Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    7g24s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    İhsan abi hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binersin umarım.
    Rengini çok merak ettim. Lacivert QM 250 göremiştim En kısa sürede fotolarını bekliyorum.
    İyi akşamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    abi hayırlı olsun sonunda muradına erdin ,bütün renklerinde gönül gezdirdin zaten kırmızıdı siyahtı derken mavisini almışın .hayde hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı Amca35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli dostlar sonunda motorum mağazaya geldi.Taaa en başından yaptığımız sohbetlerde motorumu aldığımda KIRMIZI renk di,sonra başına gelenler sonucu başka bir şubeden SİYAH rengini bulup getirtmek için işlemlere başlamışlar ve şimdi motoru teslim aldım rengide LACİVERT ama çok güldüm yaaaa.Herşeyde bir hayır var elbet ALLAH kaza bela vermesin.Mağaza çalışanları çok şanslılar ki benim gibi mülayim ve anlayışlı bir müşteriye denk geldiler.Rengi bir harika
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Laciverti daha önce de görmüştüm. Demek tek tük kalmış bayinin elinde. Bu renk Türkiyeye kırmızıdan sonra geldi. Az sayıda vardı bildiğim kadarıyla. Siyah ise daha sonra geldi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Amca35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM250 Chopper / Kawasaki VN800 Vulcan
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhsan abi hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız binersin umarım.
    Rengini çok merak ettim. Lacivert QM 250 göremiştim En kısa sürede fotolarını bekliyorum.
    İyi akşamlar...
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.Mağaza müdürü bile rengini çok beyendi yarın sabah servisden gelecekler ve ince ayarları yapıp tüm kabloları etkin hale getirecekler aküde sıfır takılacak.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 ----------

Alıntı ExpendableS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hayırlı olsun sonunda muradına erdin ,bütün renklerinde gönül gezdirdin zaten kırmızıdı siyahtı derken mavisini almışın .hayde hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Çok teşekkür ederim.ALLAH hepinizden razı olsun, üzerine uturdum selesi yumuşacık pamuksu bir dokunuşa sahip.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:34 ----------

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin.

Laciverti daha önce de görmüştüm. Demek tek tük kalmış bayinin elinde. Bu renk Türkiyeye kırmızıdan sonra geldi. Az sayıda vardı bildiğim kadarıyla. Siyah ise daha sonra geldi.
    Naci bey çok teşekkür ediyorum.Bizlerle paylaştığınız tüm bilgi ve öneriler için hem size hemde toprağı bol olsun Beycivan kardeşimize çok teşekkür ediyorum.Adana'ya buradan kucak dolusu selamlar.
    Dünya'da İki Şey Paylaşıldıkça BÜYÜR;
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Ramzey QM250
    hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin

Motosikleti

İşte LACİVERT Ramzey QM-250

Değerli dostlarım sonunda motosikletim geldi ve bir kaç güne kadarda inşallah plaka ruhsat işlemlerini halletmiş olacağız.Kırmızı,Siyah derken işte Lacivert Ramzeyimin birkaç resmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:40 ----------

Alıntı muratd37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin
    İyi dilekleriniz için çok teşekkür ediyorum.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    vaaay çok güzel duruyor. kazasız belasız iyi günlerde kullanılır inşallah.

valla çok başka bir havası var bu lacivertin. tam mavi boncuk takılacak motor

Motosikleti
    Alıntı 7g24s adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vaaay çok güzel duruyor. kazasız belasız iyi günlerde kullanılır inşallah.

valla çok başka bir havası var bu lacivertin. tam mavi boncuk takılacak motor
    Çok teşekkür ediyorum aminn.Tam bir mavi boncuk Servisden geldiler çalıştırdılar gayet muntazam bir sesi var,aküyü söktüler götürdüler fabrikasından sıfır akü gelecek.Yarın sabahda nasipse son ayarlar yapılacak debriyaj teli yağlanacak tüm lambalar çalışır hale getirilecek sonrasında da ruhsat plaka işlemlerine başlıyacağız.Bugün de ÖTV sini ödemeye gittiler.Hadi hayırlısı ALLAH kaza bela vermesin.
    BİLGİ ve SEVGİ

Çok teşekkür ediyorum aminn.Tam bir mavi boncuk Servisden geldiler çalıştırdılar gayet muntazam bir sesi var,aküyü söktüler götürdüler fabrikasından sıfır akü gelecek.Yarın sabahda nasipse son ayarlar yapılacak debriyaj teli yağlanacak tüm lambalar çalışır hale getirilecek sonrasında da ruhsat plaka işlemlerine başlıyacağız.Bugün de ÖTV sini ödemeye gittiler.Hadi hayırlısı ALLAH kaza bela vermesin.
    hayırlı uğurlu olsun amca 35,
    iyi günlerde kullanman dileğiyle..!

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    off yakıyor ortalığı ufak bi nazar boncuğu tak abi biyerine motorun nazar göz gelmesin.tekrar hayırlı olsun abi.
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

ya arkadaşlar şu QM250 ayak marşlı değil sanırsam öyle değilmi?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:55 ----------

slm expandables,
    sizin bir bilginiz varmı bu konuda?

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    yok ayak marşlı değil.direk anahtarı çevir elektrik düğmesini aç elden marşa bas,ilk çalıştırma ise extradan jikleyi açıyorsun.

yaw şu ana kadar fitesli motorların hep ayak marşlı olduğunu düşünüyodum.
    ayak marşlı motor almayı düşünüyodum daha havalı olduğu için,yani çalıştırırken ayakla basma olayı daha havalı olduğunu düşünüyorum.
    bu iş olmadı şimdi yaw,
    tavsiye edeceğiniz model varmı acaba ayak marşlı olarak özellikle...?

Motosikleti

Önemli

Değerli dostlarım Sn.Naci abimizin önceden yazdıklarında ve diğer arkadaşlarımızında uyarılarını dikkate alarak bugün servis elemanından rica ettim oda sağ olsun beni kırmadı hemen motorun orta yan sehpa civicini iptal etti.Artık motorun orta yan sehpasını açtığımızda otomatik olarak stop etmiyor.Malüm uyarılarda zamanla yol gittikçe ve yağmur çamur derken orta yan ayak civicinin arızalandığı ve motorun yolda giderken stop ettiğini beyan etmişlerdi.Şimdi o sorun ortadan kalktı.
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    ramzey qm 250
    ikinizinde motoru hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kullanmak nasip etsin.izmirde hertürlü sorunlarınız için yönlendirme, arzalarınız için destek olubilirim.ön masadan gelen sesi çok takmayın her hangi bir sorun çıkarmaz ama lastiklerinizi mutlaka değiştirn 5 yıllık lastiklerle dolaşmayın yol tutusu çok kötü çünkü ben bugun altın yolda kaza atlattım eğer fabrika lastikleri olmus olsaydı arabanın bagaj kısmında markası yazan yerde ramseyde yazcaktı lastik önemli ayrıca ön frenide kullanın ama çok hassasiyet istiyen birsey çunkü kayıp sağa sola gide bilirsiniz çoğu motorcu kullanmaz ama aslında motoru durduran ön frendir doğru kullanıldığında elinizi panik halinde bile doğru kullanmanız gerekiyo hepinize saygılar.

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    kasap35, iyi dileklerin için çok teşekkür ederim.
    Senin de bahsettiğin gibi, lastiklerin durumu iyi değil. İlk fırsatta değiştireceğim. Bu arada sana da geçmiş olsun, Allah kimseye kaza bela vermesin...

Önden gelen ses konusunda aslında canım sıkılmıyor desem yalan olur. Ege Palas'ta çalışıyorum. İş çıkışı mecburen otelin önündeki taşlı yoldan gitmem gerekiyor. Sürekli takır tukur seslerin gelmesi sadece benim değil etraftakilerin bile dikkatini çekiyor. Sanki motosiklet değil de elektrikli bisiklet geçiyor gibi sesler çıkıyor. Forumda biraz araştırdığımda benzer sorunla Yamaha YBR 125 kullanıcı forumunda karşılaştıklarını gördüm. Onlarda çözüm amortisör içinde eksilen sıvının tamamlanması olarak sunulmuş. Bizdeki sistem de böyle midir acaba?

Yaşayan var mı bilmiyorum ama yüksek viteslerdeyken hızı azaltıp vites küçültürken, vites kutusu çok sarsılıyor ve darbeli bir vites geçişi oluyor. Motoru silkelemiyor ama vites kutusunun tepkisi çok abartılı diye düşünüyorum. Acaba henüz çok yeni olduğu ve dişlilerin alışma dönemi olduğundan mıdır?

Arka arkaya sıralasam da bu soruları çok kafaya takmıyorum. Bir haftadır otobüs stresi olmadan keyifle evden işe gittim geldim. Şükür, bu paraya bu keyif bana yeter

Bir de cihaz siparişi verdim. Kibrit kutusu büyüklüğünde bir kamera, motosikletin üzerine monte edeceğim. Gezip dolaşırken kayıt yapmak istiyorum. Hem keyif hatırası için hem de belge olsun elimde diye; son bir haftadır Yeşildere'de beni sıkıştıranların sayısı epeyce oldu :D

İhsan abi, üç gün önce ilk lamba patladı. Sağ arka lamba, 12V 3W değerinde, normal elektrikçilerde pek bulunmuyor. Alıp birkaç tane sen de yedek bulundursan iyi olur. Senin mavi boncuğa illa ki nazar değecektir. ;) Bir de bizim oteldeki eletrikçi abi biraz daha yüksek watt değerli lamba alırsan daha iyi olur demişti. Senin de aklında olsun.

Herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti

Yakında motoru otelin önüne çekerim :)

Sn.7g24s;
    Çok yakında motoru otelin önüne çekip kornaya basarım haberin olsun Güzel bir nazar boncuğu gördüm onu takıcam eğer birde Deve çanı bulursam onuda takacağım.Artık deve çanının sesinden çevredekiler motordan gelen sesleri duymaz aha deveci geliyor derler
    BİLGİ ve SEVGİ

Motosikleti
    Mondial Jetmax 250
    Abi sağlıkla kullanın da, etraftakilerin dediği çok da önemli değil. Keyfi bütün sıkıntıları unutturuyor...

Sn.7g24s;
    Çok yakında motoru otelin önüne çekip kornaya basarım haberin olsun Güzel bir nazar boncuğu gördüm onu takıcam eğer birde Deve çanı bulursam onuda takacağım.Artık deve çanının sesinden çevredekiler motordan gelen sesleri duymaz aha deveci geliyor derler

arkadaşlar 16 nisan cumartesi ehliyet sınavım var.daha hiç derslere girmedik ne etcez..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

s.a expandables,
    hep senle karşılaşıyoz şu sıralar online olarak,
    senidemi uyku tutmuyor biz gibi geceliyon herhal

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    a.s mrtflz.genel olarak gece kuşuyumdur pek erken yatamıyorum,vizeleri atlatttım iş güç yok şuanda malum edecek bişey yok pc başında vakit geçiriyoruz .

Bol şans diliyorum sınavda başarılar.a2 sınavı zor bi sınav değil aslında tabi B sınıfı olan için konuşuyorum sadece motordan giriyorsun 20 soru.ama sizi bilmiyorum tabi B de yoksa 3 ders biraz kafa karıştırıcı olabiliyor.şimdi içinizi karartacak gibi olmiyim ama sistem zorlaşıyormuş öyle diyolar ama tam da bilmiyorum ehliyeti aldıktan sonra hiç kurcalamadım mulakatı bir an önce cebe koymakta fayda var sanırım .

Benimde bi arakdaşım var afyonlu bu yaz söz verdim gelicem diye okullar kapanınca belki yaza doğru haberleşiriz bi buluşma yapabiliriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler