Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alt makas bağlantı noktasından gıcırtı sesi geliyor sizlerin başına geldi mi acaba kronik bişiy mi bu, tedavisi var mıdır dostlar..
    makas bağlantı yerlerini yağlayıp güzelce sık ses kesilecek.. bendede olmustu servisin montaj hatası işte..
    Ayrıca, yol asla bitmez..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Bu servislerden çektiğimiz nedir saolasın, sanırım çoğu kişide yaşanmış bir şey.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    çok önemli bi mevzu değil bi daha yaşamayacaksın o ses sıkıntısını zaten :D bu arada beyler bu gece balıkesirden izmire yola çıkıcam mcx'le yükü sardım arkasına lastiklerle de sabitledim koca bi valiz ve topcase içi doldurdum maşallah tık demiyo arkama yaslana yaslana gidicem bakalım inş beni üzmez.. gerçi bi sıkıntı çıkaracagını sanmıyorum maşallah koç gibi motor gayet memnunum kendisinden :D gelişmeleri size burdan bildiririm 270 km'yi nasıl devircek bakalım..

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı bekirulucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok önemli bi mevzu değil bi daha yaşamayacaksın o ses sıkıntısını zaten :D bu arada beyler bu gece balıkesirden izmire yola çıkıcam mcx'le yükü sardım arkasına lastiklerle de sabitledim koca bi valiz ve topcase içi doldurdum maşallah tık demiyo arkama yaslana yaslana gidicem bakalım inş beni üzmez.. gerçi bi sıkıntı çıkaracagını sanmıyorum maşallah koç gibi motor gayet memnunum kendisinden :D gelişmeleri size burdan bildiririm 270 km'yi nasıl devircek bakalım..
    Gıcırdama sorununu çözdü servis denildiği üzere alt maşa vidalarını sıktırdım. Gene geliyordu bu halezon zımbırtısındaki vidalarını sıkarak ses gitti. Artık sessiz yol almaktayım. Hayırlı yolculuklar uzun yola kesintisiz sorunsuz gideceğini umuyorum.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    yolculuk tahminimden 35 km fazla sürdü.. mcx 305 km yolu 4 saatte tamamlayarak sıfır sorunla beni izmir/foça ya getirdi.. gerçekten saydığım paranın hakkını verdi mcx.. rüzgar ve aşırı soğuk dışında hiçbir sorunla karşılaşmadım.. nice rampalar indim çıktım mcx 80-120 km arasında 6-8 bin devir civarlarında tık demedi maşallah.. arkamdaki koca valiz ve topcase rüzgar yemese daha da gideri varmış bu kadarını açıkçası beklemiyordum.. gece yolculuğu için tek ama tek eksik yanı aydınlatma sistemi.. bu kardeşiniz sellektör düğmesini bantlamak zorunda kaldı..

Motosikleti
    MC-X RoadRacer
    Arkadaşlar bujiyi değiştirdim.aküyüde değiştirmek istiyorum.Tavsiye edeceğiniz bir marka varmı?

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Koltuk neden bu kadar önde acaba.sanki deponun üstüne oturcaz insan bi tank pad lik yer ayırır...

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selam arkadaşlar. geçen hafta 4000 km bakımını yaptım. servislere gittim fiyat aldım. yağ değişimi ve kontrol için 55 tl istediler. bende kendim yaptım bakımı.
    castrol 10/40 yağ aldım 25 tl, buji ngk ve buji başlığını değiştirdim, hava filtresinin süngerini değiştirdim. vidaları sıktım,yağı değiştirdim. hem daha güvenilir hemde daha ekonomik oldu. 50 liraya falan geldi toplamda. bu arada yağ filtresi yok mc lerde. onun yerine vidanın iç kısmında kuvvetli bir mıknatıs var. orada toplanıyor silindirden ve motorun iç kısmından kopan parçalar. yağ
    değiştirirken o kısmı da temizlemeyi unutmayın.
    şimdi ilk fırsatta seleyi biraz daha konforlu hale getirmek için sünger değiştirmeyi düşünüyorum. döşemecilerden kalın bir sünger alıp kendim yapmayı düşünüyorum.

herkese kazasız, keyifli sürüşler dilerim.

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar. geçen hafta 4000 km bakımını yaptım. servislere gittim fiyat aldım. yağ değişimi ve kontrol için 55 tl istediler. bende kendim yaptım bakımı.
    castrol 10/40 yağ aldım 25 tl, buji ngk ve buji başlığını değiştirdim, hava filtresinin süngerini değiştirdim. vidaları sıktım,yağı değiştirdim. hem daha güvenilir hemde daha ekonomik oldu. 50 liraya falan geldi toplamda. bu arada yağ filtresi yok mc lerde. onun yerine vidanın iç kısmında kuvvetli bir mıknatıs var. orada toplanıyor silindirden ve motorun iç kısmından kopan parçalar. yağ
    değiştirirken o kısmı da temizlemeyi unutmayın.
    şimdi ilk fırsatta seleyi biraz daha konforlu hale getirmek için sünger değiştirmeyi düşünüyorum. döşemecilerden kalın bir sünger alıp kendim yapmayı düşünüyorum.

herkese kazasız, keyifli sürüşler dilerim.

Olay budur.Zaten serviste senin yapacağından fazlasını yapmıyor.
    Akilzsizlar hirsizlarin en zararlilaridir: Zamaninizi ve nesenizi çalarlar.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay budur.Zaten serviste senin yapacağından fazlasını yapmıyor.
    ama 2 yıl zarfında garantilik bir durum olursa büyük sıkıntı çıkarır bu durum.

fabrika önce bakımları işlettirip işlettirmediğine bakıyor.

sen yapmışsın ii güzel ama işin garanti boyutu var.

bence 2 yıl boyunca el mecbur. sonrakileri istediğiniz gibi kendiniz yapın ;)

Motosikleti
    znu 125
    hiçde el mecbur falan değil hocam. yerim servisini. zaten1 yıl dolmak üzere. ayrıca 2 yılda servise kazıklanmadan arttırdığın miktar, en büyük masraftan bile daha fazla olacaktır emin ol. motoru satana kadar ağam paşam diyen servislere bayilere, 3 kuruşluk malzemeyi garantiden değiştirmek için laf anlatmaya tenezzül etmeye gerek yok. sonra diyecekler ki, yok kullanıcı hatası yok garanti kapsamına girmez, zart zurt.
    benim motorun terleme sorunu vardı. contalar değişti. conta takımıda 2 liramıydı neydi. ellerinden gelse onu bile garantiye sokmayacaklardı. Allah muhtaç etmesin ama uğraşmaya değmez bile. herşeyden önce hak etmedikleri bir parayı neden servise verim ki. 2 dk sağına soluna bakıp sözde vidaları kontrol edip ver 25 lira diyorlar. varmı böyle iş ya...

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150
    aynen bende kendi motorcuma gidiyorum,servislerdekiler çakallıktanbaşka ne yapıyorlar.

Motosikleti
    znu 125
    30 ağustos için bi etkinlik yok mu arkadaşlar sitemizde? bilgisi olan var mı acaba ?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı kerem182 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiçde el mecbur falan değil hocam. yerim servisini. zaten1 yıl dolmak üzere. ayrıca 2 yılda servise kazıklanmadan arttırdığın miktar, en büyük masraftan bile daha fazla olacaktır emin ol. motoru satana kadar ağam paşam diyen servislere bayilere, 3 kuruşluk malzemeyi garantiden değiştirmek için laf anlatmaya tenezzül etmeye gerek yok. sonra diyecekler ki, yok kullanıcı hatası yok garanti kapsamına girmez, zart zurt.
    benim motorun terleme sorunu vardı. contalar değişti. conta takımıda 2 liramıydı neydi. ellerinden gelse onu bile garantiye sokmayacaklardı. Allah muhtaç etmesin ama uğraşmaya değmez bile. herşeyden önce hak etmedikleri bir parayı neden servise verim ki. 2 dk sağına soluna bakıp sözde vidaları kontrol edip ver 25 lira diyorlar. varmı böyle iş ya...
    bir nevi haklısın.

ama olması gereken kendi hakkımızı da savunmamız. adamlar vermiyo değil, biz söke söke almalıyız.

bu sefer ne oluyo, ben hakkımı aramıyorum, sen hakkını aramıyosun iyice üste çıkmaya çalışıyorlar.

bu işin hakkı hukuku varsa aramalıyız...

resulyekeler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mc 150

beyazit60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym joymax250i
    Servise garanti kapsamında her işimi yaptırıyorum arka stop, benzin müşürü, akü değiştirdim 1 kez bakım yaptırdım motorum 6000 kmye geliyor. Sadece yağı değişip 35 tl alıyor bende 1 defa kazık yerim başka servise götürüyorum a dan z ye her şeyi 30 tl tutuyor. Aslında hepimiz mondialin sayfasına şikayet bırakırsak bu servis olayına bir çözüm bulabilirler.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Amortisörleri çok sert, ybr amortisörü taktıran oldu mu hiç. Garantisi bittiğinde olmazsa öyle bir şey yapılabilir.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    +1 beyazıt

tarik, izmir de bir iki kişi yaptırdık iyi oldu diye okuduğumu hatırlıyorum.

bu arada yarın müsait sen ayaş a gidip gelelim. hiç olmadı öteberi alırık

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisörleri çok sert, ybr amortisörü taktıran oldu mu hiç. Garantisi bittiğinde olmazsa öyle bir şey yapılabilir.
    Foça'dan İlhami abi YBR amortisörü sonrasında mobilet amortisörü taktı ve memnun kaldığını söylüyordu..

---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

Evvelsi gün 10bin km bakımına gittim. Ama artık motoru servise götürmüyorum. ÇÜnkü mondial servisindeki ustam servisten ayrıldı ve kendi özel tamirhanesini açtı. Mondial servisi de kalfaların eline kaldı. Motorum zaten garantisinin bitmesine 5ay falan kaldı. Arıza çıkartacak bi durumu yok.. zaten çıkartsada servis bunu garantiye sokmayacaktır. Bu sebeple artık servise gitmiyorum. Servisten ayrılan aynı ustaya gitmeye devam ediyorum. Yağ buji değiştirdim işcilik 5TL aldı. Castrol Power1 motosiklet yağımdan ama ödün vermedim aynen devam. 10bin km devirdim 150MC den hala ilk günkü gibi memnunum. Hala orjinal lastikleri ile kullanıyorum.
    only god can judge me

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Foça'dan İlhami abi YBR amortisörü sonrasında mobilet amortisörü taktı ve memnun kaldığını söylüyordu..

---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

Evvelsi gün 10bin km bakımına gittim. Ama artık motoru servise götürmüyorum. ÇÜnkü mondial servisindeki ustam servisten ayrıldı ve kendi özel tamirhanesini açtı. Mondial servisi de kalfaların eline kaldı. Motorum zaten garantisinin bitmesine 5ay falan kaldı. Arıza çıkartacak bi durumu yok.. zaten çıkartsada servis bunu garantiye sokmayacaktır. Bu sebeple artık servise gitmiyorum. Servisten ayrılan aynı ustaya gitmeye devam ediyorum. Yağ buji değiştirdim işcilik 5TL aldı. Castrol Power1 motosiklet yağımdan ama ödün vermedim aynen devam. 10bin km devirdim 150MC den hala ilk günkü gibi memnunum. Hala orjinal lastikleri ile kullanıyorum.
    Şimdilik sıkıntı etmiyor ama uzun yol çekilmez bu durumda..

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    +1 beyazıt

tarik, izmir de bir iki kişi yaptırdık iyi oldu diye okuduğumu hatırlıyorum.

bu arada yarın müsait sen ayaş a gidip gelelim. hiç olmadı öteberi alırık
    Dostum, rodaj döneminin 800kmsine geldim. İlk olacak, Yağını değiştirmeden uzun yol yapmak istemiyorum açıkcası. Bir başka sefere mutlaka görüşürüz. İyi gezmeler Ben Ankara yakınlarında gezeceğim. Çayyolu taraflarına gelirsen haberim olsun. Forumdan mesajlaşırız. Görüşmek dileğiyle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)