Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940414250 ... SonuncuSonuncu

Mondial MR 250 Destro Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı cbrl-ozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ikinci üretimi olduğunu bende yeni öğrendim farklı olarak gördüğüm renk seçeneği,jantlar ve lastik ebatları motoru hakkında birşey diyemem ama ben ne yazdıysam kendi motorumu ele alarak konuştum karalamak gibi bir düşüncem yok. henüz yapım aşamasında bittikten sonra neler yapıldığına dair fotolarla sizlerle paylaşacağım..
    sabırsızlıkla bekliyorum abi yapılanları :D
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

benzin göstergesi gayet normal senin şamandırada vardır bişey

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:53 ----------

1. serilerin benzin göstergesi benzinin yarı depoiken 0 da durur baya bi geç yukarı kalkıyor bizde o arzası var bak onun para etmez 1. üretim alıpta kullanıp ben bu motoru beğendim diyen görmedim

Dediğim gibi 1. seri sizde olandan zaten İstanbula az sayıda getirilmiş. Bu arada ilk seri jony pag tasarımı olup birebir aynı motor olarak getirilmiştir. 2. seri mondialin kendi yaptığı seridir arka lastik boyutu motorundaki parçaların değişikliği şasenin boyutu vibrasyon v.s hepsi çözülmüştür. Benzin ibresi ilk aldım hiç çalışmıyordu servis açtı baktı gözümün önünde yenisini taktı aynı oldu sonra baktık ki fabrika dan bağlantılar yanlışmış başlantı düzeltil di ve hiç bir sorun kalmadı normal doğru gösteriyor. Hani başınıza gelen sıkıştırdığınız da motoru antifiriz atması o bana da oldu araştırmalar sonucu radyatörün altında hazne var oraya su koyulmaması gerekiyormus ama ben koydum o yüzden ordaki suyu atıyormuş zaten onca su atıyordu bakıyorum radyator dolu. Meğersem radyatördeki su kaynıyınca aşagıda devir daim yapıp yukarı geri gidiyormus asadaki depodada su olursa doğal olarak fazlayı atıyormus:D oda çözüldü=). Fren derseniz yetersiz ben pazartesi EBC balata takıcam. Oringli zincir takıcam buji ngk iridium falan yapcas bişiler:D bu arada 4bin bakımda ne yaptılar sizde? kaç tl aldılar

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar Destronun 1. ve 2. serisini nasıl anlarız?
    Orhan KÖNİ

destronun 1. ve 2. serisini anlamak mümkün öndikmeler 2. seride siyah 1. seride beyaz 2. seride ayak basamakları arkada tam ayarlı 1. seride öne koymuşlar cooper şekli gibi olmuş arka lastik daha büyük 2. serinin 1. serinin küçük ve çalıştırdığında ses teneke gibi ve titreşimden üstünde duramıyorsunuz.2.seride ise ses gayet mükemmel ve titreşimsiz )

Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı ufuk1627 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    destronun 1. ve 2. serisini anlamak mümkün öndikmeler 2. seride siyah 1. seride beyaz 2. seride ayak basamakları arkada tam ayarlı 1. seride öne koymuşlar cooper şekli gibi olmuş arka lastik daha büyük 2. serinin 1. serinin küçük ve çalıştırdığında ses teneke gibi ve titreşimden üstünde duramıyorsunuz.2.seride ise ses gayet mükemmel ve titreşimsiz )
    Kardeş Allah'ın izniyle en fazla 15 gün içinde bu motordan almayı düşünüyorum. Her iki motorun fotoğraflarını koysan da farklarını fotoğraf üzerinde göstersen de alırken sıkıntı çekmesek.

1. seri zaten yok. Arka lastik ve jant ebatına bakıp anlayabilirsiniz sitedeki motor eski seri arka janta bakın lastiğe bombeli ve ufak 2. seride ince ve daha büyük jant bariz belli he birde 1.seri sadece kırmızıydı. Gri ve siyah 2.seride çıktı

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    dostlar sanırım aranızdan bir arkadaşın ilanı var sahibinden.com da. sıfırı 5,800 olan motora iki sticker yapıştırıp 6,500 istiyor şarap gibi sanırım sizin motorlar, bekledikçe değerleniyor :D

Benim o =) ilanı okuduysan tamamen makara... sıfır 6050 plaka ruhsat hariç;)

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim o =) ilanı okuduysan tamamen makara... sıfır 6050 plaka ruhsat hariç;)
    enteresan...ciddi olarak soruyorum yanlış anlama.satmayacağı halde satılık ilanı veren, makara kuakara diye fiyatı yüksek çekenleri gerçekten anlayamıyorum.çok sıradan geçiyor günler, aksiyon olsun diye mi yapılıyor? ya da telefonum çalsın, millet amma çok eşin dostun var desin diye mi? belki samimi arkadaş, dost buluruz diye mi? yanlış anlama gerçekten anlamadığım için soruyorum.

Herkezin Bayramını Kutlarım...........

Alıntı anil89tas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enteresan...ciddi olarak soruyorum yanlış anlama.satmayacağı halde satılık ilanı veren, makara kuakara diye fiyatı yüksek çekenleri gerçekten anlayamıyorum.çok sıradan geçiyor günler, aksiyon olsun diye mi yapılıyor? ya da telefonum çalsın, millet amma çok eşin dostun var desin diye mi? belki samimi arkadaş, dost buluruz diye mi? yanlış anlama gerçekten anlamadığım için soruyorum.
    Yo zaten yazdım aramayın mesaj atın diye:D hiç bir amacım yok maksat tamamen makara ;)

---------- Post added at 03:50 ---------- Previous post was at 03:44 ----------

Uploaded with ImageShack.us

SON GÖRDÜĞÜM HIZ ...

iyi motor güzel motor ama koltuğu çok rahatsız.1 saat bile yol gitmeden inanılmaz bir ağrı yaratmaya başlıyor.Diğer yönlerden güzel makine yapmış adamlar gerçekten.Mersin Nevşehir arası 320km yolu 3 saatte gittik hemde 2 kişi.Gördüğüm en yüsek hız 150km oldu titreme yada başka bir sorun yok.Mondial'in diğer modellerine göre bi devrim olmuş diyebilirim

lastik ölçüsü 140-70-17 takmayı dusunuyorum olurmuy

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Yazın sonunda almayı düsündügüm motor yazın calısıp yaz sonunda almayı planlıyorum Allah'ın izniyle tabi babamda biraz para koyucak ögrenci oldugumuz icin istedigimiz zaman alamıyoruz malesef yazı beklicez artık :D Ama ilk şahsi motorum olan windySi de satmayı düşünmüyorum :D

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    ne sorunlu motormuş bea 2.elide ölüdür bunların

celaleddin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mcx roadracer
    arkadaşlar ben denedim fakat olduğum yerde çalıştırdım ve biraz gaz verdim sadece ama altımda sank, 1000 lik makına var. şok oldum ve ınanamadım!
    önemli olan yolda giderken de böyle titriyorsa biraz korkunç.
    resmen aslan gibi ÜRKÜYOR!
    Bende almayı düşünüyorum.
    masip olursa düşüğnceler,m, paylasırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

süren kişi için mi koltuk sorun yoksA ARKADA OTURAN İÇİN Mİ?
    [ÇILGIN_TÜRK'ler

Motorda sorun var demişin DarkSeleCT93 ? Ne sorunu var acaba ben kulanıyorum . 2. seri 2011 model . hiç bir sorunum yok maşşallah ı var canavar gibi makina...

celaleddin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mcx roadracer
    Alıntı hurricane_cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar motosiklet üretmiş bir kişi de aldım, alayım, almayı düşünüyorum dememiş.. Herkes b.k atmış yazık.. İyi veya kötü bu motosikleti sevecek, binecek, binlerce km yapacak insanlar var onları iyi ya da kötü bir şekilde yönlendiren kimse yok, sadece firmaya atılan taşlar var.. Buna anlam veremedim..
    Üretim konusunda Türkiye zayıf olabilir bu başlık altında bunun bence bir önemi yok..
    Çin malları kötü olabilir ama bence bu başlık altında bunun da bir önemi yok..
    Çin malı motosikletlere bu kadar karşı iseniz ve bunlara binilmesini istemiyorsanız ortalama fiyatı 4000-5000 tl olan motosikletlerinizi sırf diğer motorcu arkadaşlarınız çin malı motosiklete binmesin diye 2500-3000 tl fiyatlara satın bakalım..
    Ben Honda'da kullandım, TVS'de kullandım, Mondial'de kullandım.. Ama hiç yolda kalmadım ve motosikletin frenleri, lastikleri yüzünden hiç kaza yapmadım çok şükür..
    Dikkat edilirse hiç bir motosikletle hiç sorun yaşanmaz..

Mondial MR250 hakkındaki fikrime gelince tasarımı pek hoşuma gitmese de bence diğer çin mallarından daha sağlam ve hoş bir görüntüsü var.. Teknik detaylar hakkında daha geniş bilgi almadan konuşmak yanlış olur.. Zira daha enjeksiyonlu mu değil mi onu bile bilmiyoruz tahminlerle yorum yapılmaz bence..

Saygılarımla..

ARKADAŞLAR DİKKATLİ İZLEYİN BEN NASİPSE YAKINDA BU MOTORU ALIYORUM. GERCEK NE İSE YAZACAĞIM. YETER ARTIK TARTIŞMAYIN. VE İSTEYENE DE CANLI OLARAK GÖSTERECEĞİM TAMAM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı debrecen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda sorun var demişin DarkSeleCT93 ? Ne sorunu var acaba ben kulanıyorum . 2. seri 2011 model . hiç bir sorunum yok maşşallah ı var canavar gibi makina...

HAFTAYA BENİMDE BÖYLE BİR CANAVARIM OLACAK.
    LAKIN ÖNEMLİ OLAN BİLGİLERİNİ PAYLAŞIRSAN SEVİNİRİM...
    Saygılar..!
    [ÇILGIN_TÜRK'ler

REKLAM ALANI
40. sayfa BirinciBirinci ... 30383940414250 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler