Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Ya Aslında Biraz Fazla Yakması Normaldir Neden Diye Soracaksan ybr 124 cc 10 hp 2.8 felan yakıyor cbf 149 cc 11.6 HP 2.8, 3 litre yakıyor mc-x de 162cc 14.7 HP gücünden 3.3,3.8 yakıyor CC sine Göre Normal Bence Aşırı Devirsiz Kullananlar bile uzun yolda 110+ hızla 4 litre yakmış Hani Bence Normal ama Az Biraz Fazla Olabilir
    Sado

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Aslında Biraz Fazla Yakması Normaldir Neden Diye Soracaksan ybr 124 cc 10 hp 2.8 felan yakıyor cbf 149 cc 11.6 HP 2.8, 3 litre yakıyor mc-x de 162cc 14.7 HP gücünden 3.3,3.8 yakıyor CC sine Göre Normal Bence Aşırı Devirsiz Kullananlar bile uzun yolda 110+ hızla 4 litre yakmış Hani Bence Normal ama Az Biraz Fazla Olabilir
    sonuçta aynı markanın ürünü cc sine göre yakıyo..ben ilk drifti kafama koydugum için bunu aldım...güzü bana göre yterli 2 kişi ilede denedik gayet güzel

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ümit Arkadaş Ynaklarıda Boyadınmı 10 Numara Olur haa Bende Mh Almayı Düşünüyom Çok Güzel Görünüşünden Ve Hızından Dolayı Ama Mc-x TORKU 14.7 Hp si ve Arka diski beni Cezbediyor Kararsızım Önümüzdeki ay hangisini alacam dur bakalım
    MCX bende resmen bir hayal kırıklıgı oldu denge yok arka disk umduğum gibi çıkmadı yani almak için çok bir neden yok ama 14 bg gerçekten güzelde yola ne kadarını veriri o ayrı mesele
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    lifan kp 150
    slm arkadaşlar benim naziane degerlendirmem şu şekilde olacak bo tür küçük cc motorlar 100 ,120 gibi hızlara masumum devirlerde çıka biliyor ama bir 600 cc bir motor için 120 km hız motorun yarı devirlerine takabul ediyor buda motoru yormayacak bir devi aralıgıdır 125.. yada 150 cc gibi motoarla için marka ayırdı etmeden söylüyorum 120 km hızın deviri motorun ömrünü törpülüyor 50000 yada daha fazla km ler yol alacakken bu 20000 km lere bile gelmeden arzalar vermeye başlıyor artı yakıt 80 90 ile git bu motor lar 3 lt çıkmaz

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar benim naziane degerlendirmem şu şekilde olacak bo tür küçük cc motorlar 100 ,120 gibi hızlara masumum devirlerde çıka biliyor ama bir 600 cc bir motor için 120 km hız motorun yarı devirlerine takabul ediyor buda motoru yormayacak bir devi aralıgıdır 125.. yada 150 cc gibi motoarla için marka ayırdı etmeden söylüyorum 120 km hızın deviri motorun ömrünü törpülüyor 50000 yada daha fazla km ler yol alacakken bu 20000 km lere bile gelmeden arzalar vermeye başlıyor artı yakıt 80 90 ile git bu motor lar 3 lt çıkmaz
    Bence anlatmak istediğin çok dogru zaten yapılış amaçlarına uygun hızları 70-80-90 km hızlar tabi bu hızlar hava şartlarına ve yol durumuna baglı degişir ama bir mondial kullanıyorsanız örnek mh silindir piston takımı 70-80 tl artı el işçiliği olunca 600cc bir motorun sadece bir bakım parasına motor yaptırabiliyorsunuz buda 125cc kategorisindeki motorların istenildiği gibi kullanılmasına yok açıyor
    elverengin@gmail.com

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ) evet çalışmalara devam ediyorum valla eray bende gülüom kendi kendime bi ara scooteri sattıgıma bile pişman oldum dogrusu..şunu bi ögrenim senle daha tekirdaga gidecez köfte yemege
    çabuk yap pratiğini havalar düzeliyo çıkarız yakında yola
    belo bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm herkese..bugün servise gittim..6000 km bakımını yaptırdım lastikleri degiştirdim.ön balata degişti ,buji ve buji baslıgı degişti,hava fltresi degişti,arka firen ayarlandi ve firen içinde plastik bi parça var o degişti..debriyaj ve vites ayarı yapıldı bazılarını resimledim ekliecem..tekerleri pirelli aldı mt 65 deil ama usta çok güzel teker dedi bi kaç motorcuyada sordum kulananlara on numara teker dediler bende taktırdım arka 85 öm 80 tl.toplam 165 lira..koruma demiride taktırdım..bana komple hepsi işçilik falan 350 liraya maal oldu..ama motor tertemiz oldu artık yag degişimi hariç uzun zaman bakım istemez..önceki motoruma da çok iyi bakmıştım buna da çok iyi bakacam yolda sagda solda bırakmasın beni

lastikler
    h
    ön teker balata degişimi

arka teker firen merkezindeki plastik degiştirildi

zincir kontrolü

arka firen pedalı egzoza degiyodu o ayarlandı artık degmiyoiyoksa egzozu delecekti zamanla

buji ve buji baslıgı degişimi

hava filtresi degişimi ve içi temizlendi

koruma demiri takıldı geriye kıvrılandan önermediler bunu taktırdım

lastik degişimi

buda son hali temizlik yapacam daha

bunun haricinde ufak tefek seylerde yapıldu..motor suan ful bakımlı oldu.gül tepe has motorda yaptırdım ..
    şuan biraz daha iyi kullanıyorum motoru 2 vitese yukarda geçiyodu geç yani o ayarlandı şimdi firenlerde vites te tam istedigim gibi lastik ile ilgili düsünceleri biraz daha kullandıktan sonra yazacgım

Çanakkale'den selamlar sevgiler arkadaşlar;İnşşallah resimleri doğru dürüst ekleyebilmişimdir.15 gün önce 2. el 1600 km de aldığım MH ile denemelerime başladım.Çocuklukda kullandığım mobilet ve puch dışında motor bilgisine malesef sahip değilim.Bilvaki denemelerim iyi gidiyor.Vites geçişlerini az çok hallettim.Ama öğrenmek istediğim vitesleri hangi km lere geldiğimde hangi devirde değiştirmem gerektiği...Bunu servisteki elemana sordum.O da motor kendini belli eder diye bi cevapla karşıladı beni.Evet araba kullanmanın avantajı ile bunu az çok beceriyorum ama motorun ömrü açısından gerçek değerlerin ne olduğunu merak ediyorum.Bu sebeple burada bulunan tecrübeli arkadaşlarımdan ricam...1.-2.-3.-4.-5. viteslere kaçıncı Km'lere geçmem veya küçültmem gerekir...yardımcı olursanız çok sevinirin.

[/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG]

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    slm herkese..bugün servise gittim..6000 km bakımını yaptırdım lastikleri degiştirdim.ön balata degişti ,buji ve buji baslıgı degişti,hava fltresi degişti,arka firen ayarlandi ve firen içinde plastik bi parça var o degişti..debriyaj ve vites ayarı yapıldı bazılarını resimledim ekliecem..tekerleri pirelli aldı mt 65 deil ama usta çok güzel teker dedi bi kaç motorcuyada sordum kulananlara on numara teker dediler bende taktırdım arka 85 öm 80 tl.toplam 165 lira..koruma demiride taktırdım..bana komple hepsi işçilik falan 350 liraya maal oldu..ama motor tertemiz oldu artık yag degişimi hariç uzun zaman bakım istemez..önceki motoruma da çok iyi bakmıştım buna da çok iyi bakacam yolda sagda solda bırakmasın beni

lastikler
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3lzkp.jpgh
    ön teker balata degişimi
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3lzt7.jpg
    arka teker firen merkezindeki plastik degiştirildi
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3lzut.jpg
    zincir kontrolü
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3lzx2.jpg
    arka firen pedalı egzoza degiyodu o ayarlandı artık degmiyoiyoksa egzozu delecekti zamanla
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3lzzg.jpg
    buji ve buji baslıgı degişimi
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3m00x.jpg
    hava filtresi degişimi ve içi temizlendi
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3m031.jpg
    koruma demiri takıldı geriye kıvrılandan önermediler bunu taktırdım
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3m048.jpg
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3m05x.jpg
    lastik degişimi
    http://g1203.hizliresim.com/v/k/3m06q.jpg
    buda son hali temizlik yapacam daha
    http://f1203.hizliresim.com/v/k/3m08m.jpg
    http://f1203.hizliresim.com/v/k/3m0bn.jpg
    bunun haricinde ufak tefek seylerde yapıldu..motor suan ful bakımlı oldu.gül tepe has motorda yaptırdım ..
    şuan biraz daha iyi kullanıyorum motoru 2 vitese yukarda geçiyodu geç yani o ayarlandı şimdi firenlerde vites te tam istedigim gibi lastik ile ilgili düsünceleri biraz daha kullandıktan sonra yazacgım
    Usta bir daha o servise gitme bu ne yahu 350 tl adam resmen uçmuş hadi bujiyi anladımda hava filtresiyle takozu neden degiştirdi birde bu lastikler ne marka ayrıca çok merak ettim ayrıca aramızda fren balatası ilk degiştirende sen oldun ama ben hala 350 tl nin sokundayım koruma demiri 40 tl desen hadi lastikte etmez ama 165 eder 205 buji başlıgını değiştirmeyecektin dışındaki tenekeyi sökecektin ne demiştik 205 buji 10 tl yag 20-25 eder 240 zincir don lasitigi gibi zaten işe yaramaz izmirde o paraya 1000lik mortora bakım yapsan anca tutar benim gittiğim servis yag buji degişimine artı bakıma 35-40 tl alıyor
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta bir daha o servise gitme bu ne yahu 350 tl adam resmen uçmuş hadi bujiyi anladımda hava filtresiyle takozu neden degiştirdi birde bu lastikler ne marka ayrıca çok merak ettim ayrıca aramızda fren balatası ilk degiştirende sen oldun ama ben hala 350 tl nin sokundayım koruma demiri 40 tl desen hadi lastikte etmez ama 165 eder 205 buji başlıgını değiştirmeyecektin dışındaki tenekeyi sökecektin ne demiştik 205 buji 10 tl yag 20-25 eder 240 zincir don lasitigi gibi zaten işe yaramaz izmirde o paraya 1000lik mortora bakım yapsan anca tutar benim gittiğim servis yag buji degişimine artı bakıma 35-40 tl alıyor
    165 lastik
    50 lira koruma demiri
    bagaj demiri de degişti 40 lira
    buji ve buji baslıgı 20 lira
    hava filtresini açtık baktı yag bulşmış ve çok pisti 15 tl
    firen balataları bitikti 20 lira
    yag degişti 20 lira
    ve extra bi kaç bişey daha var sinyal camı falan
    30 lira işçilik aldı ama adam tam 3 saate yakın ugraştı

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

iyide sadece bakım deilki lastikler degişti koruma demiri takıldı bagaj demiri takıldı asıl para bunlar tutuyo zaten...lastikler pirelli

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

he o takoza gelince takoz kopmuştu bi darafı nerdeyse ..arka firen takılı kalıyodu firene basınca..lastikler okadar etmez diyosun da kalitesiz lastik deilki pirelli lastik

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

lastikler PIRELLI 90-90-18 DURA TRACTION ön ve arka ..tek tek yazdım hepsini eger daha ucuza yapan bi yer varsa tabi oraya giderim..

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm herkese nerde drift çiler 2 gündür yazan yok

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

arkadaslar gri drifte hangi renk jant şeridi daha güzel durur?? karar veremedimde

Benim motorunda gri benimkiler fıstık yeşili herkesin zevkine göre fıstık yeşili olur beyaz olur

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı YALNIZLIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorunda gri benimkiler fıstık yeşili herkesin zevkine göre fıstık yeşili olur beyaz olur
    bende beyaz düşünüyodum aslında..bundan önceki motorum fıstık yeşili idi bu beyaz olsa daha ii olur ..tesekelr tavsiye için

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    165 lastik
    50 lira koruma demiri
    bagaj demiri de degişti 40 lira
    buji ve buji baslıgı 20 lira
    hava filtresini açtık baktı yag bulşmış ve çok pisti 15 tl
    firen balataları bitikti 20 lira
    yag degişti 20 lira
    ve extra bi kaç bişey daha var sinyal camı falan
    30 lira işçilik aldı ama adam tam 3 saate yakın ugraştı

---------- Post added at 20:49 ---------- Previous post was at 20:46 ----------

iyide sadece bakım deilki lastikler degişti koruma demiri takıldı bagaj demiri takıldı asıl para bunlar tutuyo zaten...lastikler pirelli

---------- Post added at 20:51 ---------- Previous post was at 20:49 ----------

he o takoza gelince takoz kopmuştu bi darafı nerdeyse ..arka firen takılı kalıyodu firene basınca..lastikler okadar etmez diyosun da kalitesiz lastik deilki pirelli lastik

---------- Post added at 21:02 ---------- Previous post was at 20:51 ----------

lastikler PIRELLI 90-90-18 DURA TRACTION ön ve arka ..tek tek yazdım hepsini eger daha ucuza yapan bi yer varsa tabi oraya giderim..
    Böyleyse sorun yok bende kısadan anlatıma bakınca vay anam dedim kazasız belasız kullanman dileğiyle yaptıkların gerçekten motor için çok önemli müdahaleler
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyleyse sorun yok bende kısadan anlatıma bakınca vay anam dedim kazasız belasız kullanman dileğiyle yaptıkların gerçekten motor için çok önemli müdahaleler
    valla bende sen çok sasırınca kendi kendime sordum acaba gerçekten kazık mı yedik diye ustadan..evet bakımlarımı eksiksiz yaptırıyorum..yolda kalmamak için ..ben zc yi 1550 tl ye sattım ki piyasadaki zc ker 1000 lira ile 1200 lira arası..benimki bakımlıydı ilanı koydum hemen sattım..sonuçta tutkumuzu geçirdigimiz sey bu..gözüm gibi bakarım

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    valla bende sen çok sasırınca kendi kendime sordum acaba gerçekten kazık mı yedik diye ustadan..evet bakımlarımı eksiksiz yaptırıyorum..yolda kalmamak için ..ben zc yi 1550 tl ye sattım ki piyasadaki zc ker 1000 lira ile 1200 lira arası..benimki bakımlıydı ilanı koydum hemen sattım..sonuçta tutkumuzu geçirdigimiz sey bu..gözüm gibi bakarım
    sen motoru satarken emin ol zorlanmazsın satılık ilanını gören dayanır kapına
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    zaten çinli kullanıyoruzz..bakalım motorumuzu üzmesin bizi..ya motorda sellöktör dügmesi yok..uzun kısa ile yapıoz eksiklik bu..birde sinyal tuşu yaktıgımız zaman tusa basıp sönen lerden degil saga sola çekmemiz gerekiyo bakalım o tuşu basıpta sönenlerden degişebilirim yakında daha pratik olur..oraya kaskı nasıl kitliceksek ) çözemedim..bu motorun varı nasıl ayarlanıyor gece yaktım bi kısım aşagıyı bi kısım yukarıyı asıl göstermesi gereken orta yerde bişi yok ) far ayarı yapılıyormu

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    slm herkese nerde drift çiler 2 gündür yazan yok

---------- Post added at 19:31 ---------- Previous post was at 19:19 ----------

arkadaslar gri drifte hangi renk jant şeridi daha güzel durur?? karar veremedimde
    beyaz yanak çok yakışıyor şerite gerek yok bence

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz yanak çok yakışıyor şerite gerek yok bence
    beyaz yanak yakışıyoda dublex tekere beyaz yanak olmuyo bildigim kadarıyla....

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    ben sahibindende bi ilanda görmüştüm çok yakışmıştı bide kırmızı şeritte çok yakışmış
    image5.sahibinden.com/photos/78/90/38/577890383p2.jpg

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)