Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Kardeşim o dediğin başıma geldi yani 90 km ile giderken çukura düştüm çanta beni solladı gitti ama sağlam çantaymış sadece biraz çizildi. Bende çözüm olarak çantanın altında metal pimi tutan parça plastik. Üzerine ayakkabı altına takılan metal perçemlerden monte ettim o günden sonra hiç kopmadı daha sert çukurlara girmeme rağmen. Sökülebilir olması bazen işime yarıyor yoksa bende düşündüm sabitlemeyi. Şu anda tek sıkıntı fazla sarsılması ve ses yapması buna bi çözüm bulabilirsem güzel olacak. Tavsiyen için teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    1 yaşında oldu benim mc 32000 km deyim.Motorda hiç arıza yok çok şükür.Motorun ayarları o kadar güzel oturdu ki yerine hem yakıt olsun hem performans gerçekten harika.Tek problem mıclen lastiklerim.12000 km de taktırdığım ön arka lastiklerden arka lastik artık hakkın rahmetine kavuştu.heryeri fitil oldu garibimin.Bakalım daha ne kadar idare edicez birbirimizi.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 yaşında oldu benim mc 32000 km deyim.Motorda hiç arıza yok çok şükür.Motorun ayarları o kadar güzel oturdu ki yerine hem yakıt olsun hem performans gerçekten harika.Tek problem mıclen lastiklerim.12000 km de taktırdığım ön arka lastiklerden arka lastik artık hakkın rahmetine kavuştu.heryeri fitil oldu garibimin.Bakalım daha ne kadar idare edicez birbirimizi.
    slm beyazıt 60 arkadaşın motor sesi normal degil senin motorun 32 bin de sesi nasıl ben biraz takıntılıyım bana normal dışın da olan herşey anormaldir

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Selam mc ailesi.Hiç aklımda yokken bu motora ilgim arttı.Honda cb125 filan düşünüyordum ama sonra mondial drift 125 gördüm hondadan daha güçlü filan sonra mc 125 var onu gördüm ama kullanıcı yorumları yok en sonda mc x 150 gördüm baktım biraz yorumları okudum olumlu yönde olunca incelemeye başladım.Tek sakıncam yakıt tüketimi 2,5 litre yakanda var 4 litrede.Şimdi 100 km/h da sabit 5 viteste ne kadar yakıyor.Ben uzun yol düşünüyorum.Uzun yola çıkan var mı? Şimdiden teşekkürler.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı isak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm beyazıt 60 arkadaşın motor sesi normal degil senin motorun 32 bin de sesi nasıl ben biraz takıntılıyım bana normal dışın da olan herşey anormaldir
    Dün mcx sahibi korhanın yanındaydım motosikleti henüz 3000 km olmamış onunda takıntısı motosikletini ilk çalıştırmada motor bloğundan eksoz sesine benzer bir ses gelmesi ama motor ısındıkça ses yok oluyor.Sebebini anlamadık bir türlü ben o kadar km yapmama rağmen öyle bir ses duymadım.Benim motosiklet mc korhanınki mcx ama motorda fark olduğunu sanmıyorum.

---------- Post added at 22:54 ---------- Previous post was at 22:43 ----------

Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam mc ailesi.Hiç aklımda yokken bu motora ilgim arttı.Honda cb125 filan düşünüyordum ama sonra mondial drift 125 gördüm hondadan daha güçlü filan sonra mc 125 var onu gördüm ama kullanıcı yorumları yok en sonda mc x 150 gördüm baktım biraz yorumları okudum olumlu yönde olunca incelemeye başladım.Tek sakıncam yakıt tüketimi 2,5 litre yakanda var 4 litrede.Şimdi 100 km/h da sabit 5 viteste ne kadar yakıyor.Ben uzun yol düşünüyorum.Uzun yola çıkan var mı? Şimdiden teşekkürler.
    100 km sabit hızla 4 lt yakacağına garanti ederim.60 km hızla da 2,5 lt benzin yakarsın.Şimdi bu sayfada eğri oturup doğru konuşalım 100 km sabit hızla 2,5 lt yakan cb125 varken ve son hızları mc ile aynıyken hangisini almak daha mantıklı olur cevabı sen ver.Birde yolda giderken şasisi kırılan bir 150 zc gördüm geçen bakımda serviste mondialden iyice soğudum.Şimdi kimseye git mondial al demek gelmiyor içimden.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Dün mcx sahibi korhanın yanındaydım motosikleti henüz 3000 km olmamış onunda takıntısı motosikletini ilk çalıştırmada motor bloğundan eksoz sesine benzer bir ses gelmesi ama motor ısındıkça ses yok oluyor.Sebebini anlamadık bir türlü ben o kadar km yapmama rağmen öyle bir ses duymadım.Benim motosiklet mc korhanınki mcx ama motorda fark olduğunu sanmıyorum.

100 km sabit hızla 4 lt yakacağına garanti ederim.60 km hızla da 2,5 lt benzin yakarsın.Şimdi bu sayfada eğri oturup doğru konuşalım 100 km sabit hızla 2,5 lt yakan cb125 varken ve son hızları mc ile aynıyken hangisini almak daha mantıklı olur cevabı sen ver.Birde yolda giderken şasisi kırılan bir 150 zc gördüm geçen bakımda serviste mondialden iyice soğudum.Şimdi kimseye git mondial al demek gelmiyor içimden.
    abi harbi soğudum bende şimdi beyaaa.şasiyi kıran arkadaşıda tebrik etmek lazım.sormadınmı nasıl başardın diye ustam.tebrik edeydin.ve motosikleti körükörüne savunmadığın için çok teşekkürler.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    şasi kırmayı nasıl becermiş yahu ben günde en az 5 defa tek teker yapıyorum küt küt yere vuruyorum bir kere de olsun bi sıkıntı çıkarmadı sağlam motor vesselam.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Şasisi kırılan 150 zc, onlarda imalat hatası var çok var o motorda şasisini kıran.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi harbi soğudum bende şimdi beyaaa.şasiyi kıran arkadaşıda tebrik etmek lazım.sormadınmı nasıl başardın diye ustam.tebrik edeydin.ve motosikleti körükörüne savunmadığın için çok teşekkürler.
    150 zclerden duyduğum 6. şasi kırma hadisesi.

zclerin ön amortisörleri çok dandik. 3 parmak esneme yapıyor. mesela ybrnin ön amortisör 8-9 parmak esniyor.

e peki çukura girince ve zcnin amortisörü rahatça dibini görünce kalan yük nereye binecek?

tabi ki gidonu tutan ana şasi demirine... tüm zcler oradan şasi kırıyor. eminim bahsedilen zc de aynı yerden şase kırmıştır.

zc parasına göre güzel scooterdir. 15.500 km gayet güzeldi.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    maxi ile aşağı yukarı aynı dönemde ladık 150 zc yi aynı dönemde de sattık. 150 zc topaçında bir de ebby vardı. sonra stereo. bir şile gezisinde üç zc yanyana gelmiştik. herkesin motoru ile ilgili görüşü farklıydı. ben çekmemesinden dert yanarken diğer arkadaş parça kalitesinden diğeri de memnuniyetinden bahsediyordu. gezi sonrası kayışı değiştrdim. 6000 km hiç sorunsuz götürdü beni. çekiş muhteşem oldu. parça kalitesi yine malum çok deiyi değil. lakin bu şasi kıranlara gerçekten sormak isterim ne yapıyorsunuz motora diye. kaç kilo yük yüklüyorlar.
    bir serseri şikayet ediyordu serviste. arka taşıyıcı sürekli kırılıyor diye. manyak adam max 5 kg yazan yere en az 60 kg lik arkadaşını üçüncü olarak almış yola gidiyor . kendi gözümle gördüm bunu.
    e activa niye kırmıyor. be bilader neredeyse 5000 tl veriyorsun o araca. boru mu.

bu arada istanbul ve çevresi grubu arkadaşlar. güzel bir gezi var. ayarlarsanız kendinizi katılalım. görüşelim. yoksa başka görüşemeyeceğiz
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...2-pazar-3.html
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    mondiaL 150 mc
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bu modeli gördüm, sağına soluna baktım gayet temiz işçiliği vardı.

İlk defa motor alacağım, başlangıç olarak buna mı yönelsem karar veremedim. İkinci el TVS Apache'lere bakıyordum, ama bunu görünce tam bir kararsızlığa düştüm. Motor aksamı için Taiwan'da yapılmış deniliyor. Bu konu hakkında farklı bilgilere sahip olan var mı acaba?
    Tws apache bızım bı arkadasta cok vıbrasyon var satıcak memnun deqıl yanı bence 4600 verıp onu alacaqına 150 mc al derım yanı benım kendı motorum cokda memnunum ama bı 2 ufak raadsız edıcı seyı on dıskten surtme sesı qelıyor bırde amortısorler sert baskada hıc bır seyı yok 20 tl benzın at 1 hafta full qez.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx

Aynen öyle Yücel abi... İsak ben Yücel abininde motorunu kullandım 32 binde olmasına rağmen yinede gerçekten diri duruyordu motorun hiç bi yerinden ses gelmiyordu Yücel abi iyi bakmış gerçekten... Bi ben şu sesi çözemedim motor ısınana kadar sanki egzos iptal oluyo karbüratörün içindeymiş gibi eksoz ses çıkartıyor...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı aksoy19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun üstündeki benzin geri dönüş hortumu patladı bende körlettim sorun çıkarır mı acaba ? bir de zincir durmadan sarkıyor? hangi marka takdırmak gerek ? yüksek hızda giderken debriyaja basıp biraz beklersem motor duruyor ? sizin motorda da oluyor mu? teşekür ederim.
    Motorun stop etmesiyle ilgili olarak subap ayarlarını bi kontrol ettir. Muhtemelen rodaj dolmadan fazla yüklenmişsin...

---------- Post added at 08:26 ---------- Previous post was at 08:23 ----------

Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu aralar takip ediyorum bu motoru. İyi hoş da bazı şeyler kafamı karıştırıyor arkadaşlar bu motor için egzozun içi parçalanıyor diyorlar şamandırası hemen bozuluyor diyorlar. Titreşim konusunda şikayet eden duymadım nedir bu işin aslı astarı ? Kronik arızası orjinal zinciri dandik gevşiyor sanırım başka var mıdır ?
    Tek teker yapma çalışması yapan arkadaşlar muhtemelen zincirin gevşemesine sebep oluyorlar. Ben 7000km kadar orjinal zinciri ile yol yaptım ama hiç zincir gevşeme olayına rastlamadım. forumdaki zincir kalitesiz kopuyor söylentilerinden dolayı benimde uzun yolda başıma gelir endişesi ile orjinal zincirde hiç bir sorun yaşamama rağmen O ringli CZ marka zincir ile değiştirdim. Her iki zincirinde bakımlarını aksatmadan yapıyordum ve hala yapıyorum.

---------- Post added at 08:44 ---------- Previous post was at 08:26 ----------

@beyazit60, videolarını izledim MC X güzel olmuş fakat dikkatimi birşey çekti: senin rölanti kaçta?

---------- Post added at 08:50 ---------- Previous post was at 08:44 ----------

3-3,5litreyi her daim göz önünde bulundur. Kendisine hakim olup az gaz acabilen arkadaşlar bu değerlerin altına inebilirler ama motor insanı çok tahrik ediyor. Commuterlerin içinde en güclüsü olması biraz fazla tüketimin sebebini açıklıyor zaten. Yokuş çıkarken bile vites küçültmemenin keyfini yaşamalısın bence ;)

---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:50 ----------

Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şasi kırmayı nasıl becermiş yahu ben günde en az 5 defa tek teker yapıyorum küt küt yere vuruyorum bir kere de olsun bi sıkıntı çıkarmadı sağlam motor vesselam.
    @ turkish39; Şasinin nasıl kırılabileceğinin cevabını arkadaş vermiş zaten. Şimdi değil ama Allah korusun birgün böyle bi sakatlıkta sen yaşarsan rica ediyorum markaya mok atma lütfen....

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    ---------- Post added at 08:53 ---------- Previous post was at 08:50 ----------

[/COLOR]

@ turkish39; Şasinin nasıl kırılabileceğinin cevabını arkadaş vermiş zaten. Şimdi değil ama Allah korusun birgün böyle bi sakatlıkta sen yaşarsan rica ediyorum markaya mok atma lütfen....[/QUOTE]

bende mondial kullanıyorum ama körükörünede savunmuyorum.ayrıca 1993 yılından beri motor tepesindeyim.2006 yılından beri mondial kullanıyorum.ama kusura bakma 100 km de 4 lt yakan ayrıca 110 km yi geçmeyen motosikletin savunulacak hiç bir yanı yor arkadaşım.dnun yerine 125 drift modelini tercih edebilir insanlar daha mantıklı.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    atiturhan abi rolanti normal de motor soğuk olduğundan öyle
    Gittiğim yere varmak değil, motorumla yolda olmak önemli olan.

Motosikleti
    Sym joymax250i
    [IMG][/IMG]

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @turkish 39, 4lt maksimum tüketimdir. 2,5lt tüketen arkadaşlarda var ;) Ayrıca 110km/h dediğin son sürati ben yüklü olarak ve iki kişi olarak yapabiliyorum. Demek istediğim motor o hızı her türlü görüyor. Ben Mondial derin dondurucu firmasına ortak değilim arkadaşım. Olanı yazıyorum. CBF150 denilen sözde efsaneyi de görüyoruz yollarda...

Motosikleti
    Sym joymax250i
    atiturhan katılıyorum sana abi. İlk aldığım zamanlar 110 son süratiydi. Şimdi çift kişi (80 kg ben 95 kg kardeşim + 40 kg bagaj yükü=215 kg) düz yolda 120 görüyorum.

Motosikleti
    RX3 İ EVO
    arkadaşlar bende mondial kullanıcısıyım bi ara bu mcxlere bende taktım ama bu sayfayı baştan sona kadar okudum.açıkçası ilk başlarda heveslenmiştim ama sonradan o hevesim kırıldı.sonuçta çıkan aksaklıkları yazan siz kullanıcılarsınız.çıkan sonuçlara göre konuşuyorum ben.sonuçta 3000 tl veriyorsunuz.ne kadar ekmek okadar köfte meselesi sakın demeyin.hepimiz kolay para kazanan insanlar değiliz.bu forumda motosiklet kullananlar ve deneyimleri paylaşanlar sayesinde seçim yapabiliyoruz.amacım ne markaya b.k atmak nede alan arkadaşlara neden aldın demek değil yanlış anlamayın.bugün mondiale binersin yarın başka bi modele,mc nin belkide adını anmazsın.önemli olan beklentileri karşılaması.sizin beklentilerinizi karşılıyorsa bana laf düşmez.benim takıldığım sadece bu model değil kim ne kullanıyosa o motor gitmesede onun savunulmasıdır.oysa alacak olan arkadaşlara şurası güzel burası sıkıntılı demek en güzeli değil mi?

Motosikleti
    lifan kp 150
    ben de mc kullandım bir zamanlar yigidi oldür hakını yem derim evet mc max devir lerde kullandıgın da çok yaka biliyor ama bir de şöyle bir durum var ani hızlanmalarda ve bir aracı 100 km ye kadar ani sollamalarda emsalleri bu konu da mc ile ölçüşemez ben de şu an tvs var mc ye göre az yakıyor ama mc nın 2 kişi 100 ile çıktıgım rampayı tvs
    tek kişi ile 90 la çıkıyor ani hızlanmalrda gaza tepkisi çok geç seç ve vibrasyonu da cabası begen ona göre al derim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)