazar günü ehliyet sınavına giricem kısmetse hadi hayırlısı :D

Motosikleti
    Var
    4200 kmye geldim yag degisiminden sonra subap ayarı yaptırsam iyimi yapmıs olurum ?

Castrol 10-50 kullacagım gene?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bnm motor 12 bin km oldu halen subap ayarı yaptırmadım :D castrol 10-50 kullanıyorum bnde memnunum montla eldivenleri aldım dün bi dizlik kaldı lazım olan ls2 kask prohel eldiven prohel mont

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:25 ----------

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazar günü ehliyet sınavına giricem kısmetse hadi hayırlısı :D
    hadi hayırlısıyla inş

Motosikleti
    Yamaha mt09
    tabi soğuklar geldi kimse motoru çıkarmıyor dimi :D çakallar

Valla hocam ben satın alacagım günü bekliyorum 24 kasımdan sonra bayburtta bide artık ne kadar soguk olur bilemem :D

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam ben satın alacagım günü bekliyorum 24 kasımdan sonra bayburtta bide artık ne kadar soguk olur bilemem :D
    hayrlı olsun kardeşim, valla youtube de yağmurda motora binilirmi diye arattım videolar çıktı, hiçbirisinde binilmez demiyordu, hatta iyi koruma sıkı giyinme ile rüzgarın r sini bile hissetmezsiniz diyorlar uzmanlar bende şimdi tabi korumalı motor montum yok o halde bile biniyorum, yaza göre biraz daha yavaş ve dikkatli gidiyorum sorun olmuyor, ani hareketler yapmıyorum dikkat et soğuk felan dinlemez motor sevdası

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Beyler arka lastik pilot street mi almam gerekir kaymaması için yoksa başka lastik tavsiyeniz var mı ?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ön arka birlikte değişmesi gerekir diye biliyorum.2013 michelinlerin desenleride gayet hoş olmuş.Asfaltta kaymaması için de lastiklerin ısınması gerekir.
    dr.asc bunu beğendi.

demirkask - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön arka birlikte değişmesi gerekir diye biliyorum.2013 michelinlerin desenleride gayet hoş olmuş.Asfaltta kaymaması için de lastiklerin ısınması gerekir.
    Pilot street öneriliyor doğru seçim mi olur ?

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    dr.asc NİCKLİ a.sinan ceylan arkadaşım 2013 michelin kullanıyor ve gayet memnun.Maddi durum elverse bende almayı düşünüyorum açıkçası.Görünüşü şu an kullandıklarımdan daha güzel.

Benim lastikler bunlar
    [IMG][/IMG]
    dr.asc bunu beğendi.

Motosikleti
    Var
    Benim ön pilot street
    Arka pilot sorty
    İkiside yagmurda sorun cıkarmaz

Motosikleti
    Yamaha mt09
    beyler bişey sorucam, şimdi ben bir iki haftaya ehliyeti alıcam, yağmurluda olsa motorla işe gitmeyi planlıyorum yalnız bir konuda kararsız kaldım,

şimdi motor için deri mont felan alıcamda, iş yerinde genelde spor giyiniyorum, kot giyerim genelde ama motor sürerken yağmurdan felan etkilenmiyeyim diye çamur su felan gelmesin diye ne giymem gerekir, hadi pantolonda aldım diyelim, iş yerinde onu giyemeceğim ya nasıl olucak peki, yani kullananlar vardır elbet nasıl yapıyorlar, bir fikir verin ya size zahmet.

162Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125mh Drift
    beyler 3.4.5. viteste dip gazda yüksek devirlerde tekleme sorunu yaşayan varmı.sanki arkanızdan biri çekip bırakıyormuş gibi oluyor cok rahatsız edici bi tekleme.ne yaptıysam çözemedim herkes kafadan dolma bilgiler söylüyor.bu tekleme sorunu cbf150lerdede kronik coğunda.çözen varsa yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler....

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı 162Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler 3.4.5. viteste dip gazda yüksek devirlerde tekleme sorunu yaşayan varmı.sanki arkanızdan biri çekip bırakıyormuş gibi oluyor cok rahatsız edici bi tekleme.ne yaptıysam çözemedim herkes kafadan dolma bilgiler söylüyor.bu tekleme sorunu cbf150lerdede kronik coğunda.çözen varsa yardımlarınızı bekliyorum.teşekkürler....
    8 ayda 2 kere yaşadım. ama ben pis benzine yorumladım bu olayı.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı 162Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun benim de başımda vardı 6-7 bin devirde motor kesiliyodu bi kapanıyo gibi oluyodu sonra canlanıp devir yapmaya devam ediyodu. bunun için ilk baş karbüratörü temizlettim sorun devam etti beyin bobin değiştirdim yine çözülmedi son denemede statörü yeniledik ve her şey ortadan kalktı şuan bi problem yok büyük ihtimal senin sıkıntında budur. statör arızalı olunca yüksek devirlerde yeterli ateşlemeyi sağlıyamıyor motora özellikle motor ısınınca daha çok kesiliyosa statörü değiştirmelisin. ;)

Motosikleti
    125mh Drift
    aynen kardeşim ısınınca daha da cok artıyor.inş statördür.bıktırdı artık beni

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    Arkadaşlar aranızda debriyaj balatası değiştiren var mı ? Balata bitiyor gibi kendim değiştirmek istiyorum fakat bizim motorlarda debriyaj göbeğini sökerken çektirme aparatı gerekiyor mu yoksa normal somun mu?

Motosikleti
    125mh Drift
    Alıntı realbyshadow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranızda debriyaj balatası değiştiren var mı ? Balata bitiyor gibi kendim değiştirmek istiyorum fakat bizim motorlarda debriyaj göbeğini sökerken çektirme aparatı gerekiyor mu yoksa normal somun mu?

uğraştırır tamircide değiştirt 10-15 lira

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)