Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
97. sayfa BirinciBirinci ... 47879596979899 ... SonuncuSonuncu

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmreBasaran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Arkadaşlar motorumu satıyorum ilgilenen arkadaşlar için link

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ramzey-2010-trafige-cikisli-temiz-phoenix-130443845/detay/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Selam; Öncelikle buradaki tüm dostlarımın arkadaşlarımın ve aramıza yenikatılan arkadaşlarımızın geçmiş bayramı mübarek olsun.Uzun zamandır kullandığım motorumu hayırlısıyla birkaç gün içerisinde satılığa çıkarıyorum. Sabah itibarı ile artık yollara yeni motorumla çıkacağım. Bundan sonraki gezilerimi Kawasaki VN-800 Vulcan ile yapacağım. Motorumu ilk aldığım günden itibaren bu konuda yardımlarını bilgi ve becerilerini esirgemeyen tüm dostlarıma minnettarım. Hepinize Antalya'dan kucak dolusu sevgiler saygılar.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Ramzey QM250
    Selam arkadaşlar. Ramzey QM250 alarak aranıza katıldım. Adapazarından Bartına Bartından Ankaraya sorunsuz bir şekilde geldim 90ı geçtikten sonra titreşim olmasa motordan çok memmunum. Ankarada önerebileceğiniz servis varmı?

Motosikleti
    RAMZEY QM250 CC
    merhabalar arkadaşlar.motorumu bugün alarak aranıza katıldım.2006 model 7.000 km de orjinal bi motor açıkçası performansından ve ivmelenmesinden de çok memnun kaldım.lakin bi sıkıntı yaşadım sizlerle paylaşmak istiyorum çünkü konuyu epeyi bi okudum bu motoru senelerdir kullanan saygı değer abilerimiz olduğunu gördüm.şöyle söyleyeyim motor bugün gayet rahat bir şekilde çalıştı evimden çıktım gezdim en son dönerken kendi kendine stop etti.neyseki benzinlikçiye yakındım benzinim az olduğu için bitmiş olabileceğini düşündüm aldım motoru boşa elime biraz götürdükden sonra benzinlikçiye vardım aldım benzimi motorum gene çalışmadı ateşleyicinin sesi değişti sesi elbette ki tarif edemem ancak şöyle oldu diyebilirim.motoru ilk çalıştırmada ki tok boğuk ses yerini hızlı ve boşa dönen birşey varmışçasına bir sese bıraktı.gün boyu böyle bir sıkıntı yaşamadım sıkıntı yolda başıma geldi anlam veremedim.gene de vurdurarak çalıştırmayı denedim hiç bir sıkıntı yok vurdurarak gayet temiz çalıştı.ancak ateşleyerek çalıştırmaya çalıştığımda o garip ses sürekli geliyor.motoru açmayı hiç denemedim bilmediğim işlere karışmayı sevmem çünkü bu konuda yeniyim evet hevesliyim ama zarar verebileceğimi düşündüğüm için motorla vurdurmak dışında hiç uğraşmadım.size sormamın sebebi gidip herhangi bir ustadan kazık yemeyeyim diye.şimdide sorunu yaşamış arkadaşlardan yardım bekliyorum ve çok teşekkür ediyorum

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Amca35 motosikletniz hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Merhaba ysntzn arkadaşım. Öncelikle motorunuz hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Anlattığınıza göre sorununuz marş motounun dişlisiyle ilgili gibi görülüyor. Bence iyi bir usta surunu hemen halledebilir. Mars motorunun resmi ve yedek parça için www.ramzey.com.tr adresinden yedek parça bölümünü inceleyiniz. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    RAMZEY QM250 CC
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amca35 motosikletniz hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Merhaba ysntzn arkadaşım. Öncelikle motorunuz hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Anlattığınıza göre sorununuz marş motounun dişlisiyle ilgili gibi görülüyor. Bence iyi bir usta surunu hemen halledebilir. Mars motorunun resmi ve yedek parça için www.ramzey.com.tr adresinden yedek parça bölümünü inceleyiniz. Selamlar.
    Cevabınız ve forumu boş bırakmadığınız için çok çok teşekkür ederim.Marş motoru sorunumu hallettim ancak talihsiz bir adam olmam sebebiyle bir sorun daha yaşadım.Onuda sanayiye gitmeden önce sizlerle paylaşmak istedimNaci63.Motoru iki gün kullandım marş motoru sıkıntısı yaşadım onu hallettim geçenlerde gidiyordum motor göğüsleme yaptı düz yolda gazı yememeye başladı ne oluyor durayım da bakayım demeye kalmadan debriyaja dokunduğum an stop etti aldım boşa sağa çektim motoru.çalıştırdım rolantide çalıştı lakin gazı veriyorum hop tekrardan stop ediyor.anlam veremedim tekrar tekrar marş ettim çok yavaş gaz vermeyi denedim ağır ağır gazı çektim biraz toparlandı motoruma bindim vitesi 1e geçirdiğim an tekrar stop etti.bıraktım motoru bi yarım saat geldim tekrar çalıştırdım motoru hiç bir sorun yok gaz verdim herşey normal evime 1.5 km kadar kalmıştı bindim geri motora eve geldim tam sitenin kapısından gireceğim vitesi küçülttüm motor gene gazı almadı ve gene stop etti ve bu sefer ne yaptıysam çalışmadı bi gündür kapının önünde yatıyor arada inip çalıştırmaya çalışıyorum kafasına göre bazen çalışıyor bazen çalışmıyor marş etmede bi sıkıntı yok soracak olursanız cevap vereyim şimdiden.malum hafta sonu sanayiye gitsemde geri gönderecekler gitmeden önce sizinle fikir alışverişi yapmak istedim nedir bu motorun kendi kendine gazı kesip stop etmesi göğüslemesi.Ayrıca alacak olan arkadaşlarada burdan sesleniyorum motorumu bi kaç gün önce aldım pek çok sıkıntı yaşadım fakat motor gayet güçlü ve güzel.özellikle bu forumdan sanayiye gitmeden önce yardım bekliyorum.MOTOR 2006 MODEL 7.000 KM DE HENÜZ.

Dip not:söylemeyi unutmuşum sıkıntıları yaşadığım gün bi ara uğradım sanayiye bujiler geçmiş dedi değiştirdi ve sorun devam etmekte

iki şekildede denedim ama genede sorayım benzin musluğu hangi şekilde durmalı ?acaba musluktan benzin mi gitmiyor diye denedim değiştirdim her türlü çalışmadı da gene de doğrusunu bilmemde fayda var
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Muhtemel problem kanımca 2 durudan biridir.
    1: Ateşleme
    2: Karburatör.

Atesleme ile ilgli once bujilerl sökup bujiyi buji başlığina takarak motrun metal gövdesine değirin ve kontak açıkken marşa basın. Bujilerin her ikisinden de düzgün kıvılcim geliyorsa bujiler, buji kabloları ve bobinler sağlamdır. Degilse en ucuzundan baslayarak bunlari sırasiyla degiştirin.
    Ateşleme ile ilgili olabilecek ikinci sorun da yan ayak istop müşirinin bozulmasıdir. Hani yan ayaklik açikken vitese atınca motrun sonmesini sağlayan sistem. Bu da arizalanmiş olabilir. Eğer buji ateslemelerinde sorun gorunuyorsa bu musirin kablolarini musirden sokup kisa devre yaptirip motoru calistirmayi deneyin. Bu konuda cok onceki sayfalarda aciklama yapmistim. Oraya bakabilirsiniz.

Karburator ile ilgili olarak ta karburatorun icine su veya pislik girmis olma ihtimaline karsı, her bir karburatorun alt yan tarafindaki sari renkli vidalari gevsetip tahliye borusundan bir miktar benzin akitarak karburatorun icindeki su ve pislik turu seyleri bosaltabilirsiniz. Her vidayi gevsetip en az 30 saniye benzinin alttaki ince seffaf tahliye borularindan yere akmasini saglayiniz. Bunu motor sogukken ve atesten uzakta yapiniz. Sonuclari bizimle paylasiniz. Seslamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:29 ----------

Not: 23 şubat 2010 tarihli mesajımda (sanırım sayfa 27) müşür konusunda resimli bir açıklamam var. Oraya bakınız.

Motosikleti
    Ramzey QM250
    Selam arkadaşlar büyük bir kazayı küçük sıyrıklarla atlattım çok şükür. Ankarada eskişehir yolunda ilerlerken samsun yoluna dönmek isteyen biri beni geçtiğini sanıp önüme kırdı. Arabaya çarpmamak için frenlere asılmamla motor kaymaya başladı kaydığı anda motoru bıraktım ben arkada motor önde 20 metre sürüklendikten sonra anca durabildim. Sonrası malum hastane falan. Bu kazadan şöyle bir ders çıkarmak lazım şehir içinde bile olsa tam tesisatlı giyinmek lazım kaza anında motoru bırakmak lazım ve en önemlisi yolun en sağından ve solundan ilerlememek lazım . Hafta sonu yapılacak geziye bu yüzden katılamadım .

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Naci abi aslında olayı aydınlatmış marş konusunda bir hatırlatma yapmak istiyorum bazen marş rolesi takılır arkadaşlar o haldeyken akünün gücü marş motoruna iletilmez yapmanız gereken tornavida ile iki ucu bir birine kısa süreli değdirin yada marş rolesine hafifçe vurun bazen takılı kalabiliyorlar. Naci abi nasılsın bayadır görüşemedik ben eskisi gibi giremiyorum bebek büyüdü 2 yaşına geldi işimiz gücümüz o oldu artık. bütün kardeşlere selamlarımı iletiyorum hayırlı akşamlar olsun.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naci abi nasılsın bayadır görüşemedik ben eskisi gibi giremiyorum bebek büyüdü 2 yaşına geldi işimiz gücümüz o oldu artık.
    Merhaba Beycivan, çok şükür iyiyim, inşallah sana ve ailene bir ömür sağlık ve mutluluklar dilerim. Allah bağışlasın. Selamlar.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Selam herkeze görüşmiyeli nasılsınız? Umarım herşey yolundadır?

---------- Post added at 15:29 ---------- Previous post was at 15:24 ----------

Naci abim, Beycivan nasılsınız görüşmiyeli? Herkez gibi bende iş yoğunluğunda boğuluyorum, motoru büyütünce bizde büyük uzun yollara çıkmaya başladık. 2 günde 1000 km yol yaptım. Antalya-Dumlupınar-Kütahya-Eskişehir-Afyonkarahisar-Antalya.
    Nasipse hayırlısıyla bu Cuma sabahıda Antalya'dan İzmir'e 25 motor CCCFEST için yola çıkıyoruz.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Merhaba Arkdaşlar,
    Aranıza Ankaradan katılıyorum. Elimde QM 250 bulunmakta ve 2,5 yıldır hiç çalışmadan yatmakta.
    Bu cumartesi bakım yaptırıp çalışır hale getirmek istiyorum .
    Ankarada motoru götürüp bakım yaptırabileceğim bildiğini bir usta varmıdır?
    Sizlerden usta tavsiyesi beklemekteyim.
    İyi çalışmalar.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    SELAMLAR. Valla forumun halini görünce üzüldüm nolmuş böyle ya. Kendimde de kabahat var biliyorum kusura bakmayın uzun süreden beri siteye giremiyorum. ancak forumdan arayıp danışan herkese elimden geldikçe yardım ediyorum. en kısa zamanda foruma dönüp canlandırmak lazım..sevgiler bandırma .beycivan süzen

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    https://www.facebook.com/groups/108970105819607/

Motosikleti
    Suzuki gsx r 600
    merhabalar qm 250 motorumda bırden gaz acında debrıyaj sıyırıyor sonradan gıdıyor motor problem cok buyukmudur motor 17 bınde debrıyaj balatası degısmesımı gerekıyor yoksa bı ayarla hallolurmu acaba

Motosikleti
    yuki yk-250 4
    merhaba
    ben sıteye yeni üye oldum izmirden qm 250 almak ıstıyorum her kafadan bır ses cıkıyor bu konuda bana yardım edersenız sevınırım almalımıyım yoksa baska bırseyemı yonelmelıyım parca sıkıntısı yasarmıyız

Motosikleti
    Suzuki gsx r 600
    ben aldım cok terettut ettım ama cok keyıf alıyorum suan bı problem cıkmadı lımıtınde surersen sıkıntı olmuyor o paraya olabılıcek en ıyı 250 lık bence

umtbytmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    arkadaşlar forum durdu sanırım uğrayanlar varsa facebook ramzey qm 250 sayfamıza da bekleriz ((((linki kopyala adres çubuğuna yapıştır)))) https://www.facebook.com/groups/108970105819607/

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Herkese selam arkadaşlar bir kardeşimiz sormuş 17 binde debriyaj değişimi olur mu diye. kullanıcıya bağlı hor kullanımda 1 günde bile değişmesi gerekebilir düzgün binerse sorun yaşamazsın ama sen motorunda kullanıcınında sicilini bilmediğinden bence değiştir son sattığım qm nin ybr 125 balatası takmıştım öyle vermiştim. bu motoru almayı düşünen arkadaşlarıma da şöyle demek istiyorum. Motorculukta yeni ve bu motorun tipi hoşunuza gidiyorsa hiçö düşünmeyin alın yeterli almadan iyi bir ustaya baştan aşağı test ettrin ve onun gözünde kaç para ettiğinizi öğrenin. sahibinden.com sitesinde bir dünya enkaz qm var daha resimlerinde hayır yok. Hele yıkamacıda tamirci önünde çekilen motorları zaten aramayın bile. Şimdilik aklıma birşey gelmiyor herkese kucak dolusu sevgiler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    selam çapırcı abiler.
    ramzey qm 250'nin bir çift küçük farından lazımdır.
    nerden, kaça alırız, bilen var mıdır?

REKLAM ALANI
97. sayfa BirinciBirinci ... 47879596979899 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler