Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 MC Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bighakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    150 MC nin 1800 km. kullanılmış
    tamir görmemiş,hasarsız 0 gibi ön ve arka lastikleri satılıktır.
    Ön / Arka Lastik : 3.00-18 / 90/90-18
    eğitim>ehliyet>full koruma>motosiklet>eğitim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    debriyajı sonuna kadar sıktığım halde, sabah ilk çalışmada motoru 4-5 dk rolantide çalıştırıp ısıtmama rağmen, tak diye ses geliyor ve motor ileri atlıyor.

bir diğer konuda 900km ye geldik ama vites geçişleri takur tukur sesli. debriyajın daha iyi ayırması için yapabileceĞİM bir ayar var mı?

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada bundan sonra almayı düşündüğünüz motor nedir acaba sorun olmazsa öğrenebilirmiyim ?
    Motor satıldıktan sonra elimdeki paraya göre karar vereceğim. Gönlümde yatan aslan Yamaha TDM900. Ama bütcem yetmez. O yüzden en ucuz alternatif Kawa ER5. Bunu yanı sıra Suzuki Bandit S de seçenekler arasında. Velhasıl 500-600cc ye çıkmak istiyorum. Yada sıfır bi 250cc yeni nesil birşeyler olabilir.

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor satıldıktan sonra elimdeki paraya göre karar vereceğim. Gönlümde yatan aslan Yamaha TDM900. Ama bütcem yetmez. O yüzden en ucuz alternatif Kawa ER5. Bunu yanı sıra Suzuki Bandit S de seçenekler arasında. Velhasıl 500-600cc ye çıkmak istiyorum. Yada sıfır bi 250cc yeni nesil birşeyler olabilir.
    Sen motoru sattınmı ya bu senin motor değilmi. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76898613/detay
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    benimde gönlümde er6 ve xj6 gibi modeller var ama malesef bütcem suan müsait degil. Aslında en uygun secenek şuan icin cbr 250 gibi görünüyor ama bakalım. Hepimizin gönlüne gore olsun insallah

Motosikleti
    mondial 150 mc
    istemiye istemiye aldığım mondial 150 mc ye şu an aşık olur derecesinde bağlandım bazen vites geçişlerinde geçmiyorda ama olsun hemen düzeliyor on numara gidiyor millet nasıl hasta oluyor acayip kaçıyor bi arkadaşın motoru 10 metre ilerideydi gaza bi bastı bende bastım o çocuğun motoruda her 125 lik motorları geçiyor yemin ediyorum 30 saniye sonra aynada kayboldu muhteşem helal mondiale bi kaç fotoğraf koydum yakışıklı haaaa
    http://imageshack.us/photo/my-images...695151801.jpg/[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:05 ----------

Motosikleti
    Alıntı isg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen motoru sattınmı ya bu senin motor değilmi. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...76898613/detay
    Anaaa... herife bak yaa direkt benim motorun resimlerini almış... hayret bişey yaa...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam turbo olayını anlayamadım ama tahminim o hortum silindirin üst taraflarından çıkıp deponun alt taraflarına bir yere giden ve parmak kalınlığında siyah bir hortum deme ? eğer aynı hortumdan bahsediyorsak yazın servise gittiğimde usta geldi benim motordaki o hortuma baktı ben noldu falan derken içerideki mc yi gösterdi ve 2 oldu bu hortumu patlatıyor dedi ama bende hiç öyle bir sorun olmadı
    hava filtresi tıkalıyken motor zorlanınca o hortum patlar. uzun yolda da şişme yapar. şişmeler önemsenmeden yola devam edilirse de subaplar yamulur. tecrübe ile sabittir

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    ...............

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:04 ----------

Anaaa... herife bak yaa direkt benim motorun resimlerini almış... hayret bişey yaa...
    ama senin motorda körfezin incisi adam hangi motorun fotoğraflarını koyacağını biliyor. :-)
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

Ahmet Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX
    MC X sin ön çamurluğuna suyu engellemek için takılıp çıkarılabilen bir parça var mı? Nasıl birşey yapılabilir?
    Orhan KÖNİ

Motosikleti
    lifan kp 150
    cbf nin ön çamurlugunu tak vida yerleri uygun olursa

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    mondial bizi kazıklamış. km de 8 kuruşa 135 km hızla giden motosiklet var. fiyatıda bizimkinden düşük
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Motosikleti
    lifan kp 150
    hangi motormuş o

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    125 mh drift
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

shooteronur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tekrar mcx ile döndük hayata
    Alıntı kolcay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 mh drift
    dirift iyide sele çok alçak benim ebatlara uygun değildi boyum 184 kilom 116 :D mc-x den memnunum ama bıraz daha buyutme çabasındayım şu aralar bakalım hyo nun 250 cometinden arıyorum temiz bulursam alıcam.

Motosikleti
    MC 150
    Herkes selamlar 150 mc kullanıcısıyım istanbul dakiler tanışmak ve de etkinlikler katılmak isterim bir de sizden bir yardım istiyorum
    Ben farım yetersiz kalıyor bana göre xenon far takmayı düşünyorum nerden bulabilirim birde nasıl takabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...
    Dört teker bedenimi iki teker ruhumu taşır :cat:

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı umutfdn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes selamlar 150 mc kullanıcısıyım istanbul dakiler tanışmak ve de etkinlikler katılmak isterim bir de sizden bir yardım istiyorum
    Ben farım yetersiz kalıyor bana göre xenon far takmayı düşünyorum nerden bulabilirim birde nasıl takabilirim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

merhaba ben sarıyerden mehmet meriç kekeç . etkınlık bende dusunuyorum hep beraber . ben x-enon taktım gayet iyi ucuz cin mallarından taktım balastını ıyıce sarıp sarmaladım su grmesn diye 4 ay falan oldu hep acık suan sıkıntı yok 60 tl ye taktırmıstım

Motosikleti
    Arkadaşım xenon görüş mesafeni arttırmayacaktır. sadece işiğin rengini değiştiriyor. Bence farını biraz yükseltmelisin.

kerem182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    znu 125
    selamlar umutfdn,
    ben Kerem, istanbul göztepedeyim.

far konusunda benimde çok büyük sıkıntılarım var. yaz geliyor artık geceleri daha çok motor kullanacağımız için aydınlatma konusunu çözmemiz gerek.

benim aklımda powerledlerden sis farı uygulaması yapmak var. hem düşük maliyetli hemde iyi aydınlatma sağlıyor.
    xenon olayı biraz daha karmaşık ve zor. ilk ısınma aşamasında çok elektrik çektiğini duymuştum. tesisatı zorlar mı bilmiyorum. belki onun yerine osram nightbreaker 55 wattlık ampül takılabilir.
    benim bir önceki motorum mondial zn125 2007 idi. onda ben far tasını komple değiştirerek renault toros farı takıp içinede 55 watlık ampül koymuştum. aydınlatma kusursuzdu. ama farı kompla açıkta olmasına rağmen yani üzerinde ve etrafında grenajı olmamasına rağmen çok ısınıyordu. bizim motorlardaki mevcut far sistemi 55 wattlık ampülün ısısını kaldırmaz diye düşünüyorum. tesisat konusunda sıkıntı olmasa bile far hasar görür.
    aslında farı yuvarlak farlada değiştirme fikrim var. bakalım belki ilerde olabilir. yuvarlak far yakışır gibi geliyor sanki bizim motora. daha bi naked havası verir mi acaba

sis farı 1 wattlık ledlerden 3 sağa 3 sola yapılarak 600 lümen ışık alınabilir ve 6 watt ekstra yük ne aküye nede tesisata zarar vermez.
    tek eksi yanı mercekleri. 15 derecelik yada 20 derecelik lenslerden almak gerek, koruma demirine montaj yapılabilir. ama sıkıntı ışığı far gibi sadece yola değilde el feneri gibi yuvarlak bir açıyla vermesi. belki biraz yere doğru eğerek istenilen açıda yol aydınlatılabilir.
    zenon ortalama 60-70 liraya gelse, montajıda motorcuya yaptırsan, tam bilmiyorum ama anahtarı,rölesi falan belki 80-85 tlyi bulur. led sistemin maliyeti tahmini40 lira civarında olucak.
    forumda yapan birkaç arkadaş var. bence denemeye değer.

---------- Post added at 10:56 ---------- Previous post was at 10:54 ----------

Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ben sarıyerden mehmet meriç kekeç . etkınlık bende dusunuyorum hep beraber . ben x-enon taktım gayet iyi ucuz cin mallarından taktım balastını ıyıce sarıp sarmaladım su grmesn diye 4 ay falan oldu hep acık suan sıkıntı yok 60 tl ye taktırmıstım
    selamlar mehmet, geçen gün forumda gördüm gençleri, belgrada gitmişler nasıl heveslendim izde bir gezi ayarlasak bu aralar nişalımla birlikte bekliyoruz havalar düzelsede bol bol gezsek diye

---------- Post added at 10:59 ---------- Previous post was at 10:56 ----------

böyle bir sistem bence aydınlatma için yeterli olur arkadaşlar. yanılıyormuyum acaba ?

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...si-yapimi.html

Motosikleti
    Ledlerle heleki adı üstünde sis farı uygulamak aydınlatmayı arttırmaz. Sadece görünürlüğü arttırır o kadar. Üzerindeki ampül 5 watt büyüğü ile değiştirilebilir fakat daha fazlasını kaldırmaz. Bizzat servisle görüştüm. Elimde 10bin K boşta xenon olmasına rağmen motoruma uygulamıyorum. farın kafasını biraz yukarı kaldırın ve devam edin farın arkasında ayar düğmesi var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)