Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    ampul mampul garantıden degısmez ben debrıyaj degıstıremedımkı gıttım parayla yaptırdım bu motorun garantısı motorun ıcı ama bence bozulunca sıze derler kullanıcı hatası ne garantısı servıs bosa para alıyor o kadar
    km telı benım 9450 km sorun yok bazen teller kopabılıyor arada yaglamak lazım calısması ıcın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı victor_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru çift egzoz yapmak istiyorum acaba nasıl olur..? bide ağırlık artışı hızı etkiler mi..? hızdan alacağımızı aldık aslında benim amacım artık görsellik sadece ve çekiş çift egzozun bi zararı olur mu..?
    bence çekişe zararı olur motoru sıkıştırmaz hiç elleme derim

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    arkadaşlar motoru çift egzoz yapmak istiyorum acaba nasıl olur..? bide ağırlık artışı hızı etkiler mi..? hızdan alacağımızı aldık aslında benim amacım artık görsellik sadece ve çekiş çift egzozun bi zararı olur mu..?
    olmaz hatta performans bile sağlayabilirsin ama sesi daha az cıkar haberin olsun.. sebebide egzoz tek değil 2 yerden cıkdığı için motor rahatlar egzozun baskısı azalır.
    2. soru ise nekadarlık bir ağırlıkdan bahsediyorsun bilmiyorum ama yokuş aşağı hız artar belli bir ağırlığa kadar 50 60 kilodan bahsediyorsan ama duz yolda cekişin düşer duz yolda hızın azalır yokuş yukarıda azalır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı KAYA018 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ampul mampul garantıden degısmez ben debrıyaj degıstıremedımkı gıttım parayla yaptırdım bu motorun garantısı motorun ıcı ama bence bozulunca sıze derler kullanıcı hatası ne garantısı servıs bosa para alıyor o kadar
    km telı benım 9450 km sorun yok bazen teller kopabılıyor arada yaglamak lazım calısması ıcın
    motorun garantisi ana fabrikayı arar aramaz eğer motordan kaynaklıysa gerekirse komple değiştiriyorlar emin ol şahit oldum servisler umursamaz onları pek kaale almıcaksın.. garanti durumlarında..

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz hatta performans bile sağlayabilirsin ama sesi daha az cıkar haberin olsun.. sebebide egzoz tek değil 2 yerden cıkdığı için motor rahatlar egzozun baskısı azalır.
    2. soru ise nekadarlık bir ağırlıkdan bahsediyorsun bilmiyorum ama yokuş aşağı hız artar belli bir ağırlığa kadar 50 60 kilodan bahsediyorsan ama duz yolda cekişin düşer duz yolda hızın azalır yokuş yukarıda azalır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

motorun garantisi ana fabrikayı arar aramaz eğer motordan kaynaklıysa gerekirse komple değiştiriyorlar emin ol şahit oldum servisler umursamaz onları pek kaale almıcaksın.. garanti durumlarında..
    teşekkür ederim cevaplarınız ve yorumlarınız için.. aklımda bi köşede duracak şimdilik bu çift egzoz muhabbeti çünkü bugün egzozcuylada konuştum yakıtta artar çekişte düşer dedi gerek yok bence takmaya şimdilik gidişi iyi bunu bozmayayım sıkılınca ilerde yapabilirim.. çok sağolun.. bu forumda herkes çok güzel yardımcı oluyor herkonuya gerçekten hepinize teşekkür ederim..

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi motoruma İpone 10-40 yağ koymuştum sentetik olanlarından ilk defa yağ değişiminden sonra bu motor titriyor dedim ayak koyma yerlerinde acayip titreşim başlamıştı ama selede hiç yoktu 2 vitese atıncada kavramayı ayırırken silkeleme yapıyordu

Hemen yağı değiştirdim Castrol 15-50 yağ aldım endurolara konanlardan yağ değişiminden sonra titreşim hemen kesildi 2 vitese atınca silkeleme olayıda ortadan kalktı

Belki işine yarar bu yazdıklarım normalde titreşim yok bu motorda
    ben de bugün gittim servise 15 50 bulamadım castrol vs 10 50 koydurdum racing, usta telefonda olur dedi götürdüm koydu inş sorun çıkarmaz. Bir de ngk nın bujisini taktı çift tırnak olmayınından bu baya ekonomi de sağlar dedi. Bakalım zamanla göreceğiz. Drift yazan plastiği kıran servise de gittim adam değiştirdi şükür.
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Bergama'da Var Kırmızı Apache Ondada 2 Tane M-seki Egsoz Var Ama Çift Boğaz Olduğu İçin Az Ses Çıkıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle yanlış montaj ve direksiyon kilidini yanlış yere yapmışlar direksiyon kilidinne sürtmekte kopuyor km teli
    Mondial Sonuçta :D Benimde Gaz Telini Depo Ezmişti :D

Motosikleti
    SYM EVO 250
    COMTAN ve turkish39 bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o egsozu inceledim ama almadım dediğim gbi uzun boru olması lazım bnm egzoz bi tanıdıktan sesi gayet iyi
    Taktık egzozu en sonunda sesi güzel rölantide tok sesi var elimi gazdan komple çekersem egzoz patlaması yapıyor ger seferinde oda egzozun içinin boş olmasından dolayıymış

Şehir içinde çok dikkat çekebiliyor bazen polisleri görünce yüksek vites düşük devir gidiyorum

Merhaba arkadaşlar ben motoru ilk aldığımda jikleyle 20--25 km arası kullandım çünkü usta jikleyi açtı böyle gez dedi karbüratörde pislik varmış üşendi temizlemeye bende bindim işte sonra temizlettim karbüratörü motor 1.550 km de yağını düzenli değiştirdim garantiye gitmedim 20 tl para istedi bende gittim başka yerde 10 tl ye castrol 15 40 koydum motordan aldığım zamandan beri şıkır şıkır ses geliyor arasıra gidip geliyor bu aralar baya yapmaya başladı arkadaşın babasıda eski ustalardan gittim gösterdim böyle böyle bindi 2 tur attı geldi sekmanlar gitmiş dedi aşırı ısındığı için silindir gömleği değişcek dedi bende değişmişken mondial roadrocer 150 cc silindirinimi taktırsam diyorum sizce olurmu vites kutusu sağlam ??

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı 14veysel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben motoru ilk aldığımda jikleyle 20--25 km arası kullandım çünkü usta jikleyi açtı böyle gez dedi karbüratörde pislik varmış üşendi temizlemeye bende bindim işte sonra temizlettim karbüratörü motor 1.550 km de yağını düzenli değiştirdim garantiye gitmedim 20 tl para istedi bende gittim başka yerde 10 tl ye castrol 15 40 koydum motordan aldığım zamandan beri şıkır şıkır ses geliyor arasıra gidip geliyor bu aralar baya yapmaya başladı arkadaşın babasıda eski ustalardan gittim gösterdim böyle böyle bindi 2 tur attı geldi sekmanlar gitmiş dedi aşırı ısındığı için silindir gömleği değişcek dedi bende değişmişken mondial roadrocer 150 cc silindirinimi taktırsam diyorum sizce olurmu vites kutusu sağlam ??
    1550 de motor ölürmüymüş ya ilk defa duydum
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

sonunda kaskım elime ulaştı
    turkish39 bunu beğendi.

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı ıRamazan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel bir geziydi.aşağıda sıcaktan bunalırken burada üşüyorduk.sağol adaşım eyvallah
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Var

Bende bundan aldım çene açılır kask rüzgar aldığını bile bile aldım
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    çene açılırlarda güzel ama tek bi sorunu war çeneden darbe alınca aparat hemen kırılıp çene açılabiliyor :S sonuyçta iyi temin 40 km yol yaptım aldım gbi rüzgar almıyor diyebilirim havalandırmaları açınca üsttekileri sağa sola kafayı çevirince rüzgar sesi yapıor

Motosikleti
    Var
    Full facede bunalıyorum bazen çoğu lambalarda kaskı komple çıkartıyordum

Normalde gözlüksüzüm ama sürüş esnasında gözlük takma gereği hissediyorum çok pratik oluyor gözlüklü vatandaşlara

Kulak tıkacı aldım çok faydası var full face kullananda almalı bu tıkaçlardan rüzgar sesini fena kesiyor

Motosikleti
    125 MH Drift
    karbüratör yedek depoda çalıştığı için pislik dolmuştur içine
    Kaza En Ağır Cezadır...

Motosikleti
    ben üstteki havalandırmayı açınca rüzgar sesini hissediyorum bu gün hız yapamadım nası şeyse gelirkende rüzgar var giderkende aynı yolu :D motor 5 te 7bin devri 4 te 9 bini geçmior göstergeyi hiç saymıorm 60-80 arası en fazla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

1550 km de segmanlarmı bitermiş? zaten ilk 600 ve 1600 rodajda sayılıyor segmanlar yerine henüz oturmuş yahu bnm köydeki mobylet daha uzun sürede rektefe istiyor

Motosikleti
    125 MH Drift
    ben üstteki havalandırmayı açınca rüzgar sesini hissediyorum bu gün hız yapamadım nası şeyse gelirkende rüzgar var giderkende aynı yolu :D motor 5 te 7bin devri 4 te 9 bini geçmior göstergeyi hiç saymıorm 60-80 arası en fazla :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

1550 km de segmanlarmı bitermiş? zaten ilk 600 ve 1600 rodajda sayılıyor segmanlar yerine henüz oturmuş yahu bnm köydeki mobylet daha uzun sürede rektefe istiyor
    Kardeş Sen Motoru Hiç Açmamışsın Benim Motor 4. Viteste 11 Devire Rahat Geliyor 5. Vitestede Tam 9,5 Devir Yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Motorcu Sanırım Para Kazanmak İçin Sana Yalan Söyleymiş Olabilir Ama Günahını Almayalım Mertcan Haklı Daha Yeni Motorun 1.500 kmdeki Motorun Sekmanlarımı Eskir?
    Kaza En Ağır Cezadır...

victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    silindir yada sekmanlardan olacağını hiç mi hiç sanmıyorum en fazla sibop ayarı kaçmıştır 1500 km full redline gitsen belki slindiri yersin ama mootor bitmez kesinlikle sen mavi duman atıyo mu ona bak bakalım bi.. mavi duman yoksa pistonun sekmanlarından falan gelmiyordur o ses.. ;)

Motosikleti
    Var
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş Sen Motoru Hiç Açmamışsın Benim Motor 4. Viteste 11 Devire Rahat Geliyor 5. Vitestede Tam 9,5 Devir Yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:20 ----------

Motorcu Sanırım Para Kazanmak İçin Sana Yalan Söyleymiş Olabilir Ama Günahını Almayalım Mertcan Haklı Daha Yeni Motorun 1.500 kmdeki Motorun Sekmanlarımı Eskir?
    Ne gibi modifiye yaptınız bizde 5 vites 8 dd yi gecemiyoruz

Performans egzozu taktım bi faydasını göremedim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)