Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    herkese çok tesekler arkadaşlar...,
    hepinize allah en iyisini nasip etsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chucky21023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler, Honda güvenli sürüş eğitiminde optimum oturuş pozisyonu konusunda bilgi vermişlerdi. "Kollar serbest, sırt dik, bacaklar ile motoru kavra, sık."
    tabi denemeden bana nasıl uyacağını bilemem. Boy 1,73, kiilo 84. yinede kullananların deneyimleri fikir vermesi açısından önemli;
    orta mesafe yolda mesela 40 -50 km de yorgunluk hissediyo musunuz? Fprumda bir günde 200 -300 km yapan okumuştum. Ümit arkadaş da sırt ağrısından filan bahsediyodu. Drift ile yaklaşık kaç km ağrı, sızı yorgunluk olmadan yol alıyorsunuz?
    Merhaba Şafak Bey,
    Honda'nın eğitimi konusunda pek bir bilgim yok ama ben art motoakademiden egitimlerimi aldim (onceki sayfalarda detaylarini vermistim) oturusta dikkat edilmesi gereken sey dediginiz gibi kollar serbest AMA ilaveten on kol yere paralel olmalidir. Bu durumda sirt dik olmayacak (motorunuz enduro veya cruiser ise farkli tabi) cok hafif bombe olacaktir. Ayaklar fren veya vites degistirme haricinde her zaman peglerin uzerinde ayak parmaklarinin taban ile birlestigi noktadan basacak.
    Yukaridaki yazdiklarimi uygulayarak 1gunde 350km yapmisligim vardir. Gun sonunda kaba etimin (sele uzun yol yapacaksaniz iyilestirme istiyor) ve depoyu sikmaktan bacak iclerimin agrisi haricinde hicbir agri cekmedim.
    Tabi bu dediklerim kisinin boy kilo orantisi ile de baglantilidir. Benim 1.70 boy, 75kilo.
    Gun sonunda agri sizi olmasa bile ben yorgunluktan eve gelir gelmez yataga atlamistim

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı Şafak Tan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler, Honda güvenli sürüş eğitiminde optimum oturuş pozisyonu konusunda bilgi vermişlerdi. "Kollar serbest, sırt dik, bacaklar ile motoru kavra, sık."
    tabi denemeden bana nasıl uyacağını bilemem. Boy 1,73, kiilo 84. yinede kullananların deneyimleri fikir vermesi açısından önemli;
    orta mesafe yolda mesela 40 -50 km de yorgunluk hissediyo musunuz? Fprumda bir günde 200 -300 km yapan okumuştum. Ümit arkadaş da sırt ağrısından filan bahsediyodu. Drift ile yaklaşık kaç km ağrı, sızı yorgunluk olmadan yol alıyorsunuz?
    Driftte 1 saat yolculuktan sonra sırt ağrısı ve popoda uyuşma başlıyor. Yani en fazla 100km gittikten sonra mutlaka mola verme ihtiyacı hissediyorsunuz.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Arkadaşlar. 1800 kmye geldik driftimle bugün hava filtresini çıkarttım yıkadim kurumaya bıraktım. Ve orjinal bujisini değiştirmek istiyorum sorun yaşamadım ama yinede ngk çift tırnak yada iridyum buji düşünüyorum. Sizce en sıkıntısız çalışacak olan marka model hangisi olur bilgisi olan arkadaşlar paylaşım istesem yardımcı olurlar mi acaba. Ayrıca 2 bin bakımına yaklaşırken başka önerileriniz varmıdir.

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. 1800 kmye geldik driftimle bugün hava filtresini çıkarttım yıkadim kurumaya bıraktım. Ve orjinal bujisini değiştirmek istiyorum sorun yaşamadım ama yinede ngk çift tırnak yada iridyum buji düşünüyorum. Sizce en sıkıntısız çalışacak olan marka model hangisi olur bilgisi olan arkadaşlar paylaşım istesem yardımcı olurlar mi acaba. Ayrıca 2 bin bakımına yaklaşırken başka önerileriniz varmıdir.
    2000 kmde buji değiştirmek çok erken bence en az 6000km rahatlıkla gider bir buji. Temizle bujiyi tak yerine gitsin. Ben 6500kmde değiştirdim ilk bujiyi. NGK ya da hiç gerek yok bence. Mondialin orjinal bujisi oldukça verimli. Hem NGK 15TL Mondial 5TL. Hava filtresi için ise yıkayıp takmak iyi değil en güzeli yanmaz temizleyiciye daldırıp kuruttuktan sonra motor yağına daldırıp güzelce sıkarak yerine takmak. Klavuzda da aynen böyle yazıyor. Servisler işin kolayına kaçıyor biraz. Yıkayıp takıyorlar. Yağa falan daldırmıyorlar. Filtre de tozları güzelce tutamıyor

zahter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kocasının Mondial MH 125Drift'inde ARTÇI şmdilik
    Alıntı memurmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 kmde buji değiştirmek çok erken bence en az 6000km rahatlıkla gider bir buji. Temizle bujiyi tak yerine gitsin. Ben 6500kmde değiştirdim ilk bujiyi. NGK ya da hiç gerek yok bence. Mondialin orjinal bujisi oldukça verimli. Hem NGK 15TL Mondial 5TL. Hava filtresi için ise yıkayıp takmak iyi değil en güzeli yanmaz temizleyiciye daldırıp kuruttuktan sonra motor yağına daldırıp güzelce sıkarak yerine takmak. Klavuzda da aynen böyle yazıyor. Servisler işin kolayına kaçıyor biraz. Yıkayıp takıyorlar. Yağa falan daldırmıyorlar. Filtre de tozları güzelce tutamıyor
    Filtre işi kolay bu sefer yıkadim 4binde kanuni seyhanin filtresi de oluyormuş sanırım. Onun filtresini alıp takarim yada servisde drifte göre varsa onu alırım sıfırlarim sorun değil. Zaten gidişi sesi falan allaha şükür şu an bir sıkıntısı yok allaha şükür ama. Yinede kendi kıyafetlerimi yıkadim tozlardan dolayı dedim bunun hava filtresinide elimde halledeyim hayırlısı. Kurusa bakmayın hanımin linki ile cevap oldu ama teşekkürler cevap içinde.

Motosikleti
    Var
    Siyah la beyaz arasında çok kalıyorum lütfen sizinde fikirlerinizi almak isterim.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı CanU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah la beyaz arasında çok kalıyorum lütfen sizinde fikirlerinizi almak isterim.
    Siyahla beyaz arasında kalmayın siyah ve beyaz yanyana olmalıdır beşiktaş çarşı herşeye karşı

Motosikleti
    Var
    2 tane alabilicek imkanım olsa zaten bir siyah bir beyaz alırım ;)

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyaz al o zaman Motorun rengi zevk meselesi ama trafikte zaten görünebilmek için baya çaba gösteriyoruz.Acık renk senin görünürlüğünü arttırır olası kaza riskini azaltır.

Motosikleti
    Var
    Benimde aklımdan beyaz geciyor zaten cok sağol fikrini paylaştıgın için

Motosikleti
    Mondial MH DRİFT (GRİ DÜLDÜL)
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KM saatinden geliyor.Soğuk havalarda yapar genelde.
    Cevabın için teşekkürler.Peki bunun için alınacak bir önlem bir yöntem var mı acaba.

Motosikleti
    Alıntı CanU adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde aklımdan beyaz geciyor zaten cok sağol fikrini paylaştıgın için
    bence de beyaz al siyah kadar çok da temizlik gerektirmez hem siyah parçalarla daha da uyumlu oluyor.

Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hiç gezmemişsin motorla sen ))

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı HsynAlkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler.Peki bunun için alınacak bir önlem bir yöntem var mı acaba.
    Bu sıralar yoğunum vaktim olmadı hiç ilgilenmeye.Sorunu çözersem burada da tabiki paylaşırım.Benim daha yazın dikkatimi çekmişti.Bi sabah çok erken çıkmıştım yola,çok serindi hava ilk ozaman yapmıştı.Şimdi kış ayındayız haliyle hep yapıyor

Motosikleti
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum hiç gezmemişsin motorla sen ))
    22 eylülde almıştım. Cidden çok az mi gezmişim. Bak şimdi kendime kızacagim. Bugün o zaman bir yalova yapmak lazım

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yaza bol bol gezersin inşallah.Ben birbuçuk ayda 2000 küsür yapmıştım.Malum yaz kısa sürüyo ve sadece haftasonları gezebiliyoz zaten.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    http://www.kalyoncumotor.com/index.p...product_id=616 arkadaslar sizce bu nasıl fıatı cok uygun geldı hazr kısada gırıoz bogle bısey sart aslnda da 10 lırada kargo parası war normalde 90dan asagı deıl arastrmssanz bılırsınız..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı thelast555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kalyoncumotor.com/index.p...product_id=616 arkadaslar sizce bu nasıl fıatı cok uygun geldı hazr kısada gırıoz bogle bısey sart aslnda da 10 lırada kargo parası war normalde 90dan asagı deıl arastrmssanz bılırsınız..
    10 liralık ısıtmalı elcikten bi halt olmaz
    memurmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Hayırlı cumalar arkadaşlar. Geç oldu ama. Maksat muhabbet olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)