Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ErcanC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yani dakika 1 gol 1 olmuş sizinkisi. çok geçmiş olsun hayırlı uğurlu olsun kardeşim. kazasız belasız sürüşler dilerim.motorla ilgili ilk izlenimlerinizi de burada paylaşabilirseniz sevinirim çünkü bende bu ay başında alacağım inşallah.
    Tabi tabi kullandıkça yorumları paylaşırım. Bu küçük kaza sanıyorum Allah tarafından bana çok büyük tecrübe oldu. Henüz 10 km lik hızda böyle şeyler yaşanabiliyorsa Allah beterinden korusun. Gerçekten tüm önlemleri alınabildiği kadar alınıp öyle kullanılması gereken bir alet olduğunu çok iyi anlamış oldum. Herkese kazasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    kesinlikle hocam motor şakaya gelmez buradan bir hocamızın imzasını çok beğenmiştim.4 teker bedenimi 2 teker ruhumu taşır diye çokta güzel yerinde bir söz bence
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gorkem913 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben mersinde ögrenciyim ve mc almaya karar verdm fakat ehliyet yok. Szce sabredip bu işe ehliyetlemi girmeliyim yoksa kask takıp dikkat ettkten snra sorun olmazmı polislerin son zamanlardaki davranşlarnı blmyorum
    Durdurulursan kesinlikle kaçamazsın Polisler ceza yazmak için bahane arıyo kesin ceza yersin rüşvet teklif edersen ayvayı yersin, plakan varsa durmak zorundasın, plakan yoksa kaçma şansın var ama riski de büyük ve plakasız motoru yolda goren herhangi bir polis aracı durdurup meseleyi araştırabilir.

Motosikleti
    mc x 150 mondial
    s a arkadaşlar mc x de fites ufaltırkene sizde sorun oluyormu bende oluyorda yoksa bendenmi kaynaklanıyor yada motordanmı sanki 3 den 2 ye gecişlerde oluyor birde 2 den 1 e kecerkene sizdede aynı poroblemler varmı

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Benim vites problemim yok, çok rahat çalışıyor.
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    mc x 150 mondial
    debriaj çok yukardan kavrıyor ondan ola bilirmi debriyaşı sıkıp bırakınca sorun ortadan kalkıyor gerci bakıma ğötürecem aslında ğötürdüm 430 km de dedim bakımını yapak hemde fitese bakarsınız dediler 500 tamala öyle gel

Merhaba arkadaslar. Motorum mondial 125 ukt fakat bizim baslikta is yok bende sizlere soruyum dedim kusura bakmayin. Havalarin sogumasi sebebiyle akuler problem cikartiyor. Gecen hafta akumu sarj ettirdim aku daha 8 aylik, motorda sarj ediyor fakat dun aku bitti. Bende akumu sokmeye karar verdim, bu soguk havalarda nasilsa yine bitecek diye. Akuye baglanan kablolari sokemedim oksitlenmis baslari bende yakinindan kerpetenle kestim. Fakat aklima takildi simdi ben onu kestim ama o kablolar bana sorun cikartirmi ? Birbirine degerlerse problem olurmu ? Birde sunu soracam surekli akusuz gezmek elektrik tesisatina zarar verirmi veya motorun herhangi bir yerine zarar verirmi ? Havalar isinasiya kadar akusuz surmek istiyorum bana sorun cikartirmi ? Simdiden tesekkurler. Saygilar.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bildiğim kadarı ile akünün olmaması bir sorun değil. madem akü boşalıyor niye söktün. dursun durduğu yerde. ayak marşı ile zaten çalışıyor. ben 15 gün motoru parkettim çalıştırmadım. bayram dönüşü geldim çok az elektrik vardı. üç dört kere ayak marşı ile denedim çalıştı ve şu anda normal marş ile çalışıyor. her gün birkaç dakika çalıştırmakta fayda var akünün bitmemesi için. önceki iki motorumda da oluyordu. hondayı vurdurarak çalıştırıyordum mondiali yine ayak marşı ile.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motor_Derili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nmax 155 / Fazer8 / NC750X2018
    Alıntı Mondial125KT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar. Motorum mondial 125 ukt fakat bizim baslikta is yok bende sizlere soruyum dedim kusura bakmayin. Havalarin sogumasi sebebiyle akuler problem cikartiyor. Gecen hafta akumu sarj ettirdim aku daha 8 aylik, motorda sarj ediyor fakat dun aku bitti. Bende akumu sokmeye karar verdim, bu soguk havalarda nasilsa yine bitecek diye. Akuye baglanan kablolari sokemedim oksitlenmis baslari bende yakinindan kerpetenle kestim. Fakat aklima takildi simdi ben onu kestim ama o kablolar bana sorun cikartirmi ? Birbirine degerlerse problem olurmu ? Birde sunu soracam surekli akusuz gezmek elektrik tesisatina zarar verirmi veya motorun herhangi bir yerine zarar verirmi ? Havalar isinasiya kadar akusuz surmek istiyorum bana sorun cikartirmi ? Simdiden tesekkurler. Saygilar.
    Fren müşürün azılanmışsa arka stop lamban sürekli yanık kalıyor ve akünün şarj olmasını sağlayacak elektriği çekiyor olabilir. çalıştırdığında kontrol et frenlere basmadan stop lamban yanıyor mu? Ayrıca oksitlenmiş kutup başları akünün akım alıp vermesini engelleyebilir. Yani akün motor çalıştığında şarj etmiyordur. Temizleyip tekrar dene.
    M otorcuyum ben, O na yürekten bağlıyım, T ek tekerde şahlanırken, O nun gidişine hastayım, R acing değil belki ama, EN GEÇ AKŞAMA YANINDAYIM

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bu gün ümranıyede ilerliyorum hafıfte yağmur yağıyor solda bir köpek ilişti gözüme yol ortasında kaldırımları süsleyen kısa yeşllikler var arasına pusmuş beklıyor dedım saldıracak bu üzerıne sürdüm diz örtüsünü bır ısırdı diz örüsünü kopardı bı kısmı ağzında kaldı valla örtü olmasa demekki benı ısıracaktı ama 2 vites 8 bin devır görmüştür motor ne kaçtım ama

Motosikleti
    mc x 150 mondial
    hakatden bu köpekler ne istiyo motorculardan gecen cumartesi babaeski gişelerden geciyordum vallah 2 tanesi bi saldırdı zaten anlamıyom vazla motordan ama yine iyi kaçtım ya bide bişey daha soracam arkadaşlar bu gişelerden gecerkene KGS kulanıyozmu kullandım giderkene ama gelirkene kulanmadım çok zor oluyor cıkarıp tekrar yerine koyması yoksa plakayımı örtsem

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu gün ümranıyede ilerliyorum hafıfte yağmur yağıyor solda bir köpek ilişti gözüme yol ortasında kaldırımları süsleyen kısa yeşllikler var arasına pusmuş beklıyor dedım saldıracak bu üzerıne sürdüm diz örtüsünü bır ısırdı diz örüsünü kopardı bı kısmı ağzında kaldı valla örtü olmasa demekki benı ısıracaktı ama 2 vites 8 bin devır görmüştür motor ne kaçtım ama
    Allah korumuş üstad birde motorda akü olmadan motor çalışıyor mu?? yukarıdaki yorumlarda öyle yazıyordu bir sorayım dedim. hem başlık hareketlenir belki biraz :D

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    1 haziranda aldığım mc nin 16000 km bakımını dün yaptırdım.Ustam sağolsun zinciri söküp komple temizledi,sübap ayarı yaptı,fren ayarı debriyaj ayarı derken 1 saatten fazla motosikletle ilgilendi sağolsun.sonuç servisten çıktığımda ilk günkü gibi bir motosiklet buldum altımda.İnsan gazlamamak için zor tutuyo kendini ben bu mc ile 80000 km yaparım demedi demeyin sevgili mc severler.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korumuş üstad birde motorda akü olmadan motor çalışıyor mu?? yukarıdaki yorumlarda öyle yazıyordu bir sorayım dedim. hem başlık hareketlenir belki biraz :D
    Bazı motosıkletlerde akü olmadan calışmaz mesela benım pıonner marka motosıkletımde akü sorunu vardı kutup başı kopmuştu bende vida ile tutturmuştum bazen gevşeklik yaptığında calışmıyordu ayak marşıda yoktu .Ama diğer kuba marka motosıkletımde aküyü cıkar bas ayak marşına calışıyordu .Elektırık işi ile uğraşanlar bunun sebebını bılırler

ErcanC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX 150
    Merhaba Arkadaşlar! Yeni aldığım mcx'imin bakımlarını illa aldığım yere mi yaptırmak zorundayım yoksa her hangi bir mondial servisi olabilir mi? Birde mahallemde ki motor tamircisine uğradığımda ustaya, motorumu ona götüreceğimi söyledim. Usta da dediki bana getirme iki kez aldığın yerde kaşe imzalansın sonrakileri getirirsin dedi. Böyle bişey sıkıntı yaratır mı?

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    iki değil 3 defa gitmen gerekiyor bildiğim kadarıyla servis bakımın 3 defa yaptırıyorsunuz.sonrakiler servis bakımına girmiyor.bende 500 - 1500-3000 km lerde götürmüştüm servis bakımı için yalnış hatırlamıyorsam.bende şimdilik yuki paşa modeli var.

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşlar bır haftadır scoter kullanıyorum valla cok hoşuma gıttı honda spays virajlara harıka yatıyor trafık içindede büyük kolaylık ama 80 i gecmıyor belkı yenı olduğu iç.in acilen bı scoter almam lazım cok hoşuma gıttı büyük rahatlık belki mcx mi henüz karar vermedım ama satabılırımde yada yedek scoter alırım bı tane bakalım gelecek günler neyı getırır

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    mondialin sitesinden fiyatlar kaldırılmış. güncelleme var. yine düşürecekler mi çıkaracaklar mı fiyatları görelim. düşerse yeni modelleri piyasaya sürecekler diye düşüneceğim.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    inşallah arttırmazlar fiyatları. bende fark ettim dün mondial sitesinde. yeni modellerde gelebilir ama bakalım ne olacak. tam ben almaya karar verdim mc yi, inşallah zam yapmazlarda, fiyatları indirirler.

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    Mondial, döviz artışından ötürü güncelliyor. Sattıkları fiyat ile diğer marka fiyatı arasındaki fark mondiale en az üç sene bakar. Üçüncü mondialim yolda kalmadım, ağır denecekbir masrafta çıkarmadılar.
    Orhan KÖNİ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)