Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73512205/detay

adamın motor 2 viteste 130 yapıyormuş... boşuna biniyoruz demekki bu motorlara.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73512205/detay

adamın motor 2 viteste 130 yapıyormuş... boşuna biniyoruz demekki bu motorlara.
    yaw benimkide yapar ama gösstergeyle oynatmak lazım :D
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Isterse 500 bassin birseyin orjinali neyse bence o olmali. Motorun eti ne budu ne yani adam 135 lik motora 250cc yapmis pehhhh.. o motor o tekerlerle fiziki yapisiyla o cc yi o hizi kadirabilecek mi. sonra cok hiz her zaman tehlike arz eder motorda sanki abs veya daha emniyetli sistem varmis gibi bir de 250 cc yapmis vs vs diyer uzar gider bu durumlar ama bence gerek yok. Zaten kendi gurubunsa motor 125 liklerin yaninda 135 lik olarak karsimiza cikiyor bu da yeterlidir. Eger ki yuksek cc almak kullanmak isteyej varsa gitsin o tipte ozellikte motor alsin. Adam yazmis ki iki bin lira masraf ettim falan hemde motor 50 bin de yani. ne gerek var o masrafi koy motorun uzerine git yuksek cc li baska motor al pasa pasa bin.

Hadi kalin saglicakla.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    5. vites 600 ha vay be türkler çıldırmış olmalı ne akıllı vatandaşlarımız var be caponlarda motor yapıcaz diye k.larını yırtıyor sorsalar bizim türk insanına iş biticek ama nerde onlarda bu akıl, bizimkiler yapmış. Tendy vendy frendi bitti gitti.

Motosikleti
    ben şaka amaçlı yazmıştım arkadaş 2 ile 130 yapıyorsa geriside böyledir kanımca :D

arka lastiğim mefta olmaya başladı kışa bu ay içinde pirelli almam lazım ve kilometre saatini değiştirmem gerek ama maaşı bekliyoruz )

Motosikleti
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şaka amaçlı yazmıştım arkadaş 2 ile 130 yapıyorsa geriside böyledir kanımca :D

arka lastiğim mefta olmaya başladı kışa bu ay içinde pirelli almam lazım ve kilometre saatini değiştirmem gerek ama maaşı bekliyoruz )
    biliyorum türk insanı kafayı iyi işlere çalıştırsa ne güzel olucak ta iş te naparsın birden kanatlanıp yükseğe tırmanmak isterler doğamızda.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    bizim insanımız öyledir hep kendini üstte görmek vesayre

bugün çift şerit sıcak asfalt çok güzel yol trafik falan filan yok sağ şeridin sağından gidiyorum 70 ile adam belki 120-130 ile benim sağ şeridimden hemen yanımdan vın diye geçiyor be güzel kardeşim sol şerit bom boş adam şerit değiştirmeye bile kalkmıyor aynada göremeden geçip gidiyor tuttu önüme ani bişey çıktı sola doğru kayıcam kafa kafaya gircez bizim türk milletini anlamıyorum

Motosikleti
    burası türkiye nolmaldir. suç sizde adamın yolunu neden işgal ediyorsunuz.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    .

Motosikleti
    o adamı yakalarsam varya ) 20 mayıs 2013 te almışım motoru eski mesajlara döndüm bu motor 10 bin ddevri nie geçmiyor die sormuşum :D

Motosikleti
    Mondial Drift - mz etz125
    arkadaşlar drift'in yağ filtresi var mı varsa nerde? Filtreden kastım süzgeç )

Motosikleti
    Alıntı wave17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar drift'in yağ filtresi var mı varsa nerde? Filtreden kastım süzgeç )
    filtrenin olduğu kısım. motorun sol kısmındadır.
    [IMG][/IMG]
    Orkidor61

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Tel süzgeç var. Ama ben acamadim o pasoyu. Time_shift açmıştı. Motorun sol kısmında 22 anahtarlik bir paso var.
    Benzin ve hava filtresi nasıl tdmizleniyo. Temizliğinde özel bir malzeme var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Isin garibi kitapcikta yağ tipasi diye bu pasoyu gösteriyor.

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    filtrenin olduğu kısım. motorun sol kısmındadır.
    http://<a href="http://hizliresim.co...JZ.jpg</a></a>
    kardeşim yağ değiştirirken bu parçayıda değiştirmek gerekir mi?
    Fİyatı nedir bu tel süzgecin?

Motosikleti
    Alıntı wave17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim yağ değiştirirken bu parçayıda değiştirmek gerekir mi?
    Fİyatı nedir bu tel süzgecin?
    bizim motor yağ süzgeçleri diğer motorlar gibi değil, bildiğiniz silindirik şeklinde teldir değiştirmeye gerek yok içinde çapak falan varsa temizleyin tekrar yerine yerleştirin. takarken tıpayı fazla zorlamayın.
    Orkidor61

Motosikleti
    saolsın kardeş

Motosikleti
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tel süzgeç var. Ama ben acamadim o pasoyu. Time_shift açmıştı. Motorun sol kısmında 22 anahtarlik bir paso var.
    Benzin ve hava filtresi nasıl tdmizleniyo. Temizliğinde özel bir malzeme var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Isin garibi kitapcikta yağ tipasi diye bu pasoyu gösteriyor.
    sökmesi o kadar zor değil biraz zorlarsanız açılacaktır.hava filtresi sadece sünger parçası bence süngeri güzelce yıka sonra kurula elini biraz yağa batır süngere hafifçe sürebilrsin.
    Orkidor61

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Önceden wd 40 - vs sıvı gres sık ne olur ne olmaz vidanın kendisi hafif , dandirik döküme benziyor elinde kalabilir ama süzgec bildigin kıyat filtrelerden degil tel süzgec var kıymık felan süzeceği aşikar

Vidayı takarkende vida başı ve cevresini bezle temizle vidayı takacagın yuvanın agzınıda bezle temizle tak geç
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    alt tıpasında mıknatıs var tuttu tuttu yoksa tel filtre den geçecek pislik büyük değilse zaten tutmaz. bana da döküm gelmişti. arkadaşta boxer var belki onun yağ filtre süzgeci bizimkine olabilir o daha iyi denemek lazım. ben herhangi bir sıvı sıkmıyorum her hangi bir kaçak ta şu ana kadar yaşamadım.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Ben geçen hafta pazar günü yağ, buji ve hava filtresini değiştim. Zinciri komple söktüm güzelce temizledim ön dişli ve arka dişlileri de güzelce temizledim. Pazar günü olduğu için her yer kapalıydı elimde yağlayıcı pas sökücü sprey vardı bir kabın içinde zincire güzelce sıktım ve tertemiz oldu içine akan spreyi de diş fırçası aldım dişlileri ve pis yerleri temizledim cıncık gibi oldu dişliler falan.

Sanayiye gittim zincir için yağ falan bakmaya sprey gres yağı buldum aldım ve güzelce sıktım zincire ve sıkıntı olmadı. Bir de WD-40 gördüm ve bir baktım 10 lira hemen aldım. Kipa da falan 15 tl ye görmüştüm başka yerlerde 20-25 tl bile satan var.

Orjinal parça satan bayilerde malzemeler ucuzdur arkadaşlar Mondial hava filtresi aldım 3.5 tl verdim. Buji de Delta Force diye bir marka vardı 5 tl ye ondan aldım.

Yağ olarak castrol actevo 4t 20w/40 yağ koydum direk fark etti zaten vites geçişleri falan.

Şuan motosikletim de tek eksik olarak lastikler kaldı onlarda baya baya yeni çünkü aktif olarak motosikletim kullanılmadığı için yıpranmamış ama yavaş yavaş şehir dışı gezilerine başladım ve devam ediyorum. Malum fabrika lastikleri kötü bunu yorumlarda da okudum e yolda da az çok hissettim gördüm neyin ne olduğunu.

Ön ve arka tekerlek olarak memnun kaldığınız ekonomik olan markalar neler var arkadaşlar öneri ve tecrübelerinizi söyleyebilir misiniz ?
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)