Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Merhaba abilerim ben de kendi motosikletimi naked yapma yolunda ilk adimlarimi attim. Spor gidon katlanir plakalik shark marka performans egzoz ve karbon ayna aldim. Ön amortisorleri biraz asagi indirmeyi planliyorum arka amortisorleri de biraz kaldirmayi planliyorum gazli amortisorlerin kaldirilabilecegini duydum. En yakin zamanda resimleri atacagim. Yanlis harfler ve kelimeler icin ozur diliyorum malesef mobilden giriyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamwalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    Alıntı dogus2006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim ben de kendi motosikletimi naked yapma yolunda ilk adimlarimi attim. Spor gidon katlanir plakalik shark marka performans egzoz ve karbon ayna aldim. Ön amortisorleri biraz asagi indirmeyi planliyorum arka amortisorleri de biraz kaldirmayi planliyorum gazli amortisorlerin kaldirilabilecegini duydum. En yakin zamanda resimleri atacagim. Yanlis harfler ve kelimeler icin ozur diliyorum malesef mobilden giriyorum.

bunamı cevirecen

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:45 ----------

Alıntı badan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam abi. özür dilerim. Bir daha yazacaklarıma dikkat ederim. boyumun ölçüsünü aldım. dilimde yandı. söz bundan sonra sizin dışınızdaki üyeler ile yazışacağım. artık 3 okuyup 2 düşünüp bir yazacağım. Sizden öğrendiklerimle gelecek günlerde başka üyeleride paylaşımlarımla rahatsız etmem böylece.

hoşça kalın abi.
    alınma hemen sormaya ve tecrübeleri paylaşmaya devam..

dogus2006 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Aaa adam benden once dusunmus bile fakat ben bu kadar apaci isi yapmayi dusunmuyorum.

Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    gayet güzel duruyor bir mcx ancak bu kadar hoş durur kuyruğu kesmesi.fanlı hava filtresi.jant seridi.zenon far.çakar.ön amortisöre dokunma bence.arkaya ybr amortisörü tak aynı seviyeye geliyor.aradaki jant farkını kapatıyor.siyah renk bu kadar göz alıcı olmamıştı.ben begendim.papatya disk takacakmış oda cok spor durur kanımca.uğrasınca güzel modifiyeler ortaya cıkabilir.zihniyetiniz apachi olmasında varsın motorunuz apachi olsun

Teşekkürler 2.75-18 siparişi vereyim o zaman.

Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    2.75-18 de cuplara takılan lastik.egerki yakınlarda cup varsa git bak kalınlıgına sonra pişman olma :-))

Alıntı dreamwalker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.75-18 de cuplara takılan lastik.egerki yakınlarda cup varsa git bak kalınlıgına sonra pişman olma :-))
    Honda cbf lere de 2.75 18 kullanılıyor yazmışlar. Bizimkine de olur heralde.

gfkfoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero karizma r 223cc
    ya arkadaşlar havalar bir düzelmedi biraz motor keyfi yapalım sıcak memlekette olanlar bizim yerimize de gezin :D

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Ben geziyorum valla Bu hafta sonu da Türkiye Motosiklet Platformu'nun (TMP) toplantısı var Çanakkale'de, 30-35 motor gelecek arkadaşları Şehitlikler bölgesinde gezdireceğiz
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    bende Allah kısmet ederse yarın birgün mcx'i teslim alıyorum. size çok sorum olacak izninizle

@OnrMRT özellikle yaptığın modlar çok güzel. özellikle şu çamurluğu yukarı alman. onu nasıl yaptığını söyleyebilir misin? tekerlerinin marka-model ve ebatlarını da?
    Eğleniyor muyuz?

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En son depoyu fullediğimde çok yüksek devirde kullanıp maksimum ne kadar yakabileceğini denemeye niyetlendim. Dün yedeğe düştü. 4.5 Litre/100 kilometre yakıt yakmışım . Bi bilgi olması açısından yazayım istedim. Kesinlikle 9-10 000 devirden önce vites atmadım. 1. viteste bile bağırttım motoru. Yarın tekrar fulleyeceğim depoyu bu seferde düşük devirde ve çok sakin kullanıcam. 6000 deviri geçmeden kullanacağım. Maksimumu gördük bir de minimumu görelim bakalım

Motosikleti
    HONDA Cbf 150
    millet geziyor heral bu ara başlık ölü

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:09 ----------

grupta paylaştım ama burayada ekleyim belki birilerine faydamız olur gösterge beyaz led uygulama..

merhaba arkadaşlar vitesli olarak ilk motorum olacak ybr düşünüyordum ama bu motor daha cazip geldi gözüme bir sorum olacak mc ve mcx arasındaki fark nedir acaba?

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul şehir içi kullanım 4lt/100 çok geldi bana dikkatli kullandığımı düşünüyordum. şuandaki fiyatlarla(5.05tl/lt) 20krş yapıyor

Bursa şehiriçi az yakayım diye çok fazla uğraşmadan 100 km de 3,06 lt yaktı...

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Alıntı pitonsnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar vitesli olarak ilk motorum olacak ybr düşünüyordum ama bu motor daha cazip geldi gözüme bir sorum olacak mc ve mcx arasındaki fark nedir acaba?
    İlk olarak 150mc'nin sıfırı artık üretilmiyor 150mcx onun yeni modeli olarak geldi. Aralarında ki farklar; mcx'in ön çamurluk farklı, koltuğun arkası biraz farklı, stop lambası farklı, arka çamurluk farklı, arka çanta takma aparatı farklı ve mc'ye göre daha sağlam, arka yan karenajlar farklı, mc'nin arka jant 18inc ve daha ince lastik mcx'in arka 17inc ve daha kalın lastik, arka amortisor farklı, mcx'te arka disk fren mc'de kampana, jantları farklı. Geri kalan herşeyi aynı.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Yakın zamanda motor almayı planlıyorum. Sormak istediğim bi kaç soru var:
    1) motorun titreşimi nasıl?
    2) yakıt olarak nasıl?
    3) kronik olarak veya şuradan sürekli sıkıntı çıkartıyor diyebileceğiniz bi sorun var mı motorda.

Not: hızla pek aram yok. Yüksek devirlerde kullanıp motoru pek sıkıştırmam sakin kullanımdan yanayım. 80 km hız bana yeterli geliyor. Mecbur kalmadıkça üstüne çıkmam.

Şimdiden teşekkürler. Kazasız belasız sürüşler hepinize.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı doganerahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa şehiriçi az yakayım diye çok fazla uğraşmadan 100 km de 3,06 lt yaktı...
    İstanbul da akşam 5 trafiğine yakalanırsan 3,06 yı anca rölanti de yakarsın

Şaka bir yana biraz sabredin arkadaşlar şu depo bitsin yakıt tutarını söyleyeceğim. Zira 100 km oldu daha gazı yarıya kadar bile çevirmedim. Hiç ara hızlanma yapmıyorum sağ şeridin solunda 60-70 arası takılıyorum. Bundan daha fazlasını da yapamam zaten. 3 lt/100 km yi görürüm diye ümit ediyorum.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    arkadaşlar benim motor daha 110 km de lakin lastikler çok dandik.

lastik değiştiren var mı? hatta değiştirmişken biraz daha kalın takayım diyorum. böyle bişey yapan oldu mu?

Motosikleti
    mcx 150
    Herkese selamlar. Arkadaşlar lastik konusunu bende blamadım paylaşıldığını hatırlıyorum ama bulamadım bir türlü yaklaşık olarak 4.000 km oldu motorum ve lastikleri yakın bi zamanda değiştirmeyi düşünüyorum en kötü 5000 e doğru önereceğiniz bir şey var mıdır ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)