Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 250r
    kardes zamanın varsa sende bır test yap bılıosun apache dıjıtal gosterge ve 0-60 km hızı gosterge kaydedıyor kac sanıyede cıkıldıgını benım motorda kayıtlı olan 4.6 sanıye kronometre tutma ımkanın varsa bıde sen dene bakalım kac sanıyede cıkıyosun 0-60 km hıza bız bunu cbr 250de denedık ondada 4.2 sanıyede cıkıyor redlıneda vıtes degıstırerek anı hızlanmada sende dene bı merak ettım ıyıce kronometre ımkanın olursa aklında bulunsun ...denerken motorun ustune yat bu sanıyeler motorun ustune yatarak ruzgar azaltılarak olculmus sanıyeler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    @imperiaer evin yakınlarında geziyosun da bi haber etmiyon ayıp bee ayıp

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler , ayrıca bir sorum daha olucak arka amortisörlerinizden memnunmusunuz sertlik veya yumuşaklık açısından nasıl.
    Amortisör var mı yok mu belli değil.Gerisini sen yorumla
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    cbr 250r
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @imperiaer evin yakınlarında geziyosun da bi haber etmiyon ayıp bee ayıp
    bugun sanayıye gıdıcem motoru temızletmeye alırım senıde gecerken)

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    [QUOTE=imperiaer;2538929]kardes zamanın varsa sende bır test yap bılıosun apache dıjıtal gosterge ve 0-60 km hızı gosterge kaydedıyor kac sanıyede cıkıldıgını benım motorda kayıtlı olan 4.6 sanıye kronometre tutma ımkanın varsa bıde sen dene bakalım kac sanıyede cıkıyosun 0-60 km hıza bız bunu cbr 250de denedık ondada 4.2 sanıyede cıkıyor redlıneda vıtes degıstırerek anı hızlanmada sende dene bı merak ettım ıyıce kronometre ımkanın olursa aklında bulunsun ...denerken motorun ustune yat bu sanıyeler motorun ustune yatarak ruzgar azaltılarak olculmus sanıyeler[/QUOTE

Hocam bunu kendi elimizle baslatip durdurdugumuz kronometre ile yapmamız imkansız ki. saniyenin onda biri kadar erken yada gec durdursam yanlis değer elde ederim.
    Apache de kronometre varmı ? Hareket ettigin an baslayan

Motosikleti
    cbr 250r
    [QUOTE=s.e.c;2539288]
    Alıntı imperiaer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes zamanın varsa sende bır test yap bılıosun apache dıjıtal gosterge ve 0-60 km hızı gosterge kaydedıyor kac sanıyede cıkıldıgını benım motorda kayıtlı olan 4.6 sanıye kronometre tutma ımkanın varsa bıde sen dene bakalım kac sanıyede cıkıyosun 0-60 km hıza bız bunu cbr 250de denedık ondada 4.2 sanıyede cıkıyor redlıneda vıtes degıstırerek anı hızlanmada sende dene bı merak ettım ıyıce kronometre ımkanın olursa aklında bulunsun ...denerken motorun ustune yat bu sanıyeler motorun ustune yatarak ruzgar azaltılarak olculmus sanıyeler[/QUOTE

Hocam bunu kendi elimizle baslatip durdurdugumuz kronometre ile yapmamız imkansız ki. saniyenin onda biri kadar erken yada gec durdursam yanlis değer elde ederim.
    Apache de kronometre varmı ? Hareket ettigin an baslayan
    kronometre yok 2011 kasa apacheler dıjıtal gosterge 0 dan 60 km hıza kaç sanıyede cıktıgı kaydedıyor ama en ıyı zamanı kaydedıyor her cıkısı deıl ıstedıgın zaman sıfırlayabılıosun kayıtlı degerı sıfırladıgın zaman mesela 5.6 sanıye surdu ılk hızlanman onu kaydedıyor daha sonra 5.1 sanıye yaptıysan kayıtlı degerı en ıyı olanla degıstıryor 9.9 sanıyenın ustunu kaydetmıyo yalnız kayıt aralıgı 4.4 sanıye ıle 9.9 sanıye arası yane 10 dk 50 km hızla gıttıysen sonradan 60 km hıza cıktıysan 10 dk dıe kayıt yapmıo zaman aralıgı dısında oldugun ıcın

Motosikleti
    [QUOTE=imperiaer;2539837][QUOTE=s.e.c;2539288]
    kronometre yok 2011 kasa apacheler dıjıtal gosterge 0 dan 60 km hıza kaç sanıyede cıktıgı kaydedıyor ama en ıyı zamanı kaydedıyor her cıkısı deıl ıstedıgın zaman sıfırlayabılıosun kayıtlı degerı sıfırladıgın zaman mesela 5.6 sanıye surdu ılk hızlanman onu kaydedıyor daha sonra 5.1 sanıye yaptıysan kayıtlı degerı en ıyı olanla degıstıryor 9.9 sanıyenın ustunu kaydetmıyo yalnız kayıt aralıgı 4.4 sanıye ıle 9.9 sanıye arası yane 10 dk 50 km hızla gıttıysen sonradan 60 km hıza cıktıysan 10 dk dıe kayıt yapmıo zaman aralıgı dısında oldugun ıcın[/QUOTE

2011 apache kullandım dijital gösterge olduğunu biliyorum ama 0-60 km/h hızlanmayı ölçtüğünü bilmiyordum o kadar kurcalamamıştım süpermiş cbr 125r ın son çıkanında bile yok bu özellik ya çok iyimiş

peki cbr 250r yi nasıl ölçtünüz kardeş ? bergamaya gittiğimde bende 150 mc yi ve kardeşimin cbr 125r yi test edeyim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    motorumda birilerinin gözü kaldı sanırım, daha alalı 3 hafta oldu, önceki gün düşürmüşler kapının önünde duran motoru. allahtan sadece ayna kırılmış, debriyaj maneti ve elcik çizilmiş. depoda hiçbir sorun yok motora bindiğimde aynanın olmadığını gördüm. motor koyduğum gibiydi ama, sanırım düşüren ... kaldırmış tekrardan sağolsun üzülüp kara kara düşünmeye başlıyordum ki yedek parça fiyatlarına bakmak geldi aklıma. aynanın fiyatı sadece 20 tl imiş, sevindim

ayrıca bugün okuldan arkadaşlar motor aldığımı duydular falan, mondial deyince milletin dudağından garip bi gülümsemeyle birlikte "keşke ybr alsaydın" tarzında saçma sapan ifadeler çıkıyor. bugün çileden çıktım resmen. kimseye kendimi kanıtlama ihtiyacı duymuyorum fakat insanların "mondial eski mondial değil" dememe bile izin vermemeleri çok acı... bir de kimin parasıyla aldığını bilmediğim biri cbr 125'iyle hava atmaya çalıştı bana 10 kiloluk karenaj, 15-20 km/h son sürat, 1 beygir de fark var arada anasını satayım. sanki 1000'lik ss var altında, daha ehliyeti bile yok benim motora şöyle bir baktı da, gözüne kestirmiş olmalı. drag teklifi etti 110'a kadar ya yerim, ya da kafa kafaya giderim, ötesine ihtimal dahi vermiyorum.

not: cbr 125'e o kadar para veren arkadaş, bir de motorun her tarafına (HONDA) yazılarına kadar reflektif yeşil yapışkanlarla kendince şekil yapmış. gülmemek için zor tuttum anasını satayım kendimi güzelmiş demekle yetindim. hepiciiinii geçiyorum da, umarım birileri onun motoru da benimki gibi düşürmez, o zaman büyük zarara girer. hadi benimki öğrenci işi, parçası ucuz

gece gece amma dolmuşum beee...

Motosikleti
    cbr 250r
    [QUOTE=s.e.c;2540404][QUOTE=imperiaer;2539837]
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kronometre yok 2011 kasa apacheler dıjıtal gosterge 0 dan 60 km hıza kaç sanıyede cıktıgı kaydedıyor ama en ıyı zamanı kaydedıyor her cıkısı deıl ıstedıgın zaman sıfırlayabılıosun kayıtlı degerı sıfırladıgın zaman mesela 5.6 sanıye surdu ılk hızlanman onu kaydedıyor daha sonra 5.1 sanıye yaptıysan kayıtlı degerı en ıyı olanla degıstıryor 9.9 sanıyenın ustunu kaydetmıyo yalnız kayıt aralıgı 4.4 sanıye ıle 9.9 sanıye arası yane 10 dk 50 km hızla gıttıysen sonradan 60 km hıza cıktıysan 10 dk dıe kayıt yapmıo zaman aralıgı dısında oldugun ıcın[/QUOTE

2011 apache kullandım dijital gösterge olduğunu biliyorum ama 0-60 km/h hızlanmayı ölçtüğünü bilmiyordum o kadar kurcalamamıştım süpermiş cbr 125r ın son çıkanında bile yok bu özellik ya çok iyimiş

peki cbr 250r yi nasıl ölçtünüz kardeş ? bergamaya gittiğimde bende 150 mc yi ve kardeşimin cbr 125r yi test edeyim
    cbr 250 ye analog saat gıbı bır sey baglatmıs eleman son suratı yolculugun suresı ne kadar surer yolculuk boyunca ortalama hızı gıbı herseyı kaydedıo 12 13 tane foksıyon varda aklıma gelmıo hepsı km saatıne baglı sonradan takılma bır analog 60 mılyona almıs adam .... ordan baktı hep kayılarına takvımı bıle var yane

---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:46 ----------

motorumda birilerinin gözü kaldı sanırım, daha alalı 3 hafta oldu, önceki gün düşürmüşler kapının önünde duran motoru. allahtan sadece ayna kırılmış, debriyaj maneti ve elcik çizilmiş. depoda hiçbir sorun yok motora bindiğimde aynanın olmadığını gördüm. motor koyduğum gibiydi ama, sanırım düşüren ... kaldırmış tekrardan sağolsun üzülüp kara kara düşünmeye başlıyordum ki yedek parça fiyatlarına bakmak geldi aklıma. aynanın fiyatı sadece 20 tl imiş, sevindim

ayrıca bugün okuldan arkadaşlar motor aldığımı duydular falan, mondial deyince milletin dudağından garip bi gülümsemeyle birlikte "keşke ybr alsaydın" tarzında saçma sapan ifadeler çıkıyor. bugün çileden çıktım resmen. kimseye kendimi kanıtlama ihtiyacı duymuyorum fakat insanların "mondial eski mondial değil" dememe bile izin vermemeleri çok acı... bir de kimin parasıyla aldığını bilmediğim biri cbr 125'iyle hava atmaya çalıştı bana 10 kiloluk karenaj, 15-20 km/h son sürat, 1 beygir de fark var arada anasını satayım. sanki 1000'lik ss var altında, daha ehliyeti bile yok benim motora şöyle bir baktı da, gözüne kestirmiş olmalı. drag teklifi etti 110'a kadar ya yerim, ya da kafa kafaya giderim, ötesine ihtimal dahi vermiyorum.

not: cbr 125'e o kadar para veren arkadaş, bir de motorun her tarafına (HONDA) yazılarına kadar reflektif yeşil yapışkanlarla kendince şekil yapmış. gülmemek için zor tuttum anasını satayım kendimi güzelmiş demekle yetindim. hepiciiinii geçiyorum da, umarım birileri onun motoru da benimki gibi düşürmez, o zaman büyük zarara girer. hadi benimki öğrenci işi, parçası ucuz

onu bende gordum bugun okulda yanımdan gectı gecerkende ara gazı verdı hıc sallamadım bende apachenın cbr 125 alacagınıda dusunmuyorum acıkcası cbr 125 son suratde cok daha ıyıdır heralde apacheden oturus tarzı fılan tam racıng apchenın rakıplerı benım ıcın 150 cc klasmanında kı commuter tarzı motorlar ybr cbf mc1250 wındy fılandır

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    diyorum ya adam artis, sanki altında 1000lik racing var. 125'lik racing mi olur anasını satayım

bu arada sanayiye gidiyorum, dün götürmedim sınav vardı. bugün boşum, hadi kop gel sen de. azcık dertleşek

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)

geçmiş olsun göksel sadece ayna ise sorun yok halledilir. cbr 125 deyince biz burda bi arkadaşla denedik çocuk kısa ve baya zayıf kalkışta apache daha atik burunla fark attım anca ama 90 100 den sonra gidiyo cbr öne geçiyo yani bende onun rüzgarına girince 120 ye kadar o benim 2 metre önümde o şekilde gittik zaten yol bitti o ara. rüzgar çok vuruyo bana kilo farkıda var çocukla yani sen veya erol olsa kalkışta yersiniz büyük ihtimal (çocuk 5 e hiç atmadıgını söylemişti motorlar 120 122 civarı gidiyordu)
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    abi ben de o yüzden 90-100 den yukarıya çıkabileceğim parkurda yarışmam cbr'nin son hızı iyi biliyorum. ama ben de motoruma kalkışta güveniyorum karenajsız motor görünce ya da mondial yazısını görünce gülüp, bundan bi cacık olmaz demek neymiş görsün diye sadece. bilmiyorum ama motoruma her geçen gün ısınıyorum ya herkese inat bir de zevk renk meselesi var ki o konuya hiç girmiyorum. apache'ye binerim ama cbr'ye asla binmem. özellikle 125'ine, 250 olursa belki

yarın hava güzel olursa ulaya gelmeyi düşünüyorum, gölde kahvaltıya. erola da söyleyelim, sen de katıl. alalım kızları da

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    abi ben de o yüzden 90-100 den yukarıya çıkabileceğim parkurda yarışmam cbr'nin son hızı iyi biliyorum. ama ben de motoruma kalkışta güveniyorum karenajsız motor görünce ya da mondial yazısını görünce gülüp, bundan bi cacık olmaz demek neymiş görsün diye sadece. bilmiyorum ama motoruma her geçen gün ısınıyorum ya herkese inat bir de zevk renk meselesi var ki o konuya hiç girmiyorum. apache'ye binerim ama cbr'ye asla binmem. özellikle 125'ine, 250 olursa belki

yarın hava güzel olursa ulaya gelmeyi düşünüyorum, gölde kahvaltıya. erola da söyleyelim, sen de katıl. alalım kızları da
    yarın havanın güzel olacağını hiç sanmam ama olabilir de şu kız konusuna girip yaramı çok pis deştin
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    drag yapmak isteyen 150 mc ci arkadaşlara tavsiye cbr ybr yada tvs gibi deviri 10000 devirlere kadar yükseltip vites değiştirmeyin çünkü bizim motorlar düşük devirlerde güçlü özellikle 8000-9000 den sonra canı çıkıyor adım adım artıyor devir. ama cbr a bindiğimde düşük devirler güçsüz devir yükseldikçe hele 10000lere geldikçe çıldırıyor alet. o yüzden 8000 de falan değişin vitesi. zaten sırf yüksek devir göremediği için son hızı gücüne göre düşük apache ve cbr dan 1 beygir daha fazla olmasına ramen onlardan daha yavaş, çünkü 130 km/h yapabilmesi için 5. viteste 10000 devire çıkabilmesi gerekiyor ama o devirlerde çok güçsüz olduğu için anca eğimli yolda yada arkadan esen rüzgarla görebiliyor 130 küsur hızları. sadece ybr yi son hızda geçebiliyor ama kalkışı çok iyi.
    bu yüksek devir görememe nedeni karbüratörün çok uyumsuz olmasından kaynaklanıyor aynı karbüratör bi çok motorda var mesela mh 125 te de aynı karbüratör var ama ona yetiyor. zaten deneyin mh 125 drift uzun yolda son hızda bizim motorları geçiyor çünkü yüksek devir çevirebiliyor. bu arada bu yazdıklarım kesin bildiğim konular arkadaşlar yardımcı olmak açısından yazdım. 150 mc kullanıcısı bi arkadaşın sağda solda yarışıp geçilip alay konusu olmasını istemediğim için yazdım. çünkü göksel adlı arkadaşında dediği gibi millet çin malı olduğu için mondiala çamur atcak yer arıyıp duruyo bizde bilgili olalım istedim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    eyvallah semih. zaten ben sağda solda yarışacak biri değilim. motorumu seviyorum, duruşunu da, gidişini de... sadece bazı, beş kuruş kazanmadan, onun bunun parasıyla alınan arabalarına ya da motorlarına bindiklerinde kendilerini küçük dağların yaratıcısı sananlara tav oluyorum. aslında arayacan polisi, şurda iki motorcu kapışıyo diye. gel kardeşim sen de, hadi bi drag yapalım. çevirsin polis, ehliyetsizlikten yazsın cezayı bak bakalım bi daha ara gaz veriyomu

kimse öyle apaçi falan da sanmasın beni, yarışa, hıza meraklı değilim. ben sadece kendi halimde, özgürlüğüne düşkün bi öğrenciyim. o yüzden mc aldım zaten, peder beyin "bırak motoru araba alayım ben sana. motor alırsan zırnık koklatmam bak" laflarını da umursayarak kendi çapımda, kazandığım parayla ortalama bi motor aldım. buna rağmen işte bu tiplerin lafları bazen incitiyo. neyse her zaman olacak böyle şeyler

@ixeywent, ulaya gitmeden merkezde bi tur atalım, artçı buluruz sana merak etme

Motosikleti
    zaten öyle olmadığın belli göksel özellikle bu başlıkta hiç öle apaçi ruhlu tipler yok ama olur ya hani iki samimi arkadaş hadi şu boş alanda drag yapalım falan derler işte böyle durumlarda akılda bulunsun diye dedim.
    aynen sana katılıyorum babasının, onun bunun aldığı motrlarla hava atan ama altındaki makinenin kaç beygir olduğunu bile bilmeyen ölesine kullanan adamlara bende tav oluyorum bunlar siyah camlı piyasacı şahincilerin motorcu versiyonları işte nolcak tek bildikleri şey niye honda almadın yada niye yamaha almadın muhabbetidir ama sor ona neden cbr yada ybr daha iyi diye. verebiliceği cevap sadece honda hayat onda, yada yamahyala mondial bir mi olum v.s v.s tamam tabiki japon daha kaliteli o tartışmasız ama neyi iyi hadi açıklada madem bende biliyim neyi iyiymiş ki hemde senin bilgine saygı duyayım o zaman. öle boş boş o iyi bu iyi demek olmuyo, dedem bile bilir japonun iyi olduğunu

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bak bu fikir süper işte. bugüne kadar benim motoru görüp de "ybr alsaydın keşke" diyenlere hep iki motorun farklarını, benim motorun daha iyi gittiğini anlatmaya çalıştım ama tabii ki kimse dinlemedi. bundan sonra nesi iyi diye sorcam, bırakayım azcık da karşıdaki kızarıp bozarsın bu arada birkaç gün önce ışıklarda ybr'li bi kurye yanıma geldi. yeşilde gaza bastım, 8-10 saniye sonra sadece sağ aynadan kuryenin silüetini gördüm. sokak arasına girince yavaşladım, baktım arkamdan peşlemiş geliyo yanıma geldiğinde giderayak biraz konuştuk, kaça aldığımı sordu. güzel gidiyo falan dedi. ben demedim bakın ybr'si olan adam dedi

Motosikleti
    cbr 250r
    bak bu fikir süper işte. bugüne kadar benim motoru görüp de "ybr alsaydın keşke" diyenlere hep iki motorun farklarını, benim motorun daha iyi gittiğini anlatmaya çalıştım ama tabii ki kimse dinlemedi. bundan sonra nesi iyi diye sorcam, bırakayım azcık da karşıdaki kızarıp bozarsın bu arada birkaç gün önce ışıklarda ybr'li bi kurye yanıma geldi. yeşilde gaza bastım, 8-10 saniye sonra sadece sağ aynadan kuryenin silüetini gördüm. sokak arasına girince yavaşladım, baktım arkamdan peşlemiş geliyo yanıma geldiğinde giderayak biraz konuştuk, kaça aldığımı sordu. güzel gidiyo falan dedi. ben demedim bakın ybr'si olan adam dedi
    ulaya gıdersen haberım olsun bensız gıtmeyın)

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    @imperiaer ayıpsın

Motosikleti
    aynen geçen yaz başında banada su taşıyan bi kurye sormuştu bu kaçlık dedi 162 cc dediğimde 250 lik sandığını söylemişti ybr cileri boşverelim gitsin en iyisi kardeşim cbr 125i almadan önce son kasa ybr esd si vardı mc den sonra hiç kesmiyordu beni 1 kez bindim mc yi aldıktan sonra sen düşün

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)