Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorun markası burada belli oluyor işte. adam 40.000 km geziyor cbf le üstüne birde plaka ruhsat parası eklıyor oyle satıyor. Adam gül gibi 4.000 km de motoru 800 lira daha ucuza satıyor ki üstünde birde michelin lastik var.

Şaka maka derken bana aldırdınız drift, herkes satıyo. Ne iş? Bunların son kullanım tarihi 2013 müydü, beni mi yediniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun markası burada belli oluyor işte. adam 40.000 km geziyor cbf le üstüne birde plaka ruhsat parası eklıyor oyle satıyor. Adam gül gibi 4.000 km de motoru 800 lira daha ucuza satıyor ki üstünde birde michelin lastik var.

Şaka maka derken bana aldırdınız drift, herkes satıyo. Ne iş? Bunların son kullanım tarihi 2013 müydü, beni mi yediniz.
    sana aldırdılar şimdi herkes kurtulmaya çalışıyor.
    şaka bi tarafa drift benim gözümde mükemmel bir makina ben biraz daha hız odaklı düşündüğümden satıyorum başka hiç bir neden yok.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250

son kulanma tarihi doluyor :D şaka bir yana 250lik bir makine var aklımda bide yazın izmirde olmıcam yer sıkıntısı var apartmandakiler yüzünden askeriyenin lojmanlarına veya bir arkadaşın kapalı garajina koycam olmazsa ama yinede gözüm arkada kalcak aklımda donunce kulandığı 1000 kmde 25 lira fiyat kırarak geri almakda var şuan öok duygusallaştım satma felan deyince umarım değiştirirsem yine bunun gibi çiğerli birşey çıkar bu arada sana dedim ama iplemedin ustanın adresini vercekdin sağlam bir usta var demiştin.. yeni alcağım motorda işim düşcek gibi hissediyorum

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    merhaba öncelikle hayırlı olsun çok güzel size sormak istediğim jantlardaki beyaz şeritmi yoksa beyaz yanakmı çok hoş olmuş. piyasa da adı ne diye geçiyor yada nereden bulabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:39 ----------

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    10-40 da 15-50 de -15 dereceden daha aşağılara düşmedikçe soğuk hava performanslarında gözle görülür bir değişme olmaz. Motoru ilk çalıştırdıktan sonra kışın 1 dk boşta bekletirsen 2 yağda aynı kıvama gelcektır. Yazın ise sıcak havalarda özellikle motorda ısındıkça ince yağlarda kopma meydana gelebilir. 10-40 arada boşluklar bırakma ihtimali fazla, bırakmasada vites geçişlerinde ve kavramada ses yapar diye düşünüyorum. Ama 15-50 de kopma olmayacaktır. Ha bu motoru zorlar mı 15-50 onu denemek lazım.

Bu arada biri benim yakıt tüketiminden şikayetçi olmam hususunda yaptığım espiriye takılmış galiba. Motorun ne kadar yaktığı tabiki umrumda olacak. 80 km yi geçmeden 3.5 litre yakıyorsa 135cc motor ohooo, ama bu sana kimsenin uğraşını ''boş-beleş'' olarak niteleme hakkı vermez. Bujiyide deneyip önerenler var, rüzgar aldığı zaman rolantide stop ediyor dedik adam da ngk önerdi. Birisi kullanmış öneriyor sen oradan boş-beleş de adama. Biz ngk ile 150 basacaz mı dedik?
    Kullanılan yağlar yarı sentetik şimdiye kadar.Ben full sentetiğini kullanmak istiyorum.Elbet farkı vardır diye düşünüyorum.
    Bu arada yorumlarım genel olarak yaptığım gözlemlerden oluşmakta.Senin yakıt konusunda ya da buji konusunda soru sorduğunu bile bilmiyorum.Geçmiş msjları okumadım.Forumda çok rastlıyorum çünkü performans eksozdur,hava filtresidir,bujidir abartılı yorumlara.Onlara ithafen yazılan yorumdur onlar.Yoksa sana kasıtlı yapılan bi yorumum yoktur.Mümkün olduğu kadarda tartışmalardan uzak kalırım.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Tugay.Dejavu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar driftler 4.000 km'den sonra titreme yapıyormuş doğru mu?

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı Tugay.Dejavu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar driftler 4.000 km'den sonra titreme yapıyormuş doğru mu?
    fazla olmamamkla beraber doğrudur. parçalar birbirine alışınca çok ufak bi titreme yapıyo sanki. ama kesinlikle rahatsız edecek kadar değil. ben 19000 de sattım hiç bi yerimin uyuştuğunu hatırlamıyorum...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Anladım teşekkür ederim, bişey daha sorucam sıfır motor almak mı mantıklı yoksa ak1n ilanı mı daha mantıklı?

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bende satmayı planlıyorum motosikletimi bu yaz araba alacağım ya motordan zevkimi hevesimi aldım araba gibisi yok anca ilerde olursa 600 cclik alırım,şimdi siz yağ için 15-50 diyorsunuz peki buji?Başıma gelen olayı söyleyeyim bizim rölanti 1200-1400 arası olması lazımken benim motorum 1700-1800le çalışıyor yoksa stop ediyor... Bujiyle alakası olabilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Anladım teşekkür ederim, bişey daha sorucam sıfır motor almak mı mantıklı yoksa ak1n ilanı mı daha mantıklı?
    Tamamen senin kullanışına ve alacağın 2. el motosiklete bağlı çok uzun sürede kullanmıcaksan 5-10 yıl falan 2. el temiz al derim ben 0 aldım motor şuan 2000 de satana 5000 olur en fazla 0 makina sayılır böyle temiz bulabilirsen 2. el bence

Ben 2 yıl falan kullanmayı düşünüyorum , o yüzden ikinci el almayı tekrar gözden geçirmeliyim anlaşılan.

Motosikleti
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende satmayı planlıyorum motosikletimi bu yaz araba alacağım ya motordan zevkimi hevesimi aldım araba gibisi yok anca ilerde olursa 600 cclik alırım,şimdi siz yağ için 15-50 diyorsunuz peki buji?Başıma gelen olayı söyleyeyim bizim rölanti 1200-1400 arası olması lazımken benim motorum 1700-1800le çalışıyor yoksa stop ediyor... Bujiyle alakası olabilir mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

Tamamen senin kullanışına ve alacağın 2. el motosiklete bağlı çok uzun sürede kullanmıcaksan 5-10 yıl falan 2. el temiz al derim ben 0 aldım motor şuan 2000 de satana 5000 olur en fazla 0 makina sayılır böyle temiz bulabilirsen 2. el bence
    karbüratör ayarlarına baktır gökalp. buji de NGK cr7hsa olabilir...

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Ben 2 yıl falan kullanmayı düşünüyorum , o yüzden ikinci el almayı tekrar gözden geçirmeliyim anlaşılan.
    Hangi şehirdesin?

Tamam eray abi peki bujinin bi yararı olur mu yoksa orjinal mi kullanayım

Motosikleti
    Hangi şehirdesin?

bujiyi yağı kaliteli kullanmak gerekir diye düşünüyorum. ben NGK kullanıyodum ama standartını. bi de CR7HSA olayından emin değilim 1 sene oldu çünkü motoru satalı. o yüzden emin olmak için üstündeki bujiyi sök boyunu ölçerek al derim. bu arada karbüratör ayarlarına baktırıken tüm hava ve yakıt hortumlarına da bak kırık çatlak falan varsa o da dengesiz çalıştırır...

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Servise söylücem baksın abi

Motosikleti
    Servise söylücem baksın abi
    onlar bilir zaten bakmasına gerek yok. ben kendin değiştireceksin diye öyle söyledim.

Hangi şehirdesin?

izmirdeyim.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    izmirdeyim.
    Yakınsın ilgilenirsen bende satılığa çıkarıcam motorumu bir kaç aya kadar şuan 2000 km de

Bir kaç ay uzun olacak bekleyeceğimı sanmıyorum

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bir kaç ay uzun olacak bekleyeceğimı sanmıyorum
    Sen ne zaman düşünüyorsun

Satmam gereken bişey var 2 hafta sonra falan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)