Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    sitede baya bergamalı var sanırım :D heryerdeyiz.. ama türkiyedeki en çok motosiklet olan ilçelerden birisidir bergama
    IsmetCan86 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir/Bergama - Altan Motor
    peki bu 162lik yapan usta burasımı arkadaşın yaptırmıştı hani ?

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    altan motor diyerek lassanın oradaki mondial bayiinden bahsettiyse arkadaş evet orasıda yapmış 3-5 tane bana öyle demişti ilkay abi.. ben sembol motora yaptırdım motorcu sinek mustafa bergamada tanımayan yoktur

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı victor_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altan motor diyerek lassanın oradaki mondial bayiinden bahsettiyse arkadaş evet orasıda yapmış 3-5 tane bana öyle demişti ilkay abi.. ben sembol motora yaptırdım motorcu sinek mustafa bergamada tanımayan yoktur
    öncelikle o dediğin sakaldan takma şuan üzerindeki on numara o dediğin sakal çok kaba gösteriyor 2.cisi ne kadar yaptırdınız neler değişti detaylı olarak söylerseniz çok iyi olur...

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle o dediğin sakaldan takma şuan üzerindeki on numara o dediğin sakal çok kaba gösteriyor 2.cisi ne kadar yaptırdınız neler değişti detaylı olarak söylerseniz çok iyi olur...
    sadece silindir ve dişlilerle oynadık.. üst kapakta değiştirmek istedim ben ama gerek yok dedi usta güzel bi sibop ayarı yaptı ve sanırım silindiri takarkende çift conta kullandı.. üst kapağın değişmesinde fayda olur mu diyecek olursak evet olur ama ne kadar.. 240 liralık bi fayda verir mi bence hayır.. onun için silindir gayet iyi uyum sağlıyor ve çekiş güç hissedilir derecede değişiyor. denemenizde fayda var..
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    [QUOTE=victor_35;3116587]sadece silindir ve dişlilerle oynadık.. üst kapakta değiştirmek istedim ben ama gerek yok dedi usta güzel bi sibop ayarı yaptı ve sanırım silindiri takarkende çift conta kullandı.. üst kapağın değişmesinde fayda olur mu diyecek olursak evet olur ama ne kadar.. 240 liralık bi fayda verir mi bence hayır.. onun için silindir gayet iyi uyum sağlıyor ve çekiş güç hissedilir derecede değişiyor. denemenizde fayda var..[/QUOönce

dişlileri kaç yaptınız düz yolda kaç gördünüz birde karbüratöri dğiştinizmi birde ne kadara yaptı usta bizim arkadaş 370 tl ye yaptırdı yaptıklarını söyleyim silindir değişti üst kapak tornada işlem gördü 150 lik suboplar takıldı karbüratör 150lik vakumlu oldu

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

birde bu 162 lik yaptırdıgımız usta mcx üst kapağı takılırsa krank rulmanlarından ses gelir dedi bence gelmez cunku mcx mr mh drift makina aynı neden gelsinki

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    [QUOTE=utkan35;3116588]
    sadece silindir ve dişlilerle oynadık.. üst kapakta değiştirmek istedim ben ama gerek yok dedi usta güzel bi sibop ayarı yaptı ve sanırım silindiri takarkende çift conta kullandı.. üst kapağın değişmesinde fayda olur mu diyecek olursak evet olur ama ne kadar.. 240 liralık bi fayda verir mi bence hayır.. onun için silindir gayet iyi uyum sağlıyor ve çekiş güç hissedilir derecede değişiyor. denemenizde fayda var..[/QUOönce

dişlileri kaç yaptınız düz yolda kaç gördünüz birde karbüratöri dğiştinizmi birde ne kadara yaptı usta bizim arkadaş 370 tl ye yaptırdı yaptıklarını söyleyim silindir değişti üst kapak tornada işlem gördü 150 lik suboplar takıldı karbüratör 150lik vakumlu oldu
    silindir 95 lira karbüratör bugün aldım bitane yeni takıcam henüz son hız denemesi yapma fırsatım olmadı uzun yol yapıcam ama bayramda görürüz onu.. ama 6bin devirde falan 90-95 görüyo ki motor çok rahat gidiyo.. dişliyi ön 16 yaptım.. işçiliğe gelincede yer yer hatta kişiden kişiye değişir ustanın aldığı ona bişe diyemem..

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    [QUOTE=victor_35;3116592]

silindir 95 lira karbüratör bugün aldım bitane yeni takıcam henüz son hız denemesi yapma fırsatım olmadı uzun yol yapıcam ama bayramda görürüz onu.. ama 6bin devirde falan 90-95 görüyo ki motor çok rahat gidiyo.. dişliyi ön 16 yaptım.. işçiliğe gelincede yer yer hatta kişiden kişiye değişir ustanın aldığı ona bişe diyemem..

evet peki bu usta bana mcx silindir kapağı mcx olursa krank rulmanlarından ses gelir dedi nediyosun bu işe bi sorabilirsen ustana sevinirim çok tereddütte kalıyorum bide karbüratörü kaçlık hangi marka aldın bizim ön dişli 17 motor arka dişli istiyor

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    [QUOTE=utkan35;3116595]

evet peki bu usta bana mcx silindir kapağı mcx olursa krank rulmanlarından ses gelir dedi nediyosun bu işe bi sorabilirsen ustana sevinirim çok tereddütte kalıyorum bide karbüratörü kaçlık hangi marka aldın bizim ön dişli 17 motor arka dişli istiyor
    370 liraya mal ettiğiniz motor mu arka dişli istiyor.. çok iyimiş valla.. tabii ki sorarım ama benim motorumda herhangi bi şangırtı tangırtı çıtırtı patırtı yok yani..
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    [QUOTE=victor_35;3116601]

370 liraya mal ettiğiniz motor mu arka dişli istiyor.. çok iyimiş valla.. tabii ki sorarım ama benim motorumda herhangi bi şangırtı tangırtı çıtırtı patırtı yok yani..

ya bide silindir ve üst kapağı değişirsek fiyatı öyle sorarmısın bi çok sevinirim silindiri nerden aldın birde sen kaç paraya yaptırdın son olarak motorda ön dişli 17 ona rağmen 2kişibile seri yani son hızı arttırmak için arka dişliyide küçültücez

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    [QUOTE=utkan35;3116606]

ya bide silindir ve üst kapağı değişirsek fiyatı öyle sorarmısın bi çok sevinirim silindiri nerden aldın birde sen kaç paraya yaptırdın son olarak motorda ön dişli 17 ona rağmen 2kişibile seri yani son hızı arttırmak için arka dişliyide küçültücez
    arka dişli yi 36 yaparsınız ama göbek uymaz ona da tornada bi çare bulurlar heralde.. siz ne karbüratörü taktınız ki o motora apache falan mı.? ama öyle bişe olsa 370 liraya mal edemezsiniz karbüratör 150-200 lira tvsnin.. silindir 95 contasıyla 100 diyelim üst kapak komple 240-250 civarı yani 350 lira bu iki parça 100 e yakında işçilik kaçar tahminimce.. ben bugün 200 lük karbüratör aldım markalı bişey değil deniycem bi onu 60 liraydı siz ne alıp taktınız karbüratörü..?

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    [QUOTE=victor_35;3116613]

arka dişli yi 36 yaparsınız ama göbek uymaz ona da tornada bi çare bulurlar heralde.. siz ne karbüratörü taktınız ki o motora apache falan mı.? ama öyle bişe olsa 370 liraya mal edemezsiniz karbüratör 150-200 lira tvsnin.. silindir 95 contasıyla 100 diyelim üst kapak komple 240-250 civarı yani 350 lira bu iki parça 100 e yakında işçilik kaçar tahminimce.. ben bugün 200 lük karbüratör aldım markalı bişey değil deniycem bi onu 60 liraydı siz ne alıp taktınız karbüratörü..?
    şimdi kardeşim işçilik net kaç oluyor ben silindir ve üst kapağı değişiceğim sadece bunlar için işçlik ne kadar bizim arkadaşın yaptırdıgı baya para aldı ya ondan soruyorum...

---------- Post added at 12:14 ---------- Previous post was at 12:10 ----------

bak silindir 100 TL SİLİNDİR ALIŞTIRMA VE ÜST KAPAK İŞLEMİ 60 TL KARBÜRATÖR 30 TL MANİFOLD 10 TL DİŞLİ 10 TL 210 TL PARÇALAR FİLAN TUTUYOR GERİYE KALAN DA İŞÇİLİK 160 LİRA FİLAN İŞÇİLİK ALMIŞ YADA 150 TL BENCE FAZLA SEN NEDİYORSUN ?

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    [QUOTE=utkan35;3116625]

şimdi kardeşim işçilik net kaç oluyor ben silindir ve üst kapağı değişiceğim sadece bunlar için işçlik ne kadar bizim arkadaşın yaptırdıgı baya para aldı ya ondan soruyorum...
    bak ben tahminen söyledim maximum 100 ü bulur diye bunu sormadan bilemem.. üst kapak komple içi dolu sibopları hazır üzerinde takılı kulbütör kapağı dahil alırsan işçilik çok fazla olmaz ancak sadece silindir kapağı alırsan 135 liğin kapaktan sibopları söktür taktır tornacıda 165 liğe iş uzar işçilikte uzar.. ama değmez üst kapak değiştirmeye..

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    200lük karbüratör motora fazla gelir die düşünüyorum bi dene ama bizimkine 150lik bile fazla geldi motor çok seri ama son devirlerde boğulma hissediyorum bakıcaz motor alışıcak gibi ne marka aldın 200luk karbüratörü bizim 150lik deltaforce marka sanırım 150KN NİN KARBÜRATÖRÜ

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:18 ----------

[QUOTE=victor_35;3116630]

bak ben tahminen söyledim maximum 100 ü bulur diye bunu sormadan bilemem.. üst kapak komple içi dolu sibopları hazır üzerinde takılı kulbütör kapağı dahil alırsan işçilik çok fazla olmaz ancak sadece silindir kapağı alırsan 135 liğin kapaktan sibopları söktür taktır tornacıda 165 liğe iş uzar işçilikte uzar.. ama değmez üst kapak değiştirmeye..

anladım ben boş 100 tlye üst kapak alıp orjinal 135lik kapağının parçalarını kullanıcaktımki oda 170 lira civarı tutar diyorsun ozaman direk mcx kapağı almak daha avantajlı peki birşey sorucam bu subablar cartlar curtlar tornadamı çıkıyor birde ustan parçaları getirtebiliyormu bizmi alıyoruz parçaları ben mcx silindiri ve üst kapağı takıcam direk toplamda 330 lira tutuyor işçlik ne kadar tutucak bi öğrenirsen çok sevinirim birde krank rulmanlarında ses gelirmi bi sorun sıkıntı olurmu diye sorarsan bak bizim usta 135lik ust kapağa tornada işlem yaptırdı pistona göre birde 150 lik subap taktı ben orjinal birşey olsun istiyorum ole tornada işlem filan olmasın...

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Aynen tornada açılıyor üst kapak bende kılım bu konuda oyüzden ya komple üst kapak alınır yada hiç alınmaz. Torna işi uzatıyor boşuna ne kadar sağlıklı olur birde o var.. Komple takım üst kapak silindir değişimine 100den fazla işçilik gitmez..
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Aynen tornada açılıyor üst kapak bende kılım bu konuda oyüzden ya komple üst kapak alınır yada hiç alınmaz. Torna işi uzatıyor boşuna ne kadar sağlıklı olur birde o var.. Komple takım üst kapak silindir değişimine 100den fazla işçilik gitmez..
    peki komple üst kapak alırsak onun içinde herşey oluyormu bu egzantrik mili falan filan takmak için tornada işlem görmeden direk takılacak deilmi ? ya siz bi ustanıza sorun işçilik ne kadar birde parçaları o alıyormu yoksa benmi alıcam ?

---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:35 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33721125/detay

Merhabalar arkadaşlar uzun zamandır bir motor almak istiyorum araştırıyorum ama bir türlü karar veremedim gt170 baktım drifte bakiyorum tvs150 bir türlü karar veremedim memnunmusunuz driftinizden ?

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    peki komple üst kapak alırsak onun içinde herşey oluyormu bu egzantrik mili falan filan takmak için tornada işlem görmeden direk takılacak deilmi ? ya siz bi ustanıza sorun işçilik ne kadar birde parçaları o alıyormu yoksa benmi alıcam ?

---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:35 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33721125/detay
    aynen :D bugün koydum can sıkıntısından çarşıda herkes satıyon mu deyip duruyo bende koydum ilan isteyene.. :D
    usta parça getittirir ayrıca sıkıntı yaratmaz ancak ne kadar sürede gelir orası bilinmez senin yerine olsam parçaları mondial bayiinden kendim temin ederim herşeyi hazırlarım sonra direk taktırıp geçerim bi gün de herşey olur biter..

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    aynen :D bugün koydum can sıkıntısından çarşıda herkes satıyon mu deyip duruyo bende koydum ilan isteyene.. :D
    usta parça getittirir ayrıca sıkıntı yaratmaz ancak ne kadar sürede gelir orası bilinmez senin yerine olsam parçaları mondial bayiinden kendim temin ederim herşeyi hazırlarım sonra direk taktırıp geçerim bi gün de herşey olur biter..

anladım peki işçilik fiyatı ve krank rulmanlarından ses gelirmi onuda sorarsanız size kaça yaptı ?

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    anladım peki işçilik fiyatı ve krank rulmanlarından ses gelirmi onuda sorarsanız size kaça yaptı ?
    valla o sesi sormadım ama benim motorumdan gelen bi ses yok.. bana yaptığı fiyatı da söylemem ustayla aramızdaki hukuk ayrı bende esnafım şimdi sana 10 veririm ama başkasına 15 tir onu kendin konuş ustayla..
    utkan35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)