Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Far karartma yaptıran var mı ne kadara mal oldu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    utkan 35 evet benımkıde 2013 zor gecıyordu vıteslerım 8000 km de balata nanay dedıler nasıl dedım 8000 de balatamı bıter bıraz daha gıdermıs sonuna gelmıs gıttım tanıdık vardı abı ben degıstırırım dedı cbf e akılandan 20 lıraya yaptı sımdı vıtesler tıkır tıkır gecıyor bırde yagı degıstırdık oh yeme yanında yat 16 dıslıyı tavsıye edıyorum one motor baya bı rahatlıyor 4000 devırde rahat 90 km dıyor buda yakıt ekonomısı anlamına gelır

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    utkan 35 evet benımkıde 2013 zor gecıyordu vıteslerım 8000 km de balata nanay dedıler nasıl dedım 8000 de balatamı bıter bıraz daha gıdermıs sonuna gelmıs gıttım tanıdık vardı abı ben degıstırırım dedı cbf e akılandan 20 lıraya yaptı sımdı vıtesler tıkır tıkır gecıyor bırde yagı degıstırdık oh yeme yanında yat 16 dıslıyı tavsıye edıyorum one motor baya bı rahatlıyor 4000 devırde rahat 90 km dıyor buda yakıt ekonomısı anlamına gelır
    anladım ben bunları motoru 162 cc yaparken yapıcam teşekkürler 2013 lerı bole yapmıslar demekki :S

Türk islam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MH DRİFT
    arkadaşlar Allaha şükür motorum bulundu ama çok yıpranmış iki günde 250 km yapmışlar. motoun sesi bile değişmiş plaka aynalar sinyaller elektirik sistemi kontak gitmiş şimdi iyi bir bakıma sokmam lazım ve güvenliği artırmam lazım ne önerirsiniz?
    Motora her bindiğimizde Euzu Besmele ile Allah'a sığınalım. Çünkü son binişimiz olabilir.

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    motoru yokus asağı komprosörle inerken egzozdan öksürme gibi sesler geliyor neden olabilir

Günaydın arkadaşlar topiği baştan sona okudum diyebilirim ben de alalı 2,5 ay oldu ilk motorum 0km aldım. Sizlerin sayesinde bu motoru tercih ettim. 1000 km yi biraz geçtim. Sizlerin mh 125 driftleri kaç km acaba? Cvp yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Türk islam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar Allaha şükür motorum bulundu ama çok yıpranmış iki günde 250 km yapmışlar. motoun sesi bile değişmiş plaka aynalar sinyaller elektirik sistemi kontak gitmiş şimdi iyi bir bakıma sokmam lazım ve güvenliği artırmam lazım ne önerirsiniz?
    dostum büyük geçmiş olsun gözün aydın. nasıl bulundu biraz detay verirsen iyi olur.

bonsai83: motorum 11200 km de
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    MH DRİFT
    Allah razı olsun Altındağ sınırları içinde yunus motorlu polisler plakasız motor diye çeviriyorlar bizimki çıkıyor. Gittik emniyet işlemleri uzun sürdü gece getirdik motoru ama iyi bir bakıma ihtiyacı var yetkili servise götüreceğim.
    Motora her bindiğimizde Euzu Besmele ile Allah'a sığınalım. Çünkü son binişimiz olabilir.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun Reis. Sevindim. Boşver giden ayna sinyal olsun. 100 lira etmez bile. hırsızlığı engelleyemezsin ama hırsızı caydırırsın, korkutursun.

Benim sana tavsiyem hepsi burada.com da 35 yada 45 liraya uzaktan kumandalı titreşime duyarlı 120 db ses çıkarabilen alarmlar var. 1 tane onlardan al, koltuk altında 1 tane soket var direk oraya takıyorsun ve çalışıyor. Birisi motora dokunduğunda alarm ötüyor. en azından korkutur, telaşlandırır hırsızı.

2. olarak ben Zırhlı çelik halat kilit kullanıyorum. Dışı vinil kaplama, içi çelik halat. Halatı makasla kesebilirler diye dışını demir makasının kesemeyeceği oynak lokmalarla kaplamışlar 110 liraya ondan aldım ben. Tekerlerden kilitleme hiçbir zaman. Motorun gövdesini mutlaka sabit bir yere bağla. Ben evin önündeki bahçe duvarının tuğlalarını kırdım içinden geçen 16 lik inşaat demirlerinin ek yerine bağlıyordum.
    3. olarak komşularınla aran iyi olsun. Mutlaka göz kulak olacaklardır. Motorun senin olduğunu bilirlerse başkalarının yanaşmasına müsade etmezler.

4. ve en garanti yöntemi söylüyorum. Yeterince hümanist eğitilmiş bir adet sivas kangalı. Asla ama asla yoldan geçen herhangi birine havlamaz-saldırmaz. Sahiplendiği bölgeye girmeyi aklının ucundan geçirirsen eğer :D tatatataaaa. Kendisi ölmediği müddetçe sana ve senin malına namusu gibi bakacağını ben garanti ediyorum. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar motorumla seyahat ederke ornek 80 km 1 yada iki kere hızlı giderke gaz verip debrija basmıs gibi motor bi an kendini ileri atıyor
    motorsiklet tamircisine sordum vites boşluğudur dedi bunla ilgili fikri olan yada aynı sorunu olan yada naapmalıyım fikri olan varmı

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

10 taksitle 2200 aldım 2012 model
    bu ileri atlama esnasında devir saati de sapıtıyorsa şayet ayak freninin olduğu yerden debriyaj telini hafif gevşet yani yarı debriyajda ayırmasın tam sıkınca ayıracak şekilde ayarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:42 ----------

Alıntı N Emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru yokus asağı komprosörle inerken egzozdan öksürme gibi sesler geliyor neden olabilir
    aynı sorun bendede vardı. Geri dönüşüm hortumunu usta iptal etti ve o öksürme kesildi. ucunu silikonla tıkadı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Verdim egzoz siparişini bakalım değişen ne olacak

2 bin kmye doğru buji iridyum hava ayarı yağ kalitelisi ile değişecek sonra bayram tatilinde uzun yol planım var ilk uzun yol deneyimim olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:48 ----------

Şikayetçi ol sen çıkar bi gün acısı

Türk islam: kardeşim büyük geçmiş olsun bulunmasına çok sevindim peki çalanlar bulundu mu?

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drifte on basamaz cb 90 basar drift 130 basar kardeşim 10 basıyosa almasaydın cbyi geçmiş olsun...
    Kardeş Drift İbre 130 Gelir Ama Göstermez Sonuçta Telli İbre :D En İyisi Yarış Motoru İbresiyle Ölçmek + Arkadaşa Sordum 100 TL Silindir 100 TL İşçilik Toplamda 200 TL Alıyorlarmış Ama Set Yaparsan 600-700 TL Buluyormuş.

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Abiler kardeşler herkese selamlar. iki üç gün içinde İzmir'den Mersin istikametinde motoruyla yolculuk yapacak olan var mı veya ortalarda katılmak isteyen? Birlikte gitmek daha keyifli olacaktır. Bunu takıldığım diğer konulara da yazacağım...

Motosikleti
    MH DRİFT
    Alarm sistemi alacam bir de Zırhlı çelik halat kilitten alayım inşallah.

Hırsızlar bulundu ve serbest bırakıldı. Türkiye'de zaten ya hırsız olacaksın ya da terörist o zaman kafana göre çal, öldür...hep yanına kar kalır. İlahi adalete güveniyoruz ne diyelim...

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alarm sistemi alacam bir de Zırhlı çelik halat kilitten alayım inşallah.

Hırsızlar bulundu ve serbest bırakıldı. Türkiye'de zaten ya hırsız olacaksın ya da terörist o zaman kafana göre çal, öldür...hep yanına kar kalır. İlahi adalete güveniyoruz ne diyelim...
    Valla çok sevindim , hadi büyük geçmiş olsun hacı

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Suc duyurusunda felan bulun o kavata zararını masrafını felan karsılasın

Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT
    arkadaşlar elektronik göstergelerde yanılma payı var mı acaba?arora zorro 150 de bi elektronik gösterge var bunu alıp bizim driftte taksak uyar mı ve en önemlisi doğru gösterir mi bilgisi olan var mı?

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş Drift İbre 130 Gelir Ama Göstermez Sonuçta Telli İbre :D En İyisi Yarış Motoru İbresiyle Ölçmek + Arkadaşa Sordum 100 TL Silindir 100 TL İşçilik Toplamda 200 TL Alıyorlarmış Ama Set Yaparsan 600-700 TL Buluyormuş.
    kardeşim peki setten kastığın karbüratör filan da değişiyor ? neler değişiyor set yapınca birde ben gpsle ölçtüm 7 km sapma war yani drift 100 gösterdiginde gps te 93 gosteriyor gpse göre

---------- Post added at 20:40 ---------- Previous post was at 20:12 ----------

Alıntı sakaryalı777 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elektronik göstergelerde yanılma payı var mı acaba?arora zorro 150 de bi elektronik gösterge var bunu alıp bizim driftte taksak uyar mı ve en önemlisi doğru gösterir mi bilgisi olan var mı?
    walla takan wardı internette mondial drift modifiye sayfasında ybr 125 esd ninkinide takan wardı denemek lazım

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    merhaba arkadaşlar 950 km once 10 40 yağ koydum motora ve en uzun yol 60 km gittim
    şimdi uzun yol yapıcam motorun yağını değiştiriyimmi 15 50 gibi daha kalın bir yağmı koyum
    yada bu yağ beni 600 km gotururmu ince yağ uzun yolda problem çıkarırmı 10 40 castrol magnatek koymustuk

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar 950 km once 10 40 yağ koydum motora ve en uzun yol 60 km gittim
    şimdi uzun yol yapıcam motorun yağını değiştiriyimmi 15 50 gibi daha kalın bir yağmı koyum
    yada bu yağ beni 600 km gotururmu ince yağ uzun yolda problem çıkarırmı 10 40 castrol magnatek koymustuk
    bu sıcaklarda 1 saatin üzerinde genel olarak yok yapıyorsan kesinlikle düşünme bile 15-50 kulan derim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)