Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache den az titrediği doğru olabilir ama kesinlikle apache daha seri. Yokuş yukarı ,yokuş aşağı, düzlükte iki kişi- tek kişi apache hep daha seri kalkıyor
    Ben şuana kadar hangi tvs apache ile denediysem kalkışta hepsini aldım fakat son hızda onlar beni geçti daha doğrusu 70-80'den sonra geçtiler. Belki iyi kalkamamış olabilirsiniz.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OnrMRT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şuana kadar hangi tvs apache ile denediysem kalkışta hepsini aldım fakat son hızda onlar beni geçti daha doğrusu 70-80'den sonra geçtiler. Belki iyi kalkamamış olabilirsiniz.
    Bu belki dişlilerden de kaynaklanıyordur. Bilmiyorum.

Motosikleti
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu belki dişlilerden de kaynaklanıyordur. Bilmiyorum.
    Tabii şuan daha seri kalkıyor orijinaline göre ancak dişliler orijinalkende sonuç farklı değildi.

dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    jant seridi uygulama nasıl olmuş beyler yorumlayalım lütfen...

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    bu da benim mcx. lastikleri değiştim. irc taktım. 130-70-17 ve 90-90-18

Motosikleti
    TVS APACHE 2011-MONDiAL MCX
    merhaba arkadaşlar bende mcx kullanıcısıyım bugun bir problemle karşılaştım 2013 model motorum.genelde direksiyonu sola yaslayıp direksiyon kilidini bu şekilde yapardım bugun hiçbirşey olmadan direksiyon kilidini yapmaya çalırırken anahtar dönmedi zormak istemedim anahtar kırılmasın diye sağ tarafa yasladıgımda gayet rahat şekildekilit kilitleniyor acaba ne olmuş olabilir? daha önce başına gelen atkadaş varmı nasıl çözebilirim?

Motosikleti
    Yaz gelmezse ben ona giderim.

Aynı çadırda yatıyoruz.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Yaz gelmezse ben ona giderim.

http://i.hizliresim.com/0VyD7B.jpg

Aynı çadırda yatıyoruz.
    http://i.hizliresim.com/4m0lLG.jpg
    hocam egzozun sesini paylaşır mısın?
    Eğleniyor muyuz?

Motosikleti
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam egzozun sesini paylaşır mısın?
    Unutmazsam çeker paylaşırım.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok sakin kullanımla yakıt tüketimini 3.15 litre/ 100 kilometre ye düşürdüm. Tekrar 15 dişliye döndüm. Bu torku özlemişim

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4021356/detay/
    Motoru satıyorum arkadaşlar. Yerine ne alacağımı bilmiyorum. Takasa açık. Ya 250 cc alırım ya da cc düşürüp daha az yakan bir şey alırım.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Merhaba arkadaşlar.
    Mondial 150 mcx motorumu yeni aldım.Bundan sonra birlikte paylaşımlarda bulunacağımızı umuyorum.

cbrcicocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Hunk 150
    [QUOTE=kilise cini;3334212]slm ...arkadaşlar.. ben 4 yıllık bir motorsiklet kullanıcısıyım...ilk motorum kymco 125 pulsar dı..onu sattım şimdiki motorum mondial 150 mcx .150 yazsada motoru 162 cc miş..fabrika verisi öyle yazıyor..önceki kymko motorumda yakıt göstergesi yoktu.göstergenin nasıl çalıştığını..bilmiyordum nasıl derken doğrumu değilmi diye...lafı fazla uzatmadan ...mondialın yakıt tüketimi ile BİLGİ VEREYİM DEDİM...BUNDAN SONRAKİ BU MOTORDAN ALACAK KİŞELERE BİRAZ FAYDAM OLSUN DEDİM..3 GÜN ÖNCE GÖSTERGEYE GÖRE YAKITI FAZLA YAKIYORDU ..BENDE TAM TEST ETMEK İÇİN YAKIT DEPOSUNU KOMPLE BOŞALTTIM YEDEK DEPOYU FELAN İYİCE SALLAYA SALLAYA .SONRADA 1 LİTRELİK KOLA ŞİSESİ BULLUP TAM SIFIR OLMAYACAK ŞEKİLDE DOLDURDUM VE DEPOYA KATIM...KM SIFIRLADIM ARKA BAGAJADA 2 LİTR BENZİN ALDIM...YOLA ÇIKTIM.SABİT 80 KM HIZLA.ŞUNUDA ATLAMADAN SÖYLEYEYİM BU YOLA ÇIKMADAN ÖNCE KARBURATÖRÜN HAVA AYARINI AZ BUÇUK BİLGİLERİMLE AYARLADIM..KONUMUZA GELİRSE

Abi geri donusum ne demek ben pek anlamiyorum k.b.bir de yaklasik 10kr yakmis bence icinde benzin kalmistir o kadar az yakmis olamaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Selamlar Abiler ben mcx forumunu bayadir takip ediyorum,
    15-16 disli konusuyorsunuz aralarindaki farklar nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

SELAMLAR ARKADASLAR SIZE BIR KAC SORUM OLACAK;
    INTERNETTE 4300TL YE SIFIR KM 12 MODEL TVS APACHE BULDUM VE BI SECENEK OLARAK 3500TL MONDIAL MCX 150 DUSUNUYORUM.
    FARKLARI NELERDIR HANGISINI SECEYIM VE NEDEN ?

Motosikleti
    Arkadaşlar MCX lerin seleleri biraz sert ve rahatsız edici.Çare bulan arkadaşlara rastladım.Yeniden döşeme ile sorun çözülmüş.
    Arka amortisörlerde baya sert.Arkadaşımın MR ı var.Ona göre oldukça sert bu gazlı amortisörler.Çözüm amortisör değişmek olabilir.
    Benim merak ettiğim kendi amortisörlerine bir işlem yapılabilirmi?Böyle bir çalışma yapan arkadaşımız vamı?
    İçerisindeki gaz miktarının azaltılma veya ayarlanabilme gibi ihtimali varmı?Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-2012-model-9500-km-temiz-hicbir-sorunu-yok-164668634/detay
    Arkadaşlar motosikletim satılıktır.Selesi sert olduğu için yumuşatılmıştır.

Motosikleti
    Buda benim canavar

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Merhaba mc-x sahibi biri olarak yazıyorum daha öncelerdede mr modelini 4000 km kullandım
    bu motordaki gücü hiç bir motorda hissetmedim(mc-x ten bahsediyorum ve 150 cc motorlar içerisinde)
    fakat benim ön frenin balataları diskin yarısını tutuyor ve balataların yarısıda dışarıda bunun sebebini anlamış değilim
    adanada ikamet eden mc-x sahibi bir arkadaşımız var ise lütfen bana bi çağrı atsın arayıp görüşelim 0542 638 11 00
    bu arada arka gazlı dedikleri amortisör 5 para etmez hemen ybr yaz sanayi amortisörle değiştirdim baya fark etti yaylanması bilginize

ben kros motor kullanıcısıyım ve araziyi çooook seviyorum geçen hafta arazi tecrübesi yaptım mc-x ile ve harika bir keyif aldım

en kısa zamanda lastiklerini ve ön çamurluğunu onur arkadaşımızın ki gibi yapacağım.

ön çamurluğu mc modelininkini takmıştın sanırım Onur değilmi?

Motosikleti
    Alıntı ocalh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba mc-x sahibi biri olarak yazıyorum daha öncelerdede mr modelini 4000 km kullandım
    bu motordaki gücü hiç bir motorda hissetmedim(mc-x ten bahsediyorum ve 150 cc motorlar içerisinde)
    fakat benim ön frenin balataları diskin yarısını tutuyor ve balataların yarısıda dışarıda bunun sebebini anlamış değilim
    adanada ikamet eden mc-x sahibi bir arkadaşımız var ise lütfen bana bi çağrı atsın arayıp görüşelim 0542 638 11 00
    bu arada arka gazlı dedikleri amortisör 5 para etmez hemen ybr yaz sanayi amortisörle değiştirdim baya fark etti yaylanması bilginize

ben kros motor kullanıcısıyım ve araziyi çooook seviyorum geçen hafta arazi tecrübesi yaptım mc-x ile ve harika bir keyif aldım

en kısa zamanda lastiklerini ve ön çamurluğunu onur arkadaşımızın ki gibi yapacağım.

ön çamurluğu mc modelininkini takmıştın sanırım Onur değilmi?
    Evet arkadaşım MC çamurluğu taktım, zaten farın altında bir aparat var orjinalden oraya uygun şekilde çamurluğu delip takabilirsin.
    Ön freninde olan sorunda belki diskin hafif yamukluğundan olabilir. Benim de ön fren mekanizmasında ufak bi ötme var, usta ile sökmeden tekerleği çok çok yavaşça çevirerek birlikte kontrol ettik ve fark ettik. Balata diskin belli bir yerinde sadece üst kısmı sürtüyor frene basmazken buda sesi yaptırıyor. Belki seninkinde de böyle bi disk yamukluğu söz konusu olabilir iyice bi incele ustanla birlikte ya da kaliper kısmında bi yamukluk olabilir bunlara çok dikkatlice bakın ona göre çözüm arayışına gidersiniz.

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Evet arkadaşım MC çamurluğu taktım, zaten farın altında bir aparat var orjinalden oraya uygun şekilde çamurluğu delip takabilirsin.
    Ön freninde olan sorunda belki diskin hafif yamukluğundan olabilir. Benim de ön fren mekanizmasında ufak bi ötme var, usta ile sökmeden tekerleği çok çok yavaşça çevirerek birlikte kontrol ettik ve fark ettik. Balata diskin belli bir yerinde sadece üst kısmı sürtüyor frene basmazken buda sesi yaptırıyor. Belki seninkinde de böyle bi disk yamukluğu söz konusu olabilir iyice bi incele ustanla birlikte ya da kaliper kısmında bi yamukluk olabilir bunlara çok dikkatlice bakın ona göre çözüm arayışına gidersiniz.

Sorunu buldum ön disc orjinalinden 2 cm küçükmüş (:
    aldığım şahın değiştirmiş sanırım takanda 240 mm vereceğine 220 mm vermiş ne sövdüm içimden haaa
    bua rada arka disc yamulmuş çekiçle vura vura sürtünmesini kestim (: yenisini almaya gittim yokmuş çok sürttüğü içinde çekiçle daldım disc'e

birdee kanuni cheetah 125 almaya karar verdim 2. motor olarak ne dersiniz bu motor hakkıında?

Motosikleti
    İlk 500 Kmlik bakımı yaptırdım.Yağı değişti.Genel bir kontrol yapıldı.Daha nice kmlere.
    Arka zincir korumasına sert plastik malzemeden ilave yaptım yağ sıçramalarının önüne geçmiş oldum.
    Ön çamurluğada tozluk yaptım.Oradan sıçrayan çamur işide bitti

Motosikleti
    Sinyalleri açık unutma işi sık yaşanılan bir olay sanırım.
    Nasıl bir çare bulabilirim diye düşündüm.Önce sesli bir uyarı yapmak istedim
    Sonra ilerde rahatsız edebilir diyerek ışıklı sisteme döndüm.
    Aynaların altına şerit ledlerden ilave sinyal lambası çektim.
    Yolculuk esnasında en çok aynalara baktığımızı düşünürsek,
    unutulan sinyalide en rahat göreceğimiz yer aynalar diye düşündüm.
    Hem karşıdan gelen görebiliyor,hemde kendim görüp sinyalin unutulmasının önüne geçmiş oldum.Resimleri eklemeye çalışacağım
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)