Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yapiressami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung GT-250
    Alıntı srad_srad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 5 ay önce yani ilk çıktığında tipi hoşuma gittiğinden ve harcayacak fazla param olduğundan yedek motor olarak satın aldım. Aynı zamanda 2009 model CBF150 yi aktif olarak da kullanıyorum. CBF 150 ile hiç şaşmaz her 40000 km'de motor yaptırırım zaten benim gibi kuryelik yapan tüm arkadaşlar bu durumu bilirler 2-3 bin km önce veya sonra olur ama daha fazla oynama olmaz. CBF'lerde yağ eksiltme problemi had safhada olduğundan aynı alışkanlığımı mc ile de devam ettirdim her gün motorun üstüne çıkmadan önce yağ kontrolümü yaparım şu anda 45000 km'deyim ve yağ eksiltme yaklaşık 5bin km önce başladı ve yeni motor yaptırmak için servise çektim. Ancak parça konusunda sıkıntı yaşıyorum, çok yeni motor olduğundan mekanik bazı parçların tedarikinde sorun yaşıyorum. Yine de fiyat avantajı nedeniyle bu problem devede kulak. Birkaç güne çözülür nasıl olsa.

Titreşime gelince, halen kayda değer bir titreşim ile karşılaşmadım, ama cbf kadar da temiz değil. Ancak ilk 30000 km cbf'ten bir farkı yoktu. Belki yeni motorda yine eski haline döner.

Yine de beklentilerimi karşılayan bir motor olduğunu söyleyebilirim, sadece selesini yeniden yaptırmak zorunda kaldım çünkü çok rahatsızdı, bizler sabahtan akşama kadar o selenin üzerinde olduğumuz için bu konuda daha hassasız.

Her iki motoru da kullandığım için rahat karşılaştırma yapabiliyorum.CBF'ten fazla yakmıyor ama daha iyi gidiyor. Ama cbf'in konforu çok daha iyi. Hemen dökülmüyor ama CBF kadar tok değil.
    Lastikler ilk 5000 km iyiydi sonradan IRC ile değiştirdim rahat ettim. (en iyisi michelin ama alacak kadar zengin değilim)
    Frenlemesi CBF'ten daha iyi, net ve kararlı duruyor. CBF kadar kıvrak, hatta belki ondan daha kıvrak.
    Dengesi çok iyi 90 km ile veya 60 km ile giderken rahatça ellerinizi bırakabilirsiniz bu sayede ne kadar dengeli olduğunu görebilirsiniz.
    Tornacıda arkaya demir yaptırıp 46 litre çanta taktım, kendi taşıyıcısı beş para etmez. YBR'nin motor koruması uyuyor 30 tl'ye alınıp takılabilir. (eski tip olacak)

20-30 bin km'deki diğer mondialler gibi her tarafından birşeyler sarkmıyor yada dökülmüş durumda değil, halen derli toplu ama paslanan vidaların tamanını söküp krom olanlarıyla değiştirdim. Bakalım rektifiyeden sonra nasıl olacak.
    Pek sık yazamasam bile sizleri takip etmeye çalışıyorum....
    tabi yaaaaa.... kurye yorumu
    topic te eksik olan tecrübe...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:32 ----------

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakit ekonomisi istiyorsan YBR125 al derim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:37 ----------

Kurye arkadasin, yorumlarini görmekten özellikle memnun olan benim. Sanirim bazi sahislarin ön yargilarini silecektir. Beni sasirtan asil 6ay'da nasil olduda 45bin km. yol yapilabildi
    Valla bravo..
    MC yüzümü kara cikartmadigi icin memnunum.
    pazar günlerini çık günde 288 km yapmış demektir...ayda 7500 km rekor gibi
    ...ben ayda max. 500 km yapacağıma göre onun 1 ayda yaptığı yolu ben 1 yılda yapamam .. en azından motorumun geleceği hakkında bilgi sahibi de oluyorum buda çok güzel bişi...

yakıt konusunda da 100 km de yarım litre fazla yakmış motor... ama çok güzel toparlıyor bence buna değer varsın yaksın .. 2 tl fazla öderim razıyım ..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:45 ----------

Bak bana hendek atlatmak daha kolay ... Benle polemiğe girsene atilla
    γ@píяєگگ@mí
    Mehmet ERDOĞAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    yahu formda resim nasıl paylaşılıyor bi türlü bulamadım.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    YAW Arkadaşlar bırakın şu tartışmaları.. Gelin en iyi çinli diyelim şu MC'ye. benim kanaatim öyle açıkcası; sonuçta verilip-alınan pararlar meydanda ne bekleniyor bu motordan anmıyorum açıkcası...
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma sevinirim. Çünkü bazen hiç çekilmiyor yere göğe sığdıramayışların diyeceğim polemik başlayacak. Onun için demiyorum. Keyifli, kazasız belasız sürüşler...
    İnzell alem adamsın kardeşim yaa sataşmadan duramıyosun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:49 ----------

Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAW Arkadaşlar bırakın şu tartışmaları.. Gelin en iyi çinli diyelim şu MC'ye. benim kanaatim öyle açıkcası; sonuçta verilip-alınan pararlar meydanda ne bekleniyor bu motordan anmıyorum açıkcası...
    Evet işin özü o aslında. Çok doğru...
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı akgunusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnzell alem adamsın kardeşim yaa sataşmadan duramıyosun...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:49 ----------

Evet işin özü o aslında. Çok doğru...

Kardes, canak tutmayalim lütfen... cinlerim tepeme cikiyor valla...

yigido_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 2009
    bi yerde bi yazı hatırlıyorum yeni gelen siyah mc ler le turuncu olanların arasında fark oldugu söyleniyordu bunlar nelerdir?

Motosikleti
    Hero Thriller
    Kardes, canak tutmayalim lütfen... cinlerim tepeme cikiyor valla...
    Üstad cinlerinin tepene çıkması neden anlamadım. Ben İnzell'e " Vayy ben olsam bu lafın altında kalmam" filan diyerek çocukça gaz verme filan yapmıyorum ki tartışmaya çanak tutmuş olayım. Aksine sataştığını söylüyorum. O da espri mahiyetinde tabii. Amacım aksine olayı yatıştırmak. O alınmamış, sen alınmışsın. Benim her ikinize de sevgi ve saygıdan başka bir hissiyatım yok. Burada hoş bir ortamda fikir beyan etmek herkesin hakkı. Kim ister tartışma olmasını? Ayrıca, polemik çok da gereksiz gerçekten. Eğer zevkler ve renkler bir olsaydı dünyada yalnızca bir tek otomobil ve bir tek motor modelinin aynı renkleri satılırdı yalnızca.
    Tabii ki bu motoru da kimimiz seviyor, kimimiz yeriyor. İki taraf da kendi açısından haklıdır. Fakat "karşı taraf haksız, ben haklıyım" ortamı yaratılmamalı. Tabii sözüm bir kişiye değil tüm forum takipçisi kardeşlerime...
    Saygı ve sevgilerimle...
    İlim, ilim bilmektir. İlim, kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin. Ya nice okumaktır?

Motosikleti
    mondial mc 150
    ALIRSIN CBF, GİDERSİN YAĞ DÖKE DÖKE.ALIRSIN MC, GİDERSİN CBF GEÇE GEÇE

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    ondacılar ne hale düştü
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı akgunusta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad cinlerinin tepene çıkması neden anlamadım. Ben İnzell'e " Vayy ben olsam bu lafın altında kalmam" filan diyerek çocukça gaz verme filan yapmıyorum ki tartışmaya çanak tutmuş olayım. Aksine sataştığını söylüyorum. O da espri mahiyetinde tabii. Amacım aksine olayı yatıştırmak. O alınmamış, sen alınmışsın. Benim her ikinize de sevgi ve saygıdan başka bir hissiyatım yok. Burada hoş bir ortamda fikir beyan etmek herkesin hakkı. Kim ister tartışma olmasını? Ayrıca, polemik çok da gereksiz gerçekten. Eğer zevkler ve renkler bir olsaydı dünyada yalnızca bir tek otomobil ve bir tek motor modelinin aynı renkleri satılırdı yalnızca.
    Tabii ki bu motoru da kimimiz seviyor, kimimiz yeriyor. İki taraf da kendi açısından haklıdır. Fakat "karşı taraf haksız, ben haklıyım" ortamı yaratılmamalı. Tabii sözüm bir kişiye değil tüm forum takipçisi kardeşlerime...
    Saygı ve sevgilerimle...
    Sorun yok, ben gayette sempatik buldum yorumu. Arkadaş biraz gergin olmalı, anlayışla karşılıyoruz. Saygı ve sevgilerimle...
    www.motorumla.net

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    sözlerinizin çoğuna katılıyorum ,birde şu fazla yakma meselesi okadar göreceliki ,bir iki örnekte ben vereyim, az yakıyor denen ybr 125 in 80km hızla gidildiğindeki tüketimi genelde 2,6-2,7lt civarında ,benim şuan 180cc lik aprilia ile yaktığım miktarda aynı hızla gidersem yine 2,7lt civarında benim aprilia 19bg ,ybr ise 10 beygir demekki ,güç sırf yakıt desteğiyle değil teknoloji ilede oluyormuş,bu şekilde bir karşılaştırmaya tutulduğunda alınan performansa karşılık harcanan benzin miktarının ortalamasına göre ybr çok yakmış olduğunu ve aslında teknolojik olarak ne kadar dandik bir motor olduğunu da göstermiş oluyor,ama şunuda gönül rahatlığıylada söylemek isterim, 150cc lik karbüratörlü OHC tip bir motorda 100kmde 3 ile 3,5 litrelik bir tüketim bence okadar abartılacak kadar kötü bir değerde değil,benim bildiğim 150cc lik bir çok çinli motor bu aralıkta tüketim yapmakta ,eğer agresif kullanırsan 3.5 ta yakar 4 litrede bu doğal bir sonuç,eğer sakin kullanımda 3lt kadar bu iniyorsa motorunuzda bence hiç bir sorun yok,bence bilip bilmeyen herkesin söyledikleri okadar çok kafaları karıştırıyorki sizlerin bu motorun doğasına alışmasınada engel oluyor,bu motoru ybr ile karşılaştırmayınız,tek karşılaştırılması gereken cbf150dir,onunda bundan az yakması doğal,arada teknoloji ve kalite farkı var.birde şunu düşünün benzinin litresi 2 lira olsaydı acaba bu muhabbetler olurmuydu kimse aradaki 100kmde 0.5 litrelik farkı gözünde bu kadar büyütüp,gereksiz kalp kırmalara girermiydi ,cevabım elbette hayır,herkes motoruna zevkle binsin,tekeriniz düz bassın,aliağa dan geçerseniz beklerim
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    CBF 150 2009
    arkadaslar affınıza sıgınarak bisey söyleyecegim...

uzun zamandır topıcı yakından takıp edıp yakın zaman ıcınde bu motoru almayı planlıyorum...

ANCAK BU TOPICTE NE VARSA HEP Bİ POLEMİK VAR NE ZAMAN SORU SORDUYSAM BİLGİ ALMAK İSTEDİYSEM (YANIT VERMEMEK HAKKINIZ) HEP Bİ POLEMİK VAR DISARDAN GELEN LERE KARSI BI YARDIMINIZ DOKUNMUYOR...

BU TOPIC MC TOPIGIMI YOKSA POLEMIK TOPIGIMI SOYLEYINDE ONA GORE DAVRANALIM BU KADAR DA OLMAZ YANI...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne öğrenmek istiyorsun yigido_ yardımcı olayım?
    www.motorumla.net

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

uzun zamandır topıcı yakından takıp edıp yakın zaman ıcınde bu motoru almayı planlıyorum...

ANCAK BU TOPICTE NE VARSA HEP Bİ POLEMİK VAR NE ZAMAN SORU SORDUYSAM BİLGİ ALMAK İSTEDİYSEM (YANIT VERMEMEK HAKKINIZ) HEP Bİ POLEMİK VAR DISARDAN GELEN LERE KARSI BI YARDIMINIZ DOKUNMUYOR...

BU TOPIC MC TOPIGIMI YOKSA POLEMIK TOPIGIMI SOYLEYINDE ONA GORE DAVRANALIM BU KADAR DA OLMAZ YANI...
    usta ne merak ediyorsan cevaplarım olmadı ögreniriz anlatırım bana özel mesaj atabilirsin cevapsız bırakmam
    topic bazen çok hızlı ilerliyor vardiyalı çalışmada bazen topige bakamıyorum konu kaçırabiliyorum
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı yigido_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardes, biz titresim var mi yok mu onu tartismaktan baska sorun ve sorulara cevap veremiyoruz . Ama merak ettigin konununda cevabi önceki sayfalarda muhakkak vardir diye düsünüyorum.

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    selam arkadaslar . her nekadar motr alıyorum sonrada aldım diye yazsamda . bir kişi ble hayırlı olsun demesede. genede ufak tefek paylaşıma devam ediyorum.. (bi nebze sitem ettim) . motoru aldığım gün 20 tl benzin aldım içinde benzin yoktu. 170 km gittim. hesaplarıma göre 0.117 kr yakmış hesap konusunda yanlışım olmadığını düşünüyorum.

Motosikleti
    150 mc
    Alıntı gucci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar . her nekadar motr alıyorum sonrada aldım diye yazsamda . bir kişi ble hayırlı olsun demesede. genede ufak tefek paylaşıma devam ediyorum.. (bi nebze sitem ettim) . motoru aldığım gün 20 tl benzin aldım içinde benzin yoktu. 170 km gittim. hesaplarıma göre 0.117 kr yakmış hesap konusunda yanlışım olmadığını düşünüyorum.
    gereksiz polemiklerden sana zaman ayıramadığım için kusura bakma.
    Motorun şahsın adına hayırlı olsun.avcılar dayım bende. nasip olursa görüşelim

gucci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    selam arkadaslar . her nekadar motr alıyorum sonrada aldım diye yazsamda . bir kişi ble hayırlı olsun demesede. genede ufak tefek paylaşıma devam ediyorum.. (bi nebze sitem ettim) . motoru aldığım gün 20 tl benzin aldım içinde benzin yoktu. 170 km gittim. hesaplarıma göre 0.117 kr yakmış hesap konusunda yanlışım olmadığını düşünüyorum. fakat gerçekten boş depoya 20 tl benzin aldım ve iş yerime 2 km kala yolda kaldım . bende sanıyorumki yedek depo var . meğer tamamen boşalmış depo benzinliğe kadar ittim. 65 tl ye fulledim.

şimdi bu yedek depo muhabbeti nedir ne değildir nezaman nerde kullanılır bilgi sahibi arkadaslardan rica ederim.

170 km şehir içi kullanımda 6 günde tüketildi 20 tl benzin ile. bu nasıl yorumlanır.?

ayrıca ;
    bazı devirlerde titreme hissettirsede kesinlikle rahatsız eden titreşime rastlamadım (ki rahatsızlık verici titreşimin ne olduğunu iyibilirim. aynalarımda titreme görüş eksikliği yok. saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:26 ----------

Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol teekkür ederim. bende isiyorum mc toplaşması. çok sevinrim

Motosikleti
    mondial mc 150
    Alıntı sivernson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sivensson ben yakın bi zamanda vacılara gelicem.hangi gün müsaitsin görüşelim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:43 ----------

Alıntı gucci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş hayırlı uğurlu olsun allah kaza bela vermsin. yedek depo kapalı değildir belki açık konumdaysa zaten bitmiştir

Motosikleti
    CBF 150 2009
    Kardes, biz titresim var mi yok mu onu tartismaktan baska sorun ve sorulara cevap veremiyoruz . Ama merak ettigin konununda cevabi önceki sayfalarda muhakkak vardir diye düsünüyorum.

beni kaale aldıgınız ıcın ılk once tesekkur ederım benım sorum su...,

bu sonradan gelen sıyah mc ler ıle turuncu mcler arasında farklar varmıs ancak acıklanmamıs bunları bılırmısınz?

sivasta 3100 dıyolar bu motora ben de afalladım kaldım sizce alayım mı bu kadar para verılır mı ustune bırde plakası ruhsatı falan

tesekkurler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)