Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı YALNIZLIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ses aynalardan geliyo aynaların kenarına hafif japonla gezerseniz fazla sürmeden ses kesiliyo sağlam oluyo o zaman

KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    [QUOTE=ümit_150_zc;2609984]tesekler önceki scoterim de mishelin almıştım gerçekten çok güvenli idi ..aslında para varken hepsini zincir mincir yaptırayım diyorum..bi servise gideyimde bakacam hepsine

---------- Post added at 17:10 ---------- Previous post was at 17:07 ----------

Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazasız belasız kullanman dilegiyle lstikte kullandığımdan öneriyorum pirelli mt 65 ve o ringli zincir kendi zinciri don lastiği gibi koruma demiride yana doğru açılanlarda
    tesekler belo ..kask mont var ..yana dogru açılan koruma demiri ile ilgili bişi okumuştum burda dize çarpıyomuş diye gerçi benim boyum fazla uzun deil ama bende onu düşünüyorum.....ama kafa grenajından cızzz diye ses geliyo onla ilgilide bişi okumuştum bantlamı neydi kesiliyomus ses
    Ybr tarzı demirler dize çarpıyor acısını tarif edemem ve evet ses aynalardan geliyor yada ön kafadan geliyor
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bugün veya yarın motoru 6000 bakımına getirecem.yapacakları
    lastik degişimi(pirelli mt 665)
    ön koruma demiri
    yag ve hava filtresi degişimi
    birde arka firen pedalı egzoza degiyo sizinkindede degiyormu ?hepsindemi aynı
    eger para artarsa zincir ve dişliyi degiştirecem
    ayrıca jantlara şerit çektirecem sizce gri motora hangi renk şerit daha güzel olur beyaz iyi dururmu

---------- Post added at 05:59 ---------- Previous post was at 05:18 ----------

sabah sogukken çalıştırmada ilk marşta alıyor ama gazı bıraktıgımda stop ediyo.ilk çalıştırmada ciklenin konumu ne olmalıdır üsttemi ortadamı ??rolantiye geçince en alta mı aalmalıyım cikleyi??

Bu da benim motorum

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    güzel motor..lastikler dublex mi..dubleks yanaklara beyaz yanak oluyo mu ?

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Çok şık olmuş. Beyaz far kaça maloldu?

Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben Trabzonluyum ve burada yaşıyorum. Geçtiğimiz yaz Trabzon'dan İstanbul'a mh 125 drift ile yolculuk yaptım. Yolculuğum 1500 km sürdü ve geze geze yolculuk yaptım. Son 1 senede elime 2 tane mondial motosiklet geçti biri 2010 model kt 125, diğeri driftti. Mondialin eski motorlarını bazı arkadaşlarda gördüm motor kaportaları pert durumda idi ama kaç senelik motorlar yine çalışıyor sapa sağlam. Biraz düşündüm ve mondial motosiklet aldım. Aklımda 125-150 sınıfı içinde ybr125 vardı. Taki motorun tipini görene kadar. Bana göre ve çevremdeki bazı kişilere sorarsak ybr ve mh arasında güzel ve şık olan mhydi. Kime sorsam mh diyordu. Motoru aldım. Özenle kullanmaya temiz tutmaya çalıştım. Oturduğum yer Trabzon / Akçaabat, Akçaabatta 60000 civarı nüfus var, motoru akşam evin önüne çektim ertesi sabah motor ile çarşıya indim, inanın şok oldum, herkezin gözü motorda sanki lamborgini aldım yani o derece Millet soruyor kaça aldın nerden aldın markası ne nasıl bişey bu falan derken 6 aydır bende motor. Acayip nazara geldi motor, karayolunda cirit atan ben, 20 km hızla giderken motoru sağa yatırdım Olduğu yerde ayaklığı koyduğum halde motor yana yatıyordu sapa sağlam koydum hemde, düz zeminde, motor kaç defa yan yattı yaklaşık 3-4 defa yatmıştır fakat elcikler haricinde hiç bir yerine hasar gelmedi koruma demiri felan yok. Sadece elcikler çizildi yenisile değiştim. Arkadan bir scooter, mh 125 etiketli yan granaja vurdu granajda çizik dahi yok, burada bi bankanın müdürü geri geri geldi ön çamurluğa girdi ne çizik var ne kırık, adam vurdu diye dedim çamurluğu yenileyeyim, adam diyor hiç bir yerinde bişey yok bunun neyini değişecen diyor :D Neyse şuan makinem 9500 de bir defa sübap ayarı çekilmedi ilk günki gibi, rodajını özenle yaptım motoruma anahtar değmedi, şuan ilk gün ki gibi değil ilk gün halinden daha iyi şekilde çalışıyor, tabi biraz bakım gerektiriyor bu çalışmayı sağlaması için. İnanın artık çin malı yargısını mondial bu motorla kırdı. Benle İstanbul'a gelen arkadaşın altında ybr125 in motoru ile aynı motora sahip başka marka motor var, inanın ben iki kişile o tek kişiyle benim ne hızıma ne çekişime yetişemiyor. Acayip bir torka sahip. Bu yamahanın yzf r125 diye bir motoru var, bulunduğum yerde bir arkadaş almış motoru, trafikde yan yanayız kalkış yapacağız benden önce gaza basmasına rağmen bir asıldım 4-5 saniye sonra 10 metre gerimde kaldı. O denli çekişi var. Artçı var motorda 115 kilo bayır yukarı 2. vitesle sorunsuz çıkıyorum bende 70 kiloyum. Şunuda geçmiyeyim motorun üstüne biraz yatın gidonu sağlam tutun 135 i geçer. Geçmezse gelin ben motorumu size beleş verecem. o derece. Ben ne mondial bayisiyim ne de mondial çalışanı ... ama adamlar bu sefer kendini aşmış.

İstanbula iki günde gittik fakat sürekli yol üstünde değildik. Giresun,Ordu,Samsun,Sinop vs... gezerek gittik. 2.Günün Akşamı Saat 6 da Sinop'tan İstanbul'a doğru durmaksızın gittim ve 5 saat hiç inmedim motor üstünden motorda sıfır şişme, gaza bir basıyorum 130- 135 direk zorlamadan çıkıyor. Ben gidiyorum diğer arkadaş geride kalıyor bekliyorum kenarda beni yetişmesi için. İstanbul'da yaklaşık 500 kme yaptım, buji ve hava filtresi değiştim. Başka bişey yok aynen devam

Yani bu insan ön yargısını kırmak zor, mümkün olduğunca her motoru incelleyip deniyorum. Şunu diyeyim 125 sınıfında en iyilerden biri. Yok o çin yok bu japon yargısı benim için azda olsa vardı şimdi tamamıyla yok. Kesinlikle diğer motorlara o parayı vermenize gerek yok bu motor herşeyi fazlasıyla yapıyor. Altta değerlendime notu vereceğim , belki almak isteyenlere faydam olur.

Olumlu Özellikleri

Serilik - 10 Üstünden 9
    Toplam Hızı - 10 Üstünden 8
    Dayanıklılık - 10 Üstünden 8
    Rahatlık - 10 Üstünden 7
    Parça - 10 Üstünden 10 Fakat birde şu parça alım işini sadce bayiler yapmasa güzel olurdu.
    Tip Açısından - 10 Üstünden 8
    Yakıt - 10 Üstünden 7
    Fiyat - 10 Üstünden 9
    Denge - 10 Üstünden 7
    Titreşim Olmaması 10 Üstünden 8 Çok az hissedilmeyecek kadar.

Olumsuz Özellikleri

Sele Çok Küçük Biraz Konforsuz - 10 Üzerinden 5
    Amortisörler - 10 Üstünden 6
    Lastikler 10 Üstünden 3 Bile Vermem Lastikler berbat fakat drift motoru sonuçta yapılış amacında lastiklerin pek önemi yok.
    Far Sistemi - 10 Üstünden 5 Xenon takarsanız 10 üstünden 10 ben taktım süper duruyor ve aydınlatıyor.

En büyük olumsuz özelliği kimse onun ticaretini fazla yapmıyor çünkü insanların ön yargısı var.

Bu arada motosikletimi satıyorum, Tertemiz ve sorunsuz, çiziksiz diyebilirim, Sebebi Kawasaki Ninja 250r alacağım.
    Şunuda diyeyim 125-150 sınıfında touring ve ss tarzlarında alınacak motorlardan en iyisi diyebilirim. Mondialin 250 lik ss motoru olsa inanın onu satın alırdım. Ama şuanlık 250 Sınıfında en iyisi Kawasaki.
    Çok Güzel Anlatmışsın Bendede Var Eksi Yanları Lastikler Vede Far Orjinal Farı Kullanarak Yıldızları Saymak Mümkün Orjinal Lastiklerlede Kayıp Düşmek Mümkün Pirelli 4 Mevsim Lasti Ve Xenon Kullanıyorum Hiç Bi Sorunum Yok Almayı Düşünen Arkadaşlar Parasının Tam Karşılığı Bir Motor iyi Sürüşler Herkeze

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Arka Fren Pedalı Hızlı Bırakınca Egzosa Çarpıyor Vede Sabah İlk Marşa Bastığında Cikle Üstte Durup Motorun Isınmasını Bekmeden Kullanabilirsin Eğer Isınıncada Sürekli Kesme Yapıyorsa Ya Bujinde Problem Var Yada Sibob Ayarlarına Baktır.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ısınınca kesme olmuyo ama ilk 3 dk elimi gazdan ceknce stop ediyo..cikle yukarda olsada biraz gaz vermem lazım..

arkadaşlar bu arka amortisörleri indirmek veya kaldırmak mümkünmü?

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı FATIH_999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu arka amortisörleri indirmek veya kaldırmak mümkünmü?
    havalı süspansıyon galiba bi benzin ıstasyonundan hava basabilirsin yükselir

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    motoru aldık ama kullanamıyorum daha..motoru olupta kullanamamak çok kötü bişi..

---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

arkadaslar ayak fireninin oldugu yerde büyük bi yay var.bide onun yanında küçük bi yay var o ne işe yarıyo baktım bi baglantısı var bende o kopmuş???

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldık ama kullanamıyorum daha..motoru olupta kullanamamak çok kötü bişi..

---------- Post added at 14:37 ---------- Previous post was at 14:11 ----------

arkadaslar ayak fireninin oldugu yerde büyük bi yay var.bide onun yanında küçük bi yay var o ne işe yarıyo baktım bi baglantısı var bende o kopmuş???
    büyük yay pedalı basılmadığı zaman yukarda tutmaya yarıyo.
    küçük yay da arka fren lambasını devreye sokuyo basılınca yay orda bi müşür var onu açıyo ve fren lambası yanıyo eğer o ufak yay yopmuşsa arka frene basınca fren lamban yanmaz...

fotoğraf yükleme denemesi bir deneme birkii sesss

sanki yukardaki 3 ikon bana gülüyormuş gibi pis bi his var içimde

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bir kaç resimde bende

Motosikleti
    maşallah ümit kardeşim tekerin her daim düz bassın viteslerin tatlı geçsin inşallah

ümit bişey dikkatimi çekti aynalar dik pozisyonda arkanı görebiliyo musun??
    benim yatayken bile bi kısmını göremiyorum arkanın...

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah ümit kardeşim tekerin her daim düz bassın viteslerin tatlı geçsin inşallah

ümit bişey dikkatimi çekti aynalar dik pozisyonda arkanı görebiliyo musun??
    benim yatayken bile bi kısmını göremiyorum arkanın...
    sag olasın emre..o ilk iki resim ilk aldıgım gün çektimn o şekilde motoru satan çocuk kullanıyomuş..son resim benim kullandıgım şekilde yatay..yani ben yatay kullanıyorum..
    bugün bakıma gidecektim tekerleri degişcem koruma demiri taktıracaktım ama gidemedim çünkü göze alamadım çok uzak bi yer degil ama göze alamadım...yav ben biraz tırstım galiba benzin almaya bile gidemedimm..yarın bidonla gidecem sanırsam::)
    eray_uluyazı ve belo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın bidonla gidecem sanırsam::)
    valla hiç güleceğim yoktu
    alışırsın zamanla merak etme
    ne demiş atalarımız ''alışmadık g*tte don durmaz''. alışırsın alıştırmanı yap orta ayakların üzerinde hatta motor çalışırken yap ama öne doğru ver ağırlığını yoksa fırlar gidersin ileri doğru
    kimse anasında vitesli motorla doğmadı
    sende öğrenirsin merak etme

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hiç güleceğim yoktu
    alışırsın zamanla merak etme
    ne demiş atalarımız ''alışmadık g*tte don durmaz''. alışırsın alıştırmanı yap orta ayakların üzerinde hatta motor çalışırken yap ama öne doğru ver ağırlığını yoksa fırlar gidersin ileri doğru
    kimse anasında vitesli motorla doğmadı
    sende öğrenirsin merak etme
    ) evet çalışmalara devam ediyorum valla eray bende gülüom kendi kendime bi ara scooteri sattıgıma bile pişman oldum dogrusu..şunu bi ögrenim senle daha tekirdaga gidecez köfte yemege
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Ümit Arkadaş Ynaklarıda Boyadınmı 10 Numara Olur haa Bende Mh Almayı Düşünüyom Çok Güzel Görünüşünden Ve Hızından Dolayı Ama Mc-x TORKU 14.7 Hp si ve Arka diski beni Cezbediyor Kararsızım Önümüzdeki ay hangisini alacam dur bakalım
    Sado

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümit Arkadaş Ynaklarıda Boyadınmı 10 Numara Olur haa Bende Mh Almayı Düşünüyom Çok Güzel Görünüşünden Ve Hızından Dolayı Ama Mc-x TORKU 14.7 Hp si ve Arka diski beni Cezbediyor Kararsızım Önümüzdeki ay hangisini alacam dur bakalım
    sattıgım zc yi çok güzel modifiye etmistimm.dirift içinde yapacam bişiler..boya olmuyo sanırım geçen forumda bi arkadaş yapmıştı hüsranla sonuçlanmıştı..dublex tekerede olmuyo sanırım yanak..benim düşüncem beyaz serit çekip cantlara lastik yanaklarınada lastik kalemi ile ordaki yazıları boyamamak ..o daha sade ve güzel olur diye düsündüm şuan dublex oldugu için çözüm bu gibi..ama lastigi degişince yapçam bunu..ayrıca arka amörtisör yaylarınad şerit çekmei düsünüyorumm.ama beyaz şeritmi yapsam diye kararsızım sizin önerileriniz nelerdir.._?
    mc x i bende düsündüm eren ama biraz fazla yaktıgını duydum okudum..hemde driftin görünüsü cezvetti beni .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)