Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı victor_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj teli kopmuş olmasın ?
    ama debriyaj kısmından oynuo ama az yani o karter tarafındaki kısımdan hareket ediyor ama tam kawramıyor sanırım... yarın sökup bakıcam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    https://www.facebook.com/photo.php?f...=photo_comment

yeni egzozum ve eşya taşıma dalgası her neyse :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

[IMG][/IMG]

yeni egzozla eşa taşıma dalgası :d

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    güzel durmuş peki egsozun sesi nasıl aşırı ses çıkmıyo değilmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

yav arkadaşlar bizim motorun subap ayarını kim kaç km de yaptırdı.yaptırmadan önce nasıldı yaptırdıktan sonra nası oldu.subap ayarları emme ve egsoz için kaç olmalı bilen varsa sevinirim.

Motosikleti

biraz çıkıo okdr çok değil

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel durmuş peki egsozun sesi nasıl aşırı ses çıkmıyo değilmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:14 ----------

yav arkadaşlar bizim motorun subap ayarını kim kaç km de yaptırdı.yaptırmadan önce nasıldı yaptırdıktan sonra nası oldu.subap ayarları emme ve egsoz için kaç olmalı bilen varsa sevinirim.
    6 bin km deyim hiç elletmedim hiç sıkıntı veya ses duymadım

Motosikleti
    YBR
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 bin km deyim hiç elletmedim hiç sıkıntı veya ses duymadım
    bende akın nerdeki diyecektim velhasıl benim esas sorun şuydu motora ne yaptımsa (karbüratör tem,hava filitresi tem,buji,)vs soğuk sıcak farketmiyor 4000dddan sonra debriyaja basıp mesela duracaksın gazı bıraktınmı küt stop ediyo .bende motora olur olmaz elletme taraftarı değilim km 8500 oldu son care subap ayarı oldu ve motorda hiç sorun kalmadı biraz titreşimin artması dışında buda zanımca usta olur olmaz gevşetti subapları subap sesi yok fakat eskisine göre motorda biraz titreşim var
    şimdi bu durumda drift subap ayarı emme,eksoz kaç olmalı öğrenirsem ben yapacam sentil takım vs gerekli tüm ekipman mevcut
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sesi nasıl oldu varmı degisiklik egzoz degisiminden sonra

Motosikleti
    var tabi biraz bagırıo ama güzel sesi var :D

Motosikleti
    Var
    Egzozla birlikte gelen egzoz borusu kısamıydı kuyruga kadar uzatmıssınız plakalıga kadar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:41 ----------

Bende bu egzoza niyetlendim

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...15519238/detay

Bağlantı yeri artçı ayak koyma yeri değilde sürücü ayak koyma yerine bağlanıyor gördüğüm kadarıyla

Ek kelepçe verirlermi artçı ayak koyma yerinede desteklemek ( sabitlemek )için egzoz sallanıp durmaz değilmi

Motosikleti
    ben bi abiden aldım bizim burda satıyolar bu uzun boru olan gittim dükkanda inceledim bu uzun olan kısasıda satılıyo

Motosikleti
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende akın nerdeki diyecektim velhasıl benim esas sorun şuydu motora ne yaptımsa (karbüratör tem,hava filitresi tem,buji,)vs soğuk sıcak farketmiyor 4000dddan sonra debriyaja basıp mesela duracaksın gazı bıraktınmı küt stop ediyo .bende motora olur olmaz elletme taraftarı değilim km 8500 oldu son care subap ayarı oldu ve motorda hiç sorun kalmadı biraz titreşimin artması dışında buda zanımca usta olur olmaz gevşetti subapları subap sesi yok fakat eskisine göre motorda biraz titreşim var
    şimdi bu durumda drift subap ayarı emme,eksoz kaç olmalı öğrenirsem ben yapacam sentil takım vs gerekli tüm ekipman mevcut
    gazı kesince stop ediyorsa hava ayarın fazla açılmış demekdir kardeş az yakarsın ama bogle sorun verir bu sıcak havalarda bu tarz şeyler oluyor hafif sağa doğru çevir çok az sorun kalmaz tahminimce ben memlekete geldim bu ara gözükmüyom ondan :D motoruda eve çıkardım bir arkadaşla 7. kata eve gidince balkon manzaram ve motorla fotoları atarım.. gidince birkaç şeyde yapcam hazır motor evdeyken ful karbon kaplama ustunede sprey renksız vernik.. :D

Motosikleti
    Var
    Kırklareli imis verdigim link elinin altındaymış hayrına gidip bir bakıver benim icin uzun olacak

Motosikleti
    subab ayarı gazı kesmesine stop etmesine sebeb olmaz aga subab ayarı dediğimiz şey metalin genleşmesini hesaba katıp bir miktar 2 blok arasında mesafe koymak demek tabi sentil felanla stop etmesi hava ayarıyla ilgili muhtemelen ustan yaparken hava ayarınıda düzeltmişdir..

Motosikleti
    YBR
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazı kesince stop ediyorsa hava ayarın fazla açılmış demekdir kardeş az yakarsın ama bogle sorun verir bu sıcak havalarda bu tarz şeyler oluyor hafif sağa doğru çevir çok az sorun kalmaz tahminimce ben memlekete geldim bu ara gözükmüyom ondan :D motoruda eve çıkardım bir arkadaşla 7. kata eve gidince balkon manzaram ve motorla fotoları atarım.. gidince birkaç şeyde yapcam hazır motor evdeyken ful karbon kaplama ustunede sprey renksız vernik.. :D
    valla helal olsun 7.kat her yiğidin harcı değil fotoları çekince bakarız.akın hava ayarı konusunda tecrübeliyim açtım olmadı kıstım olmadı ortasını buldum olmadı en son subaplar sıkıymış gevşetince karbüratöre hiç ellemeden sorun kalmadı
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    yarın bi koruma demiri bide jantlara şerit çekicem güzel bi tank pad bulursam güzel olcak )

Motosikleti
    ala ala vardır onunda bir sebebi demek ki.. ben gidince titreşimi 0 indircem yada indirebildiğim kadar indircem zaten yok sayılır ama 100 km nin ustunde felan hissediliyor biraz butun vidalara kauçuk yerleştircem felan filan işe yararsa sanada haber ederim..

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bi abiden aldım bizim burda satıyolar bu uzun boru olan gittim dükkanda inceledim bu uzun olan kısasıda satılıyo
    hayırlısı olsun motorun çok güzel olmuş.. dikkatli sürüşler..

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kırklareli imis verdigim link elinin altındaymış hayrına gidip bir bakıver benim icin uzun olacak
    ben bizzat kendim için baktım ona uzun borumu kısa borumu die bu adamı bulana kadar dükkanı geberdim :D uzun boru ama bizim ayaklığın ordan bağlanıyor artçınınkinden değil 107 tl lik uzun boru yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:13 ----------

Alıntı victor_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısı olsun motorun çok güzel olmuş.. dikkatli sürüşler..
    teşekkürler inş kaza bela olmaz

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Foruma fotoğraf nasıl yükleniyor arkadaşlar

Motosikleti
    http://postimage.org/ bu siteden önce fotorafı yukluyon sonra alta forumlar için hotfile diyo o yazıyı kopyalayıp buraya atıyosun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)