Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    kafaya koydumm aga mondiali batıracam burdaki bayiye bile getirtmiyorum motoru =)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kbenligil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mr 250
    aldığımdan beri 4. kez bu cumartesi dolaşabildim 100 km ye yaklaştım...motor tamircisi arkadaşımın görmesini istedim, sağını solunu kontrol ettirdim sadece lastik havaları fazlaydı.

konu şuki acilen motor koruma demiri ve orta maşa yaptırmak istiyorum ve bu pekte mümkün görünmüyor...?!
    her iki egzoz demiri de motorun tam altından geçiyor orta maşa nasıl takılır bilemiyorum, usta arkadaşımda pek fikir yürütemedi. Koruma demirine gelince orjinali çıkacak demişti mondial bayisi, beklemem mantıklı olacak cünkü aksi taktirde hem güzel bir şey olmayacak hemde pahalıya patlıyacak gibi görünüyor... bu aparatlar cok önemli hepinizin bildigi gibi, olmadıgı taktirde trafikte kafa rahat olmaz...
    diğer kullanıcı arkadaşların bu iki konuda söylicegi bir sey varmıdır, araştırdıysanız paylaşın lütfen..

Motosikleti
    mr 250
    mondial bayisini aradım bugün, koruma demiri nisan sonunda gelecekmiş, orta sehpa konusuda aynı şekilde, büyük ihtimalle mondial yapacakmış, bir ihtimal bizde bayii olarak yaptırabiliriz dediler... iyi haber bu...
    çinlide olsa bunları yaptırmak ister

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    herkeze selam beyler...ben mehmet ..2008 yılında bi motor ilgimi cekmişti.. adının kanuni tiger 250 olduğunu öğrendim google girdim bu site çıktı üye de oldum yol canavarı başlıklı bir topic vardı.. ki hala belki vardır..motoru öven arkadaşların satırlarını okudukça heyecanlanıyordum (heyecanlandıkca okuyodum) 50-60 sayfa okuduktan sonra o motoru ne pahasına orsa olsun almaya karar vermiştim...motoru öven arkadaşların yazdıklarına göre ; bende bıraktığı izlenim şuydu "allahım ne kadar şanslıyım böyle bir motordan haberim oldu" sıfırı ozaman 4500 civarı idi 2006 model bulmuştum bitane 2200 e almıştım çantalar püsküller xenon stop taktım ona süsledim özenle, gören bayılıyodu çok heybetli bi motordu.. ama sonra sonra ters giden bişeyler vardı 250cc yolcanavarı motorumla 90 ı geçince rahatsız oluyodum bi türlü basamıyordum gaza akmıyordu bi türlü yolda ...şehir içinde ise eziyet gibiydi öyle ağırdıki 2 kez kavrayamadığım için düştüm oysaki önceki motorum olan 150 lik k..kırık scooterla 120 yi gördüğümü hatırlıyordum.. sonradan "vibrasyon" diye bişey varmış o nu öğrendim bir kaç hafta sonra bir delikanlı yanıma geldi abi ben bu motorun servisinde 3 yıl çalıştım "5 para etmez motor keşke bunu almasaydın" demezmi önce inanmadım tabi konduramadım ama sonra herşey netleşti..söylenenler bir bir çıkmaya başladı keyfim kaçmıştı bi kere.. 2200 e aldığım motoruma 500 de heves ile aksesuar yaptıktan sonra 3 ay sonra 1800 e zor sattım ist. dışından gelip aldılar ..4500 verip sıfır alanları düşünüp kendimi teselli etmiştim.hazmı zor oldu hocam...

bu motorun ilk fotolarını gördüğümde özellikle egzos kısmına bayılmıştım hayalimdeki yamaha 600 F i hatırlatmıştı... ancak öyle tahmin ediyorum ki : eğer çin motora bineceksek 150 cc tercih edilmeli... daha az risk demek şikayeti masrafı her zaman daha az ..250 cc güç herkeze heyecan verir tamam hayal dünyamız da çok geniş ama biz 5000 e kıyıp alıcazda o bize ne vericek...150 cc ile arasındaki fark ne olucak 20 km daha hızlı gitmesi mi? sadece

şu topic i 30 sayfa okudum gözlerim mahvoldu ama kah kahkaha attım (aramızda cem yılmaz tadında arkadaşlar yok değil süperler ) kah dikkat kesildim ancak anladığım özetle : 2500 e MC-150 yi denerim ama bu motoru önce yollarda bi görmem lazım...bu motor su soğutmalı ...ve yanlış okumadıysam hararet göstergesi yok dedi bi arkadaş ...bide anladığım kadaryıyla hala bi şamandrayı adam gibi yapamamışlar demkki onda da aynı yarım depo benzin den sonra ibre kalkar nerde kaldı yeni nesil kalite ..e yani MC yi 2500 e alırım 2000 e 1750 ye satarım zararım 750 olur ..ama bunu 5000 e alırsam 2. EL 3500 e 3000 e satarım zararım 2000 olur...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Merhab arkadaşlar uzunca bi süredir bu motoru almayı hayal etmiştim çünkü ucuz kaliteli gibi duruyor ve kaslı ama motor hakkındaki yorumları okudukç hevesim kactı gerçekten motor F/p olarak iyi değilmi ben alırsam 3-4 yıl değiştirermem ztn alırsamda taksitle alıcam bu topiği güncel tutalım lütfen alan arkadaşlar yorumlarını + larını - lerini eksik etmesin birde biraz daha foto ve video (özellikle egssoz sesini çok merak ediyorum) bir video var ama kısa koymuşlar ha bide aklıma bişi takıldı bu motorda enjeksiyon sistemi kullanılmış sanırım ama sorum su bu motoru herhangi bir tamirciye götürdümüzde enjeksiyondan anlıcaklarmı yani illaki bayiyemi bağlı kalcaz kaldıkı bu civarda2-3 motorcu var ve en yakın bayi 40-45 km uzakta yorumları bekliyorum
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de buradaki yorumlar doğrultusunda vazgeçtim almaktan. Servisteki elemanda pek mantıklı bir motor değil dedi, iyice soğudum zaten.
    www.motorumla.net

mersinLee33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BENELLI TNT25 // SUZUKİ GSX650F
    merhaba arkadaslar ben bizim burda (mersin de) gördüm bu motordan üşenmedim sırf merakımı gidermek için sahibi ile biraz muhabbet ettim . ilk sorduğum titreşim di sahibi hiç titreşim yok dedi. peki menmusun dedim çok memnun olduğunu söyledi ve yakından motor baya bir kaliteli duruyordu.
    no pain, no gain ...

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    2011 de üretilen hatta yeni yeni ülkemize gelmeye başlayan mondial mr 250 destro özellikleri bakımından benimde ilgimi çekti ve kendi çapımda 8 9 galeri ve servis gezdim,şuanda bu motor az kişi kullanmasına rağmen şansım yaver gitti 3 4 kullanıcısına rastlayıp muabbet etme olanağı buldum.Edindiğim bilgiler doğrultusunda konuşmak gerekirse:Mondial şuana kadar ürettiği en kaliteli motoru yapmış hem sağlamlık hem dizayn hem kalite bakımında özellikle koyduğu parçalar kaliteli zaten fiyatından da bunu belli ediyor motor.benim görüşüm mondial (kendi) çapında tarih yazmış.
    Konuşmuş olduğum destro sahiplerinin söyledikleri neredeyse hepsinden aynı sözleri duydum.vibrasyon olayı neredeyse hiç yokkadar az 120,130 civarı rahatlıkla titremeden gidildiğini anlattılar,ki en önemli konuların başında vibrasyon geliyor,bu motorda minimum düzeyde bu olay.kısacası koyduğu parçalar da kısmen motorun ne olduğunu gösteriyor.ama bu motor daha yeni olduğu için dayanıklılık konusunda birşey deyemiyorum çünkü daha belli bir km ye bu motorla ulaşmadı bunuda zaman gösterecek,şuan neredeyse bütün Destro kullanıcıları rodaj aşamasında.
    Bu motorla ilgili araştırmalarımı sürdürüp bilgi toplamaya devam edeceğim.topladğım bilgileri siz değerli kardeşlerim ve abilerimle paylaşmaya devam edeceğim.

Motosikleti
    mr 250
    havaların kötü sebebiyle ve birazda zamansızlıktan doya doya binemiyoruz motora :(
    umarım güneşli bahar günlerinin gelmesiyle turlamaya başlar ve motor hakkında detaylı yorumlar yazarız...

söyle bir okuyunca yazma ihtiyacı hissettim konu şu ki...

iyice baktıgınızda olumsuz eleştirilerde bulunan arkadaşların fikirleri bu motor hakkında;
    tahminlere ve ön yargılara dayanıyor; tabii bu yargılara sebep olan bir çok haklı sebep var ortada...
    fakat bu modeli düşünerek konuştuğumuzda topigi incelediginizde ortada motorun kötü olduğu fikrine kapılacak sebepler nelerdir anlaşılmıyor...
    motoru alanlar olarak umarım olumsuz ön görülerin doğru ve yanlış yönleri hakkında fikir verebiliriz...
    bir arkadaşım bmw 650 gs motorunu titresim sebebiyle satmıştı...?!
    bence değerlendirmeler kullanıcıların karakteri ve beklentileriyle çok alakalı, herkes aynı şeye aynı gözle bakmıyor malum...
    yorum yaparken bunu durumuda göz önüne almak cok yerinde olur diye düşünüyorum...

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yamaha 600 F
    O değil de ben bu Yamaha 600F'i merak ettim şimdi

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Görünüşe göre motordan sadece bir kişi şikayetçi...

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    inzell sahibinden.com a koyduğumda beni arayan senmiydin 150 mr vulture var gel takas edelim diye

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı yapiressami adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selam beyler...ben mehmet ..2008 yılında bi motor ilgimi cekmişti.. adının kanuni tiger 250 olduğunu öğrendim google girdim bu site çıktı üye de oldum yol canavarı başlıklı bir topic vardı.. ki hala belki vardır..motoru öven arkadaşların satırlarını okudukça heyecanlanıyordum (heyecanlandıkca okuyodum) 50-60 sayfa okuduktan sonra o motoru ne pahasına orsa olsun almaya karar vermiştim...motoru öven arkadaşların yazdıklarına göre ; bende bıraktığı izlenim şuydu "allahım ne kadar şanslıyım böyle bir motordan haberim oldu" sıfırı ozaman 4500 civarı idi 2006 model bulmuştum bitane 2200 e almıştım çantalar püsküller xenon stop taktım ona süsledim özenle, gören bayılıyodu çok heybetli bi motordu.. ama sonra sonra ters giden bişeyler vardı 250cc yolcanavarı motorumla 90 ı geçince rahatsız oluyodum bi türlü basamıyordum gaza akmıyordu bi türlü yolda ...şehir içinde ise eziyet gibiydi öyle ağırdıki 2 kez kavrayamadığım için düştüm oysaki önceki motorum olan 150 lik k..kırık scooterla 120 yi gördüğümü hatırlıyordum.. sonradan "vibrasyon" diye bişey varmış o nu öğrendim bir kaç hafta sonra bir delikanlı yanıma geldi abi ben bu motorun servisinde 3 yıl çalıştım "5 para etmez motor keşke bunu almasaydın" demezmi önce inanmadım tabi konduramadım ama sonra herşey netleşti..söylenenler bir bir çıkmaya başladı keyfim kaçmıştı bi kere.. 2200 e aldığım motoruma 500 de heves ile aksesuar yaptıktan sonra 3 ay sonra 1800 e zor sattım ist. dışından gelip aldılar ..4500 verip sıfır alanları düşünüp kendimi teselli etmiştim.hazmı zor oldu hocam...

bu motorun ilk fotolarını gördüğümde özellikle egzos kısmına bayılmıştım hayalimdeki yamaha 600 F i hatırlatmıştı... ancak öyle tahmin ediyorum ki : eğer çin motora bineceksek 150 cc tercih edilmeli... daha az risk demek şikayeti masrafı her zaman daha az ..250 cc güç herkeze heyecan verir tamam hayal dünyamız da çok geniş ama biz 5000 e kıyıp alıcazda o bize ne vericek...150 cc ile arasındaki fark ne olucak 20 km daha hızlı gitmesi mi? sadece

şu topic i 30 sayfa okudum gözlerim mahvoldu ama kah kahkaha attım (aramızda cem yılmaz tadında arkadaşlar yok değil süperler ) kah dikkat kesildim ancak anladığım özetle : 2500 e MC-150 yi denerim ama bu motoru önce yollarda bi görmem lazım...bu motor su soğutmalı ...ve yanlış okumadıysam hararet göstergesi yok dedi bi arkadaş ...bide anladığım kadaryıyla hala bi şamandrayı adam gibi yapamamışlar demkki onda da aynı yarım depo benzin den sonra ibre kalkar nerde kaldı yeni nesil kalite ..e yani MC yi 2500 e alırım 2000 e 1750 ye satarım zararım 750 olur ..ama bunu 5000 e alırsam 2. EL 3500 e 3000 e satarım zararım 2000 olur...
    çok doğru yazmışsın reis

aldınmı paraya kıyıp bir japon alıcan..gerisi hikaye.

ben bir çin çappırı aldım şehiriçinde kullanan biriyim alalı 1700 km falan oldu sadece zincir kopardığı için yolda kaldım fakat şehirdışına çıkmak korkutuyor beni bu motorda bi yerden tak diye sorun vercekmiş gibi geliyor...

en iyisi al bi 0 ybr korkmadan gezzzzzzz.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben hiçbir MR250 için teklifte bulunmadım. Sıfırını piyasanın altında bir fiyata alacaktım ondan heveslenmiştim.
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiçbir MR250 için teklifte bulunmadım. Sıfırını piyasanın altında bir fiyata alacaktım ondan heveslenmiştim.
    hmm ok

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Arkadaşlar ben bu motor hakkında biraz araştırma yptım kimsede kötü flan demedi hala hala bizimılermı yalan soyledı acaba yada şikayetcı arkadaı oyle denk geldı anlamadım
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

motorun her şeyi güzelde tek problem ön far sistemi çok basit yapılmış daha dikkat çekici bir tasarım olabilirdi

Motosikleti
    Mondial MR250 DESTRO
    motorumu degiştirmeye karar verdim SATILIKTIR GAZİANTEP VE ÇEVRE İLLERDEN düşünenler arasın ---530 924 06 00--- motoru anlattıgım kadarıyla sorunlarını biliyorsunuz soru sormak için aramayın

selamlar ne zamandır foruma hiç bir konu veya cvp da bulunmadım ama yıllardır takip ediyorum.mondialim yok ama yamaha ybr 125 2008 model siyah motorum var sıfır aldım ve aldıgım ilk aydan hatalar vermeye başladı yok saga çekiyor yok frenler bozuk yok sesi farklı diger ybr lerden yok gidon egik yok tekerleri tutan çatalmıdır nedir onlar çap diye diye motordan sogudum.dicem oki bir japon malıda bunlara maruz kalabiliyor.motorumda zevk bile alamadıgım için 7 km de garajda yatıyor.mondiali denemek istiyorum işin açıkcası.

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı yunkur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar ne zamandır foruma hiç bir konu veya cvp da bulunmadım ama yıllardır takip ediyorum.mondialim yok ama yamaha ybr 125 2008 model siyah motorum var sıfır aldım ve aldıgım ilk aydan hatalar vermeye başladı yok saga çekiyor yok frenler bozuk yok sesi farklı diger ybr lerden yok gidon egik yok tekerleri tutan çatalmıdır nedir onlar çap diye diye motordan sogudum.dicem oki bir japon malıda bunlara maruz kalabiliyor.motorumda zevk bile alamadıgım için 7 km de garajda yatıyor.mondiali denemek istiyorum işin açıkcası.
    150 mc, 150 mr, 125 mh drift. bu motorların menşei aynı. ama 250 mr ın aynı değil. ilk üçünden birini alabilirsin derim ama 250 liği bilemem

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler