Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    ilhami abi çok tesekkür ederim verdiğin bilgiler için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Önceki sayfada sormuştum yanıt alamadım. Motoru çalıştırıp vitesi 1'e atınca motor ileri doğru bi silkeleniyor. Neden olduğu hakkında bir fikri olan var mı?

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfada sormuştum yanıt alamadım. Motoru çalıştırıp vitesi 1'e atınca motor ileri doğru bi silkeleniyor. Neden olduğu hakkında bir fikri olan var mı?
    debriyaj kaçırıyor olabilirmi serviste bi ayarlanması gerekebilir veya değiştirilmesi ?
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    znu 125
    göksel selamlar, o ilk çalıştırmada bendede yapıyor. yağ soğuk olduğu için, yada tam ağlama yapmadığı için galiba. sadece ilk harekette birinci vitese atınca biraz öne atlıyo motor. normaldir sanırım çünkü bi daha olmuyor çalıştıktıktan sonra bi süre

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    alper sadece ilk çalıştırmada olduğu için debriyajda sıkıntı olduğunu sanmıyorum. kerem, umarım normaldir arkadaşlar epey dalga geçti çünkü :D
    teşekkürler arkadaşlar.

Motosikleti
    znu 125
    aman ha sakın izin verme dalga geçmelerine. ben cok seviyorum motorumu motorlar gerçekten çok güzel ve keyifli. canavar var içinde o yüzden zıplıyo vitese takınca dersin vahşi bi at gibi maşallah :D

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Arkadaşlar siz mc kullanıcıları olarak mr yi tavsiye ediyormusunuz MC nin tipi hiç hoşuma gitmiyor çünkü
    Mr de 10 15 kmh daha yavaş yapı itibari ile ama bi danışayım size_??
    Sado

Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar, motorun altında orta ayak tarafında şeffaf bi ucu açıkta uzunca bi hortum var ve içinde su gibi bişey var. bu nedir ?

eren selamlar, mr bana ufak ve rahatsız geldi. bacaklarım hiç rahat etmedi. ondan inip mc ye binince çok daha rahatdı. o yüzden tercihim mc oldu. sende hangisinde rahatsan onu tercih et bence.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Hımm Evet Biraz alçak bi motor Ama dur bakalım Kafamda 2 kesin Motor var 2 sinden birini alacağım
    Dayımda Arora 200 tiger var Gerçekden Çok hoş kalıblı güzel 1 yıldır kullanıyor daha hiç bir sorunu çıkmadı
    arkadaşlarımdada Mc var titreşim den dolayıı ben elemiştim onu ama takrar listeye aldım tiger yada mc hadi hayırlısı
    Sado

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Sevgili arkadaşlar,mortosikletin ilk çalışmasından sonra birinci vitese geçerken ses gelmesi normaldir.Bütün motorlarda bu böyledir.Yağ ısınıp kıvama gelene kadar bu durumu yapar.Aynı durum yağ çok ısınıp iyice inceldiği zamanda görünür.
    Siz birde beninm BMW nin vites geçişlerindeki sesleri duysanız
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar,mortosikletin ilk çalışmasından sonra birinci vitese geçerken ses gelmesi normaldir.Bütün motorlarda bu böyledir.Yağ ısınıp kıvama gelene kadar bu durumu yapar.Aynı durum yağ çok ısınıp iyice inceldiği zamanda görünür.
    Siz birde beninm BMW nin vites geçişlerindeki sesleri duysanız
    Yapma abi be BMW dede bu oluyorsa Demekki Çinn alıp başını gider
    Sado

Motosikleti
    BMW R80 GS
    beyler mcx 150 kullananlara soruyorum acaba motorunuzun ortalama yakıt tüketimi nedir 1 lt ile kaç km yapar
    BMW R80 GS 1993 & MERCEDES E 250 CGI BlueEFFICIENCY 2012 & YAMAHA YBR 125 ESD OLACAK İNŞALLAH

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    kerem bu halk arasında terleme denilen bi olaydır ama seninki biraz terlemeyi geçmiş fazla yağ akıtmış sanırım aslında her motorda olmaz ( özellikle japonlarda olmaz ) bugüne kadar kullandığım ybr 125 2006, ybr 125 esd 2011 ve şuan kardeşimde olan 2011 son kasa cbr 125r da kesinlikle en ufak bir terleme olmadı ama kendi motorum 150 mc dede terleme vardı fakat seninki kadar çok olmuyordu bu olay nerdeyse bildiğim bütün 150 mclerde var kimi çok kimi az illa terliyo montajdan kaynaklanan civataların iyi sıkılmamasından kaynaklanan bişey. ben ilk olarak sübap ayarını yaptırmaya gittiğimde mecburen silindir üst kapağı açıldı ve açmışken içeriden bütün somunları sıktılar eğer yine terleme geçmezse contalar değişicek dedi usta ama keşke değiştirseymişim çünkü terleme azalmasına rağmen hala var ( bu arada silindir kapağı açıldıktan sonra içeride 3 civata gevşek çıktı nerdeyse 1 buçuk 2 tur sıkıldı yani sen düşün ) sana tavsiyem aşırı derecede yağ sızmıyorsa 5000- 6000 km ye kadar bu şekilde kullan çünkü bu km lerde genelde sübap ayarı kaçıyor bunun için silindir üst kapağı sökülüyor o arada contalarınıda değiştirirsin 2 kere iş olmamış olur. zaten contalardan para alınmıyor garantiden değişiyor [COLOR="Silver"]

truvaeo
    kullanıma bağlı olarak 100 km de 2.7 litre ile 3.5 litre arasında değişiyor. yani 1 litre ile 30-35 km gidiyor

ben yazın gece 3 gibi canlı müzikten dönerken gece donmamak için 50-60 km hızla gitmiştim ve 5. viteste sabit bu hızlarda 100 km de 2.5 litre yaktı tabi bu istisna çünkü bu şekilde hangi motorla gitsen çok az yakar

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bi anlatın bakayım 4000 km bakımında servisler de neler yapılıyor .
    anlayacağınız ben servis olayını pek sevmem doldur yağını devam et ama şimdi nedense hep servise gıtmeye kararlıyım .

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi anlatın bakayım 4000 km bakımında servisler de neler yapılıyor .
    anlayacağınız ben servis olayını pek sevmem doldur yağını devam et ama şimdi nedense hep servise gıtmeye kararlıyım .
    Üstadım ne yapacakları hangi servise gideceğine bağlı tavsiyenle gittiğimde burak motor selahattin usta çok öpüyo.Örnek vereyim 6000 bakımına gitmiştim sadece yağı değiştirip hava filtresini temizledi 45 tl aldı bende ondan sonra daha gitmedim.Sana tavsiyem bağcılar ikiler motor metin usta 4000 bakımda yağ değişiyor fren ve zincir ayarı yapılıyo hava filtresi temizleniyo vidalar kontrol ediliyo o kadar başka bişey yapıldığını hatırlamıyorum zira ben 20 bin km oldum 4 binler çok uzak bana
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstadım ne yapacakları hangi servise gideceğine bağlı tavsiyenle gittiğimde burak motor selahattin usta çok öpüyo.Örnek vereyim 6000 bakımına gitmiştim sadece yağı değiştirip hava filtresini temizledi 45 tl aldı bende ondan sonra daha gitmedim.Sana tavsiyem bağcılar ikiler motor metin usta 4000 bakımda yağ değişiyor fren ve zincir ayarı yapılıyo hava filtresi temizleniyo vidalar kontrol ediliyo o kadar başka bişey yapıldığını hatırlamıyorum zira ben 20 bin km oldum 4 binler çok uzak bana
    işte bu yüzden servilere gıtmek istemıyorum adam akıllı bakımınızı ypın paranızıda hak edın kardeşim ama malesef millet dunyaya öpmek için gelmiş sanki yoksa servısın yaptığını bende yaparım zaten garanti dedıklerıde bu ülkede tam anlamıyla işlevını görmüyor hemen kullanıcı hatasına bağlıyorlar mevzuyu

omegakont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    İhtiyaç Fazlası Satılık 150 MC http://www.facebook.com/#!/photo.php...type=1&theater

İhtiyaç Fazlası Olduğundan Satılık. Karbon Kaplama, Pirelli Lastik, Zincir dişlisi 16 lık değişti, Arka 29 Lt lik çanta ve sadece 1500 Km de. Tam tamına dost gelicek 4 4lük Mondial MC 150 sadece 2500 TL. Bence bu fırsat kaçmaz. MC 150 düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim. Motor İzmir'de. İrtibat tel. 0.532.263.022
    OMEGAKONT
    Mutlaka Bir Yolu Vardır...

musician44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MC
    Vitese Atarken Kararlı ol.basıpp çekme ayağını yani.basılı tut atlamaz motorun..Dişliler henüz ilk harekete hazır hale gelmedği için yapıor.bunun nedeni de motorun ısınmaması.
    Science & Engineering

Motosikleti
    znu 125
    istanbulda kaç kişi var mc ve mcx sahibi ?

semtleriyle yazarsa tanşırız

ben kerem, istanbul göztepeden

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Ben Ahmet Orhan KÖNİ, Kartal Atalar'da oturuyorum. Sahil yolunda toplanıp tanışabiliriz. Kerem sen bu işi neticelendir. İstersen sahil yolunda buluşmaya gelebilecekler diye başlık yaz.

---------- Post added at 20:24 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

MC X ön ve arka lastiği Michelin de yok mu, ben bulamadım.
    Orhan KÖNİ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)