Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    benmde ilk 1500 de falan sona gelmişti zincir 3 bakla kuculttum ondna snra gene ortalara gelince zincir dişli buyuttum snra biraz daha buyudu 17 dişli taktım suan normal daha uzamaz heralde =)

terleme olayı ılk oluyodu bende ama snradan kesildi motoru kucuk bulasık fırcasıyla yıkıyorum motr kısımlarını o yuzden olsada pek farketmıyorum ama sankı yag eksiltiyor kac yag koyuyoruz buna vede sibob ayar ıcın numaraları kac
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    10-40 yada 15-50 yağ kouluyor ama havalar daha çok ısınmadığı için 10-40 uygundur. Ben geçen yaz motul kullanmıştım bugüne kadar en çok o yağdan memnun kaldım.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı shooteronur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla marka bilmiyorumda sprey şeklinde bi yag var motorcumdan aldım 12 tl ye. :D
    Gazyağı da bu işi görmekte....

---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu ben anlamıyorum. siz nasıl yapıyorsunuz bu motorla 100 km pazar günü kadıköyden çıkıp istinyeye kadar bir tur attık geldik. nişanlımla.
    ben 98 kilo,nişanlım52. toplamda 150 kiloyuz. topcasede dolu buna rağmen ben köprüden geçerken savruldum sürekli. sanki ön teker 8 çiziyor gibi.40 km yi geçemedim. köprüye çıkan yolda ve köprünün anadolu yakası çıkışında bastım bastım ama 60km den sonra motor kendini kaybediyor. arka başka ön başka gidiyor. kesinlikle hiç güven vermiyor bana. üzerindeki lastikler orjinalinde üzerinde olan CST marka lastikler. acaba ondan mı? son derece tehlikeli ve güvensiz.
    ben dönüş yolunda köprü üzerindeyken kasılmış bir şekilkde yolda kalmaya çalışıyordum ki yanımdan bi motorlu geçti, sanırım transalp falandı, adam ayağa kalkmışbir şekilde köprüyü geçti.
    uyuz oldum.
    ayrıca cbf150 ler bile benden hızlı bir şekilde beni solllayarak geçti yanımdan. bu kadar savrulmada benim biraz iri oluşum mu yoksa lastiklerin aşırı kötü oluşumu etken anlamadım.

Mehmet İzmit yolunda tek miydi artçında varmıydı. biraaz fazla sanki yakmış. bende ilk fırsatta adapazarı yapmayı düşünüyorum. havalar azıcı kdaha düzelsin ve lastikleri bi değiştirebilsem
    lastik hava basınçlarını kontrol et.

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    ARKADAŞLAR YAKINDA 150 MC-X LE İLGİLİ PROFESYONEL ANLAMDA Bİ TANITIM VİDEOSU ÇEKECEĞİM MOTORU SIFIR KM ALDIM BENZİM GÖSTERGESİ VE ARKA LED STOPLAR YANMIYORDU GARANTİDEN DEĞİŞTİRDİM GEÇENLERDE KOLTUK ALTI KİLİDİ YERİNDEN DÜŞMÜŞ KOLTUĞU TORNAVİDA İLE SÖKÜYORUM FABRİKAYI ARADIM GARANTİ KAPSAMINA GİRMEZ DEDİLER YANİ MONDİAL SATTIĞI MALIN ARKASINDA DURMAYAN BİR FİRMADIR KİMSE BU MOTOR GARANTİLİ BİŞEY OLURSA YAPTIRIRIM DİYE DÜŞÜNMESİN BİRİNİ YAPSALAR DİĞERİNİ YAPMIYORLAR NİTEKİM 3,160 TL YE BU KADAR OLUR TABİKİ Bİ YBR YADA CBF SAĞLAMLIĞI KALİTESİ YOK AMA PERFORMANSI GÜZEL BEN MAX 115 GÖRDÜM HENÜZ AÇILMAMIŞ OLMASINA RAĞMEN YİNEDE TAVSİYE ETMİYORUM GİDİN YBR ALIN CBF ALIN İKİNCİ EL OLSADA ALIN AMA SIFIR MONDİALE PARA VERMEYİN BEN PİŞMANIM AÇIKCASI

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savrulma sorunu motor rüzgarı kesmediğinden dolayı biraz var fakat sürüşe engel de değil bu bence. lastikler kuru zeminde yeterli gibi, belki hava basınçlarında sıkıntı vardır.

bu arada bu birkaç gündür motorumu iyice sınırlarda kullanmaya başladım. düzde 120'yi, hafif rampa aşağı 130'u görüyor. en son yakıt ölçümüm de 4.47'den aldığım 30 liralık benzinle süratli kullanımda 228 km.
    yahu o hızı görüyor benim motorda mı bi sıkıntı var hafif aşağı rampada kıçını yırtsa 115 diyor motor

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu o hızı görüyor benim motorda mı bi sıkıntı var hafif aşağı rampada kıçını yırtsa 115 diyor motor
    biraz zaman ver hocam motoruna. ben 4500 km'deyim. ilk aldığımda benimki de 115'i geçmezken şuan canavar gibi gidiyor. rüzgarsız havada düz yolda 120'yi geçtiğimi çok gördüm. ama çok hafif rüzgarda ne kadar zorlasam da 110'u geçemediğimi de bilirim. ayrıca geçtiğimiz sayfalarda mc, mc-x arasında arka lastik kalınlık farkının da 5-10 km son hızdan farkettirebileceğini söylemişti atiturhan abi. son olarak şunu söyleyeyim. aldığımdan beri hiçbir grup gezisinde boynumu bükmedi, yolda bırakmadı. bana hava atan, "mondial alınır mı bee" diyenleri ışıklarda aynanın derinliklerine gömüyorum. kaldı ki bizim motorlar hız motorları değil. 70'le 80'le bu motor beni istediğim yere götürüp getiriyorsa olay bitmiştir. mc 150 ise bize fazlasını sunuyor. kısacası ben motorumdan son derece memnunum arkadaşlar, bir sonraki motor olarak da bu ara mr 250 destrolara bakmaya başladım

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX

led'lerim, park ve stop'um.
    Orhan KÖNİ

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    dörtlü flaşör nasıl yapabilirim ?

Motosikleti
    HONDA PCX
    Benim dörtlü flaşörü tamircim yaptı yakınca dit dit sesi çıkıyor. Sitede flaşör yapımı var, yararlanabilirsi. Yaşlandım artık her şeyi tamircime yaptırıyorum.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    HONDA PCX
    Motorun ön ve arka çamurluğuna tozluk takmak istiyorum, yazın çıkarıp havalar bozdumu takacağım. İstanbul'da nerede uygun bir şey bulabilirim?
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    znu 125
    ahmet abi, bnde istanbulda göztepedeyim. varmı tavsiye ediceğin bizim mootordan anlayan düzgün bi usta ?

Motosikleti
    HONDA PCX
    Kerem, benim iki motorumuda götürdüğüm Kartal Soğanlı'da yıllardır gidiyorum çok memnunum. Ucuz yapar, kazık atmaz. Sana telefononu vereyim görüş, 05546334622 yol yardımıda var. Orhan abi tavsiye etti dersen iyi olur çünki beni sever.
    Orhan KÖNİ

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @gokseltoprak, destro tavsiye etmem. 250cc iki silindirli enjeksiyonlu bir makina gibi değil. Onun yerine bi Honda CBX250 yada CBF250 o da olmadı Hyo GT250 tavsiye olunur.

Motosikleti
    znu 125
    ewet hiç tutulmadı destro, bu kadar mı kötü

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    arkadaslar motoru satıyoruz maxi scooter yada chopper takas dusunuyorum arabada olabilir ilgilenenler irtibata gecisn
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Motosikleti
    Atiturhan arkadaşım eğer mr 250 destro kullandıysanız bizim mc ler ile arasında hızlanma, çekiş ve son hız bakımından nasıl bir fark var ? eğer adınlatabilirseniz çok sevinirim. Bunu özellikle mc kullanıcısından öğrenmem, mc ile destroyu takas etmeye gerek olup olmayacağını anlamam açısından çok önemli.

arkadaşlar antalya merkezde işinin en iyisi denilecek motor ustası varmı görüşebilecegim mc-x ile apache arasında kararsız kaldım fikir almak istiyorum ayrıca sizler bana ne tavsiye edersiniz. kullanıcı olarak sizlerin tavsiyesine ihtiyacım var aldıgım motoru uzun süre kullanayım istiyorum satmak için deyil kullanmak için motor alacagım yani ömürlük olsun. şimdiden tşk. ler hepinize

Motosikleti
    HONDA PCX
    MC X e ORİNG zincir takan var mı, ne marka kaça aldınız?
    Orhan KÖNİ

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    arkadaşlar birşey duydum bilgisi olan varsa sormak istedim mc yada mc-x e 17 dişli takan varmı yada ybr dişli takan varmı takınca 140-150 km hız yapabiliyor diye duydum şahsen denemiş birinden inanmadım uyarmı sağlıklı olurmu sıkıntısı ne olur

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    banada motorcum söledi 20 km fark eder dedi son hızda. ben taktırmadım 114 kg yim son hızım düz yolda 125.biraz yokuş yukarı yollarda vites düşürmeden 100 le rahat gidiyor. 110 nu geçmiyordu bayır aşağı saldım ibreyi sona dayadım rodaj bıtımınde baya rahatladı motor 120 ye hemen cıkıyor. ama sürekli o hızlar yapılmaması lazım 140 150 falan tehlikeli bence, yuksek motor ve commuter sonucta. 120 iyidir.
    ybr ile 120 yapmak için kasarsın ben 110 -120 ile tek elle kullanıyorum kasmıyor motor titreyip bagırmıyor deli gibi.
    Alıntı beyazit60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar birşey duydum bilgisi olan varsa sormak istedim mc yada mc-x e 17 dişli takan varmı yada ybr dişli takan varmı takınca 140-150 km hız yapabiliyor diye duydum şahsen denemiş birinden inanmadım uyarmı sağlıklı olurmu sıkıntısı ne olur
    motorumu satıp benzin alıcam. %68 vergimi olur ya

Motosikleti
    Kesinlikle dişli değişiminden sonra düz yolda son hız değişmez. Ya arkadan rüzgar esecek yada yokuş aşagı olacak anca 10 km belki artar.
    Motor ustalarına hakketten şaşıyorum ya yuh diyorum. İnsan biraz işiyle ilgili olsa dişli büyütmeyle hızın artmayacağını bilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)