Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar uzun bi süre sonra tekrar foruma geri döndüm geçen yıl ağustos ayında aldım beyaz driftimi memnunum motosikletimden özellikle hız ve serilik konusunda fakat ben servisten memnun değilim manisa'da bildiğiniz iyi bir yer var mı ? Ha birde benim musluk vanasından benzin kaçırıyor sanki bazen pantalon yağ oluyor motorun üstünede damlıyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:03 ----------

Ha birde arkadaşlar en son kaç km hıza ulaştınız? Ben motoru 1000 bakımına sokmadan önce daha bi seriydi sanki en son 125 yaptım fakat yamaha ybr ile yan yana gidiyoruz onda 135 gösteriyor?
    ya arkadaşlar iphone uygulaması saliyesiyle dahi km ölçüyor. GPS'ye bağlanıyor hata payı nerdeyse sıfır. Çoğu motosikletlerin km sine güvenmeyin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı durumda ben de kaldım. Drift'i kafama koydum alıcam fakat Wolf cok rahat dıyolar gram tıtreme yok hem japon. masrafsız. Drift'e gore ustun hem de baya ustun japon oldugu ıcın. Drift çin ama eski çinler gerıde kaldı yıne Drift de saglam fakat dedıgım gıbı japona cıkamaz tabi. gecenlerde gordum Wolf'ü griydi. ilk gordugumde bu motosiklet ne boyle dedım vay be guzel duruyomus markası ne acaba falan dedım gıttım yanına gırdım bı baktım salcano wolf çok yakısıklı duruyo. drift'ten kalır yönü yok tip olarak. ama Drift 135cc 13beygiriyle acayip torklu ve guclu bı motosiklet. eger motosikletle cok ugrasmıyım rahat bı motosikletim olsun benı baya gotursun dıyosan Wolf diyorum. yok makına dedıgın gaza dokundugunda fırlıcak onun heyecanı lazım bana. ama yanında rahatlık ve az yaksın da dıyosan Drift dıyorum. cok az yakmıyo ama 2.5 3 lt arasında degısıyo. o torka ve güce gore bence iyi bi rakam. Drift 130u goren bı makına. 120 rahat yapıyor. Wolf 110 rahat yapıyorum sanırım. 115 falanda zorlayınca yaparsın. tam olarak bı bılgım yok hız konusunda Wolf'le ama buyuk ıhtımal 115in ustune cıkamaz.

halis mulis çin malıdır wolf.
    motor hariçte ybr ile alakası yok. ybr nin fabrikasında üretilmesi aynı olduğu anlamına gelmez.
    hoş japon malı motorda varmıdır piyasada..
    kaliteli çinliler kendini japon zanneder. orta kalite çinlilerde çinlidir..
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    ne komik rakamlar bunlar yaaaa
    benim motor 110 da redlinea giriyo AMA 3. VİTESTE
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Japon değil ya salcano, nerden çıkardın. sadece yamahanın çindeki fabrikasında üretildiği iddia ediliyor.
    anaam ben niye japon demişim ki. neyse ksura bakmayın ya yanlıs yunlus bılgı vermısım.

yok yok bu aralar hıc ıyı degılım kafam baya daldı gıttı benım. yok bundan sonra bilgi amaclı yorum. 1 ay sure kendıme

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne komik rakamlar bunlar yaaaa
    benim motor 110 da redlinea giriyo AMA 3. VİTESTE
    tamam da niye eziyosun şimdi ?

Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı ERCİYESERDEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    astorojna kardeş öncelikle şerit hoş olmuş hayırlı olsun ama fotolardan gördüğüm kadarıyla zincir korumalığı yok.. onu öncelikle almanı tavsiye ederim bu hafta çok kötü kaza atlattım, atkı boynumdan açılıp zincire dolaşltı ve o içeri dişliye kadar girdi, bi anda 80 le giderken arka teker kitledi kendini baya kaydıktan sonra içerdeki dişli kırıldı kendini boşa aldı motor, atkıyı boynumdan almasaydı kafamdan olabilirdim belki.. artık ürkek biniorum,
    Birde sorum olacaktı arkadaşlar;
    Erciyese çıktım kayak yapmaya tık demedi o yokuşları 80 la abartısız çıktım, indiğimde motoru yıkadım felan 5 gün oldu bu olay üzerine, acaba neresini korumak gerek ıslandığında azıcık yağmur atıştırsın motor duruyo olduğu yerde, sonra çalıştırmaya çalışınca 15 20 kez kadar marş yapa yapa akü bitio, hayda sonra aküyü dolduryrz bisikletçide, çalışıyor geziyorum duruyorum yine çalışmıyor, buji mi ıslanıyor akünün ömrümü bitmiş? akü neden boşalır, yada aylardır yağmurda karda bindim tek marşla çalışan motora ne oldudaazıcık yağmur atıştırında bile pat die duruo?
    Teşekkür ediyorum, erciyes fotolarına yüklücem inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

birde şu yedek depo olayını çözemedim bnm yedek depo yok sanırım benzin bitio yedek depo sadece 1 metre daha götürüo , ortada kapalı oluyor yukarda mı açık oluyor yani benzin alırken mi açmak gerekiyor o depoyu? aşağıda mı yeden depo açık oluyor bu konudada aydınlatırsanız sağolun arkadaşlar
    geçmiş olsun arkadasım
    motora binerken atkı yerine balaklava kullanmanı tavsiye ederim
    marka vermiş gibi olmayayım ama prosevin kar maskesi şeklinde olan balaklavası war hakikaten on numara iş görüyor
    akü boşaldığında ayak marşı ile çalıştır biraz bindikten sonra stop et ve el maarşı ile dene almazsa akü bitmiş olma ihtimali yüksek
    Geçenlerde fotoğraf makinasının pillerini motrun çakmaklığında takılı unutmuşum. sabaha kadar akü boşalmış..
    sabah ayak marşı ile çalıştırıp dewam ettim. stop ettikten sonra bastım tekrar aldı ustaya sordum aküde sıkıntı yok o zaman dedi..
    çalısan motor aküyü şarj eder bunu da unutma

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha birde arkadaşlar en son kaç km hıza ulaştınız? Ben motoru 1000 bakımına sokmadan önce daha bi seriydi sanki en son 125 yaptım fakat yamaha ybr ile yan yana gidiyoruz onda 135 gösteriyor?
    ibreye cok guvenmemek gerek be kardesım. Drift 120 rahat yapıyor 125-130 dogru rakamdır senınkınde. YBR sıkıntılıdır dıye dusunuyorum. ama eger diyosan max hızı olcucem, alıcaksın iyi bi arabası olan arkadasını yanına, takıcaksın kulaklıgı kaskın içinden, baglıcaksın telefona, arabadakı arkadasınla konusup dıceksın motosiklet daha fazla gıtmıyo su an hızın kac. o da rakamı soylıcek kafan rahatlıcak. yok o 135 gosterdı benımkı 125 falan dıye hıc ugrasma en kolay yolu dedıgım yol. hadı bakalım kolay gelsın

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadasım
    motora binerken atkı yerine balaklava kullanmanı tavsiye ederim
    marka vermiş gibi olmayayım ama prosevin kar maskesi şeklinde olan balaklavası war hakikaten on numara iş görüyor
    akü boşaldığında ayak marşı ile çalıştır biraz bindikten sonra stop et ve el maarşı ile dene almazsa akü bitmiş olma ihtimali yüksek
    Geçenlerde fotoğraf makinasının pillerini motrun çakmaklığında takılı unutmuşum. sabaha kadar akü boşalmış..
    sabah ayak marşı ile çalıştırıp dewam ettim. stop ettikten sonra bastım tekrar aldı ustaya sordum aküde sıkıntı yok o zaman dedi..
    çalısan motor aküyü şarj eder bunu da unutma
    Bizim motorların çakmaklığıda mı var? Varsa nerdee?? Hemen söyleyin bana

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı crayz_metin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çakmaklık girişi yok, eğer sen aparat takarsan 220 volt çıkış da elde edebilirsin yani herşey sana bağlı, aküden + ucunu al şaseden - ucunu al tak bir ara sigorta istediğin yere monte et bitti gitti.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çakmaklık girişi yok, eğer sen aparat takarsan 220 volt çıkış da elde edebilirsin yani herşey sana bağlı, aküden + ucunu al şaseden - ucunu al tak bir ara sigorta istediğin yere monte et bitti gitti.
    Hmm şu mesele. Peki varmı böyle hazır satılan bir modül? Alıp direk akünün artı eksisine bağlıyabileceğimiz bir aparat?

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Arkadaşlar İzmir' den selam,
    Uzun yıllardır araba kullanıyorum, motora yeni başlamayı düşünüyorum. B' ye A2 ekletmek için kursa gittim, dosya hazır.
    Onlarca motosiklet arasından sadece Drift diyorum, nedendir bilmem ama onda beni çeken birşey var.
    Ancak motor almadan önce acemiliği atmak için, motor kiralamayı düşünüyorum ve yine kiralamak istediğim tek motor da Drift
    İzmir' de bu imkanı sağlayacak bir yer/kişi var mıdır?

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yıllardır araba kullanıyorum, motora yeni başlamayı düşünüyorum. B' ye A2 ekletmek için kursa gittim, dosya hazır.
    Onlarca motosiklet arasından sadece Drift diyorum, nedendir bilmem ama onda beni çeken birşey var.
    Ancak motor almadan önce acemiliği atmak için, motor kiralamayı düşünüyorum ve yine kiralamak istediğim tek motor da Drift
    kirala,motoru devir ve bir drift parasıda rent acar a ver. Hİç gereği yok.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Hmm şu mesele. Peki varmı böyle hazır satılan bir modül? Alıp direk akünün artı eksisine bağlıyabileceğimiz bir aparat?
    ikili üçlü satılan çakmaklık soketleri ver hepsiburada veye gittigidiyor dan araştırma yaparsan bulabilirsin, ben 14 tl ye bir siteden almıştım ama şuan hatırlamiyorum mct250 motorumum hava girişi kapağına takarak navigasyon cihazı bağladım. mesela masa üstü bilgisayarların usb giriş kısımları var ön kısımda bulabilirsen onlarıda kullanabilirsin cep telefonu, navigasyon, usb kablosuyla yapacağın tüm işleri usb çıkışlı bir aparakta halledebilirsin.
    buda link burdan bakabilirsin.
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/c...b-hub-72469700
    http://urun.gittigidiyor.com/garaj/3...incar-72689147
    Orkidor61

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kirala,motoru devir ve bir drift parasıda rent acar a ver. Hİç gereği yok.
    Otomobil kiralamada olduğu gibi bunda da sigorta, kasko vs. olmuyor mu, eğer öyleyse ben hiç düşünmeyeyim. Bu arada 2.viteste ekstrem birşey olmadıkça devirmezdim ama...

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Otomobil kiralamada olduğu gibi bunda da sigorta, kasko vs. olmuyor mu, eğer öyleyse ben hiç düşünmeyeyim. Bu arada 2.viteste ekstrem birşey olmadıkça devirmezdim ama...
    senin dediğin olay full rent a car kaskosu olan firmalarda geçerli. Piyasada 2-3 araba alıpta kendini rent acar zanneden birsürü firma var senden kazalı aracın maddi hasarını talep etmesede,aracın sanayide tamir için beklediği gün kadar kira parası talep ediyorlar. Dostum bulaşma bu işler sakat işler. Googleyi biraz arattırırsan başka bir forumdan bi arkadaş süpersport tarzı bir motor kiralamış ve karşıdan gelen veledizinanın biri buna çarpmış epey çamur çiğnedi arkadaş. 5000 tl miydi neydi cebinden parası çıktı iyi düşün.
    ahmetcam bunu beğendi.

Motosikleti
    motoru olan arkadaşın varsa boş bir arazide size öğretmeye çalışsın yoksa allah korusun
    1) ehliyetiniz yok
    2) kaza yapar birisine zarar verirsiniz
    3) size bir şey olabilir
    4) ne olursa olsun siz suçlu duruma düşersiniz.
    5) kendinize ve bir başkasına zarar vermeyin
    6) yada motoru alın yavaş yavaş kendiniz öğrenin ( tabi güvenli olan alanda trafik içinde değil.
    ahmetcam ve Nick8181 bunu beğendiler.
    Orkidor61

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    ya beyler abiler, konu acılmısken, bizim arkadas 18e yenı gırdı nisan sonu ehliyeti eline alıcak. biz de bi araç kiralayıp kutlayalım falan dıyoruz bu supermoto yarışlarına gidip hem sakaryayı dolanıp mayıs 11-12'de. ama tecrubesız oldugu ıcın kıralamak zor gıbıme gelıyo. ben ıyı kullanıyorum arabayı ehlıyetım olmadıgı halde. arkadas benden daha kotu. bakalım nasıl yapıcaz bılmıyorum herhalde dayıların amcaların bı arabasını kacırcaz kıralayabılır mıyız sızce ? ufak bi ilçede oturuyoruz burda 1-2 var firma ama daha sormadık ıste aklıma gelmısken bı danısayım cevap alayım sızden dedım. maksat muhabbet işte

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 TL'lik benzin aldım litresi 4,840 KRş'tan 2,06 Litre aldı.
    Km'yi sıfırladım. Bakalım 2 litre benzin ile kaç km gidebilicem.
    Metin benzin bitmedimi hala ! neticeyi merakla bekliyoruz !.
    ugrgnr bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Mlesef yok ben arka topcase aküden çekerek yaptım bitane
    araya da sigorta koydum önceki sayfalarda paylaşmıştım
    oto parçaçıdan tofaş serisi bi çakmaklık ve sigortasını alıp el becerin varsa yapabilirsin

Chucky21023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Selam arkadaşlar,
    Ehliyetiniz yoksa Yamaha'nın, Honda'nın ve çeşitli eğitim kuruluşlarının eğitimlerine katılın. Motosiklet KESİNLİKLE kullandıkça öğrenilecek bir araç değildir!! Lütfen araba gibi düşünmeyin. Motosiklet eğitimlerimi aldıktan sonra araba kullanışım bile değişti. Motosiklete uzun yıllar binmek istiyorsanız eğitime ve kıyafete ciddi bir bütçe ayırmanız gerekiyor unutmayın.
    ahmetcam, ugrgnr ve Deathghost bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya beyler abiler, konu acılmısken, bizim arkadas 18e yenı gırdı nisan sonu ehliyeti eline alıcak. biz de bi araç kiralayıp kutlayalım falan dıyoruz bu supermoto yarışlarına gidip hem sakaryayı dolanıp mayıs 11-12'de. ama tecrubesız oldugu ıcın kıralamak zor gıbıme gelıyo. ben ıyı kullanıyorum arabayı ehlıyetım olmadıgı halde. arkadas benden daha kotu. bakalım nasıl yapıcaz bılmıyorum herhalde dayıların amcaların bı arabasını kacırcaz kıralayabılır mıyız sızce ? ufak bi ilçede oturuyoruz burda 1-2 var firma ama daha sormadık ıste aklıma gelmısken bı danısayım cevap alayım sızden dedım. maksat muhabbet işte
    kırıkkalede 2 arkadaş araç kiralarlar. iki kafadar 120 km hızla giderken emniyet kemerleri bağlı takla atar ve aracı perte çıkarmayı başarırlar. Rent a car firması bunlardan aracın parasını talep etmez, lakin kaskodan pert kaydı gelene kadar her günün kira bedelini aracı kiralayan şahıstan söke söke alır. Burdan kendine bi pay çıkar.(araç ortalama 3-3,5 ayda pert kaydı geldi) günlük en kötü 50 tl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)