Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ön çalışmalarını bitir gerekli testleride yap performansdan memnun kalırsam aynısını banada uygularız
    valla ihsan abi butun gün boyunca o hava hortumunu bulmak icin sanayi sanayi dolaştım sonunda buldum takmasıda biraz uzun surdü saat 10 da işimiz bitti otoyola çıktık ve ses harika hava ayarını yapınca daha guzel cıkcagını sanıyorum

---------- Post added at 09:47 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla hocam bende denemelerinin sonucunu heyacanla bekliyorum.bu arada izmirdeki ramzeyciler olarak ufak bir çay partisi vermeye ne dersiniz,ben eski çalıştığım iş gereği ne yazık ki hiç bir etkinliğe i katılamadım,şuan çalışmıyor ve iş arıyorum en azından bu fırsattan istifade sizleri tanımak isterim
    bencede güzel olur ihsan abiyle biz görustuk ama kısa sürdü bidaha toplanmak lazımm tabi ramzey kardeşliği =)) görussek bilgi alsak birbirimizden çok guzel olur bi toplantı ayarlıyalım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ramzey 250qm
    arkadaşlar ufak bir sorunum var.4000km bakımını yaptırdım.motorum gayet güzel performans alıyorumfakat bakımdan sonra hızımı artırdığımda vites büyütmem gerekiyor.normalde 40km 2vites 60km 3vites 80km 4 vites olmalı üst 5..sorunum 60km gelmeden 5.vites istiyor nerdeyse motorum.
    sorun ne olabilir acaba.rahat kıyaslıyorum çünkü 4000km bakımdan önce normaldi bu konu.birde yan çantalar malesef çok fena dayanamadım değiştirdim yeni aldım.bu arada yakıt fazla gidiyor sanırım.bence ramzeyin şöyle sağlam bir servis önermesi lazım.öyle durumlar varki servis ayrı ramzey ayrı konuşuyor.

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı escemes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ufak bir sorunum var.4000km bakımını yaptırdım.motorum gayet güzel performans alıyorumfakat bakımdan sonra hızımı artırdığımda vites büyütmem gerekiyor.normalde 40km 2vites 60km 3vites 80km 4 vites olmalı üst 5..sorunum 60km gelmeden 5.vites istiyor nerdeyse motorum.
    sorun ne olabilir acaba.rahat kıyaslıyorum çünkü 4000km bakımdan önce normaldi bu konu.birde yan çantalar malesef çok fena dayanamadım değiştirdim yeni aldım.bu arada yakıt fazla gidiyor sanırım.bence ramzeyin şöyle sağlam bir servis önermesi lazım.öyle durumlar varki servis ayrı ramzey ayrı konuşuyor.
    valla hocam,sorunun hakkında ne yazık ki yardımcı olamayacağım ama servis konusunda haklısın çünkü ramzeyin birçok servsisi bisiklet tamircisinden bozma motorcu,her köşe başında olan bisikletçiye ramzey yetkili servis belgesi verilmiş.durum öyle vahimki yan sehpadayken motorun çalışmayacağını ne yazık ki "yetkili servise" her defasında ben hatırlatmak zorunda kalıyorum.tabii bu servislerin müşteriyi yolunacak kaz olarak görmeleride cabası ki bu yüzden maddi anlamda çok canım yandı.üzücü olan ise ramzey ne yazık ki bu konuda kurumsal bir firmaya yakışan bir çözüm getiremeyecek.ki servis belgesini bu kadar rahat dağıtmalarından zihniyetleri ortaya çıkıyor

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:16 ----------

Alıntı toLqa35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ihsan abi butun gün boyunca o hava hortumunu bulmak icin sanayi sanayi dolaştım sonunda buldum takmasıda biraz uzun surdü saat 10 da işimiz bitti otoyola çıktık ve ses harika hava ayarını yapınca daha guzel cıkcagını sanıyorum

---------- Post added at 09:47 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

bencede güzel olur ihsan abiyle biz görustuk ama kısa sürdü bidaha toplanmak lazımm tabi ramzey kardeşliği =)) görussek bilgi alsak birbirimizden çok guzel olur bi toplantı ayarlıyalım..
    ee o zaman şu buluşmanın adını koyalım,gün ve saat önerilerini alalım ne dersiniz

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi bir sorum olacak. Bu bazı internet videolarında gördüğüm sahibinden.com sitesinde de satılan buggy adlı motorlu araçlar var acaba buaraçların normal trafikte seyretme gibi bir durumu varmı.
    Beycivan maalesef bu araçlar hakkında bilgim yok. Yalnız atv'lerin vergisinin otomobil gibi olduğunu duymuştum.

Alıntı orhanyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada izmirdeki ramzeyciler olarak ufak bir çay partisi vermeye ne dersiniz
    Şu İzmirliler artık imrenmeye başlıyacağım. Hadi bakalım, inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Escemes arkadaşım, eğer fazla yakıyorsa, bu neden çabucak 5. vites istediğini açıklıyor. Muhtemelen hava ayarı tekrar yapılmalı. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beycivan maalesef bu araçlar hakkında bilgim yok. Yalnız atv'lerin vergisinin otomobil gibi olduğunu duymuştum.

Şu İzmirliler artık imrenmeye başlıyacağım. Hadi bakalım, inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Escemes arkadaşım, eğer fazla yakıyorsa, bu neden çabucak 5. vites istediğini açıklıyor. Muhtemelen hava ayarı tekrar yapılmalı. Selamlar.
    valla naci abi senin izmire transferini hemen organize edelim lstersen.izmirdeki ramzeyciler olarak bunda çok memnun oluruz

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    benim için hiç farketmez gün ve saat ama bu hafta içi olursa çok iyi olur çunku cumartesi gunu yola çıkıyorum 15 gün yokum izmirde..

Motosikleti
    ramzey qm250
    benim için hiç farketmez gün ve saat ama bu hafta içi olursa çok iyi olur çunku cumartesi gunu yola çıkıyorum 15 gün yokum izmirde..
    ok o zaman amcada bir gelsin fikrinl belirtsinde bu akşam birgün belirleriz.

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    amca inşallah bugun girerse kararlaştırırız ulaşabilcegim msn face falan varmı orhanyıldız?

Motosikleti
    ramzey qm250
    amca inşallah bugun girerse kararlaştırırız ulaşabilcegim msn face falan varmı orhanyıldız?
    valla hocam ne yazık ki yok.ki bu bir özeleştiridir forumun aktif katılımcısı olamadığım içln bu tür gerekli bilgilere erişme şansım ne yazık ki olmadı.sen hangi bölgede oturuyordun tolga hocam

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    güzelyalıda oturuyorum ama heryere gelebilirim

Motosikleti
    ramzey qm250
    güzelyalıda oturuyorum ama heryere gelebilirim
    bende bucadayım,şansa bakki bu akşam amca uğramadı

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    Nacı abi ve beycivan abi size bi sorum olcak şimdi ben bu açık hava filtresini taktım ama hava ayarını daha yapmadım ne kadar açmam lazım sizce 2.75 zaten açık daha ne kadar açayım yardım pLsss.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    sübap ayarlarından sonra naci abinin dediği gibi karbüratör sekron ayarnı 2.75 olarak elimden geldiği kadar ayarlamaya çalıştım. bakalım şimdi yakıt tüketimi nasıl olacak hep birlikte gözlemleyeceğiz.

herkese kazasız sürüşler

Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı philly adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sübap ayarlarından sonra naci abinin dediği gibi karbüratör sekron ayarnı 2.75 olarak elimden geldiği kadar ayarlamaya çalıştım. bakalım şimdi yakıt tüketimi nasıl olacak hep birlikte gözlemleyeceğiz.

herkese kazasız sürüşler
    ya hocam nasıl yaparsınız bilmiyorum ama şu ayarların nasıl yapıldığını bana bir şekilde anlatıverin ne olursunuz ya.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    ben pek bu gibi sorunların yazılarak çözüleceğine inanmıyorum sık sık telefonumu vererek yardımcı olmaya çalışıyorum hava ayarı normalde 2,75 tur olması gerekiyor ancak tam bir ayar için senkron ayarı kesinlikle şarttır. Bu şekilde silindirlerin de eşit hava ve yakıt alıp almadığını da anlamış olursunuz. Açık hava filtresinin karbüratörüm emme manifolduna olam mesafesi ve vakuma göre bu tur sayısı arttıyor. Ancak size kısa bir yol... hava filtrelerinizi kelepçe ile düzgünce taktınız orta sephaya alın boş vitese geçirin gazı sona kadar açın motor bağıracaktır hava ayarını sağ ve sol silindiri sırasıyla motorun bağırma sesi düz bir ses haline gelene dek turu arttırın. Bu ses olayından sonra yola çıkın 1 nci viteste son gaz gidin motor hiç pısmamalı pısarsa turu açın.Birkaç kez denemelisiniz. Parası olan motorcuya da yaptırabilir ancak tavsiyem bu gibi olayları kendi kendinize çözmenizdir.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    [QUOTE=Beycivan;2434068]ben pek bu gibi sorunların yazılarak çözüleceğine inanmıyorum sık sık telefonumu vererek yardımcı olmaya çalışıyorum hava ayarı normalde 2,75 tur olması gerekiyor ancak tam bir ayar için senkron ayarı kesinlikle şarttır. Bu şekilde silindirlerin de eşit hava ve yakıt alıp almadığını da anlamış olursunuz. Açık hava filtresinin karbüratörüm emme manifolduna olam mesafesi ve vakuma göre bu tur sayısı arttıyor. Ancak size kısa bir yol... hava filtrelerinizi kelepçe ile düzgünce taktınız orta sephaya alın boş vitese geçirin gazı sona kadar açın motor bağıracaktır hava ayarını sağ ve sol silindiri sırasıyla motorun bağırma sesi düz bir ses haline gelene dek turu arttırın. Bu ses olayından sonra yola çıkın 1 nci viteste son gaz gidin motor hiç pısmamalı pısarsa turu açın.Birkaç kez denemelisiniz. Parası olan motorcuya da yaptırabilir ancak tavsiyem bu gibi olayları kendi kendinize çözmenizdir.[/QUOTE

---------- Post added at 23:32 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

aga benim motor her sabah ve 5-6 çalışmayınca motor gaz yemiyor.hırıltılı çalışıyor.2-3 km gitmezsem kendine gelemiyor motor.hele ufacık yokuşları çıkamıyor stop ediyor.kendine gelmeye başladığında aralıklarla oluyor ve altımdan kaçacak gibi oluyor.ayrıca jilkeyi açınca motor çalışmıyor.abiler neden böyle yapıyor motor.kafayı yiyecem...

Motosikleti
    ramzey qm250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pek bu gibi sorunların yazılarak çözüleceğine inanmıyorum sık sık telefonumu vererek yardımcı olmaya çalışıyorum hava ayarı normalde 2,75 tur olması gerekiyor ancak tam bir ayar için senkron ayarı kesinlikle şarttır. Bu şekilde silindirlerin de eşit hava ve yakıt alıp almadığını da anlamış olursunuz. Açık hava filtresinin karbüratörüm emme manifolduna olam mesafesi ve vakuma göre bu tur sayısı arttıyor. Ancak size kısa bir yol... hava filtrelerinizi kelepçe ile düzgünce taktınız orta sephaya alın boş vitese geçirin gazı sona kadar açın motor bağıracaktır hava ayarını sağ ve sol silindiri sırasıyla motorun bağırma sesi düz bir ses haline gelene dek turu arttırın. Bu ses olayından sonra yola çıkın 1 nci viteste son gaz gidin motor hiç pısmamalı pısarsa turu açın.Birkaç kez denemelisiniz. Parası olan motorcuya da yaptırabilir ancak tavsiyem bu gibi olayları kendi kendinize çözmenizdir.
    valla beycivan hocam haklısın artık bu işleri kendim yapmayı öğrenmem gerekiyor,amma velakin bu tür teknik konularda tam bir zır cahilim.neyse izmirdeki diğer arkadaşlarla bir buluşsak belki onlar bana yol gösterici olurlar.

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    orhan abi izmirliler uyuyo sanırım o yuzden bu hafta yalan olur bu ama olmasa çok iyi olur cunku diğer haftalarda ben gelemiycem :S

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı dolunay28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga benim motor her sabah ve 5-6 çalışmayınca motor gaz yemiyor.hırıltılı çalışıyor.2-3 km gitmezsem kendine gelemiyor motor.hele ufacık yokuşları çıkamıyor stop ediyor.kendine gelmeye başladığında aralıklarla oluyor ve altımdan kaçacak gibi oluyor.ayrıca jilkeyi açınca motor çalışmıyor.abiler neden böyle yapıyor motor.kafayı yiyecem...
    Benim kullandığım dönemde ilk çalıştırma ve hareket prosedürüm şöyleydi:
    Benzin musluğunu aç, jikleyi tam çek, viteste ise boşa al, kontağı aç, marşa bas, (genelde ilk marşla çalışırdı ama çalışmazsa bir daha bas), jikle çekilmiş olarak durduğu yerde 2-3 dakika kadar çalıştır ve hareket et. Yaklaşık 1 km sonra jikleyi kapat.

Bu yöntem hep başarılı oldu. Eğer jikle çekilmiş iken motor çalışmıyor ise karbüratör veya jiklede bir sorun vardır demektir. Çünkü jikle soğuk motorun kolay çalışması için üretilmiştir. Görevini yapmıyorsa tamir edilmelidir.

Soğuk motorun rampada sönmesi normaldir. Soğukken mutlaka jikleli çalıştırıp öyle yola devam edilmelidir. Isınınca jikle kapatılır. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:00 ----------

Nacı abi ve beycivan abi size bi sorum olcak şimdi ben bu açık hava filtresini taktım ama hava ayarını daha yapmadım ne kadar açmam lazım sizce 2.75 zaten açık daha ne kadar açayım yardım pLsss.
    Tolga arkadaşım, ben açık hava filtresi hiç uygulamadım. Bu nedenle hava ayarının ne olması gerektiğini deneme yanılma yoluyla bulacaksın. Bence 2.75 lik turu önce ayarlayıp, deneyerek gördüğün performansa göre tur sayısını 0.25 (çeyrek tur) açıp kapatarak motorunu ayarla. Ama mutlaka her iki kabüratör hava ayar vidaları eşit olacak. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    Ramzey Qm250
    kafaya göre ayarladım naci abi eşitmi değilmi bilmiyorum şuan güzel sanki artık geziden geldıkten sonra bakarım herşeyine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler