Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı cengaver29 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 150 mc nin sele altı nasıL? tonavıda anahtar falan sığabiliyormu?? varsa foto koyabilirmisiniz...
    Sele altinda bosluk var. Güzel yassi bir canta yada bir kutucuk icinde anahtarlarini muhafaza edebilirsin. Fakat bu anahtarlara ulasmak icin seleyin nasil sökersin onu bilemem Cünkü seleyi sökebilmek icin anahtara ihtiyacin olacak. Amortisör baslarinin hemen arkasinda karsilikli 1er civata var. Ama söyle yapmani sana tavsiye ederim. Somun yerine kelebek somun kullanirsan anahtarsiz acabilirsin. Ben öyle yaptim. Ama anahtar tasimiyorum henüz yanimda. Ekstra bilgi olarak : Akünün altinda kücük bi avadanlik kutusu var. kücük seyleri oraya koyabilirsin..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar peki bunda vites göstergesi varmı ve vites sıralaması nasıl ve jiklesi varmıdır ve koruma demirleri vs vs
    Kardes, zahmet edip sayfalari okudugunda tüm sorularina cevap bulabilirsin. Ama yinede özetleyeyim. Evet, vites göstergesi var. Vites 1.asagi. üstü N (bos) sirayla yukari 2-3-4-5-6(yok) .. Bilimum koruma demirleri mevcut. Önceki sayfalarda MC sahibi arkadaslarin fotolari var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nedimkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ 251/YBR 125/CBR 125/GT 250R/FZ 6/Bajaj Discover
    jiklenin ortada olmasıyla en altta olması rolantideyken fark etmiyor.. durumu açıklayabilirmisiniz acaba?
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....
    wolf^^

Motosikleti
    MC 150

selam herkese mc kullancıları

ben umut ist./bagcılarda otuyorum ben de 28 nisan da siyah mc150 aldım suan memunum plakanın cıkamsını bekliyorum. birde rodaj tamamlamk işte. geziler olursa katılırım plaka cuma günü cıkacak cünkü bagcılar trafik baya yogun oldugundan dolayı beklemekteyim Şuan motor cıplak halde bir tane motor koruma demiri bir tanede depo üst cantası düşünüyorum arkaya canta düşünmüyorum motor koruma demiri nerden teymin ederim vede ne kadardır acaba şimdiden teşekkür ederim .
    Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır :cat:

bighakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Alıntı umutfdn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben umut ist./bagcılarda otuyorum Şuan motor cıplak halde bir tane motor koruma demiri bir tanede depo üst cantası düşünüyorum arkaya canta düşünmüyorum motor koruma demiri nerden teymin ederim vede ne kadardır acaba şimdiden teşekkür ederim .
    Koruma demiri ve çanta için Bağcılar'a yakın yer:

Sancar Motor
    Doğanbey Cad. No: 68 Bağcılar Devlet Hastanesi Yakınında Genç Osman Mh. Güngören, İstanbul,
    (212) 610 9795 - 610 97 95
    eğitim>ehliyet>full koruma>motosiklet>eğitim

Motosikleti
    MC 150
    Alıntı bighakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma demiri ve çanta için Bağcılar'a yakın yer:

Sancar Motor
    Doğanbey Cad. No: 68 Bağcılar Devlet Hastanesi Yakınında Genç Osman Mh. Güngören, İstanbul,
    (212) 610 9795 - 610 97 95
    sagolun teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:05 ----------

motor koruma demiri yapiressami ( sayfa 91 de ki gibi ) gibi olmasını istiyorum zannedersem mondi motordan almışlar .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:15 ----------

motor koruma demiri yapiressami ( sayfa 91 de ki gibi ) gibi olmasını istiyorum zannedersem mondi motordan almışlar .
    Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır :cat:

bighakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Ben motoru alırken Mondimotorda koruma demiri ,çanta taşıma demiri ve 46 lt. çanta kalmamıştı.Şimdi gelmiş olabilir.Benim taktığım demirde aynı modeldir.
    eğitim>ehliyet>full koruma>motosiklet>eğitim

Motosikleti
    mondial 150 mc
    arkadaslar bugun 2. kez dopomu fulluyorum.. 54 tl 392 km yol. yanı 3.3 cıvarı. bu su an ıcın baslangıc . yol yapıp parca asımı kolaylastıkca ve bende araca alıstıkca daha da dusecegını tahmın edıyorum. buna soğuk havaların etkısı yuksek. cunkı motoru ısıtmak zorunda kalıyorum. ama sıcak havada cok daha az yakıt sarfıyatı olucagına emınım. rodaj zamanı oldugu ıcın dengelı kullanıyorum. ama gerekınce 8000 devre de gırdıgım oldu 2 kısı de bındıgım oldu. bence performansına gore gayet ıyı bır yakıt tuketımı . bu arada benzın 4.21 krs.. bunn da faktoru var. keyıflı surusler..

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    mc nin siyahı piyasada neden yoka rkadaslar bilgisi olan varmı

Motosikleti
    mondial 150 mc
    mc nin siyahı piyasada neden yoka rkadaslar bilgisi olan varmı
    bendekı sıyah. 2 ay kadr once aldım. mondimotor dan ıkıtellıde

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı cumucuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendekı sıyah. 2 ay kadr once aldım. mondimotor dan ıkıtellıde
    dun gittigim bayi dede vardı ama google da resmlerde yok mesela yenimi cıktı siyaı onu anlamadım

Motosikleti
    mondial 150 mc
    dun gittigim bayi dede vardı ama google da resmlerde yok mesela yenimi cıktı siyaı onu anlamadım
    gecen yaz turuncu ılk cıkan renk.. sıyahı yenı yapıldı 1 ay kadar oldu bayılere gelelı . satılmıssa kalmamıs olabılır. ama cogu bayıde var. hatta ben avcılarda oturuyorum burdakı bayıde hazırda olanı 2 hafta once gordum. atılgan motor. ıstrsen bır sor ellerınde varmı dıye

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı cumucuki adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen yaz turuncu ılk cıkan renk.. sıyahı yenı yapıldı 1 ay kadar oldu bayılere gelelı . satılmıssa kalmamıs olabılır. ama cogu bayıde var. hatta ben avcılarda oturuyorum burdakı bayıde hazırda olanı 2 hafta once gordum. atılgan motor. ıstrsen bır sor ellerınde varmı dıye
    yarın insallah alıcam siyah olarak fakat bayi bana 350 peşin 3150 / 12 olarak satıs yapacagını söyledi sizce fiyat cok değilmi baska yerlere bakyimmi

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    yarın insallah alıcam siyah olarak fakat bayi bana 350 peşin 3150 / 12 olarak satıs yapacagını söyledi sizce fiyat cok değilmi baska yerlere bakyimmi
    gebzede faziletmotorsiklet kredi kartlarına peşin fiyatına 12 taksit yapıyor

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    banka kredileri bile bu kadar yüksek değil.tüm motorcuları gez 2 gün geç olsun ama kazık yeme
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    bence hem oradan alma hemde mondiale şikayet et
    http://www.mondialmotor.com.tr/MONDI...-MC/index.html
    eşşek gibi 2,846tl yazmışlar ve hemen hemen butun bayiler 12 yede bölüyor
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Ey İstanbu erenleri! Benim MC'ye arka çanta taşıma demiri lazım, velâkin buralarda yok
    Mondimotor'un satmış olduğu demir kaç paradır bilen var mı? Eğer bi hayır sahibi çıkar ise şu abinizi bi sevindirin. Bedeli her ne ise; PTT kargoyla adresime ödemeli olarak yollayabilirseniz çok makbule geçecek.
    Özelden mesajlarınızi bekliyorum. Gösterin Motosiklet vede MC Sevdanızı
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    Alıntı resulyekeler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış yazmışlardır topriğim.sen almak istersen ayarlattırırım.senkredi kartıylamı alıcan,yoksa nakitmi.eğer alcaksan direk fabrikadan memlekete gönderiyorlar.sen yarın fazilet motoru ara soner ustayla görüş sana ceb telinide veriyim.05422513276
    eyw topragım donerim su aralar hala arastırmadayım.. ordan gondrebılmelerı ıyı oldu yoksa yol masrafı nı cekemezdım acıkcası

buyuk ıhtımal taksıt le alacagız ancak bı kac sorun var onları asıp ıns bı mıktarda nakıt ekleyecegım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:09 ----------

Alıntı Boğaçhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ey İstanbu erenleri! Benim MC'ye arka çanta taşıma demiri lazım, velâkin buralarda yok
    Mondimotor'un satmış olduğu demir kaç paradır bilen var mı? Eğer bi hayır sahibi çıkar ise şu abinizi bi sevindirin. Bedeli her ne ise; PTT kargoyla adresime ödemeli olarak yollayabilirseniz çok makbule geçecek.
    Özelden mesajlarınızi bekliyorum. Gösterin Motosiklet vede MC Sevdanızı

daha oncekı sayfalara goz atarsanız ogrenırsınız..

arka bagaj altı demiri ve motor koruma demiri 2 si 80 tl imiş...

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyw topragım donerim su aralar hala arastırmadayım.. Ordan gondrebılmelerı ıyı oldu yoksa yol masrafı nı cekemezdım acıkcası

Buyuk ıhtımal taksıt le alacagız ancak bı kac sorun var onları asıp ıns bı mıktarda nakıt ekleyecegım

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 21:12 ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 21:09 ----------[/sıze]

daha oncekı sayfalara goz atarsanız ogrenırsınız..

Arka bagaj altı demiri ve motor koruma demiri 2 si 80 tl imiş...
    topriğim kredi kartın varsa peşin fiyatına 12 taksit yapıyor işte.2840 lira.soner ustayla konuştunmu.yanlız senede taksit vermiyormus sordumda.

Boğaçhan kardeşim.arıyosun mondimotoru onlar senin adrese gönderiyorlar demirleri.

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı

150 MC tüketim raporu

Selam Arkadaslar, bildiginiz üzere bölgemizde kurdugumuz bir motosiklet grubumuz var. Haftada en az 1 gün yol yapiyoruz. Bu bazen haftada ikiye de ciktigi oluyor. Cumartesi günü haftalik gezilerimizden birisini daha yaptik. Pazar günüde daha uzun metrajli bi gezi olacagini bildigimizden cumartesi kisa bi gezi yaptik. Yaptigimiz yol yaklasik 160km kadar idi. Ayvalik Cunda Gezisi adini verdigimiz etkinlikte 9 motorluk bi katilim oldu. Gezi ayrintilarina pek girmeyecegim. Nispeten sakin bi kullanimda 137km'de 4,76lt benzin tüketmisim. Yani 100km.'de 3,47lt (km'de 140 kurus yakmis). Cok fazla uzatmayacagim. Gezinin fotolari linkte mevcuttur. http://www.facebook.com/media/set/fb...03180856361310 ayrica videolar kisminda videoda var

Bugün ise cok yüksek bir katilimla(18-20 motor), birazda tesadüf ve sürprizlerle (sürpriz kismini birazdan aciklayacagim) müthis bir gezi oldu. Yaklasik 250kmlik vadilerin ovalarin arasindan orman yollari arasindan gectik. Bol virajli asfalt bir yoldu. Inisin cikisin bol oldugu bir yoldu. Tabii güzergah saydigim vasiflarda olunca iklim kosullarida bir hayli cetindi (son kisimlarda). Yolun bol virajli olmasi müthis bir keyif verdi. Gelelik yakit tüketimine. yol boyunca iki kez ölcüm amacli benzin aldim. Ilkinde 144km'de 4,74lt benzin aldim. litre fiyati 4,22tl idi (önceki benzinlige göre kaziklanmisiz,neyse..) 100km'deki tüketim 3,29lt ye geliyor. Yani km.'de 138kurus yakmisim. Geziyi bitirdikten sonra motoru garaja cekmeden evvel depoyu tekrar fulledim. Son bi ölcüm daha yapayim diye. 96km yol gelmisim 4,66lt benzin tüketmisim. 100Km'de 4,85lt yakmisim. Yani 204kurus yakmisim. Sunu belirtmek isterim ki: bu son 96km yol düz asfaltta cogunlukla yüksek tempoda (cünkü yagmura yakalandik) o yüzden bir an önce kendimizi eve atmak icin dip gaz geldim. Önceki ölcümlerimde yokus asagi yokus yukari ve bol virajli bi yoldu. Vites ve gazla aslinda cok daha fazla oynuyordu ama yinede hizli asfalta göre az tüketim göstermesi bana su yorumu yapmama neden oluyor. 150MC dip gazda hiziyla dogru orantili olarak benzini iciyor. Ama oyalayici yolda yine tempolu olarak gidildiginde beygir gücünün fazlaligi sayesinde makul degerlerde tüketiyor (bana göre). Özetle 150MC ile 80km/h ile sabit bi hizla gidilse bu motor 3lt nin altina indirilebilir.

iki günün karma kullanimda ölcüm raporu su sekildedir : 377km ölcüm yolu, 14,16lt 95oktan ölcüm benzini = 3,75lt ortalama 100'kmde benzin tüketimi.

Bence 150 MC kuryelerin tercih etmesi gereken bir motosiklet cünkü bu makina asfaltta süratli yol alinmadiginda, makul benzin tüketmekte. Gerek parca ucuzlugu gerekse motorun kendisinin ucuz olmasi sebebiyle tercih edilmeli diye düsünüyorum.
    Ayrica bu yukaridaki degerler belki rodaj tam anlamiyla bittiginde bir nebze düsebilir.

Simdiii gelelim sürpriz kismina; bugünkü gezimize sürpriz bi sekilde Motosiklet.net üyelerinden Necatik35 nickli 150MC sahibi abimiz 3 arkadasiyla birlikte gezimizi sereflendirdiler. Kendileri sagolsun sabah 8de Focadan cikip 11de ilcemiz Edremite vardilar. KIsa bi moladan sonra onlari hiic sogutmadan yollara cikarttik Yorucu bir gün oldugunu düsünüyorum ama, bizlere göre cok keyifli yol yaptik. Ben kendi adima cok keyif aldim.

Bu gezinin fotolarida bu linkte mevcut: http://www.facebook.com/media/set/fb...03180856361310

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar, bildiginiz üzere bölgemizde kurdugumuz bir motosiklet grubumuz var. Haftada en az 1 gün yol yapiyoruz. Bu bazen haftada ikiye de ciktigi oluyor. Cumartesi günü haftalik gezilerimizden birisini daha yaptik. Pazar günüde daha uzun metrajli bi gezi olacagini bildigimizden cumartesi kisa bi gezi yaptik. Yaptigimiz yol yaklasik 160km kadar idi. Ayvalik Cunda Gezisi adini verdigimiz etkinlikte 9 motorluk bi katilim oldu. Gezi ayrintilarina pek girmeyecegim. Nispeten sakin bi kullanimda 137km'de 4,76lt benzin tüketmisim. Yani 100km.'de 3,47lt (km'de 140 kurus yakmis). Cok fazla uzatmayacagim. Gezinin fotolari linkte mevcuttur. http://www.facebook.com/media/set/fb...03180856361310 ayrica videolar kisminda videoda var

Bugün ise cok yüksek bir katilimla(18-20 motor), birazda tesadüf ve sürprizlerle (sürpriz kismini birazdan aciklayacagim) müthis bir gezi oldu. Yaklasik 250kmlik vadilerin ovalarin arasindan orman yollari arasindan gectik. Bol virajli asfalt bir yoldu. Inisin cikisin bol oldugu bir yoldu. Tabii güzergah saydigim vasiflarda olunca iklim kosullarida bir hayli cetindi (son kisimlarda). Yolun bol virajli olmasi müthis bir keyif verdi. Gelelik yakit tüketimine. yol boyunca iki kez ölcüm amacli benzin aldim. Ilkinde 144km'de 4,74lt benzin aldim. litre fiyati 4,22tl idi (önceki benzinlige göre kaziklanmisiz,neyse..) 100km'deki tüketim 3,29lt ye geliyor. Yani km.'de 138kurus yakmisim. Geziyi bitirdikten sonra motoru garaja cekmeden evvel depoyu tekrar fulledim. Son bi ölcüm daha yapayim diye. 96km yol gelmisim 4,66lt benzin tüketmisim. 100Km'de 4,85lt yakmisim. Yani 204kurus yakmisim. Sunu belirtmek isterim ki: bu son 96km yol düz asfaltta cogunlukla yüksek tempoda (cünkü yagmura yakalandik) o yüzden bir an önce kendimizi eve atmak icin dip gaz geldim. Önceki ölcümlerimde yokus asagi yokus yukari ve bol virajli bi yoldu. Vites ve gazla aslinda cok daha fazla oynuyordu ama yinede hizli asfalta göre az tüketim göstermesi bana su yorumu yapmama neden oluyor. 150MC dip gazda hiziyla dogru orantili olarak benzini iciyor. Ama oyalayici yolda yine tempolu olarak gidildiginde beygir gücünün fazlaligi sayesinde makul degerlerde tüketiyor (bana göre). Özetle 150MC ile 80km/h ile sabit bi hizla gidilse bu motor 3lt nin altina indirilebilir.

iki günün karma kullanimda ölcüm raporu su sekildedir : 377km ölcüm yolu, 14,16lt 95oktan ölcüm benzini = 3,75lt ortalama 100'kmde benzin tüketimi.

Bence 150 MC kuryelerin tercih etmesi gereken bir motosiklet cünkü bu makina asfaltta süratli yol alinmadiginda, makul benzin tüketmekte. Gerek parca ucuzlugu gerekse motorun kendisinin ucuz olmasi sebebiyle tercih edilmeli diye düsünüyorum.
    Ayrica bu yukaridaki degerler belki rodaj tam anlamiyla bittiginde bir nebze düsebilir.

Simdiii gelelim sürpriz kismina; bugünkü gezimize sürpriz bi sekilde Motosiklet.net üyelerinden Necatik35 nickli 150MC sahibi abimiz 3 arkadasiyla birlikte gezimizi sereflendirdiler. Kendileri sagolsun sabah 8de Focadan cikip 11de ilcemiz Edremite vardilar. KIsa bi moladan sonra onlari hiic sogutmadan yollara cikarttik Yorucu bir gün oldugunu düsünüyorum ama, bizlere göre cok keyifli yol yaptik. Ben kendi adima cok keyif aldim.

Bu gezinin fotolarida bu linkte mevcut: http://www.facebook.com/media/set/fb...03180856361310
    abi valla imrenmemek elde değil ne güzel geziyosunuz toplaşıp
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)