Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    QM250
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sn.Ahmet Said;
    Üzerinizden acemiliği ve hamlığı atmadan lütfen uzun yola çıkmayınız.Size önerim uzun yol yapmadan önce kısa mesafelere 100-150 km lik yol sürüşleri yapın ki uzun yola hazırlanmış olursunuz.İnanın alıştırma yapmadan direk uzun yola çıkarsanız her yeriniz tutlacak ve kasılacaksınız.Uzun yol sürüşlerinde hiç yorulunurmu demeyin öyle bir yoruyor ki bol bol mola verin dinlenerek gidin.Zinciri iyice gazla yoksa mazot la bir fıskiye ve fırça yardımı ile iyice temizleyin kir kalmasın,sonrasında hazır sprey olarak satılan zincir yağlarından alın ve vitesi 1 e alın teker yavaşça dönsün zinciri yağlayın.
    evet sabırla ve sizlerin tavsiyelerine uyarak yolculuklarımı daha güvenli hale getirebileceğim.
    sanırım bu haftasonu zincirle ilgilenebileceğim, yapabildiklerimi, yapamadıklarımı çekebilirsem resimlerle sizlerle paylaşacağım.
    teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Ali,Emre bu hafta sonu benim program değişti.Bu hafta sonu bizimkiler memleketden geliyorlar ev kalabalık olacak pek bir yere kıpırdayamıyacağım o nedenle bu hafta hiç bir etkinliğe katılamıyorum.Lütfen beni hoş karşılayın.Hafta sonu gelemiyeceğim için özür dilerim.
    Sevgi ve Saygılarımla.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Ahmet Said kardeşimiz siteye ve foruma hoşgeldiniz. Umarım her türlü soru ve sorununuzun çözümünü burda bulacaksınız.Amca ve Kasap abilerimizde artık birer usta olma olunca epey yol almış durumdalar bende buna çok seviniyorum. şimdi motorunu sevdikçe bindikçe dilinden daha fazla anlar hale geleceksin ama her zaman yazdığım gibi servislere tamircilere dikkat et senin azcık anlamadığını sezsin hemen yolmaya çalışırlar ne kadar motor işini kavrarsan o kadar iyi olur şimdi sen misal veriyorum 2500 tl ye alırsın motoru eğer usta isterse sende uyanmazsan bir senede senden 1000 lira parayı cebine atabilir.orası burası yok yağı yok pistonu derken anlamazsın sivrisinek gibi sokarken acıtmaz bunlar. motorun düz yolda 1 lt benzinle 30 km yol gitmesi lazım. şehir içinde 20 km hatta 18 e kadar düşebilir. fabrika değeri normalde budur.zincirini sık sık bakarsın eğer kuru gibi geliyorsa sıvı yağ yerine gres yağ kullanarak koruyabilirsin kimisi sıvı der ama sıvı yağ suya çamura dayanıklı değil gres yağın mukavemeti daha fazla. Ben bu motorla dünya yer gezdim yolda kalmadım memleketi dolaşırsın ama motor bilgin yolda kaldığında seni kurtarır hale gelmesi lazım buji yağ değiştirme zincir germe takma sökme far değiştirme hava ayarı yağma gibi temel konuları takip ettikçe öğrenirsin şimdilik hoşçakalın

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    Herkeze slmlar Beycivan hocam bu arada aramızda olmana çok sevindim ) Nerede kalmıştık ?

Motosikleti
    QM250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet Said kardeşimiz siteye ve foruma hoşgeldiniz. Umarım her türlü soru ve sorununuzun çözümünü burda bulacaksınız.Amca ve Kasap abilerimizde artık birer usta olma olunca epey yol almış durumdalar bende buna çok seviniyorum. şimdi motorunu sevdikçe bindikçe dilinden daha fazla anlar hale geleceksin ama her zaman yazdığım gibi servislere tamircilere dikkat et senin azcık anlamadığını sezsin hemen yolmaya çalışırlar ne kadar motor işini kavrarsan o kadar iyi olur şimdi sen misal veriyorum 2500 tl ye alırsın motoru eğer usta isterse sende uyanmazsan bir senede senden 1000 lira parayı cebine atabilir.orası burası yok yağı yok pistonu derken anlamazsın sivrisinek gibi sokarken acıtmaz bunlar. motorun düz yolda 1 lt benzinle 30 km yol gitmesi lazım. şehir içinde 20 km hatta 18 e kadar düşebilir. fabrika değeri normalde budur.zincirini sık sık bakarsın eğer kuru gibi geliyorsa sıvı yağ yerine gres yağ kullanarak koruyabilirsin kimisi sıvı der ama sıvı yağ suya çamura dayanıklı değil gres yağın mukavemeti daha fazla. Ben bu motorla dünya yer gezdim yolda kalmadım memleketi dolaşırsın ama motor bilgin yolda kaldığında seni kurtarır hale gelmesi lazım buji yağ değiştirme zincir germe takma sökme far değiştirme hava ayarı yağma gibi temel konuları takip ettikçe öğrenirsin şimdilik hoşçakalın
    teşekkürler hocam hoşbuldum (: evet tamda dediğiniz gibi olacağını sezdiğimden ankaradaki md grubundan arkadaşlarıma -ki motoru almamda bana çok destek olmuşlardır- bugün motoru bi gösterip beni kandırmıycak usta adresi isteyeceğim. biraz evvel iyice kurcaladım sağına soluna neredeyse tüm vidalarına baktım -anlamadığım için sadece tahmin etmeye çalıştım. sanırım zincir biraz kuru onu gress yağı ile dediğiniz şekilde yağlayacağım bu hafta sonu, ve vites geçişlerinde hafiften saçmalık var gibi, ilk aldığımda 1-0 yapmak 2-0 yapmaktan çok daha zor oluyordu şimdide değişiyor zamanına göre, ve vites çubuğu çok oynuyor gibime geldi elimle oynatınca, en kısa zamandada hava filtresi ve buji değişimi yapacağım.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    umit sağol güzel kardeşim sende hoşgeldin abicim.ahmet bey şimdi sorunlarla önce siz uğraşın.servisler tamirciler milleti soydu soğana çevirdi yeteri kadar. debriyaj ayaklığı evet elle tutunca çok oynar onun bağlantı yerine bir keçe üstüne pul takarsan iyi olur aslında oynamasının sebebi iler geri gitmesi değil aşağı yukarı kalkmasından ben arasına saat zembeleği koymuştum birde debriyaj için manyetik yağ kullanırsan verimli olur sentetik yağ ince kalıyor.bujinin kodu NGK-cr6hsa yada cr7hsa olmalı tırnak aralıkları eşit olucak kendin sök kendin tak yanlız bir buji anahtarını yanından eksik etme birde üst kapağı sökmek için alyans lazım yapınca haber ver.

Motosikleti
    ramzey qm 250
    herkese slmlar bugün makinayı aldım,debraj balata,zenon far,ön,arka dişli,oring zincir,senkron ayarı, yeni lastik hepsi tamam.
    ihsan abi zenon mütiş ışık veriyor ben aksam yağmura yakalandım yğmurlu havada bile super yol gösteriyor tavsiye ederim ya buraya resim yükleyemiyorum bir yardımm?:D

Motosikleti
    Alıntı kasap35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese slmlar bugün makinayı aldım,debraj balata,zenon far,ön,arka dişli,oring zincir,senkron ayarı, yeni lastik hepsi tamam.
    ihsan abi zenon mütiş ışık veriyor ben aksam yağmura yakalandım yğmurlu havada bile super yol gösteriyor tavsiye ederim ya buraya resim yükleyemiyorum bir yardımm?:D
    Eline koluna sağlık,en kısa zamanda motorun bitmiş halini görmem lazım.Resim yüklemek için imasheck e üye olucaksın.Resimleri oraya yükleyeceksin ve karşına çıkan doğrudan linki kopyalayıp buraya mesaj bölümünde sağ üstde yer alan Grafik Yükle putonunu kullanarak resim ekleyeceksin.

Farı mutlaka görmeliyim görmeliyim görmeliyim.
    BİLGİ ve SEVGİ

anil89tas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sıfırdan
    dostlar merhaba tekrardan...çook uzun zamandır ne foruma giriyorum ne yazı okuyorum. sanırım Beycivan hocam başındaki dertten kurtuldu.geçmiş olsun diyorum.haziran ortasında 800 km yol yapmayı düşünüyorum qm 250 ile.ama motorun arka takozları eskimiş dedi servis.acaba sıkıntı çıkarır mı uzun yolda?yol çantamı ayarlamadan önce fikrinizi alırım ilerleyen zamanlarda.Allaha emanet olun, tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Cümleten hayırlı Cumalar.Gününüz aydın,neşeniz bol,sağlığınız daim olsun.Benim kafa arada kısa devre yapıyor biraz daha kafayı kırarsam ki az kaldı kredi çekip motoru öyle bir hale getireceğim kiii görenler motoru 650 cc Harley Devedsın sanacaklar

Kafamda süper fikirler var ki Ramzeye çok yakışacak süper ötesi bir chopper olacak eee nede olsa artık bende Türk Chopper üyesiyim Motoru yakışıklı yapmak lazım değilmi ama.

Ali en kısa zamanda yanındayım hatta belki bugün yanına uğrayabilirim umarım işe motorunla gelmişsindir Görelim şu yeni farını.Beyenirsem benim motora ondan 3 tane takarız
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Sıfırdan
    Cümleten hayırlı Cumalar.Gününüz aydın,neşeniz bol,sağlığınız daim olsun.Benim kafa arada kısa devre yapıyor biraz daha kafayı kırarsam ki az kaldı kredi çekip motoru öyle bir hale getireceğim kiii görenler motoru 650 cc Harley Devedsın sanacaklar

Kafamda süper fikirler var ki Ramzeye çok yakışacak süper ötesi bir chopper olacak eee nede olsa artık bende Türk Chopper üyesiyim Motoru yakışıklı yapmak lazım değilmi ama.

Ali en kısa zamanda yanındayım hatta belki bugün yanına uğrayabilirim umarım işe motorunla gelmişsindir Görelim şu yeni farını.Beyenirsem benim motora ondan 3 tane takarız
    amcam bu hevesin daim olsun...oyuncağına kavuşan çocuk kadar mutlu ve heyecanlı gördüm seni mutluluğun mutluluğumuzdur

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    anıl89tas selam kardeşim arka salıncak takozların eskidiyse sert bir frende motorda savrulabilir birde virajlarda motorun kıçı sallanır.çok zor değil değiştir derim neticede güvenli sürüş rahat yolculuk yapmayı herkes ister.amca sen istiyorsun bizde görmek istiyoruz ama olmuyor böyle yani..kendinize iyi bakın.

Motosikleti
    Sıfırdan
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anıl89tas selam kardeşim arka salıncak takozların eskidiyse sert bir frende motorda savrulabilir birde virajlarda motorun kıçı sallanır.çok zor değil değiştir derim neticede güvenli sürüş rahat yolculuk yapmayı herkes ister.amca sen istiyorsun bizde görmek istiyoruz ama olmuyor böyle yani..kendinize iyi bakın.
    abicim antalyadaki servis şerefsizin önde gideni.3000 km deki motorun debriyaj balatasını değiştirdi 100 tl aldı.sonra da pardon senin arka takozlardaymış sorun, 100 lira verirsen onu da hallederiz dedi.izmite getirip burada baktırmak istiyorum motora.

Motosikleti
    Bugün ayak üstü Ali yi ziyaret ettim yeni ön farını gördüm ve koptum müthiş ışık veriyor hem komple farı yenilemiş çok büyük ve uzun kromajlı hemde zenox ampül takdırmış anacım o ne güçlü bir ışıktır öylrrr viyyyyy koptum valla içimin yağları eridi.Ayrıca sinyal lambalarına bittim Ali motorda bir ahenk olmuş.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Bugün ayak üstü Ali yi ziyaret ettim yeni ön farını gördüm ve koptum müthiş ışık veriyor hem komple farı yenilemiş çok büyük ve uzun kromajlı hemde zenox ampül takdırmış anacım o ne güçlü bir ışıktır öylrrr viyyyyy koptum valla içimin yağları eridi.Ayrıca sinyal lambalarına bittim Ali motorda bir ahenk olmuş.

sağlosın ihsan abi durumu ayarla sanada takalım zenon ışı süper demi,gözlerin kamaştı
    emre gene yok piyasada nerelerdesin emreeeee.

Motosikleti
    QM250
    bugün motor üzerinde ilk defa işe yarar bişey yaptım sanırım benim yan ayaklık açıkkende motor çalışıyor ve ben çok defa unutuyordum yolda fark ediyordum ve buda güvenliğimi tehlike altına alıyordu. dedim acaba niye, sonra bi baktım yan ayaklık açılınca oradaki bir kit içeri giriyor ve devreyi kesiyor, ve o içeri giren kiti tutan vidalardan biri düşmüş böylece yan işlevini yerine getiremiyor yana doğru yamulduğu için, gidip hırdavatçıdan bir vida aldım biraz uzun geldi gereğinden ama alt tarafının biyeri ihlal edip etmediğine baktım, şase ve egzoza geliyor herhangi bir hareketli parça yoktu. ve denedim işe yaradı artık yan ayaklık açıkken devreyi kesiyor ve motorum çalışmıyor ayrıca daha güvendeyim (:
    birde orta ayaklığa alırken ayakkabım yırtıldı, orta sehpanın uzun demirine değilde dibindeki yere yakın yere basıyorum ve öndeki iki gidonu "ya bismillah" diyip çekiyorm 3-4 defa deneyince anca alabiliyorum çünkü motor çok ağır. bunun için bi kısa yol tutuş şekli vs. varmıdır?
    son olarak ben yarın hava filtresini ve bujiyi değiştirmek istiyrum, alyanım var uyun, ancak hazır yeni filtre ve buji almaya sanayiye gidince ustayamı yaptırsam çünkü ne bujinin yerini ne filtrenin yerini nede tam olarak motoru nasıl açacağımı biliyorum, ne kadar masrafı tutar yada ne kadar alıyorlar işçilik parası? hem görmüş olurum bidahakine kendim rahatlıkla yapabilirim, bu konuda ne düşünüyorsunuz?
    teşekkürler (:

Motosikleti
    Yağmur yağdı böyle oldu belliki Emre kabuğuna çekilmiş gizli gizli uzaktan bizi seyrediyor.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm 250
    Yağmur yağdı böyle oldu belliki Emre kabuğuna çekilmiş gizli gizli uzaktan bizi seyrediyor.
    olabir abi:D sen resimleri yuklesene görsünler ışığımı::D

Motosikleti
    Beycivan; Ali lastiklerini yeniledi sıfır İRC marka dublex yumşak hamur lastik taktırmış ve motorun yol tutuşu gidişi anında değişmiş.Bizdeki üzerindeki lastikler hem şamrel hemde viraja girdiğinde yada firenlemede kaydırıyor güvenlik açısından uygun olan en kısa zamanda değiştirmekte fayda var çifti 140.00_TL miş.Far konusunu çözdük Ali'nin yeni farı mükemmel hem büyük hem uzun hem kromajlı motora çok farklı bir hava katıyor daha uzun gösteriyor.Ayrıca zenox ampül taktırmış müthiş performansı var kısalarda bile stadyum gibi aydınlatıyor.
    Yukarıdaki saydığım iki faktörü programıma aldım.

Şimdi sana bir konuda danışmak istiyorum.Piyasada bizim motorumuza uygun ön maşanın 20-25 cm daha uzun olanı mevcutmu? Çünki 20-30 cm daha uzun bir ön maşa taktırmak istiyorum.Hem motorun havası değişecek hemde şu beni delirten ses kesilmiş olacak.Piyasası kaç paradır? Çünki ben birinde gördüm Ramzey QM250 nin ön maşasını yenilemiş ve 20-30 cm daha uzundan takmış müşhiş bir görüntü katmış.Bu konudaki bilgine ihtiyacım var.

En kısa zamanda ön tarafa orjinal el yapaımı profesyonel chopper ön cam yaptıracağım işte o zaman olay değişecek motor daha bir havalı olacak,hemde ön rüzgarı keserek benim daha güvenli bir sürüş yapmamı sağlıyacaktır.Aklıma geldikçe yazacağım.

Motorun çantaları malzeme ve güvenlik açısından kullanışlı değil.Bunları çıkarıp biraz daha büyük,kilitlenebilir ve uzun yolculuklarda eşyalarımı güvenle taşımama neden olacak daha sağlıklı çantalar taktırmayı düşünüyorum.Çantaları mavi renk kaplattımmı olay tamamdır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:55 ----------

Ali'nin motoru ve yeni taktırdığı ön farı.

Resimler cep telefonuyla çekilmiştir
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm 250
    yanlız resimler ben hariç 10 numara çıkmış telefonla çekmene rağmen, abi eline sağlık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler