Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Ramzey 250cc Chopper Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Benim motorun resmi yok ama sana fuarda çekilmiş bir Ramzey 250 cc cruiser motor görüntüsü vereyim.

Dark dewil sence chopper neye benzemeli??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu fiyata cevresinde cok daha basarili modeller var su anda Turkiye test zamanini yasiyor bir iki seneye kadar bu gordugunuz cogu marka elenecek ve geriye belli basli markalar kalacak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Zeda3000, bence bu fiyata ve bu performansta daha başarılı model yok! Benzerleri var ama daha iyi değil aşağı yukarı aynı seviyede ama daha pahalı! Bunu daha iyi anlayabilmeniz için önce 250 cc Ramzey'i sürmelisiniz. Ahkamı daha sonra da kesebilirsiniz.

Ayrıca Ramzey yerli bir firma. Ürünlerinin bir kısmını çinden getiriyor olsa da yerli üretim yapan bir firma. Bu nedenle birkaç sene içinde piyasada kalacak olanlar büyük ihtimalle Türkiye'de üretim alt yapısına sahip olan firmalardır. Aslen motosiklet üreticisi olmadığı halde sırf bu işte iyi para gördüğü için bu piyasaya giren ithalatçılar, piyasa motosiklete doyup ta satışlar düşmeye başladığında yavaş yavaş (belki de hızlı hızlı) o gün için para kazanacaklarını gördükleri ürünlere doğru kaymaya başlayacaklardır. Bunun sonucunda da geriye yine ve sadece Türkiyede üretim yapan firmalar kalacaktır.

Not: herhangi bir motosikleti eleştiren arkadaşlar eğer forum okuyucularına faydalı olmak istiyorlarsa, lütfen ve mutlaka eleştirdikleri motorun resmini görmekten öte, o motorla ilgili daha detaylı sürüş ve teknik bilgiye sahip olma zahmeti göstersinler. Fayda bu şekilde sağlanır. Selamlar.

tekrar bilgi vermek isteri çin değil

Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    14 kw 18.7992 hp oluyor. Ramzey de herşeyiyle Çin'de üretilip montajı Türkiye'de yapılan bir Türk Malı(?).Ama yine de Ramzey derim ben.(Tabi almayı düşündüğün modele de bağlı.)

Motorsiklet minimum 1000 parçadan oluşur. Bir üretici frmanın üreticiyim diyebilmesi için kendi lisansı olması gerekir.Bunun içinde

1-Döküm hane
    2-Yüksek Pres
    3-Modelhane ve ölçümleme
    4-Kalıphane
    5-Kaynakhane
    6-Boya fırınhane
    7-Plastik enjeksiyon
    8-Kumlama bölümü
    9-Montaj bantı
    10-Test bölümü

olması gereken minimum ünitelerdir. Ramzey bu anlamda entegre tam üretici...(aksesuarlar ve lastik dışarıdan geliyor)Zaten reklam filminde bunu anlatmaya çalışmışlar sanırım (yeni gördüm)
    Birde kromajhaneleri inanılmaz....

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Bu motordan en çok bizim mahallede görmüşümdür herhalde (yenimahalle-gebze) remzey cruiser sahiplerinden yenimahalle de oturan varsa tanışmak isterim yorumlarınızı çok mereak ediyorum. Bizim çarşıda yanılmıyorsam 2 kırmızı 1 lacivert galiba 1 de siyah gördüm. sesleri de hiç fena değil. Bizim oralarda mağazalarda bile ramzey motor satılıyor adam 12 senetle motoru satıyor plaka dahil.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Ramzey cruiser'in siyah renklisi satışa sunuldumu arkadaşlar?

Pantheraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA DRAGSTAR 1100
    slm ramzey 250 chopper aldım bu arada siyah yalnız vites degiştirirken problem yaşıyorum sıfır olduğu için diyolar doğrumu??

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Pantheraa arkadaşım hayırlı olsun motosikletiniz. Siyah cruiser hiç görmedim. Bir resmini koyabilirseniz memnun olurum.

Vites geçişlerine gelince. Motorunuz yeniyken birinci vitesten boş'a almak biraz sıkıntılı olabilir. Ancak üç-beşyüz km sonra siz viteslere vitesler de birbirlerine alışırlar. Zaten ilk yağ değiştirmede servise durumunu anlarırsanız vitesi tekrar ayarlar. Bu da size biraz daha rahatlık sağlar. Benim tavsiyem, ilk 1500 km'de her 300 km de bir servise gidip genel olarak vida ve somunları sıktırınız. Gevşeme oluyor. Eğer elinizden geliyorsa uygun anahtarlarla kendiniz de vidaları sıkabilirsiniz. Tekrar hayırlı olsun kazasız sürüşler diler, deneyimlerinizi bizlerle paylaşmanızı bekleriz.

karasahin24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar sıfır almayı düşünüyorum sizce ne dersiniz alayımmı almayayımmı saygılar

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    karasahin arkadaşım, bu forum zaten 5-6 sayfa. istersen önce bir oku kararını sonra verirsin. Selamlar.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı
    Zeda3000, bence bu fiyata ve bu performansta daha başarılı model yok! Benzerleri var ama daha iyi değil aşağı yukarı aynı seviyede ama daha pahalı! Bunu daha iyi anlayabilmeniz için önce 250 cc Ramzey'i sürmelisiniz. Ahkamı daha sonra da kesebilirsiniz.

Ayrıca Ramzey yerli bir firma. Ürünlerinin bir kısmını çinden getiriyor olsa da yerli üretim yapan bir firma. Bu nedenle birkaç sene içinde piyasada kalacak olanlar büyük ihtimalle Türkiye'de üretim alt yapısına sahip olan firmalardır. Aslen motosiklet üreticisi olmadığı halde sırf bu işte iyi para gördüğü için bu piyasaya giren ithalatçılar, piyasa motosiklete doyup ta satışlar düşmeye başladığında yavaş yavaş (belki de hızlı hızlı) o gün için para kazanacaklarını gördükleri ürünlere doğru kaymaya başlayacaklardır. Bunun sonucunda da geriye yine ve sadece Türkiyede üretim yapan firmalar kalacaktır.

Not: herhangi bir motosikleti eleştiren arkadaşlar eğer forum okuyucularına faydalı olmak istiyorlarsa, lütfen ve mutlaka eleştirdikleri motorun resmini görmekten öte, o motorla ilgili daha detaylı sürüş ve teknik bilgiye sahip olma zahmeti göstersinler. Fayda bu şekilde sağlanır. Selamlar.

regal raptor bu motosikletten her açıdan üstün ayrıca fiyatıda aynı

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    bbaday, mesela hangi açılardan? Güzel bir karşılaştırma yaparsanız biz de öğreniriz. Haa, farkı sadece su soğutmalı olmasından kaynaklanıyor demeyiniz. Daha iyi kıyaslamalar bekliyoruz. Biliyorsanız tabii!

İsterseniz ben size Ramzey 250 cc cruiser'in üstünlüklerini sıralayayım.
    1. Doğru dürüst çalışan, benzin, motor devir ve akü şarj göstergeleri var, (km saatini söylemiyorum o Herkezde var)
    2. Akü göstergesi deyince aklıma geldi, motoru 2 ay bile garajda yatırsanız (gece bıraktıktan sonra sabah çalışmayan bazılarının!! aksine) kolay kolay bitmeyen bir aküsü var.
    3. Sadece sürücüsüne değil, artcısına da ayrılmış gayet geniş oturma yerleri var.
    4. Az benzin yakma özelliği var. (otoyol sürüşü ortalama 90-100 km hızda 1 litre ile 30 km yol)
    5. Bence güzel bir tipi var (tabiki bu kişiden kişiye değişir)
    6. Maalesef su soğutması yok!!!, hava soğutması var ve bu da sizin radyatör kaynaklı su kaçırma ve fan problemleri nedeniyle yolda kalmanızı önlüyor.
    7. Sıfırının fiyatı kesinlikle daha ucuz.
    8. Maalesef paslanmasın diye her yağmurdan sonra yağlamak zorunda olmadığınız kaliteli !! nikelajları yok Ramzeyin.
    9. Arkasında kırk yıllık motosiklet üreticisi bir firma var.
    10. Sürüş zevki verecek kadar az titreşimi ve rahatlığı var.

Not: Bu bilgilerin tamamı kendi tecrübem, Ramzey kullanan tanıdıklarım ve "daha iyi" denilen diğer motoru kullanan kişilerden alınan bilgilerdir.

Kazasız sürüşler dilerim. Selamlar.

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam haklısın arkadaşım

Kazasız sürüşler dilerim. Selamlar.

vada330ci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 250 QM

Ramzey 250 QM kullanan varmı

arkadaslar Ramzeyi yeni aldim eger aranizda aynından kullananlar varsa lutfen bana yazsınlar 1kaç sorum olacak
    selam herkese

Motosikleti
    RAMZEY 250 QM
    selam arkadaslar 250QM i alalı 1 ayı gecti.bende bu motor sahibi olupta iyi-kötü yorum yapanlara ek olarak birkaç sey söyleyim. ramzeye karar vermeden önce yaklasik 2 ay uykularim kaca kaca bütün siteyi ve gerekli yerleri gezdim okudum arastirdim.sonunda ortaya ramzey cikti.30 yasindayim ve memurum ama zevkler ve renkler tartisilmaz. benim 2 ay beklememin nedeni tüm bu kargasadan en az zararla kurtulmaktı.su an ne kadar sıkıldıysam degdigini düsünüyorum. Sebebine gelince satın aldigim yer here ne kadar ilk kez böyle bir alet satsada yaklasik 55 senedir babadan kalma meslekleri olan motorsiklet tamirciliğinden gekme bir firma yani haliyle böyle bir motorddan ne gibi sikayet gelir onlarda benim gibi merakla beklemeye gectiler. neyse ben motoru siparis ettim ve 2 gün sonra geldi.
    ankaradan afyona döndügümde motorumun tüm civataları kontrol edilmiş bujileri benim sormama gerek bile kalmadan yenilenmisti. satıcı firma bile heveslenmisti motora. ve nihayet bindim motoruma. sitede anlatılan olumsuz söylentilere rağmen tam bekledigim gibi güclü parformansı yüksek ve sorunsuz bir motor aldığımı 500 km yi devirince anladım. sitede okadar çok motor kıyaslaması ve yorum okudumki neredeyse siteyle akraba oldum sayılır tabi model kıyaslamaları hakkında. sonuç olarak ramzey 250 QM bu markaların ve modellerin arasında böyle bir paraya sahip olupta insanları kıskandırıp, özgürlügü hissedebileceginiz en iyi chooper diyebilirim SEBEPLERİN DEVAMI
    *civataları ben motoru teslim almadan sıkılmıstı.
    *hala civataları sapasağlam ve oynama yok.
    *rodaj dönemini bilmeden atlatmısım ve yakıtı farkedilir bicimde azaldi.
    *yag degisiminden sonra sesi soluğu daha bi değisti ve oturaklasti.
    *titremede aynen hissedilir oarnda azalma var.
    * üzerinde iki kisi toplam(160kg toplam) olmamiza ragmen yokus mokus dinnlemiyoz.
    *su ana kadar her marsa basısımda tek seferde calisti hic ikiletmedi(belki bu yaz sicakliklarinin etksi de olabilir.
    *aynalarını nikelaj kaplama olarak degistirince daha bi cekici oldu.
    ve dahasi...

SORUN ve skinti olarakda sunları yazayim:
    *fazla ihtiyac olmasada vitesi bosa gecirirken aralıgi yakalamakta sıkıntı cekiyorum ve vites gecislerinde 1den 2 ye gecerken sadece zaman zaman takılıyorum(onunda sebebini naci63 rumuzlu arkadasim sağolsun söyledi bugün onuda halletcem) baskada sorunum yok
    simdi ramzey 250QM alacak arkadaslara sesleniyorum:
    arkadaslar digerlerinin %80 i silinecek ve geriye alt yapısı sağlam srvis ve yedek parca sorunu yasanmayan malinin arkasinda duran firmalar kalacak ve digerleri piyasadan silinecektir.bu 1+1=2 dir. ve motorsiklet fiyatları olmasi gereken rakanlara yani 3500YTL lik motorlar 6-7 Milyar TL ye çikacak bu zamanda böyle motora sahip olmak isteyipte olamayan arkadaslar hala biz gezerken arkamızdan bakakalmaya devam edecekler. hepinizi modeli ne olursa olsun motorsiklet almaya davet eder motoru olanlara kazasız sürüsler diler Allah'a emanet olmanızı isterim selamlar...

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    vada330ci arkadaşım, tekrar hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız belasız ve memnuniyetle sürersin inşaallah. Selamlar.

Not: Lütfen tecrübelerini (motorunla yaşadığın hem iyi hem de sıkıntılı durumları) bizimle paylaşırsan memnun oluruz.

Motosikleti
    RAMZEY 250 QM

memnuniyetle..

Alıntı Naci63 adlı üyeden alıntı
    vada330ci arkadaşım, tekrar hayırlı ve uğurlu olsun. Kazasız belasız ve memnuniyetle sürersin inşaallah. Selamlar.

Not: Lütfen tecrübelerini (motorunla yaşadığın hem iyi hem de sıkıntılı durumları) bizimle paylaşırsan memnun oluruz.
    Teşekkür ederim arkadaş. bugün servise gittiğimde benden 2 ay önce alınan arora marka bir chooper vardı. motorun içini açmışlar silindirlerde sorunmu çıkmış ne debriyaj vites ayarı yaptıramadım bu yüzden sabahten beri uğraşıyoruz dediler bakalım alet kaç gün yatacak. durumu görünce ramzeyi tercih etmekle ne doğru bir karar verdiğimden tekrar emin oldum bu arada 250QM deki orjinal yan çantaları söktünmü bilmem ama ben söktüm görünt daha bir güzelleşti tavsiye olunur şimdi iyi bir heybe araştırıyorum. selamlar.
    [CENTER][COLOR="DarkSlateGray"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"][I][B]Motorun varsa farklı olmanın hazzını yaşa...[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR][/CENTER] [COLOR="Red"][FONT="Arial"]Ramzey QM 250cc[/FONT][/COLOR]

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Yok ben sökmedim. Orjinal hali ile kullanıyorum. Bazan deri çanta takmayı düşünsem de, bir motorda gördüm rüzgarda biraz deforme olmuş görüntüsü veriyor bazı deri çantalar. Bir de deri çantalarda kilit yok. Her nekadar bizim orjinal çantaların kilitleri çok iyi olmasa da kilit kilittir. diyorum. Son olarak, bizim orjinal çantaların arkasında küçük park lambaları var. Gece güzel görüntü veriyor.Deri çanta takınca onlar da gitmiş olacak. Ama yine de deri çanta görünümü (kaliteli ise) orjinallerden daha güzel Selamlar.

rsc86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    moskoviç 1.5lpg ilk hedef YZF 125 ileri

Rrr

250 mct 250 QM İKİLEMİMİ BİTMİŞTİR benim gözümde tabikide 250 QM

Motosikleti
    RAMZEY 250 QM
    Ramzey i olan arkadaşlar motorlarının resimlerini bizlerle paylaşırsanız sevinirim ben göndermeye çalışıcaam alacak arkadaşlara belki daha fazla yardımcı olabiliriz. selamlar...
    [CENTER][COLOR="DarkSlateGray"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"][I][B]Motorun varsa farklı olmanın hazzını yaşa...[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR][/CENTER] [COLOR="Red"][FONT="Arial"]Ramzey QM 250cc[/FONT][/COLOR]

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler