Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kendin takarım ya parçayı bulayım yeter :D zaten bi vidayla monteliyorsun iş bitiyor çok bir şey yok da parçayı bulamıyorum işte
    Git 20 liraya 4'lü sinyal takımı al sen de kurtul biz de kurtulalım
    turkish39 ve alper bozok bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Git 20 liraya 4'lü sinyal takımı al sen de kurtul biz de kurtulalım
    Aynen

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Arkadaşlar bizim motorlara hangi marka buji takmak iyiydi ve fiyatı neydi söylermisiniz? Çok acil.

Saygılar.Buji alıcamda nrg miydi ngr miydi bi buji.yardım edermisiniz.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar ben izmirde tanesi 5 liraya almıştım arkadaşa drift sinyali fakat yan sanayiydi bu wiwi yazıodu ustunde ama şekil olarak orjinal yani fark yok

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı alper bozok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Arkadaşlar bizim motorlara hangi marka buji takmak iyiydi ve fiyatı neydi söylermisiniz? Çok acil.

Saygılar.Buji alıcamda nrg miydi ngr miydi bi buji.yardım edermisiniz.
    nkg buji sanırım söylemeye çalıştığını. Yalnız bizim motosikletler için çift tirnak tek tirnak farklılıklari vardı sanırım. Kullanım klavuzunda standardı yazıyor olması lazım.

Sinyal için ise servisle görüş sipariş girsinler ve farklı bir parça isteğinde bulununca senin parçalarda gelsin. Ben böyle hallettim 2 vida almam gerekiyordu.

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nkg buji sanırım söylemeye çalıştığını. Yalnız bizim motosikletler için çift tirnak tek tirnak farklılıklari vardı sanırım. Kullanım klavuzunda standardı yazıyor olması lazım.
    kullanma klavuzu yok malesef.fiyatları ne peki ?

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar biraz önce işyerimden çıktım evin yolunu tuttum. nedense yolu biraz uzatmak geldi içimden anayoldan gitmeyi tercih ettim. tatlı bi rampayı 80-85km hızla giderken birden sanki motoru arkadan biri tuttu bıraktı bu olay 3 defa 3 er saniye aralıklarla oldu hemen sağa çektim stop edip 5 dakika durduktan sonra çalıştırdım. ne kadar bastıysam o olayı tekrar etmedi. dediğim gibi sanki birisi 3 kere tuttu bıraktı bu arada bu olay olurken motor bağırdı sanki 4 den 3 e çekersin devir yükselince cılız bi sele motor bağırırya aynen öyle oldu. bu nedir şimdi ince ayrıntılarıda yazayım.
    üstündeki motorun orjinal bujisi 8500 km oldu
    3 gün öncede zenon takıldı ama aküde bitme problemi yok aynı parlaklığıyla yanmakta zenon yanarken sinyaller ve korna güzelce çalışıyor.
    sorunu nerde aramam gerekiyor cevaplarınız için teşekkür ederim.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar biraz önce işyerimden çıktım evin yolunu tuttum. nedense yolu biraz uzatmak geldi içimden anayoldan gitmeyi tercih ettim. tatlı bi rampayı 80-85km hızla giderken birden sanki motoru arkadan biri tuttu bıraktı bu olay 3 defa 3 er saniye aralıklarla oldu hemen sağa çektim stop edip 5 dakika durduktan sonra çalıştırdım. ne kadar bastıysam o olayı tekrar etmedi. dediğim gibi sanki birisi 3 kere tuttu bıraktı bu arada bu olay olurken motor bağırdı sanki 4 den 3 e çekersin devir yükselince cılız bi sele motor bağırırya aynen öyle oldu. bu nedir şimdi ince ayrıntılarıda yazayım.
    3 gün öncede zenon takıldı ama aküde bitme problemi yok aynı parlaklığıyla yanmakta zenon yanarken sinyaller ve korna güzelce çalışıyor.
    Benzinden pislik gelmiştir belki karbüratöre 3-5 kere de olsa ilk defa bugün olan bir sorunu fazla ciddiye almayın. Eğer yarın soğuk motoru çalıştırırken normalden daha fazla uğraşırsanız, bujiye ve hava filtresine bakarsınız.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin yetişimemiş bitmiş olabilir (normal depodaysa) veya bobin soketleri kontak soketleri gevşemiş ve o ara temassızlık olabilir.kimbilir belki buji belki karbüratöre gelen pislik veya sulu benzin. kolay gelsin
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzinden pislik gelmiştir belki karbüratöre 3-5 kere de olsa ilk defa bugün olan bir sorunu fazla ciddiye almayın. Eğer yarın soğuk motoru çalıştırırken normalden daha fazla uğraşırsanız, bujiye ve hava filtresine bakarsınız.
    mengü saol yarın sabah deneyim bakalım. bide aynı istikametten aynı hızla gideyim bakalım yapacakmı

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin yetişimemiş bitmiş olabilir (normal depodaysa) veya bobin soketleri kontak soketleri gevşemiş ve o ara temassızlık olabilir.kimbilir belki buji belki karbüratöre gelen pislik veya sulu benzin. kolay gelsin
    teşekkür ederim yarın biraz benzin almakta fayda var zaten azdı. Birde bujiyi değiştireyim

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    mengünün dedıgı gibi karbüratöre pislik gelmıstır belkı, her ıstasyon tertemız benzın barındırmıyor sonucta. bujide de sıkıntı olabılır. degıstırmeyın bı bakın bujıye var mı yanık ızı falan yag mag. sonra hava fıltresını de kontrol edın. motor boguk gıdıyorsa son zamanlarda, kesın hava fıltresındendır. hava fıltresını temızlemeyı ıhmal etmemek gerek. benzını ne kadar temız ıstıyorsak havanın da o kadar temız gırmesı gerekıyor karburatore ama bız bılmıyoruz daha bunu.. bobinde sıkıntı olcagını sanmıyorum ama
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Arkadaşlar Scooter Motorumun Sigortası Geçeli 6 ay oldu ve muaneside geçmek üzere sigorta ve muayene yokken devir teslim işlemlerini yapabilirmiyim veya sadece sigorta olursa muayene olmazsa devir teslim yapabilirmiyim ve 6 ay geciktigi için sigortada ne akdar cceza yerim

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı barkley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Scooter Motorumun Sigortası Geçeli 6 ay oldu ve muaneside geçmek üzere sigorta ve muayene yokken devir teslim işlemlerini yapabilirmiyim veya sadece sigorta olursa muayene olmazsa devir teslim yapabilirmiyim ve 6 ay geciktigi için sigortada ne akdar cceza yerim
    sigorta yokken devir olur ama muayene yokken devir olmaz. ceza işinide googleye muayene ceza hesaplama de çıkıyor

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sinyal için ise servisle görüş sipariş girsinler ve farklı bir parça isteğinde bulununca senin parçalarda gelsin. Ben böyle hallettim 2 vida almam gerekiyordu.
    Nasıl yani gidip ben bu parçayı istiyorum siparişini verim mi diyeyim? Arkadaşlar inatçıyım evet çünkü haklarımı biliyorum internet sitesinde o parçayı göstermeyecek o zaman arkadaş allah allah çocuk görüp kazıklamaya çalışmayacak ayrıca takım satmıyormuş sinyalide beyefendi sadece sağ arka sinyali 13 tl diyor... Teker patlarsa değiştiririz heralde abartma birader sıkıyorsa seni sorularım cevap vermek zorunda değilsin...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Sakin ol genç
    Servisler böyle küçük şeylerle uğraşmaz.Benimde ayna takılan Debriyaj kütüğü kırıldı tam vida dişli yerinden.Ama adamlar komple debriyaj kütüğü satıyor.Şimdi onlara kızıp almayalım mı?Dua et ki mondial kullanıyorsun.Yamahadır hondadır kullansan ne yapacaksın.Parça fiyatlarına bi göz istersen.Çok para vermek istemiyorsun anladık ama bundan ucuzu da olmaz...
    alper bozok ve eray_uluyazı bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Arkadaşlar merhaba bu gün motorcuya gittim.Ve 2 tane buji aldım tanesini 4 liradan.
    2 Tip buji aldım.Markadaları T.R.V C7HSA -----T.R.V D8EA Sizce iyimi bu bujiler ve hangisini taktırmalıyım.
    Boyutlarıda farklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

http://denizmotortr.com/u-bujI_trv_c..._125-6098.html

http://denizmotortr.com/u-d8ea_bujI_...IlI*-7351.html

Elimde 2side var sdizce hangisini takayım boyutlarıda farlı kafam karıştı.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakin ol genç
    Servisler böyle küçük şeylerle uğraşmaz.Benimde ayna takılan Debriyaj kütüğü kırıldı tam vida dişli yerinden.Ama adamlar komple debriyaj kütüğü satıyor.Şimdi onlara kızıp almayalım mı?Dua et ki mondial kullanıyorsun.Yamahadır hondadır kullansan ne yapacaksın.Parça fiyatlarına bi göz istersen.Çok para vermek istemiyorsun anladık ama bundan ucuzu da olmaz...
    Abi benim sana bir şey dediğim yok o arkadaşa sinir oldum biraz tamam anlıyorum da neyse ben başka yerden bulucam o parçayı inadım inat

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Olsun kimseye sinir olma yine sen.Burada herkes elinden geldiği kadar birbirine yardımcı olmaya çalışıyor.Ama dediğim gibi servislerde tek olarak cam satan olacağını sanmıyorum.İnternetten de sadece cam siparişi vermek pahalıya patlar.Başka ihtiyaçların varsa onlarla beraver sipariş oluşturmanı öneririm.İnşallah sorunun çözülür.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Eyvallah abi peki geçen bahsettiğim o ufak çizikçikleri nasıl yok edebilirim pasta cilayla gider mi birde motorda benzin lekesi var motor kısmında o nasıl çıkar yıkayarak falan çıkmıyor

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    WD spreyler var onu bi dene istersen benzin lekelerini çıkarmak için.Ufak çizikler içinde pasta cila işe yarayabilir tabi

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    evet arkadasim ozur dilerim birazcik sert konustum ama sende bosver altindaki honda olsaydi bir sinyal setine 13 lira verecegine tek cama 13 tl verecektin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)