Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    [
    [/COLOR]http://g1206.hizliresim.com/y/k/84cf0.jpg
    http://g1206.hizliresim.com/y/k/84cms.jpg
    http://g1206.hizliresim.com/y/k/84cq2.jpg
    http://g1206.hizliresim.com/y/k/84crt.jpg[/QUOTE]
    BUNUN BAĞLANTI APARATLARINI NASIL YAPTINIZ,AYRINTILI RESİM İSTERİZ.CAMI NERDEN ALDINIZ ACABA.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wrcharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MC 150
    Camı Yalova'dan aldım. Ön taraftakiler orjinal aparatları ama yetersiz. Rüzgarda titriyor. Direksiyona uzanan aparatları sanayide yaptırdım. Onlar olmadan sağlıklı olmuyor. Detaylı fotolarını hftasonu çekebilirim.

---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

Mcx maşasını bilmiyorum ama olacağını sanmıyorum. Uyguladıklarımı yapman gerekecektir. Üzerinden çıkardığım 4w taktığım led ampül 1w ve yaklaşık %30-40 daha fazla ışık veriyor. Ayrıca beyaz ışık. Gösterge panelinin altındaki vidaları söküp alt bölümünü çıkardığınızda ampüllere ulaşıyorsunuz.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    motoru aldıgımdan berı hafif zorlanmalarda kıtırkıtr ses geliyor du sonunda neden oldugunu buldum krank ses yapıyor buyuk ıhtımalle yamuk falan motor olene kadar devam edıp oldugunde komple detaylı yaptırıcam
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Alıntı msl10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,uzun yolda sele rahatsızlıkları için çözüm olacak medikal minderleri inceledim.Alternatif çözüm olabilir düşüncesindeyim.Link adresi Ankara,bende Ankarada yaşadığımdan dolayı en kısa zaman içinde bizzat yerinde görüp incelemek istiyorum.Tabbi sizinlede paylaşırım.
    Link:http://www.taktim.com.tr/taktim/inde...egory&catid=13
    bende mcx var içine elyaf koydurdum ve kaplatım 3mm elyaf ve 50 cm musamba 10 lira arkasım kağladı cok farket ti tahtaya oturyormusum bugune kadar

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY S150 LX 2012
    ATİ TURHAN YAN ÇANTALARINI ÇOK MERAK ETTİM FOTO ATARMISIN PLASTİKMİ FOLYESTERMİ ÇANTALAR BİLGİ VERİRMİSİN
    4 teker insanın bedenini taşır...... 2 teker ise ruhunu taşır........

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı bolcadarbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ATİ TURHAN YAN ÇANTALARINI ÇOK MERAK ETTİM FOTO ATARMISIN PLASTİKMİ FOLYESTERMİ ÇANTALAR BİLGİ VERİRMİSİN

Soft yan çanta denilen çantalardan. Corotex denilen kumaş malzemeden yapılmıştır. Piyasada hemen hemen tüm markaların bu tür ürünü var. içlerinde en uygun fiyatlısı Armode nin ve Tex markasınınkiler 100tl civarında satılıyor çifti. Diğer italyan markalarınınki ucuk fiyatlarda.

---------- Post added at 08:09 ---------- Previous post was at 08:01 ----------

@ wrcharun, kardeş resimlerden rölantinin çok düşük olduğunu görüyorum. 1000devir/dak.... Servis kitabını okuyunuz. devir en düşük 1300dev/dak. olmalı. Ben 1400dev/dak. da tutuyorum. Bu motorlarda yağlama sıçratma usulüyle oluyor o yüzden devirin biraz yüksek olması sıçramayı iyi yapabilmesi açısından iyi. Tabii bu motor sadece rölantide çalışırken için geçerli. Yolda giderken zaten devir yeterince yükseliyor. Fakat ilk çalıştırmada yani motor soğukken ve motorun tüm gece kullanılmadığını farz eder ve yağın aşağıya kadar indiğini düşünecek olursak, bence devirin biraz yükseltilmesi önem kazanıyor. Çünkü ben motora binmeden önce motoru biraz rölantide çalıştırıp ısıtanlardanım. İlk çalışma anı motorlar için hayati önem taşıyor biliyorsunuz. Bu otomobiller içinde geçerli. Hayırlı günler...

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende mcx var içine elyaf koydurdum ve kaplatım 3mm elyaf ve 50 cm musamba 10 lira arkasım kağladı cok farket ti tahtaya oturyormusum bugune kadar
    ben 3 cm sunger kullanmıstım otura otura 2 cm olmustu azonce 5 cm sunger koydum arka tarafa dogruda yukselmıs oldu ve hafif genişlettımkı totoyu kırmayalım dıye bırde sıyah cok guzel bır derı kapladım bayagı goruntude değişti surus ve estetıkte . artık yukarda oturuyorum yanı daha rahat bır surus bana gore
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 3 cm sunger kullanmıstım otura otura 2 cm olmustu azonce 5 cm sunger koydum arka tarafa dogruda yukselmıs oldu ve hafif genişlettımkı totoyu kırmayalım dıye bırde sıyah cok guzel bır derı kapladım bayagı goruntude değişti surus ve estetıkte . artık yukarda oturuyorum yanı daha rahat bır surus bana gore
    gözümüzde canlandıramadık... resim bekliyoruz

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    atiturhan o filtre nedir abi geçenlerde yaptığımız krank filtresine benzemiyor. Bi arkadaş motorla 140 gördüm diyor nasıl yapabilir ki o hızı üstelik henüz 800 km de mantıklı bi açıklaması olan varsa anlatsın yoksa ben GT250 Naked'e transfer olacam
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam bu filtre hava filtresimi yoksa krank filtresi mi ? Biraz küçük gibi geldi resimden dolayı.
    Bir de nerde bulabiliriz ve fiyatı ne kadar ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    merhaba arkadaşlar. motorumu CC yükseltmek için satıyorum.

Ankara da satılık Mondial 150 MR.

detaylı bilgi almak için =>

1 ) http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1179883/detay/

2 ) http://mondial150mr.blogspot.com/ (resim - video - geniş açıklama)

wrcharun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MC 150
    Rolanti ayarını servis yaptı. Yeni çalıştırdığım için motor soğuk 1100rpm de. Isınınca 1300 civarında çalışıyor. Bilgi için teşekkürler.

---------- Post added at 18:27 ---------- Previous post was at 18:21 ----------

Bende öyle birşey okumuştum. Arkadaş 1 saat falan 140la ilerlemişti yanlış hatırlamıyorsam ve kamyonun arkasında! KM saatinde ciddi bir sapma olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki sürekli 140 la giden kamyon henüz üretilmedi. GT250 önceki motorumdu. Ayrı segment. Öyle bir fırsatın varsa bekleme derim..

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atiturhan o filtre nedir abi geçenlerde yaptığımız krank filtresine benzemiyor. Bi arkadaş motorla 140 gördüm diyor nasıl yapabilir ki o hızı üstelik henüz 800 km de mantıklı bi açıklaması olan varsa anlatsın yoksa ben GT250 Naked'e transfer olacam

Motosikleti
    Sym joymax250i
    bi arkadaş ybr 250 ile takas yapalım dedi bilmiyorum mondial aşkı yakında bitecek gibi görünüyor ya gt250 naked ya ybr 250 sınıf atlamanın vakti geldi gibi

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    10 000 km ve üstü yaptığım ilk motorum ve bende değiştirmeyi düşünüyorum.

ama tekrar bu sınıfta motor düşünürsem ikinci el dahi olsa MC-X alırım heralde

Motosikleti
    Daha önce koyduğum resimdeki filtre krank filtresi değil bildiğiniz motosikletler için hava filtresidir. Krank filtresinden ebat olarak büyüktür resimde biraz küçük çıkmış. Yurtdışından getirttim. 38-40mm lik boğazlara uymaktadır. yerinde takılmış resimleri ektedir.

---------- Post added at 08:14 ---------- Previous post was at 08:09 ----------

Kelepçe paslı çıkmış ama elimde başka uygun kelepçe yoktu...
    Asıl bomba fikir ve resimleri şimdi geliyor

Elimde bilgisayarlar için güç kaynağı fan'ı vardı ve boşta duruyordu. Dur şunu bi deneyeyim dedim ve cuk diye oturdu. Sol tarafa da bir düğme yaptım bu fan'ı aktif edebilmek için.. filtre ve fanın motora güç katıp harikalar yaratmayacağını biliyorum. Daha henüz deneme firsatım olmadı, pek birşeyin değişeceğinide sanmıyorum ama maksat spor olsun işte.. Modifiye hobisi

yanlız hava filtresi güzel bi ses veriyor.. bi ara video falan çekip koyarım

Motosikleti
    Sym joymax250i
    atiturhan abi ne kadara mal oldu hava filtresi son hızında bir değişme oldu mu fan işe yarıyor mu?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    video yu bekliyoruz abi en yakın zamanda

Motosikleti
    bugün bi son hız denemesi yaptım. İzlenim olarak söyleyebileceğim şu: bildiğiniz gibi ben ön dişliyi 15 den 16 ya çıkartmıştım. Bu sebeple motorun ataklığı azalmıştı. Bu hava filtresinden sonra motorun ataklığı gaza daha çabuk tepki verip daha çabuk devirlenmeye başladı. Fan'ın zarardan öte fayda sağlayacağı kesin fakat bu öyle hissedilir birşey değil olmasınıda beklemiyordum zaten. Daha önce otomobil modifiye etmiş bir kişi olarak zaten tek başına hava filtresiyle müthiş beygirler eklenmeyeceğini biliyordum. Ama devirlenmede özellikle üst devir devirlenmelerde fayda sağlayacağı kesin. Fan'ın da az bi olumlu etkisi oluyorsa ne mutlu bana. Modifiye konusunda çalışmalarım sürecektir arkadaşlar birşeyler yakalarsam haberdar ederim.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Yeni motor aldım. MCX si satıyorum. 1800 km.de O-RİNG zincir, dörtlü flaşör, arka çantası park ve stop ledli, jantları kırmızı şeritli. Siteden arkadaş isterse görebilir. İstanbul Kartal'da oturuyorum. Cep telefonum 0536 215 1771.

---------- Post added 23-06-2012 at 00:16 ---------- Previous post was 22-06-2012 at 23:28 ----------

Alarm ve uzaktan çalıştırmada var.
    Orhan KÖNİ

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şile rivadan sonra koltugu kaplattım dosemeci de motor kullayormus sunger yerine elyaf kapladı daha iyi oldu baya farketti . artık 20 dakaikadan sonra yakta kullanmıyorum motoru

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)