Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    ümit aldığın pirelli gayet iyi sıkıntı yapma
    ben bugün forumdan bi kaç abimizle beraber yine forumdan bi abimizin yalova termalde ki mekanına gezi düzenledik o yüzden yoktum forumda.
    yeni bakımın hayırlı olsun alıştın mı motora?
    hazırlan yavaş yavaş tekirdağ için yakında gideriz
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ümit aldığın pirelli gayet iyi sıkıntı yapma
    ben bugün forumdan bi kaç abimizle beraber yine forumdan bi abimizin yalova termalde ki mekanına gezi düzenledik o yüzden yoktum forumda.
    yeni bakımın hayırlı olsun alıştın mı motora?
    hazırlan yavaş yavaş tekirdağ için yakında gideriz
    saolasın erey lastikleri alırken bi kaç kişiye sordum önerdiler bende aldım bakalım biraz kullanayım nasıl oldugunu yazarım..
    evet beya alıştım motora da tek sorun var oda bayırda kalkması...stop ettiriyorum arka firenle kalkıyorum mecburen frenden ayagımı kaldırana kadar stop ediyor motor )
    hazırlanıyorum tabi uzun yol gitmeyi çok istiyorum..yakın bi zaman da gideriz
    yokuşta kalkmayı çözersem sorun kalmayacak hayırlısıyla
    yarın jant şeridi alcam beyaz onla ugrasacam..biraz temizlik falan.
    forumdan gelmek isteyen arkadaşlar varsa hep beraber gitesek daha da güzel olur
    gelen olmazsa gideriz ikimiz
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın erey lastikleri alırken bi kaç kişiye sordum önerdiler bende aldım bakalım biraz kullanayım nasıl oldugunu yazarım..
    evet beya alıştım motora da tek sorun var oda bayırda kalkması...stop ettiriyorum arka firenle kalkıyorum mecburen frenden ayagımı kaldırana kadar stop ediyor motor )
    hazırlanıyorum tabi uzun yol gitmeyi çok istiyorum..yakın bi zaman da gideriz
    yokuşta kalkmayı çözersem sorun kalmayacak hayırlısıyla
    yarın jant şeridi alcam beyaz onla ugrasacam..biraz temizlik falan.
    forumdan gelmek isteyen arkadaşlar varsa hep beraber gitesek daha da güzel olur
    gelen olmazsa gideriz ikimiz
    lastiklerin rodaj süresi var 500 km yorumlama lastikleri.
    beyaz jant şeridi candır
    valla köfte bahane ben diyetteyim maksat uzun yolda teker çevirmek olsun

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiklerin rodaj süresi var 500 km yorumlama lastikleri.
    beyaz jant şeridi candır
    valla köfte bahane ben diyetteyim maksat uzun yolda teker çevirmek olsun
    ne diyeti uzun yolada giderim köftemide yerim zaten 90 kilo olduk )
    ön cam mı plastikmi bişi var çok zırıldıyo namussuz yarın onunda icabına bakacam.olmadı carbon fiber kaplayacam
    far far ayarı lazım yapılıyomu acaba.çok dagını gösteriyo asıl görmem gereken yerle alakası yok nasıl yapcaz bunu ??
    lastikleride yazı kalemi ile boyuyacam..komple degil pirelli veya ebat yazan yerleri ...
    motorla ugrasmayı seviyom

Far ayarı yapılıyo evet motorun sol tarafın da far kisminda içerde bi vida var onu çevir yapılıyo dıştan beri yapılıyo ama biraz zorlanırsın gece yap

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:36 ----------

Zırıltı aynaların kenarından gelir ona dikkat et aynaların kenarına japon al hafifçe sur çok sürme sürünce bastir dönsün ses kesilir sonra bende dün lastik kalemi aldim pirelli mt 65 i boyadıim güzel yakıştı güzel oldu

Motosikleti
    DrİfT 135 :))
    Herkese mrb arkadaşlar. ilginizi çekeceği düşüncesi ile paylaşmak istedim

Bu hafta diriftimle tam 1250 km yol yaptım.
    (motorum 2011 model ve 13000 km de )

Perşembe günü sabah MANİSA merkezden çıkış ve devamında Balıkesir -Susurluk-Bandırma -Gelibolu-Keşan-Malkara TEKİRDAĞ Çorlu ve sonunda Çerkezköye ailemin yanına vardım. Pazar günü ise 600 km'lik bu güzergahı yarım saat mola dahil 8 buçuk saat gibi bir süre içerisinde tamamladım. (otobüs 10 saatte varıyor)

- Yol boyunca hiç bir arıza ile karşılaşmadım

- Hızım yoldaki araç durum eğim ve rüzgara göre 90 ile 135 arasına değişti.
    ( genelde audi, mercedes, bmw gibi üst sınıf dışında kalan araçları sollayarak devam edebildim )

- 600 km nin son ikiyüzünde yorulduğumu hissetmeye başladım
    ( titreşim az motorda ama çok uzun yolda az titreşim bile yormak için yeterli )

- YAKIT: 600 km için 120 lira yaktı ki bu km'de 20 kuruş anlamına geliyor.
    ( yakıt fazla bence ama belirtmem gerekir yolun en az 500 km'si tam gaz gitmişimdir )

Genel olarak çok zevkli bir yolculuktu, tekirdağ ve malkara arasında iki bmw rs 1200 ile bir kaç km art arda gitme yi başardım ( tabi onların acelesi yoktu bu belli ), yine aynı bölgede çinli motorlardan oluşan yaklaşık 15 kişilik bir grubu hiç zorlanmadan geçtim ve birde üç kişilik bir ybr gurubunu solladım ki hepsinin bakışları üzerinmedeydi ve açıkçası çok zevkli bir andı benim için

Sağ salim eve dönüp bugün manisadaki işime devam ediyorum. kısacası motorumuz çok abartılacak bir motor değil ama parasını fazlasıyla hakediyor diye düşünüyorum. tüm motorcuları yolu açık olsun diyorum...

Buda benım motordan bı kac kare:d

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm .bende bugün motoruma beyaz jant şeridi çektim..ve laztik boya kalemi ile lastiklerin yazı yerlerini boyadım..birazda temizlik yaptım
    begendim motorumu

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:55 ----------

ah birde şu yokuşta kalkmasını becerebilsem tam süper olacak ..ama 3. seferde anca kalkıyorum stop ediyo

ssc125MH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fuLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese mrb arkadaşlar. ilginizi çekeceği düşüncesi ile paylaşmak istedim

Bu hafta diriftimle tam 1250 km yol yaptım.
    (motorum 2011 model ve 13000 km de )

Perşembe günü sabah MANİSA merkezden çıkış ve devamında Balıkesir -Susurluk-Bandırma -Gelibolu-Keşan-Malkara TEKİRDAĞ Çorlu ve sonunda Çerkezköye ailemin yanına vardım. Pazar günü ise 600 km'lik bu güzergahı yarım saat mola dahil 8 buçuk saat gibi bir süre içerisinde tamamladım. (otobüs 10 saatte varıyor)

http://imageshack.us/photo/my-images/189/adszmz.png/

- Yol boyunca hiç bir arıza ile karşılaşmadım

- Hızım yoldaki araç durum eğim ve rüzgara göre 90 ile 135 arasına değişti.
    ( genelde audi, mercedes, bmw gibi üst sınıf dışında kalan araçları sollayarak devam edebildim )

- 600 km nin son ikiyüzünde yorulduğumu hissetmeye başladım
    ( titreşim az motorda ama çok uzun yolda az titreşim bile yormak için yeterli )

- YAKIT: 600 km için 120 lira yaktı ki bu km'de 20 kuruş anlamına geliyor.
    ( yakıt fazla bence ama belirtmem gerekir yolun en az 500 km'si tam gaz gitmişimdir )

Genel olarak çok zevkli bir yolculuktu, tekirdağ ve malkara arasında iki bmw rs 1200 ile bir kaç km art arda gitme yi başardım ( tabi onların acelesi yoktu bu belli ), yine aynı bölgede çinli motorlardan oluşan yaklaşık 15 kişilik bir grubu hiç zorlanmadan geçtim ve birde üç kişilik bir ybr gurubunu solladım ki hepsinin bakışları üzerinmedeydi ve açıkçası çok zevkli bir andı benim için

Sağ salim eve dönüp bugün manisadaki işime devam ediyorum. kısacası motorumuz çok abartılacak bir motor değil ama parasını fazlasıyla hakediyor diye düşünüyorum. tüm motorcuları yolu açık olsun diyorum...

http://imageshack.us/photo/my-images...scn0592qe.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images/856/dscn0601l.jpg/
    Maşşallah tekerin yere düz bassın kardeş helalin var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Swallow diye bir lastik var izmirde kahramanlarda ganimet gibi takım 110 tl nasıldır yolu tutarmı kayarmı kullanan bilen varmı...motorcular esnaf olmanın verdiği iç güdüyle lastiği öve öve bitiremiyolar
    izmir Bayraklı da buz motordan michelin almayı düşünüyorum söktak balans vs 240 gibi bir rakam çıkıyo...
    bütçe meselesi michelin kalitesi tartışılmaz ama ....sormakta fayda var ...
    morotlarınızda hangi yağı kullanıyorsunuz ben mobil 1 10-40w sentetik yağ kullanıyorum motorun sesi bile farklı çalışıyor tavsiye ederim..
    Yollaarrrr:.........

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı ssc125MH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşşallah tekerin yere düz bassın kardeş helalin var..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:29 ----------

Swallow diye bir lastik var izmirde kahramanlarda ganimet gibi takım 110 tl nasıldır yolu tutarmı kayarmı kullanan bilen varmı...motorcular esnaf olmanın verdiği iç güdüyle lastiği öve öve bitiremiyolar
    izmir Bayraklı da buz motordan michelin almayı düşünüyorum söktak balans vs 240 gibi bir rakam çıkıyo...
    bütçe meselesi michelin kalitesi tartışılmaz ama ....sormakta fayda var ...
    morotlarınızda hangi yağı kullanıyorsunuz ben mobil 1 10-40w sentetik yağ kullanıyorum motorun sesi bile farklı çalışıyor tavsiye ederim..
    karamanlardan mt 65 al birde bütçen yeterse castrol kullan ben boş zamanlarımda karşıyakada pıtırmotorsa olurum arkdaşımdır
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

ssc125MH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karamanlardan mt 65 al birde bütçen yeterse castrol kullan ben boş zamanlarımda karşıyakada pıtırmotorsa olurum arkdaşımdır
    adresi varmı tarif etsene bir uğrayım cumartesi günü...
    Yollaarrrr:.........

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    anadolu caddesinde çiğliden karşıyakaya dogru gelirken serinkuyu ışıklarına 50 mt kala tabelada pıtır motor yazıyor görürüsün ben büyük ihtimal iş çıkışı 17:00 orada olurum
    elverengin@gmail.com

arkadaşlar bu resimdeki gibi bazı driftlerin koltuğunun orasında 1cm falan açıklık var fakat bazılarında o açıklık yok bu neden kaynaklanıyor açıklarmısınız?

Motosikleti
    Alıntı tuyji adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu resimdeki gibi bazı driftlerin koltuğunun orasında 1cm falan açıklık var fakat bazılarında o açıklık yok bu neden kaynaklanıyor açıklarmısınız?

http://d1203.hizliresim.com/v/n/3pd0d.png

koltuğu sök ileri ittir yerine tam oturt ondan sonra tak arkasını kilidi otuttur geçmezse üretim hatasıdır.
    ama tüm driftler de vardır o açıklık ama bu kadar olmaması lazım

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı tuyji adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://d1203.hizliresim.com/v/n/3pd0d.png
    Ya yerine tam oturmamış yada bir üretim hatası var ikinci el aldıysan kazalı olma ihitmalide var
    elverengin@gmail.com

beyler sadece bu motor böyle değil ben dikkat ediyorum 2012 model 0km motorlardada açıklık var ama bazılarında hiç yok bazılarında o açıklık daha az bu neden onu anlamış değilim

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm..vites degiştigimiz zaman motor öne atlıyor sanki boşluk tamamlıyo gibi.zincirin gevşekligindenmi olur??tık diye bi ses gelip öne atlıyo?

---------- Post added at 18:25 ---------- Previous post was at 18:20 ----------

mesela ilk kalkışlarda vitesi degiştiriyorum debriyajı kaldırdıgım zaman tık deyip öne silkelenme oluyo..

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    debriyaj olabilir bir baktır istersen
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Cbr250R

bu alt grenajı nasıl temin edebiliriz bilen var mı ?

Vites olayı ilk kalkıslarda genellikle sabah benim kinde de oluyo tak diye ses geliyo bunların vitesleri yağlı sistem olduğundan ilk çalıştırdiiğnda dişliler de yağ olmuyo o yüzden çalıştırmadan önce motoru ya biraz sağ sola gezdircen yada vitesleri olduğu yerde ileri geri vites değiştircen genellikle oluyo o

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)