Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ramzey QM 250 Chopper
    Hocam "iş çıkışı akşam sefası toplantısı" başlığı altında etkinliklerimizi yayınlamaya devam ediyoruz. Bu arada QM 250 için memnuniyetimi ifade etmeliyim. Ufak tefek vida gevşemeleri haricinde göze çarpan bir sıkıntı vermedi. Üstelik zamanla daha da oturuyor ve o ilk zınlamalar kalmadı. Ayrıca firma sattığı malın arkasında duruyor. İstanbuldaki merkez fabrikadaki yetkililerin ilgisinden ayrıca memnunum. Sağolsunlar yardımlarını esirgemiyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı Kuregen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam "iş çıkışı akşam sefası toplantısı" başlığı altında etkinliklerimizi yayınlamaya devam ediyoruz. Bu arada QM 250 için memnuniyetimi ifade etmeliyim. Ufak tefek vida gevşemeleri haricinde göze çarpan bir sıkıntı vermedi. Üstelik zamanla daha da oturuyor ve o ilk zınlamalar kalmadı. Ayrıca firma sattığı malın arkasında duruyor. İstanbuldaki merkez fabrikadaki yetkililerin ilgisinden ayrıca memnunum. Sağolsunlar yardımlarını esirgemiyorlar. Kesinlikle tavsiye ederim.
    kesinlikle katılıyorum benim yaşadığım bir sıkıntı yüzünden firma müdüründen tutunda teknik müdüre kadar bir grup Tuzladan kalkıp K.Çekmeceye geldi problemli parçaları ücretsiz olarak hemen değiştirdiler inanılmaz bir ilgi gördüm RAMZEY için okadar çok kötü haber okudum ki alırken korkmuştum şimdi çok memnunum, buradan aldığım cesaret ile hemen motoru değiştirip QM 250 aldım... diğer yandan motoru aldığım yerdende sonderece memnunum eğer benim motorumun tamire ihtiyacı var iyi bir yer arıyorum derseniz yardımcı olurum çünkü motorumu tamir eden ustanında QM 250 si var, yani motorumun dilinden anlıyor.
    2000 TL verip kask alsan ne olacak, motor kullanırken kafana takmadıktan sonra hiçbir değeri yok.
    Kask sadece kafanda değerlidir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ramzey QM 250 Chopper
    Ramzey QM sahibi olan arkadaşlar rahatlıkla merkez fabrikayı araybilirler. İnternet sitelerinde tel. numaraları ve email adresleri mevcut. Birim müdürleri konuya ilgisiz kalmlıyorlar.
    Kazasız sürüşler

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum benim yaşadığım bir sıkıntı yüzünden firma müdüründen tutunda teknik müdüre kadar bir grup Tuzladan kalkıp K.Çekmeceye geldi problemli parçaları ücretsiz olarak hemen değiştirdiler inanılmaz bir ilgi gördüm RAMZEY için okadar çok kötü haber okudum ki alırken korkmuştum şimdi çok memnunum, buradan aldığım cesaret ile hemen motoru değiştirip QM 250 aldım... diğer yandan motoru aldığım yerdende sonderece memnunum eğer benim motorumun tamire ihtiyacı var iyi bir yer arıyorum derseniz yardımcı olurum çünkü motorumu tamir eden ustanında QM 250 si var, yani motorumun dilinden anlıyor.
    Ramzey QM sahibi olan arkadaşlar rahatlıkla merkez fabrikayı araybilirler. İnternet sitelerinde tel. numaraları ve email adresleri mevcut. Birim müdürleri konuya ilgisiz kalmlıyorlar.
    Kazasız sürüşler
    Bu sevindirici haberleri almak çok güzel. Demek firma kendini müşteri memnuniyeti açısından ciddi ölçüde değiştirmeye başladı. Kendi sınıfında Bir numara olmak ancak memnun edilmiş müşteri, makul ürün/parça fiyatları ve kaliteli ürünler sayesinde olur. Devamını dileriz.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

eu_iatr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir sürü mesaj olduğundan hepsini okuyamadım kusura bakmayın da genelde her gün motoru kullanmama rağmen sabahları çalıştırmam zor oluyo.
    cikleyi çekip hemen marşa bas dediler yaptım olmadı.bi süre bekleyip ööle basınca 1 saniye çalışıyo motor,sonra duruyo.teknik kelimeleri bilmediğimden bööle anlatıyorum kusuruma bakmayın da bundan sonraki soğuk sabahlarda ne yapmam gerekiyo çalıştırabilmem için.1 ay önce bujinin birini yakmayı becermişim.bi daha olmasını istemiyorum.

bi de motorun aydınlatmasıymış,göstergesiymiş iyi deniliyo da bi de vites göstergesi olsaymış,az mı stop ettirdim motoru trafikte ;meğersem 2.vitesteymişim.bi de yokuş yukarı çıkarken 1.vitesteyim zannedip de 2.viteste gitmeye çalışmam cabası.
    Primum non nocere!

mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı eu_iatr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sürü mesaj olduğundan hepsini okuyamadım kusura bakmayın da genelde her gün motoru kullanmama rağmen sabahları çalıştırmam zor oluyo.
    cikleyi çekip hemen marşa bas dediler yaptım olmadı.bi süre bekleyip ööle basınca 1 saniye çalışıyo motor,sonra duruyo.teknik kelimeleri bilmediğimden bööle anlatıyorum kusuruma bakmayın da bundan sonraki soğuk sabahlarda ne yapmam gerekiyo çalıştırabilmem için.1 ay önce bujinin birini yakmayı becermişim.bi daha olmasını istemiyorum.

bi de motorun aydınlatmasıymış,göstergesiymiş iyi deniliyo da bi de vites göstergesi olsaymış,az mı stop ettirdim motoru trafikte ;meğersem 2.vitesteymişim.bi de yokuş yukarı çıkarken 1.vitesteyim zannedip de 2.viteste gitmeye çalışmam cabası.
    Senin jigle teli sanırım gevşek birazcık, onu bi tamirciye ayarlattırdığında sorun kalmaz..aynen burda anlattığın gibi onlara anlat yaparlar hemen ben 1 hafta tatile gitmiştim, yağmurlarda yağmış arkamdan fakat geldiğimde jiglemi çekip 1 yerine 3 saniye basarak çalıştı motorum...önceden benim jigle telide gevşekti, jigleyi çekiyoruz fakat tel gevşek olduğu için kelebeğe etki etmiyor, siz çektim sanıyosunuz fakat icraat yok karbüratörde
    Motor 1.vitesteyken vitesi tekrar aşağı iterek 1.vitesi teyit edebilirsin..1.de aşağısı yumuşak olur, 2.de ise altta 1 vites daha olduğu için vites yerinden oynamaz.. aynı şekilde 4 ile 5 i de bu şekilde ayırt edebilirsin..5 te iken debriyaja basmadan yukarı çek vitesi anlıcaksın, 1deykende aşağı bastır..lafı çok dolaştırdım en iyisi sen bi dene bunu Zamanla göstergeye ihtiyacın kalmıyo inanki, motorunu tanımaya çalış, eğer araba tecrübende varsa sesinden ve devrinden anlıyorsun zaten kaçıncı viteste olduğunu..
    Sen bu işleri yapabilirsin ramzey güzeldir bby

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:12 PM ----------

Kazasız sürüşler
    Sanırım merkez fabrikayı arayanların akibeti budur.. forumdan uzaklaştırılmış :( demiştim ben arama sakın, seni buralarda barındırmazlar diye

Motosikleti
    Hero Thriller
    Tatlı rüyalar arkadaşlar

Motosikleti
    2008 Yamaha ybr 125 bordo
    arkadaşlar bu motoru bizzat test ettim, motorda 3. vites 65km/h hıza kadar tork hissediliyor. buradan sonra motor sanki tek silindir. titreşim çok fazla ve frenlerinin modülerliği çok çok zayıf bana motor hiç güven vermedi. benim ybr 125 yanında 4 silindir kalır

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı akarsu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motoru bizzat test ettim, motorda 3. vites 65km/h hıza kadar tork hissediliyor. buradan sonra motor sanki tek silindir. titreşim çok fazla ve frenlerinin modülerliği çok çok zayıf bana motor hiç güven vermedi. benim ybr 125 yanında 4 silindir kalır
    Bunun çözümü gayet basit 3.viteste 65/kmh dan sonra titreşim başlıyosa, 4.vitese takmayı dene, yine titreşim başlayınca 5.vitesi dene, bir dahaki titreşim 110 civarı başlayabilir..artık idare ediceksin
    Eğer bu şekilde olmazsa al eline anahtarı, motorunun vidalarını tek tek sık...Senin sorunun vidaların gevşemesi sanırım..
    arka frenler kampana olmasından dolayı tam randımanlı değil, doğrudur.. fakat ön fren yeterli ve yeterince güvenli.. Arka frenide çok nadir kullanmak icabediyor zaten vitesli motorda..daha çok kompresör...

ya zincirden hep ses geliyo mu;gevşemiş diyolar,bi haltlar karıştırıyolar,sonra ses falan gelmiyo ama bir sonraki gün yine gaipten sesler geliyo-bu kadar çabuk bozulur mu zincirin ayarı ya-başka yerden ses gelmiyo hem-bizzat zincir sesi???

yedek parça temininde hiç sıkıntı yok ramzeyin bunu belirtmeden geçmeyeyim...
    Primum non nocere!

Motosikleti
    Hero Thriller
    ya zincirden hep ses geliyo mu;gevşemiş diyolar,bi haltlar karıştırıyolar,sonra ses falan gelmiyo ama bir sonraki gün yine gaipten sesler geliyo-bu kadar çabuk bozulur mu zincirin ayarı ya-başka yerden ses gelmiyo hem-bizzat zincir sesi???

yedek parça temininde hiç sıkıntı yok ramzeyin bunu belirtmeden geçmeyeyim...
    Hoşgeldin burçin..özletme kendini arada ugra..
    Ben ilk defa zincirli motor tecrübesi yaşıyorum, ama başka birilerini bindirdiğim zaman sorun yok normaldir diyorlar... Gelirmiş o zincir sesi..sen kulaklarını tıka en iyisi ben arada bi parmaklıyom zinciri gevşekliğine bakıyorum 1-2 cm. sanıyorumki normal boşluğu bir problem yok demektir.. ama onun sesinede alıştım bee

Daha tecrübeli abilerim vardı buralarda bir ara ama, nereye kayboldular bilmiyorumm..

ya chopperım her an elimden gidebilir
    alıcısı çıktı da-ne yapsam bilemiyorum;kış geldi satayım da bahara honda shadow ya da yamaha dragstar mı alsam diyorum.ama satmak da istemiyorum ;çok beğeniyorum moturumu - acaba biraz daha elimde kalsa sorun çıkartır mı? daha alalı 3 ay oldu 1300km'de ??
    ömrü ne kadar olur sizce?
    Primum non nocere!

Motosikleti
    pegasus
    bu motor cift silindir ve emin olun adam gibi kulanırsanız 1 yılda hurdaya vermesin kulanmana bağlı benim arakadşımda var ben bu motorda öğrendim sürmeyi hızı 130 ibre var ama 130 a geliyor çekisi çok iyi süspansiyonuda güzel sürüş acısından da rahat 2 3 saat durmaksızın sürerseniz yoruyor ama anlıcanız çabuk dökül müyor arkadaşım 2006 da aldı şuanki resmini göstere bilirim aldığı gidi duruyor ciziksiz :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:12 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 AM ----------

elden marş sadece ayaktan çalışmıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:19 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:12 AM ----------

zincir meselesinde gaza birden asılmandan dolayı oluyor arkadaşımın motordada aynı sorun var bide çalışmasını istiyor san ara sıra ısıt motorunu sonra çalışır bşde zincirin ayaklığa sürtüyor olabilir gevşeyince

Motosikleti
    Hero Thriller
    ya chopperım her an elimden gidebilir
    alıcısı çıktı da-ne yapsam bilemiyorum;kış geldi satayım da bahara honda shadow ya da yamaha dragstar mı alsam diyorum.ama satmak da istemiyorum ;çok beğeniyorum moturumu - acaba biraz daha elimde kalsa sorun çıkartır mı? daha alalı 3 ay oldu 1300km'de ??
    ömrü ne kadar olur sizce?
    Bence aklından bile geçirme burçin.. Benim bi arkadaşımda var burda aynı kategori herşeyi birebir aynı, markası kanuni ama belliki aynı serinin mallarılar...4 seneyi bitirmiş 35.000 km.de ve yaz kış kullanıyor ve bi 4 yıl daha biner gibi görünüyor motora...arkadaşında dediği gibi yaşlandıkca km.yaptıkca oturuyor motor..yine son karar senin tabiki fakat ben bu hatayı yapma derim..Birde sana tavsiyem motoruna ön cam siperlik tak..çok tatlı duruyor,görüş açısı olarak mükemmel ve çok koruyucu oluyor soğukta..
    bilgilerine arz ederim...

selam herkese motor alıcam rmzeylere yenı bakmaya basladım regalden sonra tamamen turkıyede uretıldıgını soyledıler ınanasım gelmedı montaj olabılır ama uretım bıraz zor gıbı vede herkesten farklı seyler duyuyırum ama herseyden once motorun yedek parca sorunu gelıyo anladıgım kadarıyla yok dıyosunuz performansını merak edıyorum vede tabıkı vıbrasyon [japon performansı beklemek ayıp olur bu fıyata ] nasıl kımısı kol uyusturcak kadar var dıyorlar uzun yolda ortalama keyıflı surus ıcın kac km hızla hıssedılmez ıbreyı sona dayarsak her motor gıbı oda zorlanıp halıyle tıtrer vede yakıta gelelım cımrıdır umarım arabam kadar yakmasın ben sade keyıf ıcın alıcam ıcın bıraz ıncelıyorum verecegınız bılgıler ıcın sımdıden tesekkur ederım kazasız surusler .

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı baymehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam herkese motor alıcam rmzeylere yenı bakmaya basladım regalden sonra tamamen turkıyede uretıldıgını soyledıler ınanasım gelmedı montaj olabılır ama uretım bıraz zor gıbı vede herkesten farklı seyler duyuyırum ama herseyden once motorun yedek parca sorunu gelıyo anladıgım kadarıyla yok dıyosunuz performansını merak edıyorum vede tabıkı vıbrasyon [japon performansı beklemek ayıp olur bu fıyata ] nasıl kımısı kol uyusturcak kadar var dıyorlar uzun yolda ortalama keyıflı surus ıcın kac km hızla hıssedılmez ıbreyı sona dayarsak her motor gıbı oda zorlanıp halıyle tıtrer vede yakıta gelelım cımrıdır umarım arabam kadar yakmasın ben sade keyıf ıcın alıcam ıcın bıraz ıncelıyorum verecegınız bılgıler ıcın sımdıden tesekkur ederım kazasız surusler .
    90km.süratle gidersen seni yormaz abicim..yakıt olarakda 3.5 ile 4.0 litre arası yakıyorum ben şehir içindede aynı,şehirdışındada aynı performansı bence gayet iyi, yokuşlarda torku hissettiriyor kendisini.. görsel olarakta en güzeli budur abicim ben tavsiye ederim..şimdiden hayırlı uğurlu olsun..

Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    90km.süratle gidersen seni yormaz abicim..yakıt olarakda 3.5 ile 4.0 litre arası yakıyorum ben şehir içindede aynı,şehirdışındada aynı performansı bence gayet iyi, yokuşlarda torku hissettiriyor kendisini.. görsel olarakta en güzeli budur abicim ben tavsiye ederim..şimdiden hayırlı uğurlu olsun..
    arkaadasım cok arastırıyorum yolda bırakma durumu oluyomudur sıcaklarda uzun yolda sısme yapıyormu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 PM ----------

sorularım acemıce gelebılır ama uzun bır ara verdım 10 yıl kadar oldu benım bındıgım zamanlarda peuget mobılette vardı onların profesyonelıyı ama son 5,6 yıldır pıyasa uygun fıyatlı bırcok motor gırdı halıyle secımde zorlanıyorum almısken sorun cıkmasın [hermotordakı kadar ] ıstıyorum benım zamandı ehlıyet bukadar sıkı deyıldı oyuzden motor ehlıyetınıde yenı eldım sırs geldı uygun fıyatlı 1.80 boyundakı adamın altında ufak durmucak hafıften goze hıtap edecek bır motor alamya

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı baymehmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkaadasım cok arastırıyorum yolda bırakma durumu oluyomudur sıcaklarda uzun yolda sısme yapıyormu

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:46 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:38 PM ----------

sorularım acemıce gelebılır ama uzun bır ara verdım 10 yıl kadar oldu benım bındıgım zamanlarda peuget mobılette vardı onların profesyonelıyı ama son 5,6 yıldır pıyasa uygun fıyatlı bırcok motor gırdı halıyle secımde zorlanıyorum almısken sorun cıkmasın [hermotordakı kadar ] ıstıyorum benım zamandı ehlıyet bukadar sıkı deyıldı oyuzden motor ehlıyetınıde yenı eldım sırs geldı uygun fıyatlı 1.80 boyundakı adamın altında ufak durmucak hafıften goze hıtap edecek bır motor alamya
    Alırken bende aynı senin gibi araştırdım abicim..Ama kimseye sormadan araştırdım..Çünkü hiç kimse benim malım kötü demiyor.. Ve buna karar kıldım.. Uzun yola gelince ise sen motordan daha önce yorulursun abicim..bu motor kötü demek değil yanlış anlaşılmasın sakın..ama motora binincede 2 saatte durmak ihtiyacı hissediyosun illaki.. ve 10-15 dk.dursan yetti işte

selam arkadalar alım satım nekadar tutuyo bılen varsa 2 el tesekkurler

Motosikleti
    Monero 250 cmx a Hedef Custom Chopper !
    Regal raptordan şaşma !

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler