Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    ötv indirimini de hiç ettiler birde üstüne zam yapsınlar...
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    vatandaşı düşünen varmı herkes kendi cebini nasıl doldururum peşinde bır tek biz saf halimizle namusumuzla calışarak adam gıbı adam olamaya calışıyoruz .

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    fiyatlar hala belli değil. alıcam mc150 ama beklesem mi alsam mı bilemiyorum.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatlar hala belli değil. alıcam mc150 ama beklesem mi alsam mı bilemiyorum.
    Sıfır mı alıcan ikinci el mi?
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    znu 125
    aldım arkadaşlar bugün sıfır mc150. yarın ruhsat işlerini halledicem kısmetse. ne yapmam gerek bilmiyorum ama sora sora bulurum inşallah

Motosikleti
    cbf 150
    aldım arkadaşlar bugün sıfır mc150. yarın ruhsat işlerini halledicem kısmetse. ne yapmam gerek bilmiyorum ama sora sora bulurum inşallah
    Hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    hayırlı olsun kardeş, mondialin bu modeli benimde hoşuma gidiyor.

Motosikleti
    znu 125
    teşekkürler arkadaşlar.

Allah her isteyene Hayırlısıyla nasip etsin inşallah. ruhsat işlerini kendim halletmek istedim çünkü cebimde beş kuruş bile kalmadı. boşuna notere vekalete aracıya para vermiyim dedim.
    inşallah zorluk çıkmaz

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    hayırlı olsun kardeşim güle güle kullan kazasız belasız. benimde hayallerim suya düştü motru alamıyorum :(
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar selamlar, bişey sormak istiyorum.
    lastikler tubeless mi acaba ? ve arka lastik çok tehlikeli seviyede mi kayıyor. hemen değiştirmek mi gerek? hangi marka tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    cbf 150
    lastikler tubeless mi acaba ? ve arka lastik çok tehlikeli seviyede mi kayıyor. hemen değiştirmek mi gerek? hangi marka tavsiye edersiniz?

mıchelın pılot sporty taktırdım gayet memnunum önceki yazıları okursan görebilirsin.

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    lastikler tubaless.. imkanın varsa lastiklerini değiştir benimkiler hala orjinal değiştiremiyorum
    soğuk havada tutmuyor, yağmurda ya da en ufak bi su birikintisinde yağ gibi kayıyor akıp gidiyor şeytan icadı. şahsen yağmurlu havada kullanmıyorum, kışında yavaş gitmeye özen gösteriyorum..
    ama yaz için bence fana değiller..
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    meraba arkadaşlar forma yeni katıldım bergamalıyım haziran sonunda o km mc almıştım ama işlerden dolayı anca forma vakit ayırabildim. eylülün sonundan beri motorumu kullanamıyorum çok özledim ama formasyon aldığım için çanakkaledeyim önümüzdeki hafta sonu inşallah bergamaya gidiyorum hasret gidericem nasipse bu arada 8500 km de olan motorumdan çok memnunum aldıgımdan beri 3 kez izmirden çanakkaleye gidip geldim ve yazın o sıcagına rağmen 1 kez bile tık demedi
    biraz foto atıyım ( depoya kapatmadan önceki hali 8500 km de )

Uploaded with ImageShack.us
    Uploaded with ImageShack.us

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    S.E.C kardeşim aramıza hoş geldın motosıkletini güle güle kullan eeee artık aramızda olduğun için kayıt parası vermen lazım yada 250 gr fıstık 250 grm fındık yanınada 2.5 litre pepsı alman lazım yoksa senı kayıt yapmayız

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    hoş bulduk askon ayıp ediosun yaza gezi falan düzenler bulusursak gruba fındık, fıstık ve kola benden
    arkadaşlar bu arada motorla ilgili izlenimlerimi aktarayım; 8500 km lik 150 mc tecrübemden sonra edindiğim bilgilere göre bizim motorların en güzel yanı kendi sınıfında en çaabuk hızlanan ve torkunu düşük devirlerde dahi hissettiren bir motor karakterine sahip olması. yazın arkamda nişanlım varken ( ben=75kg, nişanlım=50kg ) trafik ışıklarında aynı cbf 150 yi 2 kez kalkışta geçtik ve cbf in üzerindeki yük 90 kg civarıydı. tvs apache 150 leri dahi kalkışta zorlanmadan geçebiliyo. ve bi önemli özelliğide bazılarına göre iyi bazılarına göre kötü olabilir ama bence iyi olan bi özelliği önünün arkasına göre daha hafif olması ve torkunun düşük devirlerde dahi iyi olması nedeniyle tek teker yapmaya çok meyilli bi yapısı olması özellikle artçıyla birlikte kullandığımda 1. vitesteyken hiç debriyaja dokunmadan dahi gazı salıp tekrar verdiğimde ön şahlanıyo
    kötü yanları ise 1. si arka lastiğin ince olması ve lastiklerinin kötü olması 2. si motorun yüksek devirlere çıkmakta çok zorlanması mesela 9000 den sonra bitiyor ve bu yüzden son hızı daha iyi olabilicekken biraz az kalıyor. 3. sü ise arka amortisörlerinin yoldan gelen darbeleri emmekten çok uzak oluşu, ben bu yüzde ybr 125 amortisörü taktım ve çok rahat ettim. ama son olarak parasına göre gerçekten çok iyi bir motor

ErcanC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Arkadaşlar merhaba; bir kaç hafta önce aldığım mcx motorumun ilk çalıştırmasında sorun olduğunu düşünüyorum. Motor soğuk ilk çalışmada tüm jikle konumlarını denedim. Yani hergün motor soğukken jikle alt, orta ve üst konumlarında tek tek denedim. Rolanti motor epey ısındıktan sonra 1500 d/d ayarladım. Sorun şu; ilk marşa basıp motor çalışır çalışmaz stop ediyor. Az gaz verirsemde yemiyor. 2-3 denemeden sonra illaki çok gaz verince stop etmeden tutabiliyorum. Bu da 4-5 bin devir oluyor ki sıfır motora bi de soğukken bu kadar çok yüklenmek istemiyorum. Bende motor çalışır çalışmaz vitese takıp ilerliyorum. Ama vites geçişlerinde gazı kestiğim anda yine stop ediyor tabiki. Bi 300 - 500 metre sonra motor ısındıkça gazsız rolantide çalışmaya başlıyor. Tabi motor ısındıktan sonra gaz vermeden de marş yiyor ve çalışıyor. Bu ilk çalıştırmada yaşadığım durum normal midir? yoksa bir ayarsızlık mı var? Motorum henüz 100 km de.

Birde jikle durumunu anlatayım. Motor soğukken jikle ile çalıştıramamak dan ziyade, motor ısındıktan sonra da jikle en üst konumda aldığım anda yine stop ediyor. Bu jikle sistemi arabalarınkinden farklı mı? Çünkü eskiden arabalarda jikleyi çektik mi (açtık mı) devir de yükselirdi?

Motosikleti
    znu 125
    arkadaşlar bende aldım mc150, ruhsat işlemlerini halletmeye çalışıyorum. vakit buldukçada forumu okuyup bilgi ediniyorum.
    kullanıcı sayımız biraz az galiba, yada kimse sorun yaşamıyo motorunda.
    selamlar herkese

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    kerem bana alığın yerin ne telefonunu verdin ne de benimn için fiyat sordun? bilgi verecek misin?
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    Honda XL 200< Mondial 150 MC RoadRacer
    yeni gıcır gıcır mc lere kavuşan mc severlere hayırlı olsun diyorum forum hareketlenmiş yahuu :D
    [B][COLOR="Red"]Roadracer 150 MC[/COLOR][/B]

Motosikleti
    znu 125
    ortadoğulu ben motoru istanbul anadolu yakası bayisi SEVPA dan aldım. fiyatlara zam geldi sen sorduğun gün, biliyorsun. bende ruhsat işlerini kendim halledim dedim. daha ucuza ml etmek için. o yoğunluktan soramadım.

sen telefonla bilgialabilirsin. zam geldikten sonraki fiyatlar nedir bilmiyorum açıkcası.

---------- Post added at 15:51 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

brein_box çok teşekkürler.
    kazasız keyifli sürüşler herkese.
    ben daha teslim almadım dediğim gibi. beni lastikler korkutuyor açıkası, herkes şikayetçi. değiştiricek bütçemde yok şimdilik. bakalım nolucak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)