Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial 150 mc
    herkese selam arkadaşlar bu hafta sonu kocaeli den çıkıp bursa gezisi yaptım toplam da 242 km yol yaptım ve 7 litre benzin yakmışım 100 km ye uyarlarsak 2.8 litre yapıyor ben normal olduğunu düşünüyorum siz ne dersiniz. üstelik fırsatını buldukça 90 -100 km ye çıktım ortalama olarak 80 km ile gittim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    çok iyi rakam bence. ben rahat durmuyorum motorda, agresif kullanıyorum. hiç 3 litrenin altına düşmedim sanırım.

Agresif derken yanlış anlaşılmasın: trafiği tehlikeye atmıyorum kesinlikle.

ArivA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG
    Merhabalar, arkadaşlar geçtiğimiz hafta itibariyle bende 150 mc sahibi oldum. ikinci el almış olduğum motorun aküsü bitik değiştirmek istiyorum ve de bir servise baktırmak istiyorum. Şimdi geleyim sorularıma belki bu sorular daha önce bir çok kez sorulmuştur ancak göremediğim için soruyorum; akü alırken hangi marka tercih edeyim, fiyatı nedir? güngörenden veya fatih civarında en güvenilir servis hangisidir?

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    linkini aşagıda veriyıorum Şehreminide hüner motor var çok iyi bir servis yedek parca sorunu yok ustalıklarıda iyi Başın agrmaz. bendede mcx var 3. servisim neredeyse bu servise gelene kadar motoru satacaktım diger servisler yüzünden motorum dan sogumuştum.
    http://hunermotor.com/iletisim.asp

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bizim dier mc 18.000 de filan suana kadar teknık konuda masallah hic yolda kalmadım suan istedikleri bi karburator ayarı sibob ayarı ve yag değişimi .

bir sorum olacak gidonu asagıya cekmek istiyorum yatık kullanmak icin baska gidonmu takayım normal gidonu ileri dogrumu yatırayım sıkıntı yasarmıyım hangisinde cevap verebilecek varmı
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

ArivA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400UG
    Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    linkini aşagıda veriyıorum Şehreminide hüner motor var çok iyi bir servis yedek parca sorunu yok ustalıklarıda iyi Başın agrmaz. bendede mcx var 3. servisim neredeyse bu servise gelene kadar motoru satacaktım diger servisler yüzünden motorum dan sogumuştum.
    http://hunermotor.com/iletisim.asp
    Tesekkur ederim. Bı görüşeyim bakalım hüner motorla.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    benim yakıt suanda 18,000 de olan mc de litresi 4,59 dan aldıgım 20 tl lik benzinle 135 km gibi agresif koposif patositif bi surusle yol yaptım
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Benim MC X 100 km.de 2.3 LT. yakıyor. Depoyu ful yapıp hesapladım. Sizin fazla yakıyor.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    lifan kp 150
    kaçla gidyorsunki

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    2000 km.de, 100 km.yi geçmiyorum. Senin rölantisi yüksek olmasın, benim rölantide devir saati tam 1000 de duruyor.
    Orhan KÖNİ

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı Ahmet Orhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km.de, 100 km.yi geçmiyorum. Senin rölantisi yüksek olmasın, benim rölantide devir saati tam 1000 de duruyor.
    Servis kitapciğinda rölantinin + - 1400 olması gerektiği yazıyor ben rölantiyi 1300lerde tutuyorum. Bu tarz motorlar subapların yağlanmasını sıçratma yöntemiyle yapıyorlar o yüzden düşük rölanti yetersiz yağlanmaya sebep olabilir üç kuruş kar elde edeyim derken 5kuruş zarar etmeyin. Bu konuyu bi araştırın derim benim bilgim bu doğrultuda. MC yada MC X ler sürüş karakterine göre az yada çok yakıt tüketebiliyor. Ben min. ve max. değer olarak 2,5lt ile 4,5lt arasında yakıt tukettiğim oldu. Ortalama 3-3,5lt arasında tüketiyorum. 90kg.ım bu arada

sulokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX
    Bendede MCX var 6500 de depoyu fulluyorum 60 liraya doluyor yedek depoye kadar gittigimde 350 -380 arası yakıyor daha 400 u gormedim surekli istanbulda sehir içi kullanıyorum karsıya gecerken filanda 100 civarında kullanıyorum. surekli de servise gidiyorum buji bile değisti ama yakıt hep aynı.
    Uzun kullanımlarda 20 -30 km surekl 5 vitesde gidersem durdugumda stop ediyor ama sogukken sorun yok. sizdede böyle bir sorun yasayan varmı.

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendede MCX var 6500 de depoyu fulluyorum 60 liraya doluyor yedek depoye kadar gittigimde 350 -380 arası yakıyor daha 400 u gormedim surekli istanbulda sehir içi kullanıyorum karsıya gecerken filanda 100 civarında kullanıyorum. surekli de servise gidiyorum buji bile değisti ama yakıt hep aynı.
    Uzun kullanımlarda 20 -30 km surekl 5 vitesde gidersem durdugumda stop ediyor ama sogukken sorun yok. sizdede böyle bir sorun yasayan varmı.
    derbiyajı sıkılı iken stop etmesi iki ihtimali ön pilana çıkarıyor rölenti düşük olabilir yada sipoplarla alakalı olabilir

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    kimsenin sesi çıkmıyor bu ara forum geneli benzin muhabbeti

Motosikleti
    lifan kp 150
    bu mc ler de rölenti de iken tok bir ses tıkarması normal bir durummu acaba sıfır km lerde iken böyle ses çıkarmıyor

Motosikleti
    Sym joymax250i
    isak o ses benim motorda da vardı zamanla değişti sanki hondanın CBF ler gibi sesi vardı zamanla kayboldu benimde dikkatimi çekti

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    isak o ses benim motorda da vardı zamanla değişti sanki hondanın CBF ler gibi sesi vardı zamanla kayboldu benimde dikkatimi çekti
    kaç km den sonra degişti ses

Motosikleti
    Sym joymax250i
    800 - 1000 km arası değişti

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    pazar günü ufak bi gezi yaptım dün yani avr. yakasından camlıca tepesine çıktık güzel geziydi
    tam camlıca tepesinden aşağı inerken yukarı tırmanan bi turuncu mc vardı iki kişiydiler motorda selamlaştık kornalar falan ama durmaya fırsatımız olmadı
    o arkadaş burdamı onu merak ettim
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

Motosikleti
    Sym joymax250i
    arkadaşlar motora yan çanta+depo üstü çanta+far içi çakar lamba+kırmızı mavi çakar lamba+beyaz led sis lambası aldım aküye bi zararı olurmu turan abi senin motorun x versiyonu oldu sonunda acayip cix durdu Mondial 150 GS oldu [COLOR="Silver"]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)