Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugrahan55, aynen şöyle düşün:

Sen nasıl Türkçe'nin içine ederek yazıyor ve zamanla daha da sefil hale geliyorsan, motorun da zamanla muadillerine göre sefil kalacak. İki tane MC yan yana giderken seninki daha yavaş gidecek, düzgün rodaj yapanların motoru 60-70.000 km sorunsuz giderken seninki 20-30.000 km'de harap olacak.
    abi Türkçe konusunda haklısın bundan sonra daha dikkatli yazacam..

bugün servise uğradım 450 km deyim usta yeter bu kadar artık yavaştan gazla dedi bende inceden yaslıyorum düzde az dokunsam 7000 devire geldiğinde 110 felan oluyo daha tam basmadım ama ilk yağ değişiminden sonra diplemeye başlıcam
    Orange Devil:flower::flower:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    500 km de yagını degiştirmeyi unutma
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    nova 150 cc
    Alıntı bugrahan55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bugün servise uğradım 450 km deyim usta yeter bu kadar artık yavaştan gazla dedi bende inceden yaslıyorum düzde az dokunsam 7000 devire geldiğinde 110 felan oluyo daha tam basmadım ama ilk yağ değişiminden sonra diplemeye başlıcam
    Saygıdır bunun adı Helal olsun arkadaşım. Belki başkası olsa on satır geri söyleyecekti.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bugun 500 bakımına gitim 800 km olmustu iştendolayı gidemiyordum adam 100 de gel dedi 1000 km ye 50 km kaldı yarın kapalı ve hafta ici ortalama 500 km yol yapabilirim cunki kuryelik yapıyorum isten vakit kalmyor sizce sıkıntı olurmu

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km de yagını degiştirmeyi unutma

abi şuan 520 oldu yarın ilk işim yağı değiştirmek..

hangi yağı önerirsiniz ben castrol 10-40 koymayı düşünüyorum şuana kadarki bütün motorlarımda kullandım çok memnundum servis mondialin orjinal 15-50 yağını koycaktı koydurmadım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:43 ----------

Alıntı mondiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saygıdır bunun adı Helal olsun arkadaşım. Belki başkası olsa on satır geri söyleyecekti.
    Abicim yaşım 17 büyüklerim beni uyarıyorsa vardır elbet bi bildikleri banada dediklerine saygı duymak düşer

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bana kalsa castrol 15 40 koy derim ben bu yagı kullandım en son degişimde

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun 500 bakımına gitim 800 km olmustu iştendolayı gidemiyordum adam 100 de gel dedi 1000 km ye 50 km kaldı yarın kapalı ve hafta ici ortalama 500 km yol yapabilirim cunki kuryelik yapıyorum isten vakit kalmyor sizce sıkıntı olurmu
    bi sıkıntı olmaz ama yinede arada vakit ayırsan iyi olur
    elverengin@gmail.com

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkür ederim.
    www.motorumla.net

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    selam . bikaç gün önce motorumu ustaya götürdüm motorum 1000 km ye geldi. subab ayarlattım . sonra aldı eline anahtarları bütün vidaları sıkmaya başladı . ama işin garip yanı bütün vidalar , blok amaortisör ayaklık gidon ne varsa hepsi gevşek çıktı . mutlaka bütün vidaları sıktırın motorun dengesi dahi düzeldi. ayrıca sabahları motorum çalısıp çalısıp stop ediyordu subab ayarlandı fakat farklı bir düşmanı daha farkettik. ilginçtir buji kapağı metal kaplama ve 2 pistona 1 bloğa çakıyordu. ustam sağolsun farketti söküp ngk plastik kafa ile değiştirdi. motorum kuzu gibi oldu titreme abuk subuk egzoz patlamaları artık yok . aldığımdan beri ısınamamıstım meğer montaj hatalarındanmış suan gerçek anlamda memnun olduğumu soleyebilirim. ayrıca far lambasını phılıps 12v 35w35w ile değiştirdim aynı ayar olmasına rağmen aydınlatma en az 60% daha kuvvetli oldu..
    motorum çin ama yolum hep aydınlık.

Motosikleti
    lifan kp 150
    Alıntı gucci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam . bikaç gün önce motorumu ustaya götürdüm motorum 1000 km ye geldi. subab ayarlattım . sonra aldı eline anahtarları bütün vidaları sıkmaya başladı . ama işin garip yanı bütün vidalar , blok amaortisör ayaklık gidon ne varsa hepsi gevşek çıktı . mutlaka bütün vidaları sıktırın motorun dengesi dahi düzeldi. ayrıca sabahları motorum çalısıp çalısıp stop ediyordu subab ayarlandı fakat farklı bir düşmanı daha farkettik. ilginçtir buji kapağı metal kaplama ve 2 pistona 1 bloğa çakıyordu. ustam sağolsun farketti söküp ngk plastik kafa ile değiştirdi. motorum kuzu gibi oldu titreme abuk subuk egzoz patlamaları artık yok . aldığımdan beri ısınamamıstım meğer montaj hatalarındanmış suan gerçek anlamda memnun olduğumu soleyebilirim. ayrıca far lambasını phılıps 12v 35w35w ile değiştirdim aynı ayar olmasına rağmen aydınlatma en az 60% daha kuvvetli oldu..
    slm kardeş dedigin bir şey dikkatimi çekti (buji kapağı metal kaplama ve 2 pistona 1 bloğa çakıyordu. ustam sağolsun farketti söküp ngk plastik kafa ile değiştirdi ) buraya bir açıklık getirirmisin

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ateşleme hatalıymış buji ateşmesi yerine kaçak varmış tabiki çig benzinde
    elverengin@gmail.com

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkdaslar 150 kn nin kafa grenajina sizin mc nin kafa grenajini takabilirmiyim uyarmi acaba bilgisi olan varmidir
    topriğim ne yaptın sen motor alamadınmı hala.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı

Tarih böyle yüklü 150MC görmedi...

Merhaba arkadaslar, 20.05. - 22.05.2011 tarihleri arasinda Aliaga'da gerceklestirilecek olan Aliaga Evergreen Rock Festivaline katilmak üzere yola koyduldum. Gidecegim yol 160km x2(dönüs). 1 Gece konaklama yapamak üzere hazirligimi yaptim. Hemde tam tesekküllü. Artcim ile beraber gidecegim icin haliyele iki kisiye göre malzeme almak durumundaydik. Hal böyle olunca. iki adet uyku tulumu ve iki kisiye yetecek kiyafet..vs. Yukaridaki fotoda motorun durumu gayet acik. Ama allahima sükür 150MC rüstünü resmen ispatladi. Rüzgarli bir yolda yüklü bir sekilde iki kisi olarak yol aldim. Hiz olarak 80-90km/h ortalama ile gittim. Zaman zaman sollamalarda 100-110km/h yaptim. iki kisi olunca sele üzerinde pek kipirdama imkaniniz olmuyor bu yüzden popolar 50km sonra uyusmaya basliyor. Kirmizi isiklardan kalkis yaparken eger dikkatli olunmazsa motorun önü sahlanma yapiyordu. Bir kac kez istem disi teker yaptim Festivalde 1 gün kalmama ragmen cok eglenceli gecti. EMOK baskani Serdar Baki abimizle cok güzel vakit gecirdim. Dönüs yoluna sabah nispeten erken ciktik cünkü niyetimizde Bergama kalintilarini gezmek vardi. Yolu bilen varmi bilmiyorum ama ilk köy girisinde müthis dik bir yokus tirmandim. Motoru sahlandirmamak icin resmen öne dogru egildim. Ama 150MC gücünü gösterdi ve o kadar yükle iki kisi olarak sorunsuz cikti. Tüketim olarak ise yine harikalar yaratti ve 3,9lt ortalama benzin yaktim 100km'de. ilk defa kollarimin bu kadar uyustugunu hissettim. Ya kendimi rüzgardan ve iki kisi olmaktan dolayi cok kastim yada titresim yedim. Bakalim ilerleyen günler neyi gösterecek. kilometre sayacim 5100küsür km yi gösteriyor artik.

festivalin ve Bergama antik sehrinin tüm ayrintili resimleri linkte dir.

https://www.facebook.com/media/set/?...56361310&saved

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    guzel geı yapmıssın motoruna tekerıne eline saglık.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Merhaba arkadaslar, 20.05. - 22.05.2011 tarihleri arasinda Aliaga'da gerceklestirilecek olan Aliaga Evergreen Rock Festivaline katilmak üzere yola koyduldum. Gidecegim yol 160km x2(dönüs). 1 Gece konaklama yapamak üzere hazirligimi yaptim. Hemde tam tesekküllü. Artcim ile beraber gidecegim icin haliyele iki kisiye göre malzeme almak durumundaydik. Hal böyle olunca. iki adet uyku tulumu ve iki kisiye yetecek kiyafet..vs. Yukaridaki fotoda motorun durumu gayet acik. Ama allahima sükür 150MC rüstünü resmen ispatladi. Rüzgarli bir yolda yüklü bir sekilde iki kisi olarak yol aldim. Hiz olarak 80-90km/h ortalama ile gittim. Zaman zaman sollamalarda 100-110km/h yaptim. iki kisi olunca sele üzerinde pek kipirdama imkaniniz olmuyor bu yüzden popolar 50km sonra uyusmaya basliyor. Kirmizi isiklardan kalkis yaparken eger dikkatli olunmazsa motorun önü sahlanma yapiyordu. Bir kac kez istem disi teker yaptim Festivalde 1 gün kalmama ragmen cok eglenceli gecti. EMOK baskani Serdar Baki abimizle cok güzel vakit gecirdim. Dönüs yoluna sabah nispeten erken ciktik cünkü niyetimizde Bergama kalintilarini gezmek vardi. Yolu bilen varmi bilmiyorum ama ilk köy girisinde müthis dik bir yokus tirmandim. Motoru sahlandirmamak icin resmen öne dogru egildim. Ama 150MC gücünü gösterdi ve o kadar yükle iki kisi olarak sorunsuz cikti. Tüketim olarak ise yine harikalar yaratti ve 3,9lt ortalama benzin yaktim 100km'de. ilk defa kollarimin bu kadar uyustugunu hissettim. Ya kendimi rüzgardan ve iki kisi olmaktan dolayi cok kastim yada titresim yedim. Bakalim ilerleyen günler neyi gösterecek. kilometre sayacim 5100küsür km yi gösteriyor artik.

festivalin ve Bergama antik sehrinin tüm ayrintili resimleri linkte dir.

Bu ne işkencedir MC ye kardeşim
    Mondial yetkilileri görs,zam yapacaklar motora.
    Haa bu arada sayın Serdar Baki EMOK başkanı değil,EMKB (Ege Motosiklet Kulüpleri Birliği) adlı internet üzerinde sanal bir kulübün başkanlığını yapmaktadır.EMOK(Enduro Motosiklet Kulübü)ise İstanbul merkezli gerçek bir motosiklet kulübüdür.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    arkadaşlar motorumu çocugumun istegi üzerine otobot yaptım o artık optimusprime'ın motoru inşallah şimdide bu motoru robot yap demez

elverengin@gmail.com

yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    aldım abi orjinal diplerini sakladım bnde gayet memnunum hiç pişman değilkim bide bnmki motosiklet xenonu olduğu için ayrıyetten roleleri voltaj yükselticiler sigortalar felan bi sürü şey çıktı zor sığdırdık ama balastı çok kçük o hoşuma gitti tigerde ki böle değildi 12000 k taktım gece harika aydınlatıyo tawsiye ederim fotolarını atarım yakında

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:41 ----------

Ben bişe sorcam..şımdı bu rodajı yapan war yapmyn var..bazıları dırek tam gaz gttıklrını we mtrn ck gzl gttgnı soyluyo bazılarıda rodajın dzgn yaplncı mtrn daha guzl gdcegnı soyluyo..ben suan 430 km deyim ılk 150 km de 4500 dewırı daha snrada 5500-6000 dewırı gcmdm...sımdı ben ıyımı yapyrm ktu mu yapyrm karar weremdm.. Yrumlrnızı bklıyrm..
    genç bir delikanlı olduğun kadar efendiliğinle hemen beğeni toplamışsın inzell de sana espirili bir cevap yazmış... sen yolda da sabrı ve efendiliği hiç bir zaman elden bırakma...kitapçıkta yazdığı gibi 800km e kadar 6000 1600km e kadar 7000 i geçmemeye çalış...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:14 ----------

Alıntı gucci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sibab ayarı için daha SİB- dediğimde "ustalar" 5000 km den bahsediyorlardı, sen ciddi bir fark hissettinmi motor sesinde sibab ayarından sonra ?
    buji kapağı metal kaplama ve 2 pistona 1 bloğa çakıyordu. ustam sağolsun farketti söküp ngk plastik kafa ile değiştirdi...ben hiç anlamıyorumda bu işten bunuda ben aynen ustama ileticem bakalım UMARIM DEDİĞİMİ ANLARLAR ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:19 ----------

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [ımg]http://img860.imageshack.us/img860/9900/p141902200511.jpg[/ımg]

merhaba arkadaslar, 20.05. - 22.05.2011 tarihleri arasinda aliaga'da gerceklestirilecek olan aliaga evergreen rock festivaline katilmak üzere yola koyduldum. Gidecegim yol 160km x2(dönüs). 1 gece konaklama yapamak üzere hazirligimi yaptim. Hemde tam tesekküllü. Artcim ile beraber gidecegim icin haliyele iki kisiye göre malzeme almak durumundaydik. Hal böyle olunca. Iki adet uyku tulumu ve iki kisiye yetecek kiyafet..vs. Yukaridaki fotoda motorun durumu gayet acik. Ama allahima sükür 150mc rüstünü resmen ispatladi. Rüzgarli bir yolda yüklü bir sekilde iki kisi olarak yol aldim. Hiz olarak 80-90km/h ortalama ile gittim. Zaman zaman sollamalarda 100-110km/h yaptim. Iki kisi olunca sele üzerinde pek kipirdama imkaniniz olmuyor bu yüzden popolar 50km sonra uyusmaya basliyor. Kirmizi isiklardan kalkis yaparken eger dikkatli olunmazsa motorun önü sahlanma yapiyordu. Bir kac kez istem disi teker yaptim festivalde 1 gün kalmama ragmen cok eglenceli gecti. Emok baskani serdar baki abimizle cok güzel vakit gecirdim. Dönüs yoluna sabah nispeten erken ciktik cünkü niyetimizde bergama kalintilarini gezmek vardi. Yolu bilen varmi bilmiyorum ama ilk köy girisinde müthis dik bir yokus tirmandim. Motoru sahlandirmamak icin resmen öne dogru egildim. Ama 150mc gücünü gösterdi ve o kadar yükle iki kisi olarak sorunsuz cikti. Tüketim olarak ise yine harikalar yaratti ve 3,9lt ortalama benzin yaktim 100km'de. Ilk defa kollarimin bu kadar uyustugunu hissettim. Ya kendimi rüzgardan ve iki kisi olmaktan dolayi cok kastim yada titresim yedim. Bakalim ilerleyen günler neyi gösterecek. Kilometre sayacim 5100küsür km yi gösteriyor artik.

Festivalin ve bergama antik sehrinin tüm ayrintili resimleri linkte dir.

atilla sana ÜÇ (3) şey demek istiyorum : .........
    Vayyyy....... Vaaayyyyy..... Vaayyy...
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Arkadaşlar ne iştir anlamadım lastikleri taktım takalı üçtür patlamaktan kurtuluyorum
    ilki bomboş yolda karşımdan minibüs geliyordu onu sollamaya bi tane mitsubishi başladı ama çok mesafe var bende saga yanaştım tak bir anda mitsubishi sola döndü tabi ben fren korna takıldım peşine yakaladım baktım kadın agzımı bozmadan verdim veriştirdim
    ikincisi basmahanede bi tane ford transit sıkıştırdı gaza asıldım tak önümdeki araç durdu frenlere asıldım durdum lastiklerin freni harika kilitlenme yok iyi test oldu
    dünde girne caddesinde ne akla hismet salak salak yaptıkları demir plakalar var onların ustunde gidiyorum oldum olası tırsarım o plakalardan minibusun biri önümebir kırdı ben tabi fren demir plakalarda lastik tutmuyor tabi kayıyor adamı yine yakaladım usta sen ne yapıyorsun dedim adam binbir özür bana birde şu motorlara binmeyin diyor dedim dayı saçmalama sen dogu dürüst araç kullan şimdi yazlık mont ile pantolon bakmaya başladım sart oldu bayagı tırstım çünkü
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Mondial 150 MC Orange
    Xenon 12000k fotolarını atıyım buyrun gece yolda uzun-kısa çekim yapar yüklerim gene

4 ledli park ampülü bembeyaz yanıyo oda

farkı görmek açısından

servisteki usta keşke direk bassaydın dedi kafamı karıştırdı biraz ama olsun km 500 ü geçti motor yatıyo 2gündür evde yağmurdan dolayı ilk işim yağını değiştirmek artık gazlıyorum

Havza'ya gittim hem yol yapıyım hem servise bi uğrayım tanışıyım diye cumartesi günü ama çok kötü yağmura yakalandım kask ve motor montu olduğu için belden üstüm ıslanmadı ama belden altı komple en içime kadar su doluydu yaklaşık 35 dk yağmurda geldiim hem gazladım güzel oldu fakat motor çok pis oldu dayanamadım yıkadım gelince )

pis hali

bide az atsa şu çamuru

ve 1 saatlik bi uğraştan sonraki hali

Yağ Konusunda hepinizin fikirlerini bekliyorum ben castrol 10-40 taraftarıyım kullanan varsa bilgilendirirseniz çok sevinirim tekrardan hepizine kazasız günler

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @bugrahan55, kardes, bende Castrol 10-40 Power1 Motosiklet yağı kullanıyorum. Motosiklet yağı diye özellikle belirtiyorum çünkü bu yağın 4 çeşidi var.

@Necatik35, Abi haklisin karışıklık olmuş. Düzeltme için teşekkür ederim. Ama Serdar abi çok neşeli bir insan gülmekten kırdı geçirdi beni

Necatik35 abi, Bursaya gidecek misin bu ayın sonundaki etinliğe?

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    ınş bugun bende 150 mc sahibi olacam motoru gormeden kapora yatırdım az sonrada seydışehıre ılceye gıdıyorum bayı fatura ışlerını halledıyor
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)