Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı sulokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar enfazla 4000 km de MCX im var 15-20 defa orta sehpayı kullandım genelde yan sehpayı kullanıyorum. orta sehpay aldıgımda sehpa cok geriye doğru kayıyor, tekerlekler yerden yükselmiyor servis e götürdüm ayarlanmaz değişmesi lazım dedi bu tarz bir sorun yaşayan .oldumu
    bence hiç uğraşma direkt servise söyle garantiden değiştirsin madem ayarlanmıyormuş. çünkü senin hatan yok ve diğer mcx lerde öyle bir sorun yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    23000 km'deyim 13 binde değiştirdiğim zincir ve dişlileri tekrar değiştirdim ve bu sefer oringli zincir taktırdım.Geçen hafta yağan kar sonrası yola dökülen tuz ve solüsyon zinciri baya yıprattı o kadar ki motosiklet gaz yemez olmuştu.150 MC ye ilk zamanlarda ki hevesim açıkçası kırıldı.Geçen yaz 1 ay cbf 150 beklememek için aldığım mc 150 kuryeliğe dayanmadığını gördüm,yakıt tüketimide zamanla azalacağı yerde daha da arttı 80 km hızın üzerinde neredeyse 250 cc nin tükettiği benzini tüketiyor.Bu motosikleti kredi kartına komisyonsuz 3 bin liraya aldım ama beyaz eşya mağazalarından 36 ay senetle dörtbin beşyüz liraya alan arkadaşlara gerçekten üzülürüm.Sezon başlamadan 150 mc alacak arkadaşları şimdiden uyarmak istiyorum.Ben önümüzdeki kış sıfır bir cbf alıp mc yide ikinci motor olarak kullanmayı düşünüyorum.Şimdi bazı arkadaşlar bu motoru kötülememe kızabilir ama ben yoğun kullanımda motorun testini en iyi şekilde yaptığımı düşünüyorum.Motosikletin ikinci elininde kaç tl den satıldığını sahibinden.com dan bakabilirsiniz,adamlar sıfırı 3000 tl ye satılan motoru 5 bin km de 1800 tl ye satıyorlar bu bile 150 mc nin nasıl bir motor olduğunu açıkça gösteriyor. ---------- Post added at 22:39 ---------- Previous post was at 22:35 ---------- Alın size bir örnek 3800 km de 1500 tl http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...71468182/detay

---------- Post added at 22:41 ---------- Previous post was at 22:39 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...73007039/detay

bir örnek daha
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @saridev, Noktayi koymussun ama biz senin nasil bir kullanici oldugunu nereden bilecegiz? Kendinde söylüyorsun zaten kuryelik yaptigini... Neyse polemik yaratmayayim... Ben memnun bir kullaniyiyim.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @saridev, Noktayi koymussun ama biz senin nasil bir kullanici oldugunu nereden bilecegiz? Kendinde söylüyorsun zaten kuryelik yaptigini... Neyse polemik yaratmayayim... Ben memnun bir kullaniyiyim.
    Ben hor kullanıcıyım açık söyliyim kar kış motor tepesindeyim.Benim burda amacım mc almak isyeten arkadaşlar sıfırını almak yerine az kullanılmış çantası koruma demiri ve daha bir sürü artısı olan ikinci elini bulmaları.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hor kullanıcıyım açık söyliyim kar kış motor tepesindeyim.Benim burda amacım mc almak isyeten arkadaşlar sıfırını almak yerine az kullanılmış çantası koruma demiri ve daha bir sürü artısı olan ikinci elini bulmaları.
    Bak o dedigin dogru. Temiz bi ikinci el daha az zarara ugratir. Dedigine katiliyorum. Ben ne yazikki Türkiyede ilk MC kullanicilarindan birisiyim. Cikar cikmaz almistim. Ben aldiktan sonra ÖTV indirimi olmustu.. o da yetmedi arkadan MC X geldi ) Tam bahtsiz bedevi oldum anlayacagin

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    yücel bende zamanında çok araştırdım ve ilk linkteki motoru alacaktım fakat yakıt beni çok düşündürdü uzun yolda ybr den %80 fazla yaktığını fark ettim ve almadım allahtan almamışım o zaman 2000 tl diyordu adam ben gittim 2008 model ybr aldım 2750l ye ve yakıt inanılmaz az..
    mc nin beni sadece top sepeed de geçeciğini biliyordum geri kalan her özellikte ybr benim için avantajlı geldi ve aldım allahtan çok güzel bi seçim yapmışım...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    bende bir 150 mc sahibi olarak söylüyorum evet sarıdev ve F54 nickli arkadaşlar biraz haklılar. çünkü; tamam mc torklu, kullanımı zevkli hatta ybr ve mc aynı evde durduğunda adamın canı ybr ye binmek bile istemiyor ama ybr nin kalitesi ve sorunsuzluğu asla yok mc de. illaki ya zinciri gevşer ya ampulü patlar, ya montajtan kaynaklanan bir hatadan dolayı civatası gevşer v.s v.s. gerçi bunlar önemsiz sorunlar gibi görünsede bazen japonu aratıyor insana

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yücel bende zamanında çok araştırdım ve ilk linkteki motoru alacaktım fakat yakıt beni çok düşündürdü uzun yolda ybr den %80 fazla yaktığını fark ettim ve almadım allahtan almamışım o zaman 2000 tl diyordu adam ben gittim 2008 model ybr aldım 2750l ye ve yakıt inanılmaz az..
    mc nin beni sadece top sepeed de geçeciğini biliyordum geri kalan her özellikte ybr benim için avantajlı geldi ve aldım allahtan çok güzel bi seçim yapmışım...
    MC nin cok yaktigi dogru. Ama %80 de fazla gidiyor ama

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    semih bende ybr var aldığım 4000 km oldu daha bi defa zincir germedim sadece 2 defa yağ değişimi yaptım bir defa bursa yaptım 380 km yolda 33tl yaktı birde istanbula gittim geldim 415km de 35 tl yaktı hep basa gaz 100km/h aşşağıya düşmedim ve istanbula gittiğimde kontak kapatmadan gittim gelirkende şartlar aynı..
    bende de daha önceden mondial cub vardı 12500 km kullandım derdi hiç bitmedi yok sinyalı kopar yok kaporta patlar bende bir daha mondiale tövbe dedim iyiki ybr almışım
    çinde yapılsa da çin malından kaliteli sorunsuz

Motosikleti
    atiturhan o konuyu atlamışım evet haklısın mc çok yakıyor ama asla ybrden %80 fazla yakmıyor

Fatih zaten japon motosikletlerinin motor özellikleri genelde çok iyi oluyor hem az yakar hem çok sağlam olur kolay kolay şişmez ve özellikle belirtmek istediğim bir konu var kardeşim cbr almadan önce 2011 ybr esdsi vardı benim anlamadığım konu istersen hep son gaz git yinede yakmıyor motor inanın bu olay sadece ybr de böyle 60 la git birde 100 le git çok çok az farkediyor yakıt bu çok ilginç ve hakkaten övgüye değer bir konu bence.

bunu farkeden birkaç arkadaşım daha vardı hatta

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    uzun yolda ybr ile yol sıkıcı olabilir fakat benzinci ile görüşmekten iyidir eğer 80km/h gitmeye dayanırım diyorsan ybr 0.9 kuruştan az yakar yol düz ve rüzgarsız olursa hele mevsim yaz ise değmeyin keyfine ybr ile gezmenin tadı bi başka olur beleşten biraz pahalı ya zevk yaparsınız...
    bu yaz kısmetse antalya muğla vb illere doğru akdeniz turu yapmak istiyorum kısmetse...
    o zaman kısmetse tam yakıt değerleri ortaya çıkacak

Motosikleti
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atiturhan o konuyu atlamışım evet haklısın mc çok yakıyor ama asla ybrden %80 fazla yakmıyor

Fatih zaten japon motosikletlerinin motor özellikleri genelde çok iyi oluyor hem az yakar hem çok sağlam olur kolay kolay şişmez ve özellikle belirtmek istediğim bir konu var kardeşim cbr almadan önce 2011 ybr esdsi vardı benim anlamadığım konu istersen hep son gaz git yinede yakmıyor motor inanın bu olay sadece ybr de böyle 60 la git birde 100 le git çok çok az farkediyor yakıt bu çok ilginç ve hakkaten övgüye değer bir konu bence.

bunu farkeden birkaç arkadaşım daha vardı hatta
    Zaten bana göre YBR ESD en iyi commuter. Bunu bu forumda daha önce altini cizerek kac defa söyledim. CBF falan yalan.

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    ben de sorun yaşadım. ama sorunlarım motor kaynaklı değil de, ben ve işi bilmeyen servis kaynaklı oldu hep. motorum servise götürdükten sonra çalışmaz olmuştu, o şekilde 2-3 hafta kullandım, bu sürede bir de yan yatırdım. parça getirtemediler, sürekli oyaladılar. sonunda motordan öyle bir soğudum ki hala motorumu tamir ettirmiş değilim. ama yine de hakkını yememek lazım. iyi gidiyor. yakıtını önemsemeyen başlangıç seviyesindeki adamın düşe kalka sürmeyi öğrenebileceği bir motor. yakıtını önemsemeyen şehiriçinde gezmek isteyen adam için zevkli bir motor. parçaları biraz kalitesiz olabilir ama o paraya bu kalite.

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    mc x kötü makina değil. kurye motoru olamaz yakıtından dolayı ama ölede çok abartı yakmıyor. vede ybr cbf bindikten sonra mc yada mc x e binince insan inmek istemiyor şahsen ben yolumu uzatıyorum keyif alıyorum gücü ve rahatlığı çok iyi . işe gidip gelmek için şehir içi kullanım için çok uygun. servisler çok profesyonel değil ben sadece garanti kapsamından çıkmaması için bakımlarını serviste yaptırdım. adı sanı bilinmeyen yağlar kullanıyorlar yağımı kendim alıp götürdüm her seferinde.
    gökseltoprak=
    parça konusunda da başka servise gitmeni tavsiye ederim alıp 4-5 gün içinde her parçayı getiriolar

Motosikleti
    Alıntı shooteronur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mc x kötü makina değil. kurye motoru olamaz yakıtından dolayı ama ölede çok abartı yakmıyor. vede ybr cbf bindikten sonra mc yada mc x e binince insan inmek istemiyor şahsen ben yolumu uzatıyorum keyif alıyorum gücü ve rahatlığı çok iyi . işe gidip gelmek için şehir içi kullanım için çok uygun. servisler çok profesyonel değil ben sadece garanti kapsamından çıkmaması için bakımlarını serviste yaptırdım. adı sanı bilinmeyen yağlar kullanıyorlar yağımı kendim alıp götürdüm her seferinde.
    gökseltoprak=
    parça konusunda da başka servise gitmeni tavsiye ederim alıp 4-5 gün içinde her parçayı getiriolar
    Arkadasa kesinlikle katiliyorum. CBF yada YBR hele ki YBR EDS kesinlikle kötü makina degil. Ama beklentinin ne olduguna bagli. MC yada MC X "cin mali" motosiklet olabilir ama ne kadar köfte o kadar ekmek. Buna ragmen her iki japondan da teknik veri olarak cok cok üstün. Güclü bir makinanin cok benzin tüketmesi gayet normal degil mi? Neticede az yakip cok giden bir makina henüz daha yok yer yüzünde. Iscilik yada malzeme kalitesi japonlara göre kötüdür, dogrudur da. Ama sifirni alirken arada 1000tl fark var. Ve inanin "cin malina" da iyi bakarsaniz size ihanet etmiyor... Ben kendi adima söylüyorum, ki 45 kisilik asil üyesi olan bir motosiklet grubunun eski kurucu baskani ve suan yönetim kurulunda yer alan kisisi olarak MC yada MC X ler asla kötü motosikletler degiller. Kimse de kücümsemesin cünkü yolda üzülürler. Japonlardan 1 lt fazla yakimis 100km de beni bozmuyor.Ben uzun yol yapiyorum hic sikinti yok.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Arkadasa kesinlikle katiliyorum. CBF yada YBR hele ki YBR EDS kesinlikle kötü makina degil. Ama beklentinin ne olduguna bagli. MC yada MC X "cin mali" motosiklet olabilir ama ne kadar köfte o kadar ekmek. Buna ragmen her iki japondan da teknik veri olarak cok cok üstün. Güclü bir makinanin cok benzin tüketmesi gayet normal degil mi? Neticede az yakip cok giden bir makina henüz daha yok yer yüzünde. Iscilik yada malzeme kalitesi japonlara göre kötüdür, dogrudur da. Ama sifirni alirken arada 1000tl fark var. Ve inanin "cin malina" da iyi bakarsaniz size ihanet etmiyor... Ben kendi adima söylüyorum, ki 45 kisilik asil üyesi olan bir motosiklet grubunun eski kurucu baskani ve suan yönetim kurulunda yer alan kisisi olarak MC yada MC X ler asla kötü motosikletler degiller. Kimse de kücümsemesin cünkü yolda üzülürler. Japonlardan 1 lt fazla yakimis 100km de beni bozmuyor.Ben uzun yol yapiyorum hic sikinti yok.
    sıfırını alırken 1000tl az ödiyosunuz ama cbf150 piyasası ülkemizde başka hiç bi motorda yok :D diğer yandan motorun markası çin se 2.eller ölüyor + sölemek istediğim ybr bu kadar özel kılan nedir benim gözümde 1inci ya cbf ya tvs dir 3.üncü oalrak ybr gelir yakıt demeyin aşa yukarı aynı yakıyolar ybr sağlamlı dersenizde ozaman evladiyelik alanlar ybr alsın bana sorarsanız honda nın en kalitesizi olarak gösterlien cbf in bile commuter sınıfında bi kalitesi var tek silindirde bu kadar konforu honda yapar ancak süzülüyor alet sabit kafa grenajlı olmasıda üstüne oturunca daha büyük bir moto havası veriyor güven aşılıyor ama mc-x ide beğeniyorum mondial eski mondial değil zaten fiyatlarınada bakarsanız doğru orantıda arttı :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırını alırken 1000tl az ödiyosunuz ama cbf150 piyasası ülkemizde başka hiç bi motorda yok :D diğer yandan motorun markası çin se 2.eller ölüyor + sölemek istediğim ybr bu kadar özel kılan nedir benim gözümde 1inci ya cbf ya tvs dir 3.üncü oalrak ybr gelir yakıt demeyin aşa yukarı aynı yakıyolar ybr sağlamlı dersenizde ozaman evladiyelik alanlar ybr alsın bana sorarsanız honda nın en kalitesizi olarak gösterlien cbf in bile commuter sınıfında bi kalitesi var tek silindirde bu kadar konforu honda yapar ancak süzülüyor alet sabit kafa grenajlı olmasıda üstüne oturunca daha büyük bir moto havası veriyor güven aşılıyor ama mc-x ide beğeniyorum mondial eski mondial değil zaten fiyatlarınada bakarsanız doğru orantıda arttı :D
    YBR ESD tip olarak demiyorum ama yakit ve dayaniklilik ayrica kullanim (pratiklik) olarak CBF'den cok daha iyi. CBF'in tek olumlu tarafi kasasinin güzelligi. Sabit kafa yapisi gece aydinlatma olarak virajlarda ne kadar avantajli tartisilir ;) Her motorun kendine göre arti ve eksileri var. Eger su gün bi cin motorunu iki japon markasiyla tartisiyorsak mondial coktan bazi seyler bana göre asmis demektir. Ben 1 seneyi askin zamandir MC150 kullaniyorum, forumdan takip edenlerde bilir zaten. Olumlu yada olumsuz yönlerini hep yaziyorum. YBR ESD, CBF150,TVS apache dahil tüm motorlari cok yakinen biliyorum ve kullanmisligim var. Performans olarak hic biri MC yada MC X in yanina yaklasamaz. Benim boyum 183 bu sebeple asla CBF yada YBR TVS tercih etmiyorum. CBF i tek bi sebeple tercih edebilirim cok güzel yan canta yada touring cami gibi aksesurlari var

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alper tip olarak cbf in far sinyal tasarımı çok teknolojik gözüküyor tasarımı iyi ama yakıt dersen sanki oda ybr den fazla yakıyor 10 lt ile 330km ortalama gittiğini kullanıcıları söylüyor fakat kronik sorunları olan bi motor anca tr de bu kadar tutar diyorum ve noktayı koyuyorum...

Motosikleti
    YBR ESD tip olarak demiyorum ama yakit ve dayaniklilik ayrica kullanim (pratiklik) olarak CBF'den cok daha iyi. CBF'in tek olumlu tarafi kasasinin güzelligi. Sabit kafa yapisi gece aydinlatma olarak virajlarda ne kadar avantajli tartisilir ;) Her motorun kendine göre arti ve eksileri var. Eger su gün bi cin motorunu iki japon markasiyla tartisiyorsak mondial coktan bazi seyler bana göre asmis demektir. Ben 1 seneyi askin zamandir MC150 kullaniyorum, forumdan takip edenlerde bilir zaten. Olumlu yada olumsuz yönlerini hep yaziyorum. YBR ESD, CBF150,TVS apache dahil tüm motorlari cok yakinen biliyorum ve kullanmisligim var. Performans olarak hic biri MC yada MC X in yanina yaklasamaz. Benim boyum 183 bu sebeple asla CBF yada YBR TVS tercih etmiyorum. CBF i tek bi sebeple tercih edebilirim cok güzel yan canta yada touring cami gibi aksesurlari var
    hocam cbf ve ybr performans olarak mc nin yanına bile yanaşamaz demişsin ama tvs son hızda mc yi çok rahat gecer. hatta bu konuda tvsci bir arkadasla uzun uzun tartismistik eski sayfalarda. ben kalkiısta mc daha seridir demistim o ise kalkısta bile tvsnin iyi oldugunu soylemisti.
    Yani diyecegim şu: hadi kalkısta mc gecse bile daha sonrası ve son hızda tvs akıp gidiyor.
    Yani tvs mc nin yanına bile yanaşamaz gibi bir durum asla yok. aksine tam tersi bile olabilir

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Öncelikle MC kurye motoru değildir.Gerek cc.sinden dolayı yakıt sarfiyatının fazla oluşu,gerekse japon malları gibi dayanıklı olmayışı nedeni ile kurye segmentine uygun bir motosiklet değil.
    Ama yolda gidişi gerçekten zevkli bir moptosiklet.Elimden bir çok 125 cc.motosiklet geçti ancak hiç biri MC nin verdiği hazzı vermedi.
    Bunda motorunun güçlü ve gaza tepkili olmasının büyük payı var.Ben kısa seyehatlerde zevkle kullanıyorum.Kendime göre modifikasyonlar yapıyorum.
    Şunuda belirteyim piyasadaki diğer çin malı motosikletlere göre çok çok iyi bir motosiklet.
    Kıyaslamayı çin malı motosikletlerle yaparsak daha doğru sonuca varırız.
    Bir çin motosikletini hiç bir zaman japon la karşılaştırmayın.
    Tekrar söylüyorum,ben çok memnunum.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)